Bizi Takip Edin

ERKEK AKLI

MÜLAKAT BAKIMI

-

 

İş görüşmesinde kötü bir izlenim bırakmamak için bu beş şeyden kaçının.

1

Başıboş Tüyler
Boyun, kulak ve burun kılları, görüşmeyi yaptığınız kişilerin dikkatini dağıtır ve zihinlerine kazınır. Burnunuzdan çıkan çalı süpürgesinden gözlerini alamazlar. Akşam burun kıllarınızı kısaltın (boyun, kaş, favori gibi bölgeleri temizleyen bir makineniz mutlaka olsun. Örneğin Braun Exact Serisi PT 10 Hassas Kesme Makinesi, 64 TL) ve sabah çıkmadan kontrol edin.

Ölümcül Nefes
Sabah dişlerinizi fırçalamak yetmez. Çantanıza seyahat boyu bir ağız çalkalama suyu atın ve işverenlere yüz yüze bir saat boyunca kendinizi anlatmadan hemen önce kullanın. Alternatif olarak, binaya girmeden önce ağzınıza naneli bir şeker veya sakız atabilirsiniz. Yalnız görüşmeye asla sakızla girmeyin ve hayır, ağzınızın kenarında tutmak kötü bir fikir.

Parfüm Kokusu
Gerginlik vücudunuzda kötü bir ter kokusunun salınmasına neden olduğundan, koltuk altına özel ilgi şart. Ancak kariyer koçu Joel Garfinkle’ın önemli bir uyarısı var: “Kokulu bir vücut losyonu veya şampuanı kullanmayın. Görüşmeyi yapan kişiye sevmediği bir adamı veya eski kocasını hatırlatma olasılığı var.” O gün zeytinyağlı sabunla banyo yapın.

Nahoş İzler
Burnunuzu sümkürdüğünüzde yüzünüzde izler kalabiliyor, o nedenle birkaç kez kontrol edin. Omuzlarınızdaki kepekten ve dişlerinizdeki yemek kalıntılarından da kurtulun. Görüşmede beş
yıl sonra kendinizi nerede gördüğünüzü boşuna anlatırsınız, zira dikkatleri mide bulantısıyla dağılmış olur. Telefonun selfie moduyla kontrol edin.

Terli Avuçlar
Kaygan bir el tutan kişi, karşısındakinin elindeki mikropları ve kişisel hijyenini sorgular. Elleriniz gerginlikten terleyebilir, o yüzden görüşmeden önce alkol bazlı antibakteriyel jelle silin (Pürel
Docteur Renaud Antibakteriyel El Jeli, 3,25 TL, dermomedika.com).Ter önleyici bir deodorant da olabilir. Gerisi yeteneklerinize ve özgeçmişinize kalmış.

ERKEK AKLI

Kendini çirkinleştirme modası

Umut Doğan Yıldız

-

Instagramda kendilerini filtreler ile güzelleştirmiş kadınlara aşinayız. Şimdilerde ise bu ideal güzellik anlayışına bir tepki doğdu.

   

Dünyanın çeşitli bölgelerinden kadınlar, Pretty Girls Making Ugly Faces adlı bir sosyal medya hesabında birleştiler ve suratlarını çirkinleştirerek fotoğraflar paylaşıyorlar.

Tumblr’da açılan Pretty Girls Making Ugly Faces (Güzel Kızlar Yüzlerini Çirkinleştiriyor) adlı akım çok sayıda kişinin ilgisini çekmiş durumda.

Güzel kadınların kendilerini çirkinleştirerek fotoğraf paylaştıkları bu platformun amacı güldürmek olduğu kadar farkındalık yaratmak da.

Bored Panda sitesi bu fotoğrafları toplamış ve güzel bir arşiv yapmış. İşte karşınızda kendini çirkinleştiren kadınlar:

          

Devamı

ERKEK AKLI

Merve Sanay kapıyı çıplak açtı!

Umut Doğan Yıldız

-

Instagram fenomenlerinden olan Merve Sanay, kapısına gelen pizzacıya kapıyı çıplak açtı ve sosyal medyadan ilgili videoyu paylaştı.

Cesur paylaşımlarıyla gündemden düşmeyen internet fenomeni Merve Sanay, pizzacıya çıplak kapı açma videosu ile gündeme bomba gibi düştü.

Merve Sanay’a sosyal medyadan tepki geldi

Pizza siparişi verip, gelen pizzacıya kapıyı iç çamaşırlarıyla açan Merve Sanay’ın arkadaşları da olay anlarını kaydettiler.

Sanay’ın bu videosu sosyal medya takipçileri tarafından tepki gördü.

Merve Sanay fotoğrafları ile gündeme gelmişti

Instagram hesabından cesur fotoğraf paylaşımında bulunun Merve Sanay, adından daha önce fotoğraflarıyla söz ettirmişti.

Devamı

ERKEK AKLI

NARCOS: Mexico ikinici sezon

Umut Doğan Yıldız

-

Narcos hayranları için güzel bir bilgi paylaşıldı. Narcos: Mexico ikinci sezonu ile geri dönüyor. 

Meksika’daki modern uyuşturucu savaşının başlangıcına odaklanan Narcos: Mexico, birbirinden bağımsız olarak büyüyen kartellerin hikayesini konu alıyor. 1980’lerde Guadalajara kartelinin yükselişine tanık olan Félix Gallardo (Diego Luna), başına geçeceği bir imparatorluk inşa etmek üzere insan tacirlerini bir araya getirir. Yeni bir görev için karısı ve oğlu ile birlikte Kaliforniya’dan Guadalajara’ya taşınan DEA ajanı Kiki Camarena (Michael Peña), kısa sürede bu görevin hayal ettiğinden çok daha zor olacağını anlar. Kiki, Félix hakkında istihbarat toplayıp kendini işine adadığı sırada meydana gelen gelen trajik olaylar zinciri, uyuşturucu ticaretine karşı yıllarca sürecek bir savaşı başlatır.

Gaumont Television tarafından Netflix için hazırlananNarcos: Mexico”’nun yapımcılığını, Eric Newman önderliğinde, José Padilha, Doug Miro ve Carlo Bernard üstleniyor.

Devamı

Popüler