Bizi Takip Edin

SEKS & İLİŞKİLER

MH KADINI IRINA IVKINA İDEAL İLİŞKİNİN SIRLARINI ANLATIYOR

-

Onu Cem Yılmaz’ın Ali Baba ve 7 Cüceler filmi ile tanıdık. İlk oyunculuk deneyimi bu kadar beğeni toplayınca, bu güzel kadının bunca zaman nerede saklandığı da merak konusu oldu. Kariyerine çok erken yaşlarda başlayan ve beş yıldır Türkiye’de yaşayan Rus model Irina Ivkina, aynı zamanda sıkı bir koşucu. Spor aşkı, yeteneği, duru güzelliği ve Türkçe öğrenme konusunda gösterdiği azmi, ona kariyer basamaklarını hızla tırmandıracak gibi görünüyor. Haliyle biz de Irina’yı bulmuşken, kariyerini değil erkekleri sorduk ve sizin için birkaç tüyo aldık.

1Adım adım ilerleyin.
“Erkekler genellikle ilişkinin başında kadının üzerine fazla düşüyor. Çoğu erkek bu hatayı yapar. Bir erkeğin ilgiyi ilişkinin bütününe yayması önemli. Başka bir tehlike de, sevgilinizi beraberliğin daha ikinci gününde film izlemek için eve çağırmak. Çok kötü bir imaj çizeceğinize emin olun.”

Fit erkekler güven verir.
“Karşınızdaki kadında bırakacağınız etki ilk 7 saniyede oluşur. Sonrasında zekânız, sempatikliğiniz veya bilginiz devreye giriyor. Bu etkiyi artırabilir veya bu özelliklerden yoksun olarak, ilk andaki olumlu izlenimi yıkabilirsiniz. Eğer beğendiğiniz kadında güçlü bir imaj yaratmak istiyorsanız, spor yapmanın faydası büyük olacaktır. Hem daha havalı görünecek hem de antrenmanların
size özgüven aşıladığını fark edeceksiniz. Ayrıca fit görünen ve spor yapan bir erkeğin kadına daha fazla güven verdiğini düşünüyorum.”

Ağır parfümleri gece kulübüne, inceliği spor salonuna saklayın.
“Spor salonunda bağırarak ağırlık çalışmaları yapılması çok rahatsız edici. O yüzden erkeklere en önemli tavsiyem, çok gürültü çıkarmamaları ve ağır kokulu parfümler kullanmamaları. Sonuçta gece eğlenmeye çıkmıyorsunuz, sadece spor yapmaya gidiyorsunuz. Egzersiz yapmak yerine sürekli telefonla konuşan veya arkadaşlarıyla muhabbete dalan erkekler de itici. Ayrıca herkesin çalıştığı istasyonları kullandıktan sonra ıslak ve terli bırakmayıp, çalıştıktan sonra havluyla silmeniz önemli. Bu, spor salonunda tanışmak istediğiniz kadına yaklaşırken size artı puan kazandıracaktır. O kıza nasıl yaklaşacağınıza gelince; eğer ciddi şekilde antrenman yapan biriyse, onu çalışırken rahatsız etmeyin. Bir ilişki şansınız varsa bile, bu hamleyle onu kaybedersiniz. Antrenmanı bittikten sonra boş bir anını yakalamaya çalışın ve bir sohbet konusu açın.”

Pahalı markalara gerek yok, yeter ki düzgün ve bakımlı olun.
“Bir erkeğin bakımlı ve temiz olması ilk şartım. Kıyafetlerinin markalı veya pahalı olmasına hiç gerek yok, yeter ki temiz ve düzgün olsun. Hayatımdaki adamın karşımda gerçek bir beyefendi gibi durmasını isterim. Ayrıca bir erkeğin fit görünmesi, kendine has bir karizmasının olması, esprili ve kibar tavırlar göstermesi çok önemli. Bakımlı derken, benden daha fazla kozmetik ürünü olmasından bahsetmiyorum. Bu biraz abartıya kaçacağından, hoşlanacağımı söyleyemem. Yine de bakımsızlığın sorun olmadığı anlamını çıkarmayın. Unutmayın, sizin gibi biz de güzel kokulara yöneliyoruz.”

Diğer güzel kadınların ilişki katili olmasına izin vermeyin.
“Diyelim ki sevgilinizle birliktesiniz ve yanınızdan hoş bir kadın geçti. Açık konuşayım, güzelse ben de bakarım. Ama yine de kız arkadaşınızın yanında, başka bir kadına uzun uzun bakmanın çok rahatsız edici olduğunu kabul edin. Ben kesinlikle yanımdaki erkeği anlayacağı şekilde uyarırdım. Tabii güzel kadınlar sadece sokakta değil, sosyal medya da onlarla dolu. Erkek arkadaşınızı
sosyal medyada güzel kadınların hesaplarını takip ederken mi yakaladınız? Bir de fotoğraflarını mı beğeniyor? Bu tavsiyem kadınlara: Kavga çıkarmadan önce neden takip ettiğini öğrenin. Takip ettiği kişi bir oyuncu veya çok değer verdiği bir sanatçı olabilir. Niyetinden emin olmalısınız.”

Üç altın öğüt
“Bir ilişkide sevdiğiniz kadına değer verdiğinizi ona hissettirmeniz çok önemli. Olur da aranızda bir problem çıkarsa, çoğu erkeğin yaptığı gibi problemden kaçmak yerine mutlaka iletişim kurun. En önemlisi ise ona karşı dürüst olmanız. Her güzel ilişki güven üzerine kuruludur.”

SEKS & İLİŞKİLER

EN İYİ 5 KİŞİLİK ÖZELLİĞİ!

Umut Doğan Yıldız

-

Erkekler kadınların tam olarak ne düşündüklerini belki de asla bilemeyecekler, fakat onları biraz olsun anlayabilmenin yolları var. İşte, kadınların erkeklerde aradığı 5 kişilik özelliği.

 

Varoluştan bu yana erkekleri zorlayan pek az soru karşı cinsin düşüncelerini neyin motive ettiğini çözmek kadar kafa karıştırıcı olmuştur. Bu konuyu ele almaya çalışan binlerce kitaba, şiire, denemeye ve korkunç romantik komedilere rağmen, erkekler kadınların gizemlerini çözmek konusunda pek fazla ilerleme kaydedemediler.

Ancak erkeklerin partnerlerinin beyninde olup bitenleri asla anlayamayacak olmaları, bu konuda daha iyi bir fikir sahibi olamayacakları anlamına gelmez. Evet, her kadın farklıdır, ancak neredeyse tüm kadınların erkeklerde olmasını istediği belli karakter özellikleri vardır. Çoğu kadının sadık, nazik ve yatakta iyi olan bir erkek (tabii ki) istediğini biliyoruz. Peki başka?

1- Mizah Anlayışı

Anketimize katılan kadınların yüzde 77’sine göre, bu dünyanın stresine karşı gülmeyi bilebilmek olmazsa olmaz bir özellik. Eğer onları da güldürebilirseniz ekstra puan kazanacaksınız. Mizah anlayışınız, kadınlara hayatın size getirdiği tüm zorluklara gülüp geçebildiğinizi gösteriyor.

2- Zekâ

Dünyayı anlayan, ilginç bir erkek, kadınların yüzde 55’inin çevresine gururla tanıştırabileceği bir erkektir. Sorunları çözebilen erkekler kadınları daha güvende hissettirir ve kendilerini her zaman geliştiren erkekler de hiçbir zaman sıkıcı olmazlar.

3- Tutku

Kadınların yüzde 46’sı tutkulu hareketlerden hoşlanıyor, çünkü erkeklerden bunu görmeye alışkın değiller. Bir konuda tutkulu olun: Empresyonist sanat, dağcılık, barbekü ya da çevrecilik. Bu, kendinizden başka ve çok daha öte bir şeyi umursadığınızın kanıtıdır.

4- Kendine Güven

Kadınların yüzde 41’i, kendine güvenen erkeklerin beraber olduğu kadını da güvende hissettireceğini düşünüyor. Tuhaf durumlarla ya da insanlarla başa çıkabiliyorsanız, hayatınızdaki kadına korkması için hiçbir sebebin olmadığını gösteriyorsunuz demektir.

5- Cömertlik

Bu özellik kadınların yüzde 38’i için oldukça önemli. Ancak cömertlik sadece 4 yıldızlı restoranlarda yemek yemek anlamına gelmiyor. Zamanınızı ayırmanız ve onu yeterince dinlemeniz de gerekiyor.

Devamı

SEKS & İLİŞKİLER

KADINLARA GÖRE EN İYİ 5 KARAKTER ÖZELLİĞİ

Umut Doğan Yıldız

-

Men’s Health kadınlara sordu: İdeal erkekteki karakter özellikleri nasıl olmalı?

1- Sadakat

10 kadından en az 8’i (ya da yüzde 84’ü), “bana sadık olmalı” seçeneğini seksi buldukları özellikler arasında ilk 10’a koydu. Partneriniz, sizin, onun bu dünyadaki en seksi kadın olduğunu düşündüğünüzden emin olmak istiyor (neyse ki siz de zaten böyle düşünüyorsunuz). Bu yüzden bunu ona sık sık ve yapabildiğiniz her şekilde hatırlatın.

2- Güvenilirlik

Artık biraz klişe olsa da, kadınlar bağlanmaktan korkmayan erkekler arıyorlar. 4 kadından 3’ü (yüzde 75) iş bitirici ve tamamlayıcı bir erkek istediklerini söylüyor. Ona giderken yolda durup yoğurt almayı hatırlamak gibi küçük bir ayrıntı bile ona sorumlu biri olduğunuzun ve bir ilişki istediğinizin sinyallerini veriyor.

3- İncelik

Genç kadınlar hâlâ kötü çocuklara ilgi duyuyor olabilirler, ancak kadınların yüzde 67’si kibarlıktan oldukça etkilendiklerini söylediler. Çünkü kibarlık güveni tetikler. Başka bir deyişle, eğer garsona kıza karşı nazik olursanız, partneriniz ona karşı da nazik olacağınızı düşünür. İyi bir çocuk olun.

4- Dürüstlük ve Erdem

Kadınların yüzde 66’sı, eğer doğruları söylemeye cesaretiniz varsa uzun vadede de iyi ve şefkatli bir partner olabileceğinize inanıyor. Ona en yakın arkadaşı hakkında gerçekten ne düşündüğünüzü söylemediğiniz sürece, iyi gidiyorsunuz.

5- Babacanlık

İyi bir baba olmak, iyi bir rol model olmakla ve sabırlı ve şefkatli olmakla alakalıdır. Bunlar da kadınların yüzde 51’inin partnerlerinde aradığı özellikler arasında yer alıyor. Babalıktan uzak mısınız? Ona küçük yeğenlerinizden ya da iş yerinde mentorluk yaptığınız yeni çocuktan bahsedin.

Devamı

SEKS & İLİŞKİLER

EN İYİ 5 PRATİK ÖZELLİK

Umut Doğan Yıldız

-

Kadınlar ne ister sorusunun cevabını merak ediyorsanız en iyi beş pratik özelliği  bilmeniz gerekiyor.

1.Dinlemek

Dikkatinizi verin. Kadınların yüzde 53’ü, partnerleri onları gerçekten dinlediğinde kendilerini daha iyi ve güvende hissettiklerini söyledi. Sihirli kelimeler mi? “Buradayım. Bana her şeyi anlatabilirsin.”

2.Romantik Olmak

Romantizm kadınların sağ beyinleri tarafından kontrol edilen ve daha az mantıklı tarafına hitap eder. Kadınların yüzde 45’i, ayaklarının yerden kesildiği hayaller kurduklarını söyledi. Romantizm cesaret ister, çünkü bir kadına olan arzunuzu gösterirken, daha yumuşak ve daha hassas yanlarınızı da ortaya çıkarırsınız.

3.Yatakta İyi Olmak

Tamam, bu biraz bariz bir özellik, ancak bunun yalnızca orgazmla alakalı olmadığını bilmelisiniz. Bir kadın kendisine yatakta harika hissettiren bir erkeğin ona her zaman iyi hissettireceğini bilir. (tabii harika orgazmların da bir zararı olmaz)

4.Yemek Yapmak, Temizlik Yapmak vb.

Kadınların yüzde 23’ü, harika bir kahvaltı ya da akşam yemeği hazırlamayı biliyorsanız, gönülleri fethedeceğinizi söylüyor.

5.Para Kazanma Potansiyeli

Ankete katılan kadınların 5’te 1’i, bir erkeğin kariyerinde elde ettiği başarıların onu seksi kıldığını söylüyor. Eğer bir yeteneğiniz varsa, hedefinize ulaştıysanız ve iş bitiriciyseniz, kadınlara iyi bir hayat standardı sağlayacağınızın güvencesini vermiş oluyorsunuz.

Devamı

Popüler