Bizi Takip Edin

SEKS & İLİŞKİLER

MH KADINI: IRMAK ÜNAL

-

 

“Kadınlar erkeklere göre çok daha detaycı. Oysa hayat o kadar da karmaşık değil.”


Hep kendimi “Stüdyoda çekimin başlamasını bekliyorum. Arkam giriş kapısına dönük. Derken görüş alanımdaki bütün kafaların bir anda kapıya doğru çevrildiğini görüyorum; “Hah, geldi,” diyorum ve yanılmıyorum. Kapıdaki bütün alımıyla ve güler yüzüyle, Irmak Ünal.

Başarıya giden yolda her insanın hayatında dönüm noktaları vardır. Irmak Ünal da makyajının yapılmasını beklerken, kendi hayatının dönüm noktasından bahsediyor:

“Oyunculuk ve yönetmenlik eğitimi aldıktan sonra Amerika’da yaşıyor ve tam da Türkiye’de güzel işlerin yapılmaya başlandığını düşünüyorken, Abdullah Oğuz’un Kampüsistan dizisi için yaptığı teklif benim için bir dönüm noktası oldu.”

İşte bu dönüm noktasından sonra başarı basamaklarını çifter çifter çıkan Irmak Ünal geldiği noktadan mutlu görünüyor: “ Şu an halimden oldukça memnunum. Her insanın bir dönemi olduğuna ve benim dönemimin de geleceğine inanıyorum. Daha hedeflerim bitmedi. Çok başarılı sinema projelerinde yer almak ve aldığım yönetmenlik eğitimini çekeceğim kısa filmlerde kullanmak en büyük amacım.”

Irmak Ünal’ın bahsettiği dönüm noktasının üstünden tam beş yıl geçmiş. Irmak bu beş yılı çok iyi değerlendirdiğini düşünüyor: “5 yıl evvelki Irmak’la şimdikini kıyasladığımda kendimde hem oyunculuk hem de kameraya bakış açısından büyük farklar görüyorum.” Irmak’ın röportaj sırasında yüzünden gülümseme hiç eksik olmuyor. Bu mutluluğun sebebi nedir, diye soramadan yanıtını kendi veriyor: “Sabahları bir amaç ve programla uyanmak, benim mutlu olmam için yeterli. Eğer sabah uyandığımda yapacak bir işim yoksa, işte o zaman mutlu olamam.”

Irmak’ın yoğun iş temposunda vazgeçmediği en önemli şey ise spor: “Benim hayatımda stresle başa çıkmak için seçtiğim yol spor yapmak. Ne kadar kötü bir gün geçirmiş olursam olayım, Coliseum’da spor yaparak geçirdiğim zaman beni kendime getirmeye yetiyor.” Bu kadar iş konuşmak yeter deyip, konuyu erkeklere getiriyorum. Irmak erkeklerle arasının çocukluğundan beri çok iyi olduğundan bahsediyor: “Ben zaten erkeklerle sohbet etmeyi çok seven bir insanım. Bebekliğimden beri erkeklerle daha iyi anlaşırım. Hep erkeklerin daha yakın bulduğu bir insan oldum ve erkekleri okumayı çok iyi öğrendim. Düşünce tarzı ve dünyaya bakış açısı olarak erkeklere kendimi daha yakın buluyorum. Kadınlar erkeklere göre çok daha detaycı. Oysa hayat o kadar karmaşık değil”.

Irmak Ünal’dan erkeklere tüyolar

1 Erkek kendine güvenmeli
“Erkeğin toplum içindeki davranışları benim için çok önemlidir. Erkek sosyal bir ortama girdiğinde kendine güvenen bir duruşa sahip olmalı.”

2 Kendinize iyi bakın
“Ben dış görünüşüme dikkat ediyorsam, benle birlikte olacak erkek de bunu yapmalı; temiz ve bakımlı olmalı.

3 Sevdiğinizi özgür bırakın
“Özgürlüğüme yapılan müdahalelere dayanamam. Yaratıcılıkla beslenen bir insanım ve özgürlüğümün kısıtlanması beni ilişkiden soğutur. “

4 Centilmen olun
“Centilmen bir erkek olmaktan hiçbir zaman bir zarar gelmez. Hala kapı tutulmasından, çiçek verilmesinden hoşlanan kadınlar var.”

5 Her kadını aynı kefeye koymayın
“Kadınların çok değiştiğini farkındayım. Ama hala düzgün kadınlar var. Erkekler bunu bilmeli ve her kadını aynı kefeye koymamalı.”

6 Anın keyfini çıkarın
“Erkekler bağlanmaktan korkuyorlar. Onlara tavsiyem yaşadıkları anın keyfini çıkarmaları ve hissettikleri gibi yaşamaları.”

 

SEKS & İLİŞKİLER

Orgazmın vücuda 8 faydası

Umut Doğan Yıldız

-

Orgazm olmanın faydaları nelerdir? İşte orgazmın vücuda 8 faydası!

Devamı

SEKS & İLİŞKİLER

Vajinal orgazm nasıl olur?

Umut Doğan Yıldız

-

Vajinal orgazm nasıl meydana gelir, vajinal orgazm nedir, vajinal orgazm nasıl olunur? İşte vajinal orgazm hakkında daha önce bilmedikleriniz.

Vajinal orgazm vajinanın içerisinde, üst tarafta yaklaşık 6-7 cm derindeki,  “G noktası”nın  uyarılması sonucu  yaşanıyor.

Vajinal orgazm nedir? 

Vajinal orgazm, vajinadan gelen ve genellikle G noktasına bağlı uyarılardır. Tahrik olduğunda , nefes hızı artar, G noktasına ve vajinanın alt kısımlarına kan daha hızlı bir şekilde hücum eder. Bu sırada vajina penisi daha iyi kavrayabilmek adına darlaşır.  G noktası vajinanın ön tarafının 50-80 mm içinde yer alır. Buraya baskı uygulandığında vajina duvarının arkasındaki klitoral kompleksin parçası olan hassas kısım uyarılır. Bu uyarı kişiye çok yoğun ve haz verici bir his verir ve idrar gelmesine benzer bir his olarak da tarif edilebilir.

Genital bölgedeki kasların gerginleşmesi, üst düzey bir coşkuya doğru yol alabilir.

Vajinal orgazm nasıl olunur? Vajinal orgazm nasıl yaşanır?

 Yapılan araştırmalara göre yalnızca üç kadından sadece biri sevişme anında vajinal orgazma ulaşabiliyor. G noktasındaki uyarıları tüm vücuda yayılmaya başladığı anda büyük patlama geliyor demektir.

Misyoner pozisyonu vajinal orgazm için birebir

Derin bir penetrasyonun gerçekleşebilmesi için kalçadan eğilmek yeterli olacaktır. Örneğin ilk olarak bacakların birbirine yakın olduğu, alnın ya da dirseklerin yatağa dayalı olduğu pozisyon ya da bacakların çeneye doğru yaklaştırıldığı misyoner pozisyonu vajinal orgazmdaki büyük patlamaya olumlu etkide bulunur.

 

Devamı

SEKS & İLİŞKİLER

Kadınlar erekte olur mu?

Umut Doğan Yıldız

-

The Wonder Down Under: A User’s Guide to the Vagina kitabının yazarlarından, Cinsellik Eğitmeni Dr. Nina Brochmann kadın ereksiyonu meselesini açıklıyor.

Kadın ereksiyonu denilen şey gerçekmiş! 

Bir klitoris gerçeği: Orada 8.000 sinir ucu var ve bu oran erkeklerin penisindekinin tam iki katı. The Wonder Down Under: A User’s Guide to the Vagina kitabının yazarlarından, Cinsellik Eğitmeni Dr. Nina Brochmann“Klitoris, dört bacak ve boyun kısmından oluşan büyük bir organdır. İçeride kalan ve genital bölgeyi çevreleyen kısmı 11 cm’e kadar uzanabilir” diyor.

Kadınların cinsel organı daha hassas!

Klitoris, peniste bulunan erektil dokunun aynısına sahip.  Bu nedenle  kadınlar da erekte olabiliyorlar.  Cinsellik Eğitmeni Dr. Nina Brochmann, Kadınlar gecede sekiz kereye kadar erekte oluyor” diyor. Sabah ereksiyonunun kadınlardaki haline “klitoral gece ereksiyonu” deniyor.

Brochmann, bu durumu şöyle anlatarak açıklama yapıyor:

“Cinsel uyarılma söz konusu olduğunda erkek ve kadınlar arasında, anatomik ve fizyolojik fark çok az. Biz kadınlar da penis gibi erekte olabilen ve uyarılan bir cinsel organa sahibiz. Bu çoğu kadının sabahları seks yapmaktan hoşlanmasının nedenini açıklayabilir.”

Devamı

Popüler