Bizi Takip Edin

ERKEK AKLI

MH İKON: ANTHONY HOPKINS

-

 

Kusursuz yaşam için reçetesi şu: Kendini çok da değerli ve önemli görmemek.

Anthony Hopkins gerçek bir efsane olabilir ama genç aktörlerin farklı nasihatler alabileceği bir adam değil: “Elinden gelenin en iyisini yap, eğlenmene bak
ve hiçbir şey için fazla endişelenme.” Pek orijinal taktikler olmasa da Hopkins için işe yaramış gibi. 79 yaşındaki aktör hâlâ yüksek profilli rollerin en aranan
isimlerinden biri (Transformers: The Last Knight, Thor ve Westworld). Bu adamın ilham verici hikâyelerle dolu bir hayatı var ama o bunu düşünemeyecek kadar
iyi vakit geçiriyor.

MEN’S HEALTH: Coppola, Spielberg, Woody Allen, Oliver Stone ile birlikte çalıştıktan sonra Michael Bay ile çalıştınız. Onun için ne söylemek istersiniz?

ANTHONY HOPKINS: Micheal Bay harika bir film yapımcısı. Genel olarak çalışması zor bir insan olduğu söylenir. Ben hem yeteneksiz hem de zor birçok insanla çalıştım ama Michael bunun tam tersi. Ona yetenekli demek bile az kalır, adam bir dahi. Her zaman hazırlıklıdır. Sabırsız olduğu ve çabuk öfkelendiği doğru ama aynı zamanda eşsiz bir espri anlayışı var. İlk günümüzde sadece birkaç saat geçtikten sonra kendimi sette çok rahat ve mutlu hissettim.

Çekimler sırasında birkaç patlama yaşamış olmalısınız ya da heyecanlı bir araba sahnesi.

Evet gerçekten heyecan vericiydi. İki Amerikalı dublör sürücümüz vardı. Beni jet araba diyebileceğim bir araca bindirdiler. Araç koltuğu o kadar alçaktı ki, içine girmekte bile zorlandım. Sonra beni bağladılar, derin bir nefes aldım ve “Kamera!” Bir baktım ki, helikopterler korkutucu şekilde alçak uçuşta ve Londra sokaklarında saatte 130 km ile gidiyoruz. Bir şeylerin ters gitmesi her zaman bir ihtimal tabii ki. Ölebilirsiniz bile. Ama ben her zaman “Yapman gerekeni yap” ekolünden oldum.

Bu sizin meslekte 50’nci yılınız. Yapmak isteyip de yapamadığınız bir şey oldu mu?

(Biraz duraklıyor) Hayır, aslında olmadı.

Hayatınızın böyle olacağını daima öngörüyor muydunuz?

Hayat hikâyem ya da başarılarım, nasıl demek isterseniz deyin, bununla ilgili bir tahminim falan yoktu. Ancak bazen şanslısınızdır, önünüze bir kapı açılır ve işler değişmeye başlar. Ben “Büyük bir evin olduğunu hayal et ve olsun” gibi laflara inanan biri değilim. Bu konuda oldukça pragmatik sayılırım. Hepimizin kırılgan birer insan olduğunu kabul etmiş biriyim. Hiçbir şey kesin değildir ve önceden tahmin edilemez. Aslında gerçekten kontrol ettiğimiz çok az şey vardır. Ben başımı belaya sokmamaya çalışırım, sağlığıma dikkat ederim ve başka insanlara iyi davranırım. Bence her insanın yaşayabileceği en iyi şekilde yaşamak gibi bir sorumluluğu vardır. Bunun için de kibar, cömert, yardımsever ve beraber olunması eğlenceli bir insan olmaya çalışmak en iyisidir.

Artık siz de Twitter’dasınız ve 125 bin takipçiniz var!

Marh Wahlberg beni bulaştırdı. Setteydik ve bana “Sosyal medyada olmak ister misin?” dedi. Onun ne olduğunu bile bilmiyordum. Zaten ilk tweet’im Mark’la yan yana otururken ve ne olduğunu bile bilmiyorken çekilmiş bir videoydu.

Oldukça pozitif paylaşımlarınız var ve bu Twitter için nadir sayılabilecek bir durum.

Son Sevgililer Günü’nde eşimle marketteydik ve benim bir videomu çekti. Bense bir şiir okudum ve insanlara iyi dileklerimi sundum. Hepsi bu. İnternette herkes çok gergin ve acınası. Bir gün gelecek ve öleceksiniz. Hayatın tadını çıkarın.

Resimleriniz de bunun bir parçası mı?

Bu hafta her gün resim yaptım. Bunu sadece renk için yapıyorum, beynimden neler çıktığını görmek için. Yoksa bu konuda hiçbir eğitimim yok. Jurassic Park dinazorlarını yaratan takımın başındaki yetenekli sanatçı Stan Winston bana bir gün “Eğitimi falan dert etme, sadece çiz” demişti. Ben de öyle yapıyorum.

Shakespeare’in yazdığı birçok projede yer aldınız. Bize bir Shakespeare alıntısıyla veda eder misiniz?

Hamlet’ten bir tane geldi aklıma: “Bütün mesele hazır olmakta.” O ölüme hazırlanıyor. Ama ölümü unut, bu hayat. Hazır ol!

ERKEK AKLI

Türkiye Instagram’da beşinci

Umut Doğan Yıldız

-

Dünyada yaklaşık 1 milyara Instagram kullanıcısı var. Türkiye’nin 37milyon aktif Instagram kullanıcı sayısı ile beşinci sıraya yerleştiği görüldü.

Medya takibinin öncü kurumu Ajans Press, sosyal medya platformu Instagram’ın takipçi sayısına yönelik araştırmayı inceledi Ajans Press’in Statista verilerinden ve medya yansımalarından derlediği bilgilere göre, Türkiye’nin 37 milyon aktif Instagram kullanıcı sayısı ile beşinci sıraya yerleştiği görüldü. Dünya üzerindeki bütün ülkeler baz alınırken, listenin birinci sırasına 121 milyon aktif kullanıcı sayısı ile ABD’nin yerleştiği saptandı. ABD’yi de ikinci sıradan 71 milyon kullanıcı ile Hindistan, 64 milyon ile Brezilya, 59 milyon ile de Endonezya takip etti. İlk 10’da yer alan diğer ülkeler ise; Rusya, Japonya, İran, Birleşik Krallık ve Meksika olarak kaydedildi.

ITS Medya ve AjansPress’in gerçekleştirdiği medya araştırmasında, yazılı basına yansıyan haber adetleri de belli oldu. 2018 yılı içerisinde sosyal medya ve platformların medyada ne kadar konuşulduğuna yönelik yapılan incelemede,araştırmaya konu olan Instagram’ın 16 bin 158 haberle konuşulduğu görüldü.Sosyal medya başlığında ise 150 binin üzerinden haber yansıması olduğu tespit edildi.

Devamı

ERKEK AKLI

Netflix’ten yeni diziler!

Umut Doğan Yıldız

-

Netflix, Brazil Comic Con 2018’de gelecek yapımlarından yepyeni fragmanlar paylaştı!

Netflix, 6-9 Aralık tarihlerinde gerçekleşen Brazil Comic Con 2018 fuarında gelecek dönemde gösterime girecek yeni ve devam eden orijinal yapımlarından yepyeni duyurular paylaştı.

THE UMBRELLA ACADEMY

2019 yılının en ses getiren yapımlarından biri olmaya aday, yeni Netflix orijinal dizisi The Umbrella Academy’nin tanıtım fragmanı ve afişi paylaşıldı.

TRIPLE FRONTIER

Ben Affleck, Oscar Isaac,Charlie Hunnam, Garrett Hedlund ve Pedro Pascal başrolu paylaştığı, Mart ayındagösterime girecek Netflix orijinal yapımı Triple Frontier’in resmi fragmanıpaylaşıldı.

Devamı

ERKEK AKLI

Dünyanın en güzel kadını seçildi!

Umut Doğan Yıldız

-

Miss World 2018 Güzellik Yarışması’nın birincisi Meksikalı güzel Vanessa Ponce de Leon oldu.

Çin’de düzenlenen Miss World 2018’in kazananı Meksikalı güzel Vanessa Ponce de Leon oldu.

Uluslararası İşletme bölümünden mezun olan 26 yaşındaki genç kadın Vanessa Ponce de Leon, modellik ve sunuculuk da yapmakta.

Meksika’da gönüllü hizmet veren bir rehabilitasyon merkezinin yönetim kurulunda da görev alan dünya güzelinin sloganı ise “Hepimizin birbirine ihtiyacı var”.

Meksikalı güzelin birinci olduğu Miss World 2018 yarışmasında Beyaz Rusya, Fransa, İskoçya, Jamaika, Martinique, Meksika, Panama, Mauritius, Uganda, Nepal, Yeni Zelanda ve Tayland da ilk 12’ye kaldı.

Miss World’de Türkiye’yi temsil eden Miss Turkey 2018 birinci güzeli Şevval Şahin ise ilk 30 güzel arasına giremedi.

Devamı

Popüler