Bizi Takip Edin

SEKS & İLİŞKİLER

MH KADINI: ASHANTI

-

 

Ashanti tüm kadınlar gibi romantizmden çok hoşlanıyor; ama onun erkeği yeri geldiğinde tam bir erkek gibi davranmayı da bilmeli.


Manhattan manzaralı apartman dairesinin pencere kenarına kurulmuş, saçını başını düzeltip kameraya seksi pozlar veriyor, Ashanti.

27 yaşındaki yıldızın üzerindeki beyaz tişört parlak cildini ve göz alıcı kıvrımlarını ortaya çıkarıyor. Fotoğrafçı ona yaklaştıkça daha da dikkatli poz veriyor.

Derken aniden konsantrasyonu dağılıyor ve kahkaha atmaya başlıyor. Kafamızı çevirip gülümsediği yere bakıyoruz ve karşıdaki binanın çatısında tüm çekimi kameraya kayıt eden çılgın bir hayranı olduğu görüyoruz. Ashanti hayranına kocaman bir öpücük yolluyor ve çekime devam ediyoruz.
Fotoğraf çekimine kaldığı yerden devam etmek Ashanti için kolay; ama söz konusu müzik olduğunda yıldız daha temkinli ve garantici bir yol izliyor.

Çok başarılı bir müzik geçmişi olan Ashanti’nin yeni albümü ‘The Declaration’ mayıs ayında raflardaki yerini aldı ve o sanki ilk albümüymüşçesine heyecanlı. Oysa Ashanti’nin 2002’de kendi ismini taşıyan ilk albümü 6 milyonluk satışa ulaşıp ona Grammy ödülünü kazandırmıştı. Sonraki albümü ‘Chapter II’ ise 2 milyon gibi azımsanmayacak bir rakama ulaştı.

Tüm bu başarılara rağmen, yıldız ince eleyip sık dokuduğu için son albümünü tamamlaması tam 4 yılını almış ve bu sürede 20 yaşındaki kuzenini trafik kazasında kaybetmek gibi bir sürü sarsıntıcı olay yaşamış. Ashanti o günler aklına geldiğinde, “24 saat oturup ağladığım kendimi odama kapatıp hayatımı ve kaybettiklerimi düşünüyordum,” diyor.

Bu kendiyle baş başa kalma hali onu daha güçlü kılmış. Bu konuda, “Declaration bu nedenle hayatımın o dönemine gönderme yapan önemli bir albüm. Bazıları bana bu yüzden çetin ceviz diyebilir; ama inanın bana, başarılı olmak için öyle olmanız gerekiyor. Ben de bu albümle hâlâ burada olduğumu açıklama şansı buluyorum,” diyor ve devam ediyor, “İlk albümüm çıktığında insanlar ‘Bu kadar küçük yaşta aşk hakkında ne biliyor olabilir ki?’ gibi yorumlar yaptı. Ama inanın çok şey yaşadım. Erkek arkadaşlarım hep benden büyük oldu. Çünkü bana bir şeyler öğretebilecek, beni yönlendirebilecek, bana bir şeyler katacak birini istiyorum.”

Ashanti’ye en çok neyi özlediğini sorduğumuzda ise cevabı, “Sanırım derin bir bağlılığı… Hani Biriyle yeterince uzun süre beraber olursanız, onun aklından geçenleri de anlarsınız ya,” oluyor.

Bu karşılıksız bağlılık ve güven duygusunun eksikliği yıldızı çok etkiliyor olsa gerek ki devam ediyor, “Ben erkeklerin ‘erkek gibi’ olmalarını seviyorum. Maskülen erkeklerden hoşlanıyorum. Elimi tutup beni yönlendirmesini, yanında kendimi yüzde yüz güvende hissedebilmeyi istiyorum.”

“Elimden tutup beni yönlendirecek, beni sahiplenecek bir erkek istiyorum.”

“Bazıları bana çetin ceviz diyor; ama başarılı olmak istiyorsanız sert olmalısınız.”

ASHANTI’NİN ERKEKLERDE ARADIĞI 8 ÖZELLİK

1 DUYGULARINDAN KAÇMASIN
“Ben duygusal biriyim ve bu yüzden de duygularından ürkmeyen, onlarla barışık bir sevgilim olmasını isterim. Bana sarılmalı, öpmeli, okşamalı ve duygularını dile getirmeli. Hatta beni nefessiz bırakana kadar sarılmasını isterim.”

2 DOĞAL OLSUN
“Erkek arkadaşımın doğal davranmasını, yani kendini kasmamasını isterim. Kısacası her şeyi bir şova dönüştüren erkekler bence çok itici. Beni etkilen şey bir erkeğin kendine olan güvenidir.”

3 YARGILAMASIN
“Erkek arkadaşımla her şeyi konuşabilmeliyim ve onun beni düşüncelerimden ötürü yargılamayacağından da emin olmalıyım.

4 AİLESİNE DÜŞKÜN OLSUN
“Ben bir aile kızıyım, yani çocuklara ve ailesine karşı bir zaafı olmalı; hatta onlardan bahsederken gözlerinizin dolması da etkileyici olabilir.”

5 BAKIMLI OLSUN (AMA BENDEN FAZLA DEĞİL)
“Kirli ayakkabılardan hoşlanmam. Kahverengi ayakkabılarınız varsa hep o renk kalmalılar ve bu demek oluyor ki beyazlar da beyaz kalabilmeli. Kısacası erkek arkadaşım şık giyinmeli; ama benden daha bakımlı da gözükmemeli.”

6 GÜZEL KOKSUN
“Bir adamın nasıl koktuğu çok önemlidir. Ben biraz erkeksi; ama dedelerimizin sürdüğü o eski kolonyaları hatırlatmayan kokuları beğeniyorum. Koku çok güçlü olmamalı; ama yastıklara da sinebilmeli. O ucuz parfümlerden nefret ediyorum. Bence bir erkek hep banyodan yeni çıkmış gibi temiz ve kendine has kokabilmeli.”

7 AKSESUAR KULLANMAYI SEVSİN
“Ben erkeklerin mücevher kullanmalarını seviyorum; aksesuar konusunda bence cesur olmalılar.

8 ‘PİJAMA, TERLİK, TELEVİZYON’ KOMBİNASYONUNU BENİMSESİN
“Bence tüm gün pijamalarımızın içinde, abur cubur yiyip televizyon seyretmek çok seksi bir şey. Tüm günü erkek arkadaşımla kanepede geçirebilirim. Sizce de seksi değil mi?”

 

SEKS & İLİŞKİLER

Orgazmın vücuda 8 faydası

Umut Doğan Yıldız

-

Orgazm olmanın faydaları nelerdir? İşte orgazmın vücuda 8 faydası!

Devamı

SEKS & İLİŞKİLER

Vajinal orgazm nasıl olur?

Umut Doğan Yıldız

-

Vajinal orgazm nasıl meydana gelir, vajinal orgazm nedir, vajinal orgazm nasıl olunur? İşte vajinal orgazm hakkında daha önce bilmedikleriniz.

Vajinal orgazm vajinanın içerisinde, üst tarafta yaklaşık 6-7 cm derindeki,  “G noktası”nın  uyarılması sonucu  yaşanıyor.

Vajinal orgazm nedir? 

Vajinal orgazm, vajinadan gelen ve genellikle G noktasına bağlı uyarılardır. Tahrik olduğunda , nefes hızı artar, G noktasına ve vajinanın alt kısımlarına kan daha hızlı bir şekilde hücum eder. Bu sırada vajina penisi daha iyi kavrayabilmek adına darlaşır.  G noktası vajinanın ön tarafının 50-80 mm içinde yer alır. Buraya baskı uygulandığında vajina duvarının arkasındaki klitoral kompleksin parçası olan hassas kısım uyarılır. Bu uyarı kişiye çok yoğun ve haz verici bir his verir ve idrar gelmesine benzer bir his olarak da tarif edilebilir.

Genital bölgedeki kasların gerginleşmesi, üst düzey bir coşkuya doğru yol alabilir.

Vajinal orgazm nasıl olunur? Vajinal orgazm nasıl yaşanır?

 Yapılan araştırmalara göre yalnızca üç kadından sadece biri sevişme anında vajinal orgazma ulaşabiliyor. G noktasındaki uyarıları tüm vücuda yayılmaya başladığı anda büyük patlama geliyor demektir.

Misyoner pozisyonu vajinal orgazm için birebir

Derin bir penetrasyonun gerçekleşebilmesi için kalçadan eğilmek yeterli olacaktır. Örneğin ilk olarak bacakların birbirine yakın olduğu, alnın ya da dirseklerin yatağa dayalı olduğu pozisyon ya da bacakların çeneye doğru yaklaştırıldığı misyoner pozisyonu vajinal orgazmdaki büyük patlamaya olumlu etkide bulunur.

 

Devamı

SEKS & İLİŞKİLER

Kadınlar erekte olur mu?

Umut Doğan Yıldız

-

The Wonder Down Under: A User’s Guide to the Vagina kitabının yazarlarından, Cinsellik Eğitmeni Dr. Nina Brochmann kadın ereksiyonu meselesini açıklıyor.

Kadın ereksiyonu denilen şey gerçekmiş! 

Bir klitoris gerçeği: Orada 8.000 sinir ucu var ve bu oran erkeklerin penisindekinin tam iki katı. The Wonder Down Under: A User’s Guide to the Vagina kitabının yazarlarından, Cinsellik Eğitmeni Dr. Nina Brochmann“Klitoris, dört bacak ve boyun kısmından oluşan büyük bir organdır. İçeride kalan ve genital bölgeyi çevreleyen kısmı 11 cm’e kadar uzanabilir” diyor.

Kadınların cinsel organı daha hassas!

Klitoris, peniste bulunan erektil dokunun aynısına sahip.  Bu nedenle  kadınlar da erekte olabiliyorlar.  Cinsellik Eğitmeni Dr. Nina Brochmann, Kadınlar gecede sekiz kereye kadar erekte oluyor” diyor. Sabah ereksiyonunun kadınlardaki haline “klitoral gece ereksiyonu” deniyor.

Brochmann, bu durumu şöyle anlatarak açıklama yapıyor:

“Cinsel uyarılma söz konusu olduğunda erkek ve kadınlar arasında, anatomik ve fizyolojik fark çok az. Biz kadınlar da penis gibi erekte olabilen ve uyarılan bir cinsel organa sahibiz. Bu çoğu kadının sabahları seks yapmaktan hoşlanmasının nedenini açıklayabilir.”

Devamı

Popüler