Bizi Takip Edin

ERKEK AKLI

MÜZİKLE MEDİTASYON YOLCULUĞU

-

 

Cornelia Diamond Golf Resort&SPA, kış mevsiminin ardından yıpranan cildinizi ve ruhunuzu tazelemek için sizi eşsiz bir deneyim olan Alphasphere (Müzikle Meditasyon) uygulamasına davet ediyor.


Crassula SPA’da sunulan Alphasphere ile müzik eşliğinde bir yolculuk yapacak, kendinizi şimdiye kadar hiç olmadığı kadar iyi hissedeceksiniz. Aynı anda rahatlama ve uyarılma sağlayan Alphasphere, stresin azalması, enerjinin sarj edilmesi, yaratıcılığınızın artması, algınızın genişlemesi, performansınızın artması, gerginliğinizin giderilmesi, hava akımının düzenlenmesi ve kan basıncının düşürülmesine yardımcı oluyor.

Yerçekiminin sıfırlandığı, bedeninizin tüy gibi hafiflediği, algının kapılarının sonuna kadar açıldığı, tüm sorunların çok gerilerde kaldığı bir yolculuğa çıktığınızı düşününün…

Kendinizi, bilinçaltınızı uyaran üç boyutlu özel müziğin ritmine bırakın. Alphasphere, yaydığı özel titreşimle, ısıyla ve renkle vücudunuzu ve zihninizi derinden rahatlatacak olağanüstü bir deneyim yaşatacak.

Crassula SPA’da sunulan çok özel bir hizmet olan Alphasphere ses, ışık ve hareketten oluşan 3 boyutlu bir deneyim. Bu uygulama ile eşsiz kalitede derin bir rahatlamaya kavuşurken, ilham verici ve enerji arttırıcı güçlü bir etkiyi bedeninizde hissedeceksiniz. Uygulamanın yapıldığı küre içerisindeyken tüm vücudunuz itinayla oluşturulmuş ses bütünlüğü ve titreşimlerin eşliğinde derin mavinin tonlarına ve yarattığı yumuşak, sıcak bir sallanma içerisine girecek. Bu uygulamada renk, şekil, ses, ışık, titreşim ve nefes alma boyutları bir derin deneyimde birleşiyor ve duyular tek bir birim olarak hissediliyor.

• Renk: Sihirli mavi parlaklık sükunet sağlıyor.
• Şekil: Kanat benzeri tasarımı dinlendiriyor ve yükseltiyor.
• Ses: 3 boyutlu harmoniler algıları açıyor.
• Titreşim: Yumuşak titreşimler tüm vücudunuz ile özenle ilgileniyor.
• Nefes alma: Vücudunuz hafif ve ılımlı ritimlerle nefesinizle bütünleşiyor.

İletişim için
Cornelia Diamond Golf Resort&SPA
Adres:
İskele Mevkii Belek-Antalya
Tel: 0242 710 16 00
Faks: 0242 715 33 53
Web Adresi: www.corneliaresort.com
e-posta: sales@corneliadiamond.com

ERKEK AKLI

Yeni yılda mutlu olmanın 10 yolu

Umut Doğan Yıldız

-

Uzman Psikolog Selin Karabulut, yeni yılı mutlu ve huzurlu geçirmenin püf noktalarını sıraladı.

Uzman Psikolog Selin Karabulut’a göre yeni yılı mutlu ve huzurlu geçirmenin püf noktaları!

· Şikayet etmekten, söylenmekten vazgeçin. “Sorunu çözebilmek için benim bir etkim olur mu, ben neler yapabilirim?” diye düşünün ve sorunlarınızı çözmeyi ertelemeyin.
· Daha sağlıklı yaşayabilmek adına rasyonel adımlar atın. Sağlıklı beslenmeye özen gösterin ve vakit buldukça egzersizler yapın.
· Kötü alışkanlıklarınızı geride bıraktığınız bir yıl olsun. Örneğin, sigarayı bırakın. Sağlığınızı, zihninizi ve cebinizi ele geçiren sigara esaretine bir son verin.
· Kendinize daha çok vakit ayırın. Hayata bir defa geliyorsunuz, onu başkaları adına ipotek etmekten vazgeçin. Yapmaktan keyif aldığınız işlere zaman yaratın. Özellikle zamanınızı çalan, sizi yoran ve ele geçiren şeyler için artık vakit harcamayın.
· Sevginizi, mutluluğunuzu ve neşenizi çevrenizdekilerle paylaşın. Onları önemsediğinizi her fırsatta dile getirmeye, iyi ve kötü günde yanlarında olmaya özen gösterin.
· Hedefler belirleyin ve o hedefleri gerçekleştirebilmek adına kısa ve uzun vadeli planlar yapın. Hedeflerinizi ertelememeye dikkat edin.
· Klişelerden uzak durun, klişelerin hayatınızı yönlendirmesine izin vermeyin.
· Uzun zamandır ertelediğiniz işleri yapmak için harekete geçin. Ertelemeden ve üşenmeden bu işleri azaltmaya çalışın. Zamanınızı iyi yönetmek, ertelediğiniz işleri hayata geçirmenizi kolaylaştırabilir.
· Sevmekten korkmayın! Eşler arasındaki en temel sorunların sevgiyle ve sevmeyle çözülebileceğini unutmayın.
· Çocuklarınıza keşfetmeleri, denemeleri için fırsatlar yaratın. Hayatlarının sizin onlara sunduğunuzdan çok daha farklı olabileceğini unutmayın.

Devamı

ERKEK AKLI

Mango’dan stil ikonuyla işbirliği

Umut Doğan Yıldız

-

Mango’nun işbirliği yaptığı stil ikonu David Gandy; bir modelden çok daha fazlası!

Eşsiz tarzı ve vintage arabalara olan tutkusuyla tanınan süper model David Gandy’nin ilgi alanları aslında çok daha fazla. Girişimci kimliği ve hayır işlerine ilgisiyle de tanınan David Gandy yeni projelere atılmaktan keyif alıyor.

Tarz sahibi olmak için genel bir bakış açısına sahip olmak gerektiğine inanan David Gandy bunun sadece kıyafetlerle ilgili olmadığını söylüyor. Materyelleri, renkleri veya tasarım ile ilgili olan her şeye duyulan ilgi insanın genel tarzını yansıttığına inanıyor. Arabalara olan tutkusunu ise şu sözlerle anlatıyor; ‘araba alırken bunu yatırım amaçlı yapmıyorum. Beğendiğimi alıyorum ve onu yenileyerek gelecek 60 yıl boyunca yaşatmaya devam ettirmek istiyorum’ diyor.

Hayır işlerine olanilgisine de köpeği Dora aracılığı ile anlatıyor. Sokak hayvanlarına yardım edenve kar amacı gütmeyen kurumlara destek olan David Gandy köpeği Dora’yı da buşekilde evlat edindiğini anlatıyor.

‘Kendime sürekli meydan okumayı seviyorum. Bilinmeyenin korkusunu hissetmek kendimi geliştirmeme izin veriyor. İş için, bir proje için olsun ya da kişisel hayatım ile ilgili olsun – pişmanlık duymamak için elimden geleni yapıyorum’ diyen David Gandyherkese ilham verebilecek bir süper modelden çok daha fazlası.

Devamı

ERKEK AKLI

Estetik kraliçesinin son isteği!

Umut Doğan Yıldız

-

Geçirdiği sayısız estetik operasyonla adını duyuran Pixee Fox, son isteğiyle doktorları şaşırttı!

Şimdiye kadar 200’den fazla estetik operasyon geçiren estetik bağımlısı Pixee Fox, bir televizyon programına konuk oldu.

Botched Doctors adlı programa davet edilen estetik kraliçesi, katıldığı programın sunucuları olan cerrahlardan bir istekte bulundu ancak Terry Dubrow ve Paul Nassif, Fox’un talep ettiği bu ameliyatı reddettiler.

İngiliz gazete Daily Mail’de yer alan habere göre; çizgi film karakteri gibi görünmek için defalarca ameliyat olan 28 yaşındaki Fox’un son isteğine doktorlar ‘Hayır’ dedi.

İstediği karaktere benzeyebilmek için kaburgalarını aldırıp, göz rengini dahi değiştiren Fox, bu defa da saç çizgisini yeniden hizalamak istediğini belirtti.

Bunu duyunca şok olan doktorlar bu isteği reddettiler. 
Cerrahlar, Fox’un beden algı bozukluğu olan bir kişi olduğunu düşünüyorlar.

Daha önce Fox,  çene kemiği ameliyatı için Güney Kore’nin Seul kentine gitmiş ve burada çenesini kırdırarak traşlatmıştı.


Devamı

Popüler