Bizi Takip Edin

SEKS & İLİŞKİLER

MH KADINI IRINA IVKINA İDEAL İLİŞKİNİN SIRLARINI ANLATIYOR

-

 

Onu Cem Yılmaz’ın Ali Baba ve 7 Cüceler filmi ile tanıdık. İlk oyunculuk deneyimi bu kadar beğeni toplayınca, bu güzel kadının bunca zaman nerede saklandığı da merak konusu oldu. Kariyerine çok erken yaşlarda başlayan ve beş yıldır Türkiye’de yaşayan Rus model Irina Ivkina, aynı zamanda sıkı bir koşucu. Spor aşkı, yeteneği, duru güzelliği ve Türkçe öğrenme konusunda gösterdiği azmi, ona kariyer basamaklarını hızla tırmandıracak gibi görünüyor. Haliyle biz de Irina’yı bulmuşken, kariyerini değil erkekleri sorduk ve sizin için birkaç tüyo aldık.

1Adım adım ilerleyin.
“Erkekler genellikle ilişkinin başında kadının üzerine fazla düşüyor. Çoğu erkek bu hatayı yapar. Bir erkeğin ilgiyi ilişkinin bütününe yayması önemli. Başka bir tehlike de, sevgilinizi beraberliğin daha ikinci gününde film izlemek için eve çağırmak. Çok kötü bir imaj çizeceğinize emin olun.”

Fit erkekler güven verir.
“Karşınızdaki kadında bırakacağınız etki ilk 7 saniyede oluşur. Sonrasında zekânız, sempatikliğiniz veya bilginiz devreye giriyor. Bu etkiyi artırabilir veya bu özelliklerden yoksun olarak, ilk andaki olumlu izlenimi yıkabilirsiniz. Eğer beğendiğiniz kadında güçlü bir imaj yaratmak istiyorsanız, spor yapmanın faydası büyük olacaktır. Hem daha havalı görünecek hem de antrenmanların
size özgüven aşıladığını fark edeceksiniz. Ayrıca fit görünen ve spor yapan bir erkeğin kadına daha fazla güven verdiğini düşünüyorum.”

Ağır parfümleri gece kulübüne, inceliği spor salonuna saklayın.
“Spor salonunda bağırarak ağırlık çalışmaları yapılması çok rahatsız edici. O yüzden erkeklere en önemli tavsiyem, çok gürültü çıkarmamaları ve ağır kokulu parfümler kullanmamaları. Sonuçta gece eğlenmeye çıkmıyorsunuz, sadece spor yapmaya gidiyorsunuz. Egzersiz yapmak yerine sürekli telefonla konuşan veya arkadaşlarıyla muhabbete dalan erkekler de itici. Ayrıca herkesin çalıştığı istasyonları kullandıktan sonra ıslak ve terli bırakmayıp, çalıştıktan sonra havluyla silmeniz önemli. Bu, spor salonunda tanışmak istediğiniz kadına yaklaşırken size artı puan kazandıracaktır. O kıza nasıl yaklaşacağınıza gelince; eğer ciddi şekilde antrenman yapan biriyse, onu çalışırken rahatsız etmeyin. Bir ilişki şansınız varsa bile, bu hamleyle onu kaybedersiniz. Antrenmanı bittikten sonra boş bir anını yakalamaya çalışın ve bir sohbet konusu açın.”

Pahalı markalara gerek yok, yeter ki düzgün ve bakımlı olun.
“Bir erkeğin bakımlı ve temiz olması ilk şartım. Kıyafetlerinin markalı veya pahalı olmasına hiç gerek yok, yeter ki temiz ve düzgün olsun. Hayatımdaki adamın karşımda gerçek bir beyefendi gibi durmasını isterim. Ayrıca bir erkeğin fit görünmesi, kendine has bir karizmasının olması, esprili ve kibar tavırlar göstermesi çok önemli. Bakımlı derken, benden daha fazla kozmetik ürünü olmasından bahsetmiyorum. Bu biraz abartıya kaçacağından, hoşlanacağımı söyleyemem. Yine de bakımsızlığın sorun olmadığı anlamını çıkarmayın. Unutmayın, sizin gibi biz de güzel kokulara yöneliyoruz.”

Diğer güzel kadınların ilişki katili olmasına izin vermeyin.
“Diyelim ki sevgilinizle birliktesiniz ve yanınızdan hoş bir kadın geçti. Açık konuşayım, güzelse ben de bakarım. Ama yine de kız arkadaşınızın yanında, başka bir kadına uzun uzun bakmanın çok rahatsız edici olduğunu kabul edin. Ben kesinlikle yanımdaki erkeği anlayacağı şekilde uyarırdım. Tabii güzel kadınlar sadece sokakta değil, sosyal medya da onlarla dolu. Erkek arkadaşınızı
sosyal medyada güzel kadınların hesaplarını takip ederken mi yakaladınız? Bir de fotoğraflarını mı beğeniyor? Bu tavsiyem kadınlara: Kavga çıkarmadan önce neden takip ettiğini öğrenin. Takip ettiği kişi bir oyuncu veya çok değer verdiği bir sanatçı olabilir. Niyetinden emin olmalısınız.”

Üç altın öğüt
“Bir ilişkide sevdiğiniz kadına değer verdiğinizi ona hissettirmeniz çok önemli. Olur da aranızda bir problem çıkarsa, çoğu erkeğin yaptığı gibi problemden kaçmak yerine mutlaka iletişim kurun. En önemlisi ise ona karşı dürüst olmanız. Her güzel ilişki güven üzerine kuruludur.”

SEKS & İLİŞKİLER

Erkekler neden orgazm taklidi yapar?

Umut Doğan Yıldız

-

Erkek cinselliğiyle ilgili doğru bilinen yanlışları sizler için ortaya koymaya devam ediyoruz. Erkekler orgazm taklidi yapmaz sanıyor olabilirsiniz ama bu doğru değil.

EFSANE: Erkekler orgazm taklidi yapmaz.

Erkekler orgazm olduklarında boşalırken meni salgılıyorlar. Yani orgazm olduklarına dair gözle görülür bir kanıt mevcut. Amerika’da yapılan bir araştırmada neredeyse kadınların yarısının, erkeklerinde çeyreğinin orgazm taklidi yaptığı gösteriliyor.

Erkekler neden orgazm taklidi yapar?

Araştırmaya katılan erkeklere ‘neden?’ olduğu sorulunca, çoğunlukla elde edilen cevaplar şunlar; partnerini üzmemek, partnerini tatmin etmek (kadınların orgazm olması daha uzun sürdüğü için), seksin sona ermesini istemek, orgazm olmanın ‘hoş bir şey’ olmadığını düşünmek… Bu konuda oldukça yaratıcı olanlar da yok değil. Köpek (doggy) pozisyonunda seks sırasında tüküren, partneri neler olup bittiğini görmeden hızlıca prezervatifi çıkarıp çöpe atanlar, partneri yüzünü görmesin diye (muhtemelen orgazm mimiklerinde başarısız) asla misyoner pozisyonunda seks yapmayanlar ya da kadınlarında sıkça başvurduğu yöntem olan orgazm sesi çıkaranlar… Tüm bunlar yerine partnerinizle konuşmayı deneseniz,  sizce de her şey daha kolay olmayacak mı beyler?

EFSANE: Erkekler sekse asla ‘hayır’ demez.

Uzun bir süre erkeklerin yedi saniyede bir seks düşündüğü iddiasıyla yaşadık. Ki daha sonra bunun herhangi bir kaynağa dayandırılmadan sadece bir kitabın tanıtımı için ortaya atılan bir teori olduğu okumuştum bir yerde. İlginçtir ki bu ‘teori’ o kadar çok sevildi ki, erkekler uzun bir süre bunu yük olarak omuzlarında ya da bir zafer kupası kaldırırmışçasına ellerde taşıdı.

Erkekler ne sıklıkta seks yapıyor?

Kinsey Institute’un araştırmasına katılanların yüzde 54’ü gün içinde birkaç kez, yüzde 43’ü haftada ya da ayda birkaç kez olduğunu söylerken, geri kalan yüzde 4’lük dilim ayda bir kereden az olduğunu söylemiş. Buna karşılık olarak araştırmaya katılan kadınları yüzde 19’u günde birçok zaman, yüzde 67’si haftada ya da ayda birkaç kez, %14’ü ise ayda bir kereden az olarak cevaplamış. Başka bir kaynaktan okuduğumuz gerçekler ise, erkeklerin günde 29 kez uykuyu, 25 kez ise yemeği düşündüğü, kadınların ise bu sayıların 15 ve 13 olduğu belirtiliyor. Kadın ve erkek düşünce sistemi oldukça farklı çalışıyor, bu arada büyük bir boşluk yaratsa da, erkeklerin seks sürekli seks düşündüğü miti diğer bir yanlış anlaşılmaya da yol açıyor; erkekler için her zaman bir anlamı vardır. Bundan kasıt ne olabilir? “Eğer bir kadın sekse ‘hayır’ diyorsa, gerçekten ‘hayır’ olmalı ama bir erkek söz konusu olduğunda bu ‘hayır’ her zaman ‘evet’e dönüşür. Eğer böyle bir düşünceye sahipsen, tekrar bir gözden geçirmenizi öneririz. Etrafında sürekli seksten bahseden erkekler olabilir fakat onların da ‘dur’ butonları bulunuyor. Sevgilin ya da eşin bu gece sevişmek istemediğini söylediğinde, hemen ‘artık beni çekici bulmuyor mu?’ gibi düşünceleri aklının derinliklerine atıp, ‘acaba bir sıkıntısı mı var?’ gibi daha iyimser sorulara başvurabilirsin. Stres ve tükenmişlik tam bir libido katili!

Devamı

SEKS & İLİŞKİLER

Cinsel içerikli mesajlar hakkında gerçekler!

Umut Doğan Yıldız

-

Cinsel içerikli mesajlar hakkında gerçekleri ortaya koyuyoruz. “Baştan çıkarıcı mı? Yoksa gerçekten aptalca mı?

Drexel Üniversitesi’nin internet üzerinden yaptığı bir araştırma, Amerikalıların yüzde 88’inin cinsel içerikli mesajlar attığını ortaya çıkarmış. Cinsellik Uzmanı Robert Weiss, bu tarz mesajların gizli doğası gereği duygusal yakınlık sağladığını ve bu yüzden çift terapilerinde tavsiye edilen bir taktik olduğunu söylüyor.

Cinsel içerikli fotoğraf mı yoksa mesaj mı?

Fotoğraf ve mesaj birbirinden çok farklı şeyler (yukarıdaki araştırma bu ayrımı düzgün yapmamış). Araştırmanın sonucuna göre, eğer gönderdiğiniz fotoğraf üçüncü bir kişiye gösterilirse bu, fotoğrafını en az üç kişinin daha göreceği anlamına geliyormuş.

Çıplak fotoğraflar internete sızmasın

Bizim tavsiyemiz, birkaç seksi mesajla ona ne kadar çekici olduğunu göstermeniz. Atacağınız “Bu akşam seni çıplak görmek için sabırsızlanıyorum” gibi bir mesaj, çıplak fotoğrafınızı göndermenizden çok daha az riskli. Tabii en iyisi sadece onun anlayacağı şekilde mesajlar atmanız veya emoji kullanmanız.

Devamı

SEKS & İLİŞKİLER

Mesai saatlerinde flört!

Umut Doğan Yıldız

-

Bir online tanışma uygulamasına göre, İstanbul’da beyaz yakalı çalışanlar, mesai saatlerinde flört etmekten çekinmiyor!

Bu çalışanların yoğunlukta olduğu semtler arasında mesai saatlerinde online flörtte en şanslı olunan semt Nişantaşı. 

Yaşadığımız çağa tanışma uygulamalarının damgasını vurduğu bir gerçek. Hatta bazılarımızın hayatı sağa ya da sola kaydırmakla, belki de birkaç defadan fazla görüşmeyeceğimiz kişilerle konuşarak geçebiliyor.  Bu uygulamalardan biri de, İstanbul’un iş merkezlerinin yoğunlukta olduğu semtlerinde çalışanların online flörtte en şanslı oldukları yerleri açıkladı. Uygulamanın hafta içi mesai saatlerinde kullanımına göre, kullanıcılarının en çok “Crush” olduğu, yani karşılıklı birbirlerini beğendiği semt Nişantaşı oldu. Nişantaşı’nı sırasıyla Taksim, Levent ve Mecidiyeköy takip ediyor. Bu uygulamaların en yoğun kullanıldığı saatler de öğle arası ve işten çıkış saatleri olan 18.00 ile 18.30 arası.

Online flört açısından şanslı olunan semtler sırasıyla şöyle:

– Nişantaşı

– Taksim Şişhane

– Levent

– Mecidiyeköy

– Gayrettepe

– Ümraniye

– Batı Ataşehir

– Etiler

– Maslak Plazalar

Devamı

Popüler