Bizi Takip Edin

SPOR

Milli güreşçilerden 5 madalya

Umut Doğan Yıldız

-

 

Ukrayna’nın başkenti Kiev’de gerçekleştirilen organizasyonda güreşçilerimiz 1 gümüş ve 4 bronz madalya kazandı.

Turnuvada 23 yaş altı ağırlıklı bir kadroyla mücadele eden milli takımızda Osman Göçen, 86 kiloda gümüş madalyanın sahibi oldu.

Türkiye’ye bronz madalyaları ise 74 kiloda Enes Uslu, 97 kiloda Baki Şahin, 92 kiloda Süleyman Karadeniz ve 125 kiloda Salim Ercan kazandırdı.

Turnuvada ayrıca milli sporculardan Şaban Kızıltaş, Erhan Yaylacı, Musa Gürbüz ve Serkan Aslan 5. sırayı aldı. Milliler, takım halinde ise üçüncülük kupasının sahibi oldu.

SPOR

Grekoromen Güreş Milli Takımı’ndan rekor

Umut Doğan Yıldız

-

Grekoromen Güreş Milli Takımı, Matteo Pellicone Memorial Turnuvası’nda 3 altın, 4 gümüş ve 3 bronz olmak üzere toplam 10 madalyaile şampiyon oldu.

Takım halinde milli takımımızın şampiyon olduğu turnuvada, Macaristan 1 altın, 4 gümüş ve 2 bronz olmak üzere toplam 7 madalya ile ikinci, Güney Kore 2 altın ve 3 bronz olmak üzere 5 madalya ile üçüncü, Rusya ise 2 altın ve 1 bronz olmak üzere 3 madalya ile dördüncü sırada yer aldı.

Devamı

SPOR

Makaralı Yay Milli Takımımız finalde

Umut Doğan Yıldız

-

Makaralı Yay Erkek Milli Takımı, Okçuluk Dünya Kupası 3. ayak yarışmalarında finale çıktı.

Antalya 100. Yıl Okçuluk Tesisleri’nde devam eden organizasyonda Evren Çağıran, Süleyman Araz ve Muhammed Yetim’den oluşan Makaralı Yay Erkek Milli Takımı, son 16 turunda Tayvan’ı 238-230, çeyrek finalde ABD’yi 236-235, yarı finalde de Hindistan’ı 234-233 geçerek adını finale yazdırdı.

Milli takım, finalde Danimarka ile 25 Mayıs Cumartesi günü karşılaşacak.

Devamı

SPOR

Milliler Sırbistan’ı 3-0 yendi

Umut Doğan Yıldız

-

2019 FIVB Voleybol Uluslar Ligi’nde mücadele eden A Milli Kadın Takımı, ilk haftanın üçüncü ve son maçında Sırbistan’ı 3-0 mağlup etti.

Ligin Sırbistan’ın başkenti Belgrad’da düzenlenen ilk haftasının son maçında ev sahibi ülke ile karşılaşan A Milli Takım, rakibini 25-19, 25-23 ve 25-20’lik setlerle 3-0 yenerek turnuvada üçte üç yaptı.

TVF Başkent Voleybol Salonu’nun ev sahipliği yapacağı ikinci haftada milli takımın maç programı şöyle:

28 Mayıs Salı:

17.30 Türkiye-Japonya

29 Mayıs Çarşamba:

17.30 Almanya-Türkiye

30 Mayıs Perşembe:

17.30 Türkiye-Rusya


Devamı

Popüler

 

www.pilioo.com