Bizi Takip Edin

ERKEK AKLI

NE ZAMAN HIZ YAPMAYA DEĞER?

-

 

speedHız yapmamalıyız. Bu çok net! Fakat birçok zaman en sakin ve temkinli sürücüler dahi sürat yapmak isteyebiliyor.

Geç kaldınız; işe, çocuklarınızı almaya, hatta düğününüze (şimdiden yattı o iş!).. Her neyse…

Evet yataktan biraz daha erken çıkabilirdiniz. Fakat erkekler sorunlarını böyle çözmüyorlar değil mi? Öyle olmasaydı V8 motorlarını icat etmiş olmazdık.

Hız yapmayı tavsiye edecek değiliz fakat teorik bir soru var: kaybedilen zaman için ne kadar hız yapmak gerekiyor? Çözmek için 2 şeyi bilmelisiniz: Bitiş çizgisine olan uzaklığınız, mesafeniz ve o yolu almanız için gerekli olan dakika miktarı.

O zaman hız, zaman ve mesafe arasındaki klasik lineer ilişkiyi değerlendirerek saatte ne kadar kilometre alabileceğimizi bulalım. Sona yaklaştığınız sürece, zaman kazanmak için daha hızlı olursunuz. Çok trafik lambasının olmadığı bir ortamda düşünelim: toplumun ana şerit değiştirme şansının olduğu yer, otoban.

Öyle olsa dahi sık sık frene basmalıyız. Tamamen kontrolsüz, hız sınırının 40 km üstünde bir hız yapmak istemiyorsanız, çoğu kısa yolculuk ne efora ne de riske değmeyecektir. Çünkü: 40 kmlik bir yolculukta normal hızını 105 km/saat ise 5 dakika kazanabilmek için ortalama hızınızı 137 km/saat’e çekmeniz gerekmekte.

Fakat daha uzun yolculuklar için biraz dahi gaza basmak fark yaratabilir. Örneğin 4000 kmlik bir yolda, 105 km/saatlik bir hızı sadece 8 km daha artırmak neredeyse 2.5 saat fark yaratacaktır.

Eve yaklaştığınızda unutmayın, zaman kazanmaya çalışmak zorlu ve tehlikelidir. 10 dakika gecikiyor bile olsanız, hızınızı çok artırmanız gerecektir. 187 km/saat. Umarız bir Bugattiniz vardır. Fakat olsa dahi uygun olmayan yollarda sürat yapmaktan lütfen kendi sağlığınız ve trafikte diğer insanlar için vazgeçin.

ERKEK AKLI

Kendini çirkinleştirme modası

Umut Doğan Yıldız

-

Instagramda kendilerini filtreler ile güzelleştirmiş kadınlara aşinayız. Şimdilerde ise bu ideal güzellik anlayışına bir tepki doğdu.

   

Dünyanın çeşitli bölgelerinden kadınlar, Pretty Girls Making Ugly Faces adlı bir sosyal medya hesabında birleştiler ve suratlarını çirkinleştirerek fotoğraflar paylaşıyorlar.

Tumblr’da açılan Pretty Girls Making Ugly Faces (Güzel Kızlar Yüzlerini Çirkinleştiriyor) adlı akım çok sayıda kişinin ilgisini çekmiş durumda.

Güzel kadınların kendilerini çirkinleştirerek fotoğraf paylaştıkları bu platformun amacı güldürmek olduğu kadar farkındalık yaratmak da.

Bored Panda sitesi bu fotoğrafları toplamış ve güzel bir arşiv yapmış. İşte karşınızda kendini çirkinleştiren kadınlar:

          

Devamı

ERKEK AKLI

Merve Sanay kapıyı çıplak açtı!

Umut Doğan Yıldız

-

Instagram fenomenlerinden olan Merve Sanay, kapısına gelen pizzacıya kapıyı çıplak açtı ve sosyal medyadan ilgili videoyu paylaştı.

Cesur paylaşımlarıyla gündemden düşmeyen internet fenomeni Merve Sanay, pizzacıya çıplak kapı açma videosu ile gündeme bomba gibi düştü.

Merve Sanay’a sosyal medyadan tepki geldi

Pizza siparişi verip, gelen pizzacıya kapıyı iç çamaşırlarıyla açan Merve Sanay’ın arkadaşları da olay anlarını kaydettiler.

Sanay’ın bu videosu sosyal medya takipçileri tarafından tepki gördü.

Merve Sanay fotoğrafları ile gündeme gelmişti

Instagram hesabından cesur fotoğraf paylaşımında bulunun Merve Sanay, adından daha önce fotoğraflarıyla söz ettirmişti.

Devamı

ERKEK AKLI

NARCOS: Mexico ikinici sezon

Umut Doğan Yıldız

-

Narcos hayranları için güzel bir bilgi paylaşıldı. Narcos: Mexico ikinci sezonu ile geri dönüyor. 

Meksika’daki modern uyuşturucu savaşının başlangıcına odaklanan Narcos: Mexico, birbirinden bağımsız olarak büyüyen kartellerin hikayesini konu alıyor. 1980’lerde Guadalajara kartelinin yükselişine tanık olan Félix Gallardo (Diego Luna), başına geçeceği bir imparatorluk inşa etmek üzere insan tacirlerini bir araya getirir. Yeni bir görev için karısı ve oğlu ile birlikte Kaliforniya’dan Guadalajara’ya taşınan DEA ajanı Kiki Camarena (Michael Peña), kısa sürede bu görevin hayal ettiğinden çok daha zor olacağını anlar. Kiki, Félix hakkında istihbarat toplayıp kendini işine adadığı sırada meydana gelen gelen trajik olaylar zinciri, uyuşturucu ticaretine karşı yıllarca sürecek bir savaşı başlatır.

Gaumont Television tarafından Netflix için hazırlananNarcos: Mexico”’nun yapımcılığını, Eric Newman önderliğinde, José Padilha, Doug Miro ve Carlo Bernard üstleniyor.

Devamı

Popüler