Bizi Takip Edin

SEKS & İLİŞKİLER

MUHTEMELEN YAPTIĞINIZ 15 RANDEVU HATASI

-

 

dateBirkaç randevudan sonra ilgisini kaybeden, ortalıktan kaybolan bir partnerle karşı karşıya kalabilmek çok mümkün. Yeter ki çok belli olan bazı hataları yapmayalım.

1) İlk hamleyi ondan beklemek:

21. Yüzyıldayız. Evet kadınlar da erkeklere çıkma teklif edebilirler. Fakat bu oturup beklemek demek değil. Kadınlar hala ilgilenilmeyi, üstüne düşülmeyi istiyorlar.

2) İlk randevularda hesap ödememek:

Bugünün aydınlanmış toplumlarında hesap ödemek bazen karışıklığa yol açabiliyor. Fakat bazen maskülen, kollayıcı tavrı sürdürmek gerekiyor. İlk randevularda elini cebine atmasına pek izin vermeyin.

3) Herşeyi sizin ödemeniz:

Tabi eğer herşeyi öder hale gelirseniz, bir anda kendinizi ebeveyn olarak bulup cazibenizi de kaybedebilirsiniz. Daha dengeli olmak faydalı olacaktır.

4) Randevuda CV anlatmak:

Tabi ki hayatlarımızda olan şeylerden, başarılarımızdan bahsetmeliyiz. Ama karşımızda hoşlandığımız insan var, işveren değil. Sürekli kendini satmaya çalışan erkekler kadınlar tarafından pek hoş karşılanmıyor.

5) Bir planınızın olmaması:

Kadınların kararlı erkeklerden hoşlandığı kesin. Ona keyifli bir gün geçirmek için sadece bir yemek gibi düşünmektense, bir gün planlamak, çeşitli mekan ve durumları paylaşmak daha keyifli olacaktır.

6) Çok fazla planınızın olması:

Planlı olmak çok önemli ama fazlası zarar. Arkadaşınızın dört ay sonra gerçekleşecek düğününe onu davet etmek çok iyi bir fikir olmayabilir. Flörtünüzü fazla gelecek planıyla korkutmamalısınız.

7) Kendiniz gibi olmamak:

Beylik laflarla flörtünüzün dikkatini çekemezsiniz. Olmadığınız biri gibi davranmak hiçbir zaman mantıklı olmaz. İdeal durumda rahat ve güvenli olmalısınız.

8) Bir heves uğruna iyi bir iş arkadaşlığını bozmak: 

İş arkadaşınızla beraber olmak pek parlak bir fikir değil, fakat sık rastlanan bir durum. Önce sakin olmak lazım. Aynı işyerinde bulunmak içgüdüsel olarak aynı işi paylaşmanın getirdiği bir yakınlık da olabilir. Aranızdaki kimyayı iyi keşfedin ve ona teklifte bulunacaksanız mutlaka iş ortamı dışında olsun.

9) Aceleci olmak:

Romantizmden hoşlanan kadınlar çok fazla sayıda. Fakat romantik ve ilgili görünmek için henüz ilk randevularda çukulatalar, güller ve oyuncak ayılarla kurulacak bir dünya büyük ihtimalle ters tepecektir.

10) Kendinizden fazla bahsetmek:

Herkes kendinden bahsetmeyi sever. Bu sizin için de onun için de geçerli. Eğer kendinden bahsediyorsa ilginizi ona yöneltin. Hep soru sorup, hem de ilgilenmemek oldukça tatsız görünür. Peki eğer cevapları ve anlatılanları çok sıkıcı buluyorsanız? O zaman genel gidişatı tekrar değerlendirmek gerekir.

11) İlgisiz davranmak:

Eğer bir randevudaysanız, sadece bedenen değil, mental olarak da orada olmalısınız. Sürekli cep telefonunu karıştıran, tweet atan bir erkek karşısındaki insanı itecek ve arada kurulacak bağı da daha oluşmadan yıpratacaktır.

12) Fazla analizci olmak:

Davranışlarından, mimiklerinden ve jestlerinden ne düşünüp ne hissettiğini anlamak bir kadının hoşuna gidebilecek bir durum. Ama her durumdan da vazife çıkarmamak lazım. Söylediği şeylere, fikirlerine ve davranışlarına karşı fazla detaycı, sorgulayıcı olmak tatsızlık çıkarabilir.

13) Kolay vazgeçmek:

Teklifinizi yaptınız ve reddedildiniz. Peki şimdi ne olacak? Bazen mücadeleden kaçmamak gerekir. Fakat tekrar tekrar aynı şeyleri yapmak bir süre sonra taciz noktasına ulaşabilir. Bir yolu denediniz ve başarısız mı oldunuz? Saygılı bir şekilde yeni bir yol açmaya çalışın. Tabi ki her zaman istedikleriniz gerçekleşecek diye birşey de yok.

14) Hissettiklerinizi dillendirmemek:

Konuşmak her zaman çözüme atılan bir adımdır. Çekinerek, saklayarak bir noktaya gelemeyeceğimiz kesin. Evet belki dürüst olunca boynunuza sarılmayacak, fakat size daha fazla saygı duymaya başlayacak.

15) Mükemmel kadını beklemek:

Açıkça söyleyelim: böyle bir kadın yok! İlişkinize de biraz pozitif bakmak, pozitif tarafları, anları ve yanları yakalamak sizin için de iyi olabilir. Kimse sonsuza kadar yalnız kalmak istemez!

Continue Reading
Advertisement

SEKS & İLİŞKİLER

Orgazmın vücuda 8 faydası

Umut Doğan Yıldız

-

Orgazm olmanın faydaları nelerdir? İşte orgazmın vücuda 8 faydası!

Devamı

SEKS & İLİŞKİLER

Vajinal orgazm nasıl olur?

Umut Doğan Yıldız

-

Vajinal orgazm nasıl meydana gelir, vajinal orgazm nedir, vajinal orgazm nasıl olunur? İşte vajinal orgazm hakkında daha önce bilmedikleriniz.

Vajinal orgazm vajinanın içerisinde, üst tarafta yaklaşık 6-7 cm derindeki,  “G noktası”nın  uyarılması sonucu  yaşanıyor.

Vajinal orgazm nedir? 

Vajinal orgazm, vajinadan gelen ve genellikle G noktasına bağlı uyarılardır. Tahrik olduğunda , nefes hızı artar, G noktasına ve vajinanın alt kısımlarına kan daha hızlı bir şekilde hücum eder. Bu sırada vajina penisi daha iyi kavrayabilmek adına darlaşır.  G noktası vajinanın ön tarafının 50-80 mm içinde yer alır. Buraya baskı uygulandığında vajina duvarının arkasındaki klitoral kompleksin parçası olan hassas kısım uyarılır. Bu uyarı kişiye çok yoğun ve haz verici bir his verir ve idrar gelmesine benzer bir his olarak da tarif edilebilir.

Genital bölgedeki kasların gerginleşmesi, üst düzey bir coşkuya doğru yol alabilir.

Vajinal orgazm nasıl olunur? Vajinal orgazm nasıl yaşanır?

 Yapılan araştırmalara göre yalnızca üç kadından sadece biri sevişme anında vajinal orgazma ulaşabiliyor. G noktasındaki uyarıları tüm vücuda yayılmaya başladığı anda büyük patlama geliyor demektir.

Misyoner pozisyonu vajinal orgazm için birebir

Derin bir penetrasyonun gerçekleşebilmesi için kalçadan eğilmek yeterli olacaktır. Örneğin ilk olarak bacakların birbirine yakın olduğu, alnın ya da dirseklerin yatağa dayalı olduğu pozisyon ya da bacakların çeneye doğru yaklaştırıldığı misyoner pozisyonu vajinal orgazmdaki büyük patlamaya olumlu etkide bulunur.

 

Devamı

SEKS & İLİŞKİLER

Kadınlar erekte olur mu?

Umut Doğan Yıldız

-

The Wonder Down Under: A User’s Guide to the Vagina kitabının yazarlarından, Cinsellik Eğitmeni Dr. Nina Brochmann kadın ereksiyonu meselesini açıklıyor.

Kadın ereksiyonu denilen şey gerçekmiş! 

Bir klitoris gerçeği: Orada 8.000 sinir ucu var ve bu oran erkeklerin penisindekinin tam iki katı. The Wonder Down Under: A User’s Guide to the Vagina kitabının yazarlarından, Cinsellik Eğitmeni Dr. Nina Brochmann“Klitoris, dört bacak ve boyun kısmından oluşan büyük bir organdır. İçeride kalan ve genital bölgeyi çevreleyen kısmı 11 cm’e kadar uzanabilir” diyor.

Kadınların cinsel organı daha hassas!

Klitoris, peniste bulunan erektil dokunun aynısına sahip.  Bu nedenle  kadınlar da erekte olabiliyorlar.  Cinsellik Eğitmeni Dr. Nina Brochmann, Kadınlar gecede sekiz kereye kadar erekte oluyor” diyor. Sabah ereksiyonunun kadınlardaki haline “klitoral gece ereksiyonu” deniyor.

Brochmann, bu durumu şöyle anlatarak açıklama yapıyor:

“Cinsel uyarılma söz konusu olduğunda erkek ve kadınlar arasında, anatomik ve fizyolojik fark çok az. Biz kadınlar da penis gibi erekte olabilen ve uyarılan bir cinsel organa sahibiz. Bu çoğu kadının sabahları seks yapmaktan hoşlanmasının nedenini açıklayabilir.”

Devamı

Popüler