Bizi Takip Edin

SEKS & İLİŞKİLER

MH KADINI: BADE İŞÇİL

-

 

Her erkeğin rüyasını süsleyecek kadar güzel. Üstelik oyunculuk konusunda çok da yetenekli… Bade İşçil fenomenine ortak olduk.


Bade İşçil, Ezel’in yarattığı televizyon devriminin önemli bir parçası oldu. Avrupai tipiyle dikkat çekti. Parlak mavi gözleri, pürüzsüz teni ve açık sarı saçlarını görenler, onun Türk olduğuna inanmakta zorlandılar. Oysa Bade yüzde 100 Türk kızı.

Tam bir spor tutkunu
Moda üzerine eğitim almasına karşın yönetmen Andaç Haznedaroğlu’nun teklifiyle oyunculuğa başladı. “Erkeklerden duyduğum iltifatlara alışkınım ve önemsemiyorum. Fakat bir kadından iltifat gelmesi ciddi düşünmeme sebep oldu” diyor. Ona iltifat etmemek mümkün değil. Güzelliğini ve formunu korumak için de çok çalışıyor. Bade adeta bir spor bağımlısı… Boş zamanlarında aklına spordan başka bir şey gelmiyor. İnce belini ve dümdüz karnını uyanır uyanmaz mekik çekmesine borçlu. Kahvaltıdan önce yürüyüşe çıkıyor. “Vücut doyumsuz bir varlık gibi. Artık 20 kilometre yürümek bile beni kesmemeye başladı” diyor.

Dış görünüş yanıltıcıdır
Bade’nin en büyük şikâyeti, dış görünüşünün insanları yanıltması… “Saçımın rengi ve Türk standartlarına göre farklı bir tip oluşum ‘Kesin havalıdır, sarı saçına mavi gözüne güveniyor’ algısı yaratıyor. Beni tanımayanlar snob ve şımarık zannediyor. Oysa çok cana yakın ve samimi biri olduğumu düşünüyorum. Dünya malı yalan geliyor bana.” Anlaşılan o ki, Bade güzel olduğu kadar mütevazı da…

Peki ya aşk?
Bade sadece kariyer açısından değil, fiziksel ve psikolojik olarak da güçlü olmak gerektiğine inanıyor. Özellikle de ilişkilerde. “Bir kere daha âşık olur muyum bilmiyorum. Aşk diye bir şey varsa neden olmasın! Artık aşka çok inanmıyorum. 20 yaşına kadar her şey bir masal gibiydi. Sonra aşk şekil değiştirmeye başladı. Ailem gibi sarılabileceğim biri olursa, aşk da sevgi de olur” diyor.

SEKS & İLİŞKİLER

Orgazmın vücuda 8 faydası

Umut Doğan Yıldız

-

Orgazm olmanın faydaları nelerdir? İşte orgazmın vücuda 8 faydası!

Devamı

SEKS & İLİŞKİLER

Vajinal orgazm nasıl olur?

Umut Doğan Yıldız

-

Vajinal orgazm nasıl meydana gelir, vajinal orgazm nedir, vajinal orgazm nasıl olunur? İşte vajinal orgazm hakkında daha önce bilmedikleriniz.

Vajinal orgazm vajinanın içerisinde, üst tarafta yaklaşık 6-7 cm derindeki,  “G noktası”nın  uyarılması sonucu  yaşanıyor.

Vajinal orgazm nedir? 

Vajinal orgazm, vajinadan gelen ve genellikle G noktasına bağlı uyarılardır. Tahrik olduğunda , nefes hızı artar, G noktasına ve vajinanın alt kısımlarına kan daha hızlı bir şekilde hücum eder. Bu sırada vajina penisi daha iyi kavrayabilmek adına darlaşır.  G noktası vajinanın ön tarafının 50-80 mm içinde yer alır. Buraya baskı uygulandığında vajina duvarının arkasındaki klitoral kompleksin parçası olan hassas kısım uyarılır. Bu uyarı kişiye çok yoğun ve haz verici bir his verir ve idrar gelmesine benzer bir his olarak da tarif edilebilir.

Genital bölgedeki kasların gerginleşmesi, üst düzey bir coşkuya doğru yol alabilir.

Vajinal orgazm nasıl olunur? Vajinal orgazm nasıl yaşanır?

 Yapılan araştırmalara göre yalnızca üç kadından sadece biri sevişme anında vajinal orgazma ulaşabiliyor. G noktasındaki uyarıları tüm vücuda yayılmaya başladığı anda büyük patlama geliyor demektir.

Misyoner pozisyonu vajinal orgazm için birebir

Derin bir penetrasyonun gerçekleşebilmesi için kalçadan eğilmek yeterli olacaktır. Örneğin ilk olarak bacakların birbirine yakın olduğu, alnın ya da dirseklerin yatağa dayalı olduğu pozisyon ya da bacakların çeneye doğru yaklaştırıldığı misyoner pozisyonu vajinal orgazmdaki büyük patlamaya olumlu etkide bulunur.

 

Devamı

SEKS & İLİŞKİLER

Kadınlar erekte olur mu?

Umut Doğan Yıldız

-

The Wonder Down Under: A User’s Guide to the Vagina kitabının yazarlarından, Cinsellik Eğitmeni Dr. Nina Brochmann kadın ereksiyonu meselesini açıklıyor.

Kadın ereksiyonu denilen şey gerçekmiş! 

Bir klitoris gerçeği: Orada 8.000 sinir ucu var ve bu oran erkeklerin penisindekinin tam iki katı. The Wonder Down Under: A User’s Guide to the Vagina kitabının yazarlarından, Cinsellik Eğitmeni Dr. Nina Brochmann“Klitoris, dört bacak ve boyun kısmından oluşan büyük bir organdır. İçeride kalan ve genital bölgeyi çevreleyen kısmı 11 cm’e kadar uzanabilir” diyor.

Kadınların cinsel organı daha hassas!

Klitoris, peniste bulunan erektil dokunun aynısına sahip.  Bu nedenle  kadınlar da erekte olabiliyorlar.  Cinsellik Eğitmeni Dr. Nina Brochmann, Kadınlar gecede sekiz kereye kadar erekte oluyor” diyor. Sabah ereksiyonunun kadınlardaki haline “klitoral gece ereksiyonu” deniyor.

Brochmann, bu durumu şöyle anlatarak açıklama yapıyor:

“Cinsel uyarılma söz konusu olduğunda erkek ve kadınlar arasında, anatomik ve fizyolojik fark çok az. Biz kadınlar da penis gibi erekte olabilen ve uyarılan bir cinsel organa sahibiz. Bu çoğu kadının sabahları seks yapmaktan hoşlanmasının nedenini açıklayabilir.”

Devamı

Popüler