Bizi Takip Edin

SEKS & İLİŞKİLER

MH KADINI: DENİZ ÇAKIR

-

 

Seksi oyuncu Deniz Çalkır’ın bilmediğiniz yönleri…

 


Güçlü kadınlar ne ister?

Deniz Çakır’la ilk göz göze gelişimiz, asistanımla beraber Candaş Arın’ın stüdyosundan içeri adımımızı atar atmaz oldu. Selamlaştık ve makyajı yapılırken ona sorularımı sormak üzere bir sandalye kapıp yanına gittim. Konu dövmelerden açıldı. Bileğimdeki dövmeyi göstererek kendisinin de dövme yaptırmaktan çok hoşlandığını ama mesleği yüzünden fazla yaptıramadığını söyledi ve hemen kürek kemiği üzerindeki kedi dövmesini gösterdi. Çocuk gibi gözlerinin içi parlıyordu. Aynadan yüzüne baktım ve karşımdaki beyaz tenli, keskin bakışlı, az ve öz gülümseyen kadının 25 yaşında olduğuna inanmakta zorlandım.

Sohbete başladık. Üniversitedeyken çok başarılı bir öğrenci olduğunu, yani okumayı fazlasıyla sevdiğini söyledi. O dönemde sahne sanatlarına ilgi duyarmış; ama kendisine illâ da oyuncu olacağım diye bir hedef belirlememiş. Tiyatroyu seyirci olarak takip edermiş ve okulun tiyatro kolunda da hiç bulunmamış. Yani kendisi “Her şey tiyatro kolunda oynadığım bir oyunla başladı,” diyenlerden değil. Bir gün bir oyun seyretmiş ve kendini oyuncunun yerine koymaktan oyunu takip edemediğini fark edince, ait olduğu yerin sahnenin öteki tarafı olduğunu anlamış. Sahneden bu tarafa bir şeyler anlatması gerektiğini ve en azından bunu denemesi gerektiğine inanmış. Bildiğiniz gibi konservatuar sınavları zordur ve adaylar yıllar öncesinden hazırlanmaya başlar. Deniz Çakır ise sadece sınava girmeye karar verdikten sonra, kısa bir süreliğine ders almış. Sınava da sadece içinden geçeni yapmış olmak için girmiş; büyük beklentileri yokmuş. Bana kalırsa bunları anlatırkenki kararlılığa o zaman da sahipmiş. Zira iki sınavdan da olumlu sonuçlar gelmiş.

Konu oyunculuktan açıldığında “Mesleğimi seviyorum; ama bence yaptığınız işin ne olduğu önemli değil. Önemli olan onu ne kadar iyi yaptığınız. Ben sadece buna odaklanıyorum,” diyor ve ekliyor “Yoga ile ilgileniyorum ve bence hamuru insan olan mesleklerle uğraşanlar bu zorluklarla ancak yoga ile baş edebilir.” Deniz Çakır’ın yoga dışında kendini rahatlatmak için başvurduğu bir yöntem daha var; o da fotoğrafçılık. Genç oyuncu yakında açılacak olan internet sitesinde (www.denizcakir.com.tr) çektiği fotoğrafları yayınlayıp aldığı yorumlara göre devam edeceğini söylüyor. “Fotoğraf tüm meslekleri besleyen bir şey. Bir kere tek başınıza bir şey yaratıyorsunuz.  Tek kareye ne kadar çok şeyin sığabileceğini ya da hayatımızdaki karelerin aslında ne kadar çok şey barındırdıklarını fark ediyorsunuz. Bence bu büyülü bir şey…”

Genç oyuncuya kendisini iki cümleyle anlatması gerekse ne söyleyeceğini sorduğumda ise bana bilgiç bir gülümseme eşliğinde; “Deniz her şeydir ve Deniz hiçbir şeydir,” diyor. Sanırım bu basit cümledeki gerçeği kabullenince, bu dünyada huzur içinde yaşamanın yollunu da bulmuş oluyorsunuz. “Hatalarınızla aranız nasıl?” dediğimde ise, “Onlara haksızlık edemem; çünkü en önemli doğrularımı onlardan sonra elde ettim,” diyor. “Peki hatalarınız tekrarlar mısınız?” diyorum ve sorumu “Tabii ki, keyfim bilir. Önemli olan başıma gelecekleri ve nasıl hissedeceğimi önceden biliyor olmamdır,” şeklinde yanıtlıyor.

Röportaja ara verip çekime başlıyoruz. Poz vermenin zor bir şey olduğunu söylese de serde oyunculuk var. O kadar rahat ve kendinden emin ki… Kareler birbirini takip ediyor. Bu sırada aklımdan karşımdaki kadının nasıl hem bu kadar çocuksu, hem de bu kadar disiplinli olabildiğini geçiriyorum. Son kareden sonra yanına gidiyor ve “Konumuz erkekler,” diyorum. Aynada hafif çapkın bir gülümseme beliriyor. “Buyurunuz,” diyor ve başlıyorum: “Karşı cinste en nefret ettiğiniz şey nedir? Hani vardır ya sizi illet eden huyları?” Duraksıyor ve “Sanırım ben erkeklerden şikâyet etmekten hoşlanan bir kadın değilim. Hatta bence erkeklerin hayranlık duyulacak bir özelliği var. O muhteşem düz mantıkları! Onların bizim gibi detaylara fazlaca takılıp bütünden uzaklaşmamalarına, yani ne olursa olsun işin tamamına bakmayı becermelerine hayranım. Bize baksana; detaylara takılıp, aslında olan biteni unutuveriyoruz. Kendi kendimizi engelliyoruz sanki…” diyor.

Bu durumda kadın olmaktan şikâyetçi olup olmadığını soruyorum. O da cevaplıyor: “Hayır. Aksine çok mutluyum. Kadın olmak harika bir şey… Bir daha doğsam yine kadın olmak isterim. Ama benim asıl istediğim, kadın duyarlılığında olup erkek gibi düşünebilmek.”

“Peki ya güven duygun ne durumda? Hayatın yeni insanlara açık mı?” “Evet, açık aslında. Bence herkese bir şans verilmeli. Hayatıma herkes girebilir; ama herkes kalamaz. Bence işe güvenerek başlamak ve karşıdaki insanın o güveni hak edip etmediğine bakmak gerek,” diyor. Bu cevabı çok cesur buluyorum ve “Peki ya hakkında duymaktan en çok keyif alacağın şey nedir?” diyorum. Anında cevaplıyor: “Bu kızla her yola çıkılır.” Sonra devam ediyor ve “İnsanların güvenini kazanmayı seviyorum galiba. Çünkü değer veriyorsam o insan için yapmayacağım şey yoktur,” diyerek ne kadar özverili olabileceğini gösteriyor. “Peki,” diyorum “Bir on sene sonra Deniz Çakır nerede olacak sence?”. “Bilmem ki,” diyor, yine gözlerinin içi parlayarak, “Geleceğe dair çok fazla plan yapmak bana hep saçma gelmiştir. Şu an, yaşadığım anın tadını çıkarmayı ve değerini bilmeyi tercih ederim. Ama yarın ölecekmişim gibi de radikal bir hayat yaşamam. Ben her gün farklı bir Deniz olarak uyanıyorum; yani Deniz her gün farklı bir hayat yaşıyor.”

 

SEKS & İLİŞKİLER

Orgazmın vücuda 8 faydası

Umut Doğan Yıldız

-

Orgazm olmanın faydaları nelerdir? İşte orgazmın vücuda 8 faydası!

Devamı

SEKS & İLİŞKİLER

Vajinal orgazm nasıl olur?

Umut Doğan Yıldız

-

Vajinal orgazm nasıl meydana gelir, vajinal orgazm nedir, vajinal orgazm nasıl olunur? İşte vajinal orgazm hakkında daha önce bilmedikleriniz.

Vajinal orgazm vajinanın içerisinde, üst tarafta yaklaşık 6-7 cm derindeki,  “G noktası”nın  uyarılması sonucu  yaşanıyor.

Vajinal orgazm nedir? 

Vajinal orgazm, vajinadan gelen ve genellikle G noktasına bağlı uyarılardır. Tahrik olduğunda , nefes hızı artar, G noktasına ve vajinanın alt kısımlarına kan daha hızlı bir şekilde hücum eder. Bu sırada vajina penisi daha iyi kavrayabilmek adına darlaşır.  G noktası vajinanın ön tarafının 50-80 mm içinde yer alır. Buraya baskı uygulandığında vajina duvarının arkasındaki klitoral kompleksin parçası olan hassas kısım uyarılır. Bu uyarı kişiye çok yoğun ve haz verici bir his verir ve idrar gelmesine benzer bir his olarak da tarif edilebilir.

Genital bölgedeki kasların gerginleşmesi, üst düzey bir coşkuya doğru yol alabilir.

Vajinal orgazm nasıl olunur? Vajinal orgazm nasıl yaşanır?

 Yapılan araştırmalara göre yalnızca üç kadından sadece biri sevişme anında vajinal orgazma ulaşabiliyor. G noktasındaki uyarıları tüm vücuda yayılmaya başladığı anda büyük patlama geliyor demektir.

Misyoner pozisyonu vajinal orgazm için birebir

Derin bir penetrasyonun gerçekleşebilmesi için kalçadan eğilmek yeterli olacaktır. Örneğin ilk olarak bacakların birbirine yakın olduğu, alnın ya da dirseklerin yatağa dayalı olduğu pozisyon ya da bacakların çeneye doğru yaklaştırıldığı misyoner pozisyonu vajinal orgazmdaki büyük patlamaya olumlu etkide bulunur.

 

Devamı

SEKS & İLİŞKİLER

Kadınlar erekte olur mu?

Umut Doğan Yıldız

-

The Wonder Down Under: A User’s Guide to the Vagina kitabının yazarlarından, Cinsellik Eğitmeni Dr. Nina Brochmann kadın ereksiyonu meselesini açıklıyor.

Kadın ereksiyonu denilen şey gerçekmiş! 

Bir klitoris gerçeği: Orada 8.000 sinir ucu var ve bu oran erkeklerin penisindekinin tam iki katı. The Wonder Down Under: A User’s Guide to the Vagina kitabının yazarlarından, Cinsellik Eğitmeni Dr. Nina Brochmann“Klitoris, dört bacak ve boyun kısmından oluşan büyük bir organdır. İçeride kalan ve genital bölgeyi çevreleyen kısmı 11 cm’e kadar uzanabilir” diyor.

Kadınların cinsel organı daha hassas!

Klitoris, peniste bulunan erektil dokunun aynısına sahip.  Bu nedenle  kadınlar da erekte olabiliyorlar.  Cinsellik Eğitmeni Dr. Nina Brochmann, Kadınlar gecede sekiz kereye kadar erekte oluyor” diyor. Sabah ereksiyonunun kadınlardaki haline “klitoral gece ereksiyonu” deniyor.

Brochmann, bu durumu şöyle anlatarak açıklama yapıyor:

“Cinsel uyarılma söz konusu olduğunda erkek ve kadınlar arasında, anatomik ve fizyolojik fark çok az. Biz kadınlar da penis gibi erekte olabilen ve uyarılan bir cinsel organa sahibiz. Bu çoğu kadının sabahları seks yapmaktan hoşlanmasının nedenini açıklayabilir.”

Devamı

Popüler