Bizi Takip Edin

SEKS & İLİŞKİLER

MH KADINI: BURCU ESMERSOY

-

 

Burcu Esmersoy’un bir erkekte önem verdiği 5 özellik: Nezaket, saygı, espri yeteneği, güzel koku, gözler ve gamzeler.


Soyunma odasında karşılaşıyoruz ilk olarak. Doğrusu karşımda bu kadar samimi birini beklemiyor ve şaşırıyorum. O sırada makyajı yapılıyor ve bu yüzden pek rahatsız görünüyor. Hiperaktif diyebileceğimiz kişilerde sıklıkla gördüğümüz bir durum. Bu durumda sabrını takdir edip, onu daha yakından tanımak için, çekim sonrasını beklemeden araya birkaç soru sıkıştırıyorum.

Erkekler dünyasında var olmayı, hem de “güzel olmasına rağmen” (bu kişilerin başarıları çoğu zaman görmezden gelinir) başarmış bu kadına ilk olarak neden böyle bir seçim yaptığını soruyorum. Bana bunun aslında bir tesadüf olduğunu ve buna yöneltildiğini söyleyip dürüstlüğüne beni şaşırtan bir cevap veriyor, “Kadınların olduğu bir işte çalışmak zorunda olduğunuzda, kadınlarla savaşmak zorunda oluyorsunuz. Ama kadınların olmadığı bir yerde çalışırsanız, rakibeniz olmuyor. Zaten şu an yaptığım işte de erkeklere dengim demiyorum. Yani hem kadınım, hem de spordan anlıyorum.” Şimdilerde ise yaptığı bu tercihten çok mutlu olduğu her halinden belli…

Doğrusu işini bu kadar seven birisinin bu kadar hırssız olması çok nadir rastlanan bir özellik… Hatta çoğu durumda da başarı önünde bir engeldir. Gözlerindense bu konuda ne kadar samimi olduğunu anlıyorum. Erkeklerle hem iş, hem özel hayatında daha iyi ilişkileri ve dostlukları olduğunu söylüyor. “Hani derler ya, ‘erkeklerle arkadaş olunur, kadınlarla arkadaş olmak zordur’ diye, onun gibi bir şey. Kadınlarla eğlenmeyi, erkeklerle de iş yapmayı seviyorum.”

“O halde,” diyorum, “erkekleri çok iyi tanıyor olmalısın”. O da, “Evet,” diyor neşeli bir kahkaha atarak, “iyi tanıdığımı söyleyebilirim.”

Haklı. Bunu, yaşamının büyük bir bölümünü, çoğu erkeklerden oluşan NTV Spor Servisi’nde geçiren Esmersoy’dan başkası söylese inanmayabilirdim. Fakat işkolik olduğunu da hesaba kattığımızda, kadın-erkek ilişkilerini danışmak için ondan daha uygun birini bulamazdık herhalde. Bu durumda ben de bir erkek kardeşi olsaydı, hoşlandığı ve kalbini kazanmayı istediği kızı nasıl bir yere götürmesini önereceğini soruyorum ona. Bir erkek kardeş ihtimalinin hoşuna gittiği belli, sürprizlerle karşılaşmamak için tanıdığı ve tanındığı bir yere götürmesini önereceğini söylüyor ve “Seçtiği yer, rahat konuşabilecekleri ve müziğin çok yüksek olmadığı bir yer olmalı. Ancak, çok romantik de olmamalı; kız sıkılmamalı. Kalabalık, ama gürültüsüz bir mekânda baş başa bir yemek en muhteşem şey,” diye de sıralıyor işin püf noktalarını.

Bir erkeğin ilk randevuyu başarıyla atlatabilmesi için, önce kadınların aklından geçeni bilmesi gerekir. Bu noktada her kadının aklında bir “uygun erkek” bileti olduğunu belirtelim. Hoşlandığınız bayan size biletinizi keserse oyuna “devam” demektir. Aklıma bunlar gelince hemen ona kadın gözüyle mükemmel bir erkeği, yani o “uygun erkeği”, tanımlamasını istiyorum. “İyi kalpli, hedefleri olan, elindekiyle güzel yaşamayı seven, dünyayı gezmeyi seven, fikirlere açık olan, modern görüşlü ve,” diyor ve bir kahkaha atarak, “bir de iyi yemek yapmayı bilen biri bence mükemmeldir,” diye de kötü bir aşçı olduğunu dürüstçe söylüyor.

Tabii, devam demek “sonsuza dek” demek değil. Yani bu bayan ile bir ömür geçirmek istiyorsanız, belki de önce kadınların aşk ve evlilik ile ilgili fikirlerini bilmeniz gerekiyordur. Sürpriz bir şekilde evlenen ve yine sürpriz bir şekilde boşanma kararı alan Esmersoy, “Bence aşık olup evlenmek doğru bir şey değil,” diyor ve herkesin belli kriterler araması gerektiğini söylüyor. “Kimisi sadakat ya da ilgi bekler, kimisi de para ya da güzellik peşindedir. Bir defa akıllı bir kadının tüm bu özelliklerin hepsini birarada bulamayacağını kabullenmesi gerekiyor. Bu durumda da belli kriterlerinizin olması gerekiyor; ama bunları belirlemek için de belli bir yaşta olmak lazım. Yani 30 yaşına gelmiş bir kadının yaşadığı ilişkilerden aldığı derslerden sonra gelinen bir nokta, bu nokta.”

Bir kadından böyle bir yorum duymak beni şaşırtıyor. “Yani, ‘30 yaşından küçük bir bayan ile evli olmak bir erkek için doğru bir şey olmayabilir,’ diyebilir miyiz?” diye soruyorum. Kendinden çok emin bir şekilde, “Erkeklere 30 yaşından küçük, çıtır çıtır bir kız ile evlenmek güzel bir şey gibi gelebilir. Ama daha sonra yaşanacak problemleri göz önünde bulundurmak lazım. Onun isteklerine ve ihtiyaçlarına gelecekte de karşılık verebileceğinizi düşünüyorsanız bu riski alın. Bence riskli,” diyor.

Konu evlilik olunca boşanma meselesini sormak da farz oluyor. Boşanma kararının ilk günlerini yaşayan Esmersoy, oldukça rahat ve morali iyi görünüyor. Arkadaşlarının ona çok destek olduğunu, ama kendini çok iyi ve güçlü hissettiğini belirtiyor. “Hayat devam ediyor,” diyor güzel sunucu, gayet sakin. Biraz abartıp “Zaten yaz da geldi,” diyorum. Birlikte gülüşüyoruz. Evlilik ile ilgili fikirlerinin değişmediğini, tekrar evlenebileceğini, ancak hem şu an böyle bir şey olmadığını, hem de bunun uygun olmayacağını söylüyor. Ne olursa olsun, verdiği kararın ona mutluluk getirmesini diliyorum.

Evet, yaz yeni kararlar, yeni başlangıçlar demek. Siz de Burcu Esmersoy’un tavsiyelerine uyup kendinizi yenileyebilir, belki de yeni başlangıçlar yapabilirsiniz. İşte Esmersoy’un gözünden Türk erkeklerinin dikkat etmesi gereken noktalar…

Ayrıntılar önemlidir…
Son kontrol
“Genel olarak, evden çıkmadan önce bir aynaya bakılması gerektiğini düşünüyorum.”

Gülümseme
“Biz kadınlar ilk önce ağız ve diş güzel mi diye bakarız. Çünkü güzel bir gülümseme önemlidir.”

Ayakkabılar
”Kendimiz ayakkabıya çok meraklı olduğumuz için erkekte de ayakkabıya dikkat ederiz. O yüzden ayakkabının iyi, iyi değilse bile temiz olması çok önemlidir.”

Koku
”Yine kendimiz temiz kokmaya dikkat ettiğimizden, erkeklerden de aynı şeyi bekleriz.”

Tavır
“Türk erkeklerinin, ‘kıskançlık yapma ve karşısındakinin söylediklerini dinlemeden kendi bildiğine inanma’ huyundan vazgeçmeleri lazım. Güvenmeyi bilmeleri gerekiyor.”

Ayrıca
“Trafikte, ilk seçenek olarak hakarete başvurmamak gerekiyor. Özellikle de kadın şoförlere karşı.

SEKS & İLİŞKİLER

Orgazmın vücuda 8 faydası

Umut Doğan Yıldız

-

Orgazm olmanın faydaları nelerdir? İşte orgazmın vücuda 8 faydası!

Devamı

SEKS & İLİŞKİLER

Vajinal orgazm nasıl olur?

Umut Doğan Yıldız

-

Vajinal orgazm nasıl meydana gelir, vajinal orgazm nedir, vajinal orgazm nasıl olunur? İşte vajinal orgazm hakkında daha önce bilmedikleriniz.

Vajinal orgazm vajinanın içerisinde, üst tarafta yaklaşık 6-7 cm derindeki,  “G noktası”nın  uyarılması sonucu  yaşanıyor.

Vajinal orgazm nedir? 

Vajinal orgazm, vajinadan gelen ve genellikle G noktasına bağlı uyarılardır. Tahrik olduğunda , nefes hızı artar, G noktasına ve vajinanın alt kısımlarına kan daha hızlı bir şekilde hücum eder. Bu sırada vajina penisi daha iyi kavrayabilmek adına darlaşır.  G noktası vajinanın ön tarafının 50-80 mm içinde yer alır. Buraya baskı uygulandığında vajina duvarının arkasındaki klitoral kompleksin parçası olan hassas kısım uyarılır. Bu uyarı kişiye çok yoğun ve haz verici bir his verir ve idrar gelmesine benzer bir his olarak da tarif edilebilir.

Genital bölgedeki kasların gerginleşmesi, üst düzey bir coşkuya doğru yol alabilir.

Vajinal orgazm nasıl olunur? Vajinal orgazm nasıl yaşanır?

 Yapılan araştırmalara göre yalnızca üç kadından sadece biri sevişme anında vajinal orgazma ulaşabiliyor. G noktasındaki uyarıları tüm vücuda yayılmaya başladığı anda büyük patlama geliyor demektir.

Misyoner pozisyonu vajinal orgazm için birebir

Derin bir penetrasyonun gerçekleşebilmesi için kalçadan eğilmek yeterli olacaktır. Örneğin ilk olarak bacakların birbirine yakın olduğu, alnın ya da dirseklerin yatağa dayalı olduğu pozisyon ya da bacakların çeneye doğru yaklaştırıldığı misyoner pozisyonu vajinal orgazmdaki büyük patlamaya olumlu etkide bulunur.

 

Devamı

SEKS & İLİŞKİLER

Kadınlar erekte olur mu?

Umut Doğan Yıldız

-

The Wonder Down Under: A User’s Guide to the Vagina kitabının yazarlarından, Cinsellik Eğitmeni Dr. Nina Brochmann kadın ereksiyonu meselesini açıklıyor.

Kadın ereksiyonu denilen şey gerçekmiş! 

Bir klitoris gerçeği: Orada 8.000 sinir ucu var ve bu oran erkeklerin penisindekinin tam iki katı. The Wonder Down Under: A User’s Guide to the Vagina kitabının yazarlarından, Cinsellik Eğitmeni Dr. Nina Brochmann“Klitoris, dört bacak ve boyun kısmından oluşan büyük bir organdır. İçeride kalan ve genital bölgeyi çevreleyen kısmı 11 cm’e kadar uzanabilir” diyor.

Kadınların cinsel organı daha hassas!

Klitoris, peniste bulunan erektil dokunun aynısına sahip.  Bu nedenle  kadınlar da erekte olabiliyorlar.  Cinsellik Eğitmeni Dr. Nina Brochmann, Kadınlar gecede sekiz kereye kadar erekte oluyor” diyor. Sabah ereksiyonunun kadınlardaki haline “klitoral gece ereksiyonu” deniyor.

Brochmann, bu durumu şöyle anlatarak açıklama yapıyor:

“Cinsel uyarılma söz konusu olduğunda erkek ve kadınlar arasında, anatomik ve fizyolojik fark çok az. Biz kadınlar da penis gibi erekte olabilen ve uyarılan bir cinsel organa sahibiz. Bu çoğu kadının sabahları seks yapmaktan hoşlanmasının nedenini açıklayabilir.”

Devamı

Popüler