Bizi Takip Edin

SEKS & İLİŞKİLER

MH KADINI IRINA IVKINA İDEAL İLİŞKİNİN SIRLARINI ANLATIYOR

-

 

Onu Cem Yılmaz’ın Ali Baba ve 7 Cüceler filmi ile tanıdık. İlk oyunculuk deneyimi bu kadar beğeni toplayınca, bu güzel kadının bunca zaman nerede saklandığı da merak konusu oldu. Kariyerine çok erken yaşlarda başlayan ve beş yıldır Türkiye’de yaşayan Rus model Irina Ivkina, aynı zamanda sıkı bir koşucu. Spor aşkı, yeteneği, duru güzelliği ve Türkçe öğrenme konusunda gösterdiği azmi, ona kariyer basamaklarını hızla tırmandıracak gibi görünüyor. Haliyle biz de Irina’yı bulmuşken, kariyerini değil erkekleri sorduk ve sizin için birkaç tüyo aldık.

1Adım adım ilerleyin.
“Erkekler genellikle ilişkinin başında kadının üzerine fazla düşüyor. Çoğu erkek bu hatayı yapar. Bir erkeğin ilgiyi ilişkinin bütününe yayması önemli. Başka bir tehlike de, sevgilinizi beraberliğin daha ikinci gününde film izlemek için eve çağırmak. Çok kötü bir imaj çizeceğinize emin olun.”

Fit erkekler güven verir.
“Karşınızdaki kadında bırakacağınız etki ilk 7 saniyede oluşur. Sonrasında zekânız, sempatikliğiniz veya bilginiz devreye giriyor. Bu etkiyi artırabilir veya bu özelliklerden yoksun olarak, ilk andaki olumlu izlenimi yıkabilirsiniz. Eğer beğendiğiniz kadında güçlü bir imaj yaratmak istiyorsanız, spor yapmanın faydası büyük olacaktır. Hem daha havalı görünecek hem de antrenmanların
size özgüven aşıladığını fark edeceksiniz. Ayrıca fit görünen ve spor yapan bir erkeğin kadına daha fazla güven verdiğini düşünüyorum.”

Ağır parfümleri gece kulübüne, inceliği spor salonuna saklayın.
“Spor salonunda bağırarak ağırlık çalışmaları yapılması çok rahatsız edici. O yüzden erkeklere en önemli tavsiyem, çok gürültü çıkarmamaları ve ağır kokulu parfümler kullanmamaları. Sonuçta gece eğlenmeye çıkmıyorsunuz, sadece spor yapmaya gidiyorsunuz. Egzersiz yapmak yerine sürekli telefonla konuşan veya arkadaşlarıyla muhabbete dalan erkekler de itici. Ayrıca herkesin çalıştığı istasyonları kullandıktan sonra ıslak ve terli bırakmayıp, çalıştıktan sonra havluyla silmeniz önemli. Bu, spor salonunda tanışmak istediğiniz kadına yaklaşırken size artı puan kazandıracaktır. O kıza nasıl yaklaşacağınıza gelince; eğer ciddi şekilde antrenman yapan biriyse, onu çalışırken rahatsız etmeyin. Bir ilişki şansınız varsa bile, bu hamleyle onu kaybedersiniz. Antrenmanı bittikten sonra boş bir anını yakalamaya çalışın ve bir sohbet konusu açın.”

Pahalı markalara gerek yok, yeter ki düzgün ve bakımlı olun.
“Bir erkeğin bakımlı ve temiz olması ilk şartım. Kıyafetlerinin markalı veya pahalı olmasına hiç gerek yok, yeter ki temiz ve düzgün olsun. Hayatımdaki adamın karşımda gerçek bir beyefendi gibi durmasını isterim. Ayrıca bir erkeğin fit görünmesi, kendine has bir karizmasının olması, esprili ve kibar tavırlar göstermesi çok önemli. Bakımlı derken, benden daha fazla kozmetik ürünü olmasından bahsetmiyorum. Bu biraz abartıya kaçacağından, hoşlanacağımı söyleyemem. Yine de bakımsızlığın sorun olmadığı anlamını çıkarmayın. Unutmayın, sizin gibi biz de güzel kokulara yöneliyoruz.”

Diğer güzel kadınların ilişki katili olmasına izin vermeyin.
“Diyelim ki sevgilinizle birliktesiniz ve yanınızdan hoş bir kadın geçti. Açık konuşayım, güzelse ben de bakarım. Ama yine de kız arkadaşınızın yanında, başka bir kadına uzun uzun bakmanın çok rahatsız edici olduğunu kabul edin. Ben kesinlikle yanımdaki erkeği anlayacağı şekilde uyarırdım. Tabii güzel kadınlar sadece sokakta değil, sosyal medya da onlarla dolu. Erkek arkadaşınızı
sosyal medyada güzel kadınların hesaplarını takip ederken mi yakaladınız? Bir de fotoğraflarını mı beğeniyor? Bu tavsiyem kadınlara: Kavga çıkarmadan önce neden takip ettiğini öğrenin. Takip ettiği kişi bir oyuncu veya çok değer verdiği bir sanatçı olabilir. Niyetinden emin olmalısınız.”

Üç altın öğüt
“Bir ilişkide sevdiğiniz kadına değer verdiğinizi ona hissettirmeniz çok önemli. Olur da aranızda bir problem çıkarsa, çoğu erkeğin yaptığı gibi problemden kaçmak yerine mutlaka iletişim kurun. En önemlisi ise ona karşı dürüst olmanız. Her güzel ilişki güven üzerine kuruludur.”

SEKS & İLİŞKİLER

Çıplak bir kadına asla söylenmeyecek 5 şey

-

Editör :

Çıplak bir kadına asla söylememeniz gereken şeyleri, konunun uzmanından öğrendik.

Aşk zor bir mesele, özellikle de seks kısmı. Bazen işleri düzeltmek, kolaylaştırmak için zor diyaloglara girmek mümkün. Eğer ince olmayı başarabilirseniz, zaten sorun yok. Philadelphia’da bir seks terapisti olarak çalışan Dr. Arlene Goldman şöyle açıklıyor: “Hassas konuların içinden çıkabilmek için kelime hazinenizi geliştirmelisiniz. Bu partnerinizi mutlu edebilmenin kapılarını açacaktır.” Journal of Couple & Relationship Therapy’de yayınlanan bir araştırmanın sonuçları iletişimin bir çiftin mutluluğunda en önemli şey olduğunu açıklıyor, hatta seksten bile önemli! Onun için ağzınızı açıp, pişman olacağınız şeyler söylemeden önce bir duraksamak iyi olacaktır. Uzmanlara bu diyalogları nasıl rahatlatabileceğinizin ipuçlarını sorduk.

“ŞİMDİ DEĞİL, TEŞEKKÜRLER. KİTAP OKUMAK İSTİYORUM.”

Yorgun olmaya tabi ki hakkımız var ama bu duruma sizin de şaşırdığınızı fark etmesini sağlamak önemli. Prof. Dr. Finkel’a göre şunu deneyebilirsiniz: “Bunu söylediğime inanamıyorum ama gerçekten çok yorgunum.” İleriye dair bir sinyal verirseniz de iyi olacaktır. Örneği ertesi sabah ona ne isterse yapacağınızı söyleyin. Goldman’a göre “Güven telkin etmek önemlidir.” Eğer ilginizi kaybetmediğinizi hissederse sıkıntı da olmayacaktır.

“BU ORGAZM BANA GERÇEKÇİ GELMEDİ, NUMARA MIYDI?”

Northwestern University’de sosyal psikoloji çalışan Prof. Dr. Eli Finkel “Onu sakın suçlamayın.” diyor. Bu konuşmayı yatak odasının dışarısına taşıyın. Konuyu normal bir sohbette oraya geldiği zaman şöyle diyebilirsiniz: “Benimle orgazm taklidi yapmana hiç gerek yok, ilişkimizde herşey gerçek olsun istiyorum.” Karşılıklı saygıyı yakaladığınız zaman problem de çözülmüş olur.

“CİNSEL HASTALIKLAR İÇİN BİR TEST OLDUKTAN SONRA SEVİŞMEK BENİM İÇİN DAHA DA KEYİFLİ OLACAK.”

Bu mesajı şöyle alacaktır: “Hastalığın olmasından şüpheleniyorum!” Bu hiç de hoş bir durum değil. İşleri tersine çevirin. Onun sağlığı için kendiniz test olmak istediğinizi söyleyin ve size katılıp katılmak istemediğini sorun. Goldman’a göre eğer ikinizin beraber yapacağı birşey olarak görürse kendisini güvende hissedecektir.

“BUNUN İYİ HİSSETTİRMESİ Mİ GEREKİYORDU? PEK HOŞLANMADIM”

Bunu söylerseniz berbat görüneceksiniz. Goldman gelişmenin peşinde olduğunuzun hissettirmeniz gerektiğini söylüyor. Ona sorun: “Yatakta neyi daha fazla ya da az yapmak istersin?” Hem kendi performansınız açısından bilgilenmiş olacaksınız, hem de o size anlatmaya başladığı zaman kulak kesileceksiniz. Bir püf noktası: Bu konuşmayı iltifatların arasına sıkıştırırsanız işler kolaylaşır.

“SENİNLE DENEMEK İSTEDİĞİM ÇOK DEĞİŞİK BİRŞEY VAR”

Tebrikler, şimdi daha da temkinli olacak! Eğer lafa “Biraz garip bir istek biliyorum ama…” diye başlarsanız, Goldman’a göre partneriniz sıkıntı duyacaktır. Olayı ilginç kılmak önemli, daha akıllıca yaklaşılabilir. Örneğin: “Bağlanmak bana çok ilginç geliyor, sen ne düşünüyorsun?” Onu evet ya da hayır cevaplarına sıkıştırmaktansa, sohbet haline getirip ona zaman sağlamak daha doğru olacaktır. Böylelikle yaşamak istediğiniz şeyi ona dayatmak değil paylaşmak istediğinizi hissettirmiş olursunuz.

 

Devamı

SEKS & İLİŞKİLER

Hastalıklardan penisinizi koruyun

Umut Doğan Yıldız

-

Klamidya, bel soğukluğu ve frengi gibi hastalıklara karşı penisinizi koruyun. Tavsiyelerimize kulak verin

Koltuğa oturun. Telefonunuzu alın. Doktorunuzla veya bir laboratuvarla iletişime geçerek cinsel yolla bulaşan hastalıklara (STD) karşı test yaptırmak istediğinizi söyleyin. Randevunuzu alın ve teste girip sonuçları bekleyin.

Sonucunuz nasıl?

2016 yılı en kötü alanlarda rekorlar kırdı: CDC’nin rakamlarına göre, iki milyondan fazla vakayla klamidya, bel soğukluğu ve frengi oranları tüm zamanların en yükseğiydi. “Cinsel açıdan aktifseniz yılda bir kez STD testi yaptırmalısınız,” diyor Orlando Health’ten ürolog Dr. Jamin Brahmmbhatt. (Her partnerden sonra test yaptırmak daha da iyidir.)
“Belirtilere sahip değilseniz iyi olduğunuzu varsaymayın. Her erkek idrar yapma anında yanma, akıntı veya acı gibi semptomlara sahip olmayacaktır.” Bu da doktora gidip testi bir an önce yaptırmanızı kaçınılmaz kılar. “Şu anda birkaç yüz lira harcamaktan hoşlanmayabilirsiniz,” diyor Dr. Brahmbhatt, “ancak idrar yolunda yaralar, kronik acı ve üreme sorunları gibi problemlerden kaçınıyorsunuz.”

İnce ayar

Kondom takın. Havalı kondom şirketleri oturduğunuz yerden sipariş verebileceğiniz güzel ambalajlı ürünleriyle oyunu değiştiriyor. Kondomlar, sadece bir doğum kontrol yöntemi olarak değil, cinsel yolla bulaşan çok sayıda hastalıktan koruyan bir seçenek olarak önemini her geçen gün daha da çok gösteriyor.

Sıradan kondomlar sizi mutlu etmiyor ve istediğiniz hissi veremiyorsa farklı markaların sunduğu çok ince, geciktiricili, ekstra zevk veren ve daha birçok çeşitte kondoma bir şans verebilirsiniz. Farklı aromalardaki kondomları ise partnerinizin de çok seveceğini garanti edebiliriz.

Devamı

SEKS & İLİŞKİLER

Testosteron seviyesi nasıl artar?

-

Editör :

Erkek için en zor görev, kadınların cazibesine yenilmemek.

Testosteron, kilo kaybetmeye çalışırken önemli bir rol oynar. Ancak çoğu düşük yağlı diyet testosteron seviyesini de düşürür. Kısacası yağ kaybederken kas da kaybedersiniz. Diyetisyen Serkan Tutar’ın verdiği bu mönüler, kas yapmak ve zayıflamak için ihtiyacınız olan testosteron seviyesini sağlayacak yüksek miktarda protein ve yağ içeriyor. Ancak sıkı çalışmayı unutmayın, zira tek başına diyet yapmak bu konuda işe yaramıyor.

Fit erkek testi!

 

MÖNÜ 1: KIRMIZI ETİN GÜCÜ

Kahvaltı
• 1 adet peynirli-domatesli gözleme
• Ara öğün
• 2–3 adet çikolatalı diyet bisküvi
• 1 kutu light süt

Öğle
• 1 porsiyon dana etli veya karidesli noodle
• 1 şişe maden suyu

Ara öğün
• 1 kupa kremalı kahve
• 1 adet kurabiye

Akşam
• 1 kâse çorba
• 4-5 adet ızgara tavuk kanadı
• Bulgur pilavı
• Çoban salata

Ara öğün
• 1 kupa bol tarçınlı ılık süt

Neden?
Testosteron seviyesini hiçbir şey kırmızı et kadar artıramaz. Sığır eti, testosteron ve kas yapımı potansiyelini en uygun değere çıkaran protein ve çinko açısından zengindir.

MÖNÜ 2: PROTEİN DEPOLAYIN

Kahvaltı
• 2 dilim yulaf ekmeği
• 1 dilim yarım yağlı peynir
• 1 adet haşlanmış yumurta
• 1 su bardağı taze sıkılmış meyve suyu
• Söğüş sebze
Ara öğün
• Bir avuç badem

Öğle
• Peynirli pizza (orta boy)
• Diyet asitli içecek

Ara öğün
• 1 porsiyon enginar

Akşam
• Körili tavuk salatası
• Sebzeli makarna
• 1 kutu probiyotik yoğurt
• 3 dilim yulaf ekmeği

Ara öğün
• 1 su bardağı light süt

Neden?
Protein alımınız ne kadar düşük olursa, vücudunuz testosteronu kullanmaktan o kadar uzaklaşır. 90 kilogramağırlığındaki bir erkek, her kilosu için 2 gram protein almasında fayda var.

MÖNÜ 3: AFRODİZYAK ETKİSİ

Kahvaltı
• 1 adet peynirli sandviç
• Yarım avuç yeşil zeytin
• 1 adet haşlanmış yumurta
• Taze sıkılmış meyve suyu

Ara öğün
• Fındıklı çikolata (40 gram)

Öğle
• 100 gram yağsız tavuk (üzerine 1 tatlı kaşığı hardal)
• Yarım porsiyon makarna
• Brüksel lahanası
• 1 kâse yoğurt
• 2 dilim tam buğday ekmeği

Ara öğün
• 1 kâse meyve salatası

Akşam
• 1 kâse çorba
• Yoğurtlu ıspanak
• 3 dilim yulaflı ekmek
Ara öğün
• 3–4 adet ceviz

Neden?
Burnunuzu kapatın ve Brüksel lahanasının östrojen engelleyici faydalarından yararlanın. Ayrıca çikolatanın testosteronu artırıcı etkisi olduğu düşünülüyor. Çünkü çikolata mutluluk hormonu olarak adlandırılan serotoninin vücutta artmasına neden oluyor. Mönüde bulunan hardal ise afrodizyak etkisine sahip olmasının yanında E ve C vitamini bakımından da zengin bir kaynak.

MÖNÜ 4: KORTİZOLÜ ENGELLEYİN

Kahvaltı
• Şekersiz çay
• 1 adet karışık tahıllı simit
• 2 dilim eritme peynir
• Söğüş sebze

Ara öğün
• 10 adet fındık

Öğle
• Penne makarna
• Sezar salata
• 1 su bardağı ayran
• 1 dilim tam buğday ekmeği

Ara öğün
• 1 su bardağı karışık meyve suyu

Akşam
• 1 adet ızgara çipura
• Yeşillik salata
• 1–2 dilim kızarmış ekmek

Ara öğün
• 1 fincan yeşil çay
• 2–3 adet diyet bisküvi

Neden?
Makarnanızın sosuna sarımsak eklemeyi unutmayın. Çünkü sarımsak testosteron seviyesini artırır ve testosteronun hareketini sınırlayıp kas dokusunu yıkan bir hormon olan kortizolü engeller.

MÖNÜ 5: İYİ YAĞLARI TERCİH EDİN

Kahvaltı
• 1 adet beyaz peynirli omlet
• 1 tatlı kaşığı tereyağı
• 1 tatlı kaşığı bal
• 1 kupa şekersiz çay
• 2–3 dilim çok tahıllı ekmek

Ara öğün
• 1 dilim kek

Öğle
• 1 porsiyon domatesli makarna
• Mevsim salatası
• 1 kutu ayran

Ara öğün
• 4 adet kuru kayısı
• 2–3 adet tam ceviz
Akşam
• 1 porsiyon somon veya ızgara karides
• 1 porsiyon avokado salatası
• 4–6 kaşık zeytinyağlı sebzelerden seçmeler
• 1 kadeh şarap
Ara öğün
• Yarım avuç kaju fıstık veya 1 su bardağı patlamış mısır

Neden?
Düşük yağlı diyetler aynı zamanda düşük testosteron anlamına gelir. ‘Journal of Sports Medicine’ dergisi fazla yağ alımının testosteronu artırdığını gösteriyor. Ancak amacınız zayıflamaksa iyi yağlara sadık kalmalısınız. Bu yüzden de diyetiniz doymamış yağ ve omega 3’ler ile zengin avokado ve somon içeriyor.

Devamı

Popüler

 

www.pilioo.com