Bizi Takip Edin

SEKS & İLİŞKİLER

MEN’S HEALTH MÜSABAKASI: KİM ÖNCE SÖNECEK?

-

 

Üç farklı erkek profilinden hangisinin seks hayatı azalarak bitecek, öğrenin.

Ereksiyon için “çelik” benzetmesi yapılsa da, öğrendiklerimizden sonra “tahta” benzetmesinin daha doğru olacağına karar verdik. Çelik gibi dayanıklı değil; eğer dikkatli olmazsanız bir tahta gibi bükülebilir, yanabilir, hatta kırılabilir. Yanlış kişiyle birlikte olursanız, çürüme riski bile var. Haşmetli meşe ağacının salkım söğüde dönüştüğü gün de enine sonunda gelip çatacak.

1

İşin kötüsü, o gün tahmininizden daha erken gelebilir. American Journal of Medicine dergisine göre erektil disfonksiyon, yani sertleşme bozukluğu 20 yaş ve üstü Amerikan erkeklerinin yüzde 18’inde görülüyor. Türkiye’deki tablo da bir o kadar vahim: Türk Androloji Derneği’nin yaptığı araştırmaya göre, Türkiye’de ereksiyon sorunu olan   ve tıbbi yardım almayan 7 milyonun üzerinde
erkek bulunuyor. O halde kimin erektil disfonksiyondan yırtacağını ya da kimin 40 yaşına (psikolojik sınır) varmadan boynu bükük kalacağını belirleyen şey ne? Bunun cevabını öğrenmek üzere
gönüllü olan üç erkek, yaşam tarzlarını John Hopkins Brady Üroloji Enstitüsü’ndeki Men’s Health & Vitality Program Direktörü Kevin Billups’la paylaştı. Yandaki tabloda gördüğünüz üçlü, iyi ve
kötü yanlarını, sağlık geçmişlerini, beslenme ve fitness programlarını (ya da programsızlıklarını) anlattı. Zorlu bir değerlendirmeden sonra, Dr. Billups kimin daha önce sertleşme bozukluğu
yaşayacağını değerlendirdi.

Gene, Jonathan ve Mohamed’in hayatlarına dair detayları okuyun ve tahmininizi yapın. Diğer sayfada hangisinin sertleşme bozukluğu yaşamaya daha yakın olduğunu öğrenin. Bu sayede bir
erkek olarak sertliğinizi nasıl koruyabileceğinize dair uzman tüyoları ve tavsiyeleri de elde edebilirsiniz.

2

Sayfalar: 1 2 3 4

SEKS & İLİŞKİLER

Orgazmın vücuda 8 faydası

Umut Doğan Yıldız

-

Orgazm olmanın faydaları nelerdir? İşte orgazmın vücuda 8 faydası!

Devamı

SEKS & İLİŞKİLER

Vajinal orgazm nasıl olur?

Umut Doğan Yıldız

-

Vajinal orgazm nasıl meydana gelir, vajinal orgazm nedir, vajinal orgazm nasıl olunur? İşte vajinal orgazm hakkında daha önce bilmedikleriniz.

Vajinal orgazm vajinanın içerisinde, üst tarafta yaklaşık 6-7 cm derindeki,  “G noktası”nın  uyarılması sonucu  yaşanıyor.

Vajinal orgazm nedir? 

Vajinal orgazm, vajinadan gelen ve genellikle G noktasına bağlı uyarılardır. Tahrik olduğunda , nefes hızı artar, G noktasına ve vajinanın alt kısımlarına kan daha hızlı bir şekilde hücum eder. Bu sırada vajina penisi daha iyi kavrayabilmek adına darlaşır.  G noktası vajinanın ön tarafının 50-80 mm içinde yer alır. Buraya baskı uygulandığında vajina duvarının arkasındaki klitoral kompleksin parçası olan hassas kısım uyarılır. Bu uyarı kişiye çok yoğun ve haz verici bir his verir ve idrar gelmesine benzer bir his olarak da tarif edilebilir.

Genital bölgedeki kasların gerginleşmesi, üst düzey bir coşkuya doğru yol alabilir.

Vajinal orgazm nasıl olunur? Vajinal orgazm nasıl yaşanır?

 Yapılan araştırmalara göre yalnızca üç kadından sadece biri sevişme anında vajinal orgazma ulaşabiliyor. G noktasındaki uyarıları tüm vücuda yayılmaya başladığı anda büyük patlama geliyor demektir.

Misyoner pozisyonu vajinal orgazm için birebir

Derin bir penetrasyonun gerçekleşebilmesi için kalçadan eğilmek yeterli olacaktır. Örneğin ilk olarak bacakların birbirine yakın olduğu, alnın ya da dirseklerin yatağa dayalı olduğu pozisyon ya da bacakların çeneye doğru yaklaştırıldığı misyoner pozisyonu vajinal orgazmdaki büyük patlamaya olumlu etkide bulunur.

 

Devamı

SEKS & İLİŞKİLER

Kadınlar erekte olur mu?

Umut Doğan Yıldız

-

The Wonder Down Under: A User’s Guide to the Vagina kitabının yazarlarından, Cinsellik Eğitmeni Dr. Nina Brochmann kadın ereksiyonu meselesini açıklıyor.

Kadın ereksiyonu denilen şey gerçekmiş! 

Bir klitoris gerçeği: Orada 8.000 sinir ucu var ve bu oran erkeklerin penisindekinin tam iki katı. The Wonder Down Under: A User’s Guide to the Vagina kitabının yazarlarından, Cinsellik Eğitmeni Dr. Nina Brochmann“Klitoris, dört bacak ve boyun kısmından oluşan büyük bir organdır. İçeride kalan ve genital bölgeyi çevreleyen kısmı 11 cm’e kadar uzanabilir” diyor.

Kadınların cinsel organı daha hassas!

Klitoris, peniste bulunan erektil dokunun aynısına sahip.  Bu nedenle  kadınlar da erekte olabiliyorlar.  Cinsellik Eğitmeni Dr. Nina Brochmann, Kadınlar gecede sekiz kereye kadar erekte oluyor” diyor. Sabah ereksiyonunun kadınlardaki haline “klitoral gece ereksiyonu” deniyor.

Brochmann, bu durumu şöyle anlatarak açıklama yapıyor:

“Cinsel uyarılma söz konusu olduğunda erkek ve kadınlar arasında, anatomik ve fizyolojik fark çok az. Biz kadınlar da penis gibi erekte olabilen ve uyarılan bir cinsel organa sahibiz. Bu çoğu kadının sabahları seks yapmaktan hoşlanmasının nedenini açıklayabilir.”

Devamı

Popüler