Bizi Takip Edin

ERKEK AKLI

MUHABBET KUŞU OLUN

-

 

Bir radyocudan sohbetin tıkanmaması için laf ebeliği dersleri.

1

ABD’li Marc Maron, 700’den fazla kafa açıcı podcast yayınlamış, alanında ünlü bir isim. Çılgınca takip edilen (bir ayda altı milyon kez indiriliyor) WTF with Marc Maron isimli podcast kanalında, Iggy Pop’dan Amy Schumer’a ve hatta Barack Obama’ya kadar herkesi ağına düşürüp gevezeliğin dibine vuruyor. Komedyenleri punduna getirip en utanç verici anılarını anlattırıyor. Yani laf lafı nasıl açar, bu adam biliyor. Vereceği tüyolar da ayaküstü sohbetlerden, dostlarla konuşulan derin mevzulara kadar her alanda işimize yarayacak cinsten. Kendisine kulak verelim.

1/ Önceden Hazırlanmayın
“Ben asla plan yapmıyorum ve not defteri kullanmıyorum. Çünkü birine soru sormakla onunla sohbet etmek arasında büyük bir fark vardır. Ayrıca önceden yazılmış bir konuşma, kendiliğinden gelişenler kadar iyi olmaz. En iyi muhabbet plansız olandır. Plansız olmak sizi o ana daha çok bağlar. İşte o zaman karşınızdaki kişi hakkında bir şeyler öğrenmeye başlarsınız.”

2/ Konuşurken Arada Bir Nefes Alın
“İlk 200 podcast’imde elbette çenemi kapatamazdım. Ama bir süre sonra, özellikle de şevkle konuşmadığım günlerde, sohbeti sürdürmekte çok zorlandığımı fark ettim. Zamanla anladım ki, bir şey söylemeden de konuşma desteklenebiliyor. Siz susunca karşınızdaki sizden yardım dilenmiyor, tek istediği dinlenmek oluyor. Yani, sadece dinleyerek harika bir yardım eli uzatırsınız.

3/ En Bariz Konuları Konuşmayın
“Diyelim ki konuğunuz Keith Richards. O halde konu uyuşturucular, değil mi? Hayır, değil. Çünkü Keith’in konuşmak isteyeceği son şey bu. Siz olsanız sıkılmaz mıydınız? Ona hiç sorulmamış soruları sorduğunuzda, karşınızda zeki, sofistike ve eğlenceli bir adam bulursunuz. O kişi hakkında gerçek bir şeyler öğrenmek istediğinizde, ona uzmanlık alanı dışından sorular sorun.”

4/ Almak İçin Önce Verin
“Dinlemek sohbetin sadece yarısıdır ve sohbete yön vermek sizin elinizdedir. Karşınızdaki bir şeyler paylaşmaktan çekiniyorsa, onu açmak için kendinizden bahsedin. Riskli bir iş ama almaya değer. Size ya “Sana kolay gelsin ama benim gitmem lazım” ya da “İnanılmaz, aynı şey sana da mı oldu?” diyecektir. Kendinizi karşınızdakine açarsanız, muhtemelen o da sizi yarı yolda karşılar.”

Continue Reading
Advertisement

ERKEK AKLI

Yeni yılda mutlu olmanın 10 yolu

Umut Doğan Yıldız

-

Uzman Psikolog Selin Karabulut, yeni yılı mutlu ve huzurlu geçirmenin püf noktalarını sıraladı.

Uzman Psikolog Selin Karabulut’a göre yeni yılı mutlu ve huzurlu geçirmenin püf noktaları!

· Şikayet etmekten, söylenmekten vazgeçin. “Sorunu çözebilmek için benim bir etkim olur mu, ben neler yapabilirim?” diye düşünün ve sorunlarınızı çözmeyi ertelemeyin.
· Daha sağlıklı yaşayabilmek adına rasyonel adımlar atın. Sağlıklı beslenmeye özen gösterin ve vakit buldukça egzersizler yapın.
· Kötü alışkanlıklarınızı geride bıraktığınız bir yıl olsun. Örneğin, sigarayı bırakın. Sağlığınızı, zihninizi ve cebinizi ele geçiren sigara esaretine bir son verin.
· Kendinize daha çok vakit ayırın. Hayata bir defa geliyorsunuz, onu başkaları adına ipotek etmekten vazgeçin. Yapmaktan keyif aldığınız işlere zaman yaratın. Özellikle zamanınızı çalan, sizi yoran ve ele geçiren şeyler için artık vakit harcamayın.
· Sevginizi, mutluluğunuzu ve neşenizi çevrenizdekilerle paylaşın. Onları önemsediğinizi her fırsatta dile getirmeye, iyi ve kötü günde yanlarında olmaya özen gösterin.
· Hedefler belirleyin ve o hedefleri gerçekleştirebilmek adına kısa ve uzun vadeli planlar yapın. Hedeflerinizi ertelememeye dikkat edin.
· Klişelerden uzak durun, klişelerin hayatınızı yönlendirmesine izin vermeyin.
· Uzun zamandır ertelediğiniz işleri yapmak için harekete geçin. Ertelemeden ve üşenmeden bu işleri azaltmaya çalışın. Zamanınızı iyi yönetmek, ertelediğiniz işleri hayata geçirmenizi kolaylaştırabilir.
· Sevmekten korkmayın! Eşler arasındaki en temel sorunların sevgiyle ve sevmeyle çözülebileceğini unutmayın.
· Çocuklarınıza keşfetmeleri, denemeleri için fırsatlar yaratın. Hayatlarının sizin onlara sunduğunuzdan çok daha farklı olabileceğini unutmayın.

Devamı

ERKEK AKLI

Mango’dan stil ikonuyla işbirliği

Umut Doğan Yıldız

-

Mango’nun işbirliği yaptığı stil ikonu David Gandy; bir modelden çok daha fazlası!

Eşsiz tarzı ve vintage arabalara olan tutkusuyla tanınan süper model David Gandy’nin ilgi alanları aslında çok daha fazla. Girişimci kimliği ve hayır işlerine ilgisiyle de tanınan David Gandy yeni projelere atılmaktan keyif alıyor.

Tarz sahibi olmak için genel bir bakış açısına sahip olmak gerektiğine inanan David Gandy bunun sadece kıyafetlerle ilgili olmadığını söylüyor. Materyelleri, renkleri veya tasarım ile ilgili olan her şeye duyulan ilgi insanın genel tarzını yansıttığına inanıyor. Arabalara olan tutkusunu ise şu sözlerle anlatıyor; ‘araba alırken bunu yatırım amaçlı yapmıyorum. Beğendiğimi alıyorum ve onu yenileyerek gelecek 60 yıl boyunca yaşatmaya devam ettirmek istiyorum’ diyor.

Hayır işlerine olanilgisine de köpeği Dora aracılığı ile anlatıyor. Sokak hayvanlarına yardım edenve kar amacı gütmeyen kurumlara destek olan David Gandy köpeği Dora’yı da buşekilde evlat edindiğini anlatıyor.

‘Kendime sürekli meydan okumayı seviyorum. Bilinmeyenin korkusunu hissetmek kendimi geliştirmeme izin veriyor. İş için, bir proje için olsun ya da kişisel hayatım ile ilgili olsun – pişmanlık duymamak için elimden geleni yapıyorum’ diyen David Gandyherkese ilham verebilecek bir süper modelden çok daha fazlası.

Devamı

ERKEK AKLI

Estetik kraliçesinin son isteği!

Umut Doğan Yıldız

-

Geçirdiği sayısız estetik operasyonla adını duyuran Pixee Fox, son isteğiyle doktorları şaşırttı!

Şimdiye kadar 200’den fazla estetik operasyon geçiren estetik bağımlısı Pixee Fox, bir televizyon programına konuk oldu.

Botched Doctors adlı programa davet edilen estetik kraliçesi, katıldığı programın sunucuları olan cerrahlardan bir istekte bulundu ancak Terry Dubrow ve Paul Nassif, Fox’un talep ettiği bu ameliyatı reddettiler.

İngiliz gazete Daily Mail’de yer alan habere göre; çizgi film karakteri gibi görünmek için defalarca ameliyat olan 28 yaşındaki Fox’un son isteğine doktorlar ‘Hayır’ dedi.

İstediği karaktere benzeyebilmek için kaburgalarını aldırıp, göz rengini dahi değiştiren Fox, bu defa da saç çizgisini yeniden hizalamak istediğini belirtti.

Bunu duyunca şok olan doktorlar bu isteği reddettiler. 
Cerrahlar, Fox’un beden algı bozukluğu olan bir kişi olduğunu düşünüyorlar.

Daha önce Fox,  çene kemiği ameliyatı için Güney Kore’nin Seul kentine gitmiş ve burada çenesini kırdırarak traşlatmıştı.


Devamı

Popüler