Bizi Takip Edin

SEKS & İLİŞKİLER

MH KADINI: LAURA VANDERVOORT

-

 

Kült dizi Ziyaretçiler’in yeni versiyonu V’nin starı Laura Vandervoort aşk yangınını alevlendirmenin yollarını iyi biliyor.


26 yaşındaki seksi güzel Laura Vandervoort’un soyadına takılıp onu Tottenham Hotspur’ün orta saha dinamosu Rafael Van Der Vaart ile karıştırmayın. Laura, her erkeğin hayalindeki kadın figürü. “Hayatım boyunca iki erkek arkadaşım oldu” diyor. Her biri de en az beş yıl sürmüş. (Şimdiki erkek arkadaşı dahil!) Çapkın değil, aşk kadını yani… İyi bir ilişki için üç büyük ipucu veriyor. Hemen kenara not alın.

KURAL 1
Yıllık değerlendirme yapın
Laura’nın ilginç bir sevgilisi var. “Erkek arkadaşımın elinden kamera düşmez. Her yıl ilişkimizin yıldönümünde o yıl içinde çektiği fotoğraflarımızı ve videolarımızı kurgulayarak küçük bir klip hazırlar. Müzik eşliğinde bunu izleriz. Bazen güleriz bazen de birbirimize olan aşkımız depreşir” diyor. Her ilişki zaman içinde yıpranabilir. Kız arkadaşınızın ondan sıkıldığınızı düşünmemesi için siz de bunu uygulayın. Günler geçip giderken onu anımsadığınızı ve aşkınızın önemli anılarını hep aklınızda tuttuğunuzu gösterin.


KURAL 2
Ondan yana olun
Laura formunu korumak için yogaya başladı. Erkek arkadaşı başta dalga geçse de onun davetini kırmadı ve yogaya katıldı. “Onu davet ettiysem, onun mutluluğu içindi. Bunu biliyordu” diyor. Bir kadın size bir şey teklif ederse sakın geri çevirmeyin. Yıllar içinde sizi tanıdığına göre kesin hoşunuza gidecek bir şeydir. Reddederseniz, onun sizi tanımadığını iddia etmiş olursunuz. Bu da kırıcıdır.

KURAL 3
Kulağınız yorulmasın (O konuşurken siz düşünün)
Laura “Her kadın aynı anda 10 farklı şey düşünebilir. Kafamızın içindeki bu sesleri bastırmakta bazen zorlanabiliriz. O yüzden kadın durmadan çelişkili fikirler öne sürse bile erkek mantığın sesi olmalı” diyor. Her zaman sevgiliniz için iyi bir dinleyici olun.

SEKS & İLİŞKİLER

Orgazmın vücuda 8 faydası

Umut Doğan Yıldız

-

Orgazm olmanın faydaları nelerdir? İşte orgazmın vücuda 8 faydası!

Devamı

SEKS & İLİŞKİLER

Vajinal orgazm nasıl olur?

Umut Doğan Yıldız

-

Vajinal orgazm nasıl meydana gelir, vajinal orgazm nedir, vajinal orgazm nasıl olunur? İşte vajinal orgazm hakkında daha önce bilmedikleriniz.

Vajinal orgazm vajinanın içerisinde, üst tarafta yaklaşık 6-7 cm derindeki,  “G noktası”nın  uyarılması sonucu  yaşanıyor.

Vajinal orgazm nedir? 

Vajinal orgazm, vajinadan gelen ve genellikle G noktasına bağlı uyarılardır. Tahrik olduğunda , nefes hızı artar, G noktasına ve vajinanın alt kısımlarına kan daha hızlı bir şekilde hücum eder. Bu sırada vajina penisi daha iyi kavrayabilmek adına darlaşır.  G noktası vajinanın ön tarafının 50-80 mm içinde yer alır. Buraya baskı uygulandığında vajina duvarının arkasındaki klitoral kompleksin parçası olan hassas kısım uyarılır. Bu uyarı kişiye çok yoğun ve haz verici bir his verir ve idrar gelmesine benzer bir his olarak da tarif edilebilir.

Genital bölgedeki kasların gerginleşmesi, üst düzey bir coşkuya doğru yol alabilir.

Vajinal orgazm nasıl olunur? Vajinal orgazm nasıl yaşanır?

 Yapılan araştırmalara göre yalnızca üç kadından sadece biri sevişme anında vajinal orgazma ulaşabiliyor. G noktasındaki uyarıları tüm vücuda yayılmaya başladığı anda büyük patlama geliyor demektir.

Misyoner pozisyonu vajinal orgazm için birebir

Derin bir penetrasyonun gerçekleşebilmesi için kalçadan eğilmek yeterli olacaktır. Örneğin ilk olarak bacakların birbirine yakın olduğu, alnın ya da dirseklerin yatağa dayalı olduğu pozisyon ya da bacakların çeneye doğru yaklaştırıldığı misyoner pozisyonu vajinal orgazmdaki büyük patlamaya olumlu etkide bulunur.

 

Devamı

SEKS & İLİŞKİLER

Kadınlar erekte olur mu?

Umut Doğan Yıldız

-

The Wonder Down Under: A User’s Guide to the Vagina kitabının yazarlarından, Cinsellik Eğitmeni Dr. Nina Brochmann kadın ereksiyonu meselesini açıklıyor.

Kadın ereksiyonu denilen şey gerçekmiş! 

Bir klitoris gerçeği: Orada 8.000 sinir ucu var ve bu oran erkeklerin penisindekinin tam iki katı. The Wonder Down Under: A User’s Guide to the Vagina kitabının yazarlarından, Cinsellik Eğitmeni Dr. Nina Brochmann“Klitoris, dört bacak ve boyun kısmından oluşan büyük bir organdır. İçeride kalan ve genital bölgeyi çevreleyen kısmı 11 cm’e kadar uzanabilir” diyor.

Kadınların cinsel organı daha hassas!

Klitoris, peniste bulunan erektil dokunun aynısına sahip.  Bu nedenle  kadınlar da erekte olabiliyorlar.  Cinsellik Eğitmeni Dr. Nina Brochmann, Kadınlar gecede sekiz kereye kadar erekte oluyor” diyor. Sabah ereksiyonunun kadınlardaki haline “klitoral gece ereksiyonu” deniyor.

Brochmann, bu durumu şöyle anlatarak açıklama yapıyor:

“Cinsel uyarılma söz konusu olduğunda erkek ve kadınlar arasında, anatomik ve fizyolojik fark çok az. Biz kadınlar da penis gibi erekte olabilen ve uyarılan bir cinsel organa sahibiz. Bu çoğu kadının sabahları seks yapmaktan hoşlanmasının nedenini açıklayabilir.”

Devamı

Popüler