Bizi Takip Edin

ERKEK AKLI

NEFİS HABER: WHATSAPP’TA ATILAN MESAJLAR GERİ ALINABİLECEK

-

 

“O son mesajı atmayacaktım” diyenlere WhatsApp’tan nefis bir müjde var…

mesaj-geri-alma

Bazen alkolü fazla kaçırdığımız zamanlarda cep telefonumuz en yakınımızdaki düşmana dönüşebiliyor. Neden mi? Çok basit: Hiç istemediğimiz birisine hiç de istemediğimiz mesajları art arda sıralamaya başlıyoruz.

Sonrası dev pişmanlıklar tabii.

Atılan bu “istenmeyen” mesajların bedeli de kimi zaman çok ağır oluyor. Asla arkasında duramayacağımız mesajlar, ayrılıklara, aldatmalara, küslüklere, aile içi kavgalara ya da kovulmalara kadar uzanabiliyor.

Öyle görünüyor ki, WhatsApp da insafa gelmiş ve ileride biz insanları bu dertten kurtarmak için bir özellik üzerinde çalışmalara başlamış.

Müjdeli haberi veren ise WhatsApp’ı gölgesi gibi takip eden @WABetaInfo adlı Twitter hesabı. Bu hesabın keşfine göre, WhatsApp, iOS ve Android’deki beta sürümlerinde, atılan mesajların silinebilmesine ya da yeniden düzenlenmesine dair özellikleri test ediyor. Tabii mesajı geri alabilmeniz ya da düzenleyebilmeniz için, mesajın atılan kişiye henüz ulaşmamış olması gerekiyor. Yani, o mesajın altında mavileri görmediğiniz sürece hayat size ikinci bir şans verebilecek.

Özellik neye benzeyecek, şuradan görebilirsiniz:

 

 

Atılan mesajı geri alma özelliği tam olarak ne zaman gelir? Tam olarak bir şey söyleyemiyoruz. Fakat bu özelliğin yakın zamanda gelmesi en büyük dileklerimiz arasında.

ERKEK AKLI

Türkiye Instagram’da beşinci

Umut Doğan Yıldız

-

Dünyada yaklaşık 1 milyara Instagram kullanıcısı var. Türkiye’nin 37milyon aktif Instagram kullanıcı sayısı ile beşinci sıraya yerleştiği görüldü.

Medya takibinin öncü kurumu Ajans Press, sosyal medya platformu Instagram’ın takipçi sayısına yönelik araştırmayı inceledi Ajans Press’in Statista verilerinden ve medya yansımalarından derlediği bilgilere göre, Türkiye’nin 37 milyon aktif Instagram kullanıcı sayısı ile beşinci sıraya yerleştiği görüldü. Dünya üzerindeki bütün ülkeler baz alınırken, listenin birinci sırasına 121 milyon aktif kullanıcı sayısı ile ABD’nin yerleştiği saptandı. ABD’yi de ikinci sıradan 71 milyon kullanıcı ile Hindistan, 64 milyon ile Brezilya, 59 milyon ile de Endonezya takip etti. İlk 10’da yer alan diğer ülkeler ise; Rusya, Japonya, İran, Birleşik Krallık ve Meksika olarak kaydedildi.

ITS Medya ve AjansPress’in gerçekleştirdiği medya araştırmasında, yazılı basına yansıyan haber adetleri de belli oldu. 2018 yılı içerisinde sosyal medya ve platformların medyada ne kadar konuşulduğuna yönelik yapılan incelemede,araştırmaya konu olan Instagram’ın 16 bin 158 haberle konuşulduğu görüldü.Sosyal medya başlığında ise 150 binin üzerinden haber yansıması olduğu tespit edildi.

Devamı

ERKEK AKLI

Netflix’ten yeni diziler!

Umut Doğan Yıldız

-

Netflix, Brazil Comic Con 2018’de gelecek yapımlarından yepyeni fragmanlar paylaştı!

Netflix, 6-9 Aralık tarihlerinde gerçekleşen Brazil Comic Con 2018 fuarında gelecek dönemde gösterime girecek yeni ve devam eden orijinal yapımlarından yepyeni duyurular paylaştı.

THE UMBRELLA ACADEMY

2019 yılının en ses getiren yapımlarından biri olmaya aday, yeni Netflix orijinal dizisi The Umbrella Academy’nin tanıtım fragmanı ve afişi paylaşıldı.

TRIPLE FRONTIER

Ben Affleck, Oscar Isaac,Charlie Hunnam, Garrett Hedlund ve Pedro Pascal başrolu paylaştığı, Mart ayındagösterime girecek Netflix orijinal yapımı Triple Frontier’in resmi fragmanıpaylaşıldı.

Devamı

ERKEK AKLI

Dünyanın en güzel kadını seçildi!

Umut Doğan Yıldız

-

Miss World 2018 Güzellik Yarışması’nın birincisi Meksikalı güzel Vanessa Ponce de Leon oldu.

Çin’de düzenlenen Miss World 2018’in kazananı Meksikalı güzel Vanessa Ponce de Leon oldu.

Uluslararası İşletme bölümünden mezun olan 26 yaşındaki genç kadın Vanessa Ponce de Leon, modellik ve sunuculuk da yapmakta.

Meksika’da gönüllü hizmet veren bir rehabilitasyon merkezinin yönetim kurulunda da görev alan dünya güzelinin sloganı ise “Hepimizin birbirine ihtiyacı var”.

Meksikalı güzelin birinci olduğu Miss World 2018 yarışmasında Beyaz Rusya, Fransa, İskoçya, Jamaika, Martinique, Meksika, Panama, Mauritius, Uganda, Nepal, Yeni Zelanda ve Tayland da ilk 12’ye kaldı.

Miss World’de Türkiye’yi temsil eden Miss Turkey 2018 birinci güzeli Şevval Şahin ise ilk 30 güzel arasına giremedi.

Devamı

Popüler