Bizi Takip Edin

ERKEK AKLI

MEN’S HEALTH ERKEĞİ: İBRAHİM ÇELİKKOL

-

 


2İbrahim Çelikkol’u hepimiz başarılı bir aktör olarak tanıyoruz. Ama kader ağlarını başka şekilde örseydi, şu anda bu adam Men’s Health’in kapağında bir basketbol oyuncusu olarak da yer alabilirdi. Sporcu bir geçmişi olmasının İbrahim Çelikkol’a dış görünüş anlamında avantajlar sağladığı kesin. Ama başarılı aktör eski bir basketbolcu olmasının tek avantajının bu olmadığını söylüyor: “Basketbol bir takım oyunudur ve bir sürü insan, tek bir hedef için çaba sarf ediyor. Bu hedefe ulaşmak için belli bir disipline sahip olmak zorundasınız. Üstelik işin sonunda yenmek de var, yenilmek de. Bu duyguların hepsini size tattırıyor basketbol. Azimli olmayı öğretiyor ve liderlik özelliklerinizi geliştirmenizi sağlıyor.”

Dediğimiz gibi, belki de bu adam basketbolcu olacaktı. Parkelerde de başarılı olacağına hiç şüphe yok. Ama o, eğer devam etseydi ne olurdu diye kafa yoran adamlardan değil: “Genelde çok fazla geçmişe dönmemeye çalışırım. Şu an buradayım ve burada neler yapabilirim, daha çok buna kafa yoruyorum.”

Siz insan hayatında şansın yerine ne kadar inanırsınız bilmiyorum. Ama İbrahim Çelikkol’un oyunculuğa başlama hikayesini dinledikten sonra fikriniz değişebilir. Basketbolu bıraktıktan sonra bir süre modellik yapan İbrahim Çelikkol, bambaşka planlar yaparken hayatı değişen bir adam: “Hayatıma farklı bir yön çizme noktasındaydım. Kendi işimi kuracaktım ve onunla ilgili hazırlıklar yapıyordum. Tam da bu sıralarda tesadüfen bir arkadaşımla karşılaştım. O gün oyuncu seçmelerine katılacaktı. Bana ‘sen de gel’ dedi ve ona destek olmak için gittiğim seçmelerde o işin başrol oyuncusu olarak seçildim.” Bir laf vardır: “Her zaman en iyi halinizde olmalısınız, çünkü beklediğiniz fırsatın ne zaman karşınıza çıkacağı belli olmaz.” İbrahim Çelikkol bu sözün ne kadar doğru olduğunun canlı bir tanığı gibi. Arkadaşına eşlik etmek için gittiği seçmelerde kendisine bambaşka bir dünyanın kapıları açılmış aniden. Hem de daha önce hiç içine girmediği ve içinde olmayı planlamadığı bir dünyanın. İtiraf edelim, bu birçok insanı korkutabilecek bir durum. Ancak başarılı olmak da korkularını pozitif duygulara dönüştürmek ve adım atmaktan geçiyor. İbrahim Çelikkol da kendine oyuncu olarak bir kariyer yapma fırsatı çıktığında bunu başarmış: “Böyle bir teklif aldığınızda kafa yapınız tabii ki çok daha farklı işliyor. O dönem işin ana dinamiklerinin ne olduğuna dair farkındalığım oldukça düşüktü. Çünkü daha önce hiç içinde
bulunmadığım bir yola giriyordum. Ancak bu beni korkutmadı. O günleri düşündükçe en baskın hissettiğim duygunun pozitif bir heyecan olduğunu söyleyebilirim. Seni biraz ürküten ama aynı zamanda heveslendiren bir heyecan. Tabii bu heyecanla birlikte, hemen oyuncu koçuyla birlikte hızlı bir çalışma temposuna girdim.”

Sayfalar: 1 2 3 4 5 6

ERKEK AKLI

Kilolarıyla dalga geçenleri ifşa etti!

Umut Doğan Yıldız

-

Shelly Proebstel adında bir kadın plajda bikinili vücuduyla dalga geçen kişileri sosyal medyada ifşa etti!

Shelly Proebstel adındaki kadın, facebook hesabından yaptığı paylaşımda: “Kiloluyum diye etrafta birkaç adam benimle sesli bir şekilde gülerek dalga geçti. Bikinili görüntüme çok gülen bu insanlar, parmakla beni gösterip sesli sesli alay ediyorlardı” diye paylaştı. 

Bikinili vücut algısının kendisini çok üzdüğünü ve bu algının yanlış olduğuna dikkat çeken Shelly Proebstel,

Kilolular bikini giyemez mi?

Bikini giymek için sadece zayıf olmak gerekmediğini söyleyen Shelly, bu tip insanlar yüzünden kilolu insanların özgüvenlerini yitirdiğini ve yazın sıcağında bile kapalı giysiler giymeyi tercih ettiklerini belirtti.

Artık bu duruma dur demesi gereken birilerine ihtiyaç olduğunu da söyleyen genç kadın, bu zorbalık yüzünden çoğu kilolu insanın kendini evlerine hapsettiklerini ve hayata küserek intihar bile ettiklerinin altını çizdi.

Devamı

ERKEK AKLI

Yeni nesil menü FineDine

Umut Doğan Yıldız

-

Yeme–içme sektörünün yıldızı parlayan girişimlerinden FineDine, restoranlara dijital tablet menü hizmeti sağlayarak misafirin yemek deneyimini ve restoranın operasyonunu verimli hale getirmek için çalışıyor.

FineDine, restoranları her değiştireceği yemekte menü basmaktan kurtaran, mevsim değişikliklerinde istediği ürünü ve yemeği menüsüne kolayca ekleyebilmeyi sağlayan, müşterilerinin en çok hangi yemeğin sayfasına girip hangisine hiç bakmadıklarını görebilecekleri bir çözüm.

Restoran misafirleri, günlük hayatlarına dahil ettikleri teknolojik yenilikleri restoran deneyimlerinde de görmek istiyorlar. Restoran hikayesinin olmazsa olmazı menü de artık yeni nesil hale geliyor. Mobil telefonlar ve tabletler son tüketicinin hayatında vazgeçilmez bir yer aldı, hayatlarını kolaylaştırırken alışkanlıkları olmaya da başladı. Mobil cihaz kullanmaya alışan tüketiciler, farklı deneyimlerinde de bu cihazların sağlayacağı faydayı öngörebiliyor ve ürünün kullanımını kabulleniyor. FineDine, misafire menüde yönlendirici unsur olan görselliği sağlıyor. Yemeklerin istediğiniz kadar fotoğrafına, hatta videosuna menünüzde yer verebiliyorsunuz. FineDine, restoran açısından ise misafirlerine hikayesini yeni nesil teknoloji ile sunan bir enstrüman.

FineDine kullanan restoranlar, hesap ortalamasında %20 bir artış olduğunu söylerken restoranlarının misafirlerinin gözünde yenilikleri takip eden bir algı ile konumlandıklarını da belirtiyorlar. FineDine, restoranlara ciro artışı, marka algısının artırılması gibi katkılarda bulunurken aynı zamanda çok önemli bir bilgi kaynağı haline de geliyor. Menüdeki yemeklerin satışına ve görüntülenmesine dair bilgileri restoranlara sağlayabilen FineDine, yeme içme sektörünün geleceğinin yorumlanması açısından da önemli bir değer taşıyor. FineDine’nın bir hizmeti de Mobil menü servisi. Bu servis, restoran misafirlerinin tabletle birlikte telefonlarında da menüleri görüntülemesine herhangi bir uygulama indirmeden olanak sağlıyor.

İki genç Türk girişimcinin kurduğu FineDine’nın, hem Türk restoran pazarına hem de global restoran pazarına sağlayacağı katkıları ileriki dönemlerde sıkça duyacağız gibi gözüküyor. Dünyada Raffles Hotels, Shangri-La Hotels, Hilton Hotels ve Hard Rock Cafe gibi markalarla çalışan FineDine’dan tablet menü hizmeti almak için websitelerinden iletişime geçebilirsiniz. www.finedinemenu.com @finedinemenu #finedinemenu

Devamı

ERKEK AKLI

Spider Curl egzersizi

-

Editör :

Adeta bir örümcek gibi esnek ve güçlü olabilirsiniz.

 

Devamı

Popüler

 

www.pilioo.com