Bizi Takip Edin
Men's Health Türkiye

Men's Health Türkiye

MEN’S HEALTH 100. SAYI İLE EN İYİ SEN OL!

ERKEK AKLI

MEN’S HEALTH 100. SAYI İLE EN İYİ SEN OL!

-

 

Men’s Health 100. sayısını çok özel bir dosyayla kutluyor!

Ekim 2007’de yayın hayatına başladığımızda hedefimiz, her ay yüzlerce faydalı bilgi paylaşarak fitness, sağlık, beslenme ve cinsellik alanında hayatının zirvesine çıkmak isteyen erkeklere yol göstermekti. Tam 100 aydır okurlarımızla birlikte dönüşüm geçiriyoruz ve çıtayı daima daha yükseğe çıkarıyoruz. Ve şimdi 100’üncü sayımızın şerefine, başarıya giden yolda en iyi rehberiniz olacak tüyoları derledik. Ayrıca alanında başarılı adamlardan ilham kaynağı olacak hayat hikâyelerini dinledik. Bu yıl gerçek potansiyelinizi ortaya koymak istiyorsanız, bu özel sayıyı başucunuzdan ayırmayın. İşte arşivlik dosya konularımız:

1

TÜRKİYE’NİN EN İYİ MMA SPORCUSU

MH 100. sayının kapağında usta MMA sporcusu Murat Kazgan var. UFC’de ringe çıkarak büyük bir başarıya imza atmaya sadece üç maç uzaklıkta olan bu korkusuz adam, kendinden hayli emin: “Dünyadaki her dövüşçü için büyük bir tehlikeyim.”

ZİRVEYE ÇIKARAN 100 FİTNESS TAKTİĞİ

Men’s Health olarak tam 100 sayıdır, fiziksel yönden en fit ve formda halinize kavuşmanız ve kendi zirvenizi görmeniz için çalışıyoruz. Antrenman her zaman antrenmandır, kabul. Ancak akıllı antrenman yapmanın ve küçük detaylara önem vermenin, sizi hedeflerinize çok daha kolay ulaştıracağı da bir gerçek. Hedefimiz fitness dünyasında yaşanan son gelişmeleri, dünyanın en önemli antrenörlerinin kullandıkları metodları ve yapılan bilimsel araştırmalardan çıkan sonuçları sunarak, spor salonundaki her dakikanızı daha verimli hale getirmek. Sizin için yayın hayatımız boyunca paylaştığımız en etkili 100 tavsiyeyi seçtik. Ayrıca hayal ettiğiniz 6-pack’e kavuşmaya giden yolda, gelmiş geçmiş en etkili yöntemleri ve egzersizleri derledik.

2

21 GÜNLÜK METASHRED PROGRAMI

MH Fitness Direktörü BJ Gaddour’un yarattığı, 21 günde dönüşüm vadeden MetaShred programını sunuyoruz. Tekdüze set ve tekrarlar yerine, hedefinize göre çalışma prensiplerini kendiniz belirleyin diye farklı sistemler ve muhteşem hareketler içeriyor. Yanı sıra, sıkı bir diyet programı yerine, uygulaması kolay beslenme taktikleriyle yağ yakımını destekleyen ipuçları var.

ZAYIFLAMAK İÇİN EN İYİ 100 TÜYO

Fit bir vücuda giden yol, süper besinlerden destek alıp, sağlıklı ve lezzetli tariflerle doğru beslenmekten geçer. Sizi hedefe götürecek 50 süper besin ve her öğün için muhteşem tarifler seçtik. Genişleyen bel çevresi, biriken yağ ve yavaşlayan metabolizmaya karşı ise 100 tüyomuz var.

YATAK ODASINDA MUTLU BİR ERKEĞİN 100 SIRRI

İçinizdeki ve yatak odanızdaki ateşi daima canlı tutmanın sırlarıyla daha iyi seks, daha çok seks.

3

SOKAKLARDAN ŞAMPİYONLUĞA: LUKAS PODOLSKİ

Galatasaray’ın sezon başında transfer ettiği başarılı oyuncu Lukas Podolski, Türkiye’deki futbol sistemine dair çarpıcı açıklamalar yaptı. “Türkiye taraftar kaybediyor” diyen Podolski’nin Burcu Kapu’yla yaptığı bu çok özel röportaj kaçmaz.

4

İLKLERİ BAŞARAN TENİSÇİ: MARSEL İLHAN

ATP’de ilk 100’e giren ilk Türk tenisçi Marsel İlhan, çocukken hayran olduğu tenisçilerle kortta karşı karşıya gelmesini sağlayan başarı sırlarını ve hedeflerini anlattı.

İSTANBUL’DAKİ EN FİT MEKANLAR

İstanbul’un dört bir yanında sağlığı lezzetle buluşturan adresleri haritanızda işaretleyin.

ERKEK AKLI

Stres, yağ yakmayı engelliyor

-

Yapılan araştırmalara göre stresli olmak yağ yakımını engelliyor.

Beyniniz haftanın yedi günü alarm veriyorsa, yağ yakmanız da imkânsızlaşır. Pure Sports Medicine’in kuvvet antrenörü Andy Reay’e kulak vererek biraz sakinleşin.

Kortizol adlı stres hormonunu mutlaka daha önce duymuşsunuzdur. Bu hormonun seviyesi kronik olarak arttığında vücudunuzda yağ depolamaya yol açan enzimler tetiklenir ve karın kaslarınız açıkça gözükmez. Bu hormon uyku kalitenizi de bozarak testosteron üretiminizin azalmasına yol açar ve antrenmanlardan aldığınız verimi azaltır.

Neyse ki bu sorunu çözmenin birkaç farklı yolu var. İlk olarak düzensiz beslenme alışkanlığınızdan kurtulmayı deneyebilirsiniz. Yemek yediğiniz zamanlarda vücudunuz insülin hormonu salgılar ve bu hormon kortizol hormonunun etkilerini ortadan kaldırır. Bu nedenle sık ama az yemek, akşam yemeğinde çok fazla beslenip sonrasında telafi etmeye çalışmaktan daha akıllıca bir yöntemdir.

Kendinizi yorgun hissettiğinizde daha sıkı çalışmayı denemekse stresinizi artırarak karın kaslarınıza giden yolu uzatacaktır. Hafta içinde yüzme gibi düşük darbe etkili sporları deneyebilir ya da kuvvet antrenmanlarına devam etmek istiyorsanız düşük ağırlık-yüksek tekrar prensibini benimseyebilirsiniz. Yani ağır çalışmaları pazar gününe saklamayı düşünebilirsiniz. Bazı sporcular bu gibi durumlarda kalp atışı değişkenliğini takip eder. Elite HRV gibi uygulamalarla kalp atışlarınız arasındaki süreyi ölçmek size vücudunuzun yorgunluk veya stres durumuna dair bilgi vererek antrenmanlarınızı daha etkin bir biçimde tasarlamanızı sağlar. Öte yandan takviye edici gıdaların da yardımına başvurabilirsiniz. Bu takviyelerin kötü yaşam şartlarınızı düzeltmek gibi maharetleri olmasa da magnezyum, C vitamini ya da daha az bilinen, hücre zarınızı oluşturan fosfatidilserin gibi takviyeler stres seviyenizi azaltmada yardımcınız olabilir. Derin bir nefes alın ve karın kaslarınızı çıkarmak konusunda endişeli davranmaktan vazgeçin.”

Devamı

ERKEK AKLI

Burçlara göre spor dalları

-

Biraz eğlenmek istediğinizi biliyoruz. İşte burçlara göre spor dalları.

Hangi burca hangi spor dalı daha uygun?

İkizler Burcu

Atletizm ve takım sporları tam bu burca göre. Jimnastik ve pilates gibi sporlar ikizler burcunun başarıyla yapabileceği sporlar arasında.

Koç Burcu

Koç burcu hangi sporu yapmalı? diye düşünen varsa eğer, bu burç daha çok düşünce temelli sporlarda başarılı oluyor. Bilardo, satranç gibi sporlar ve antrenörlük, koç burcunun başarılı bir şekilde yapacağı faliyetler arasında. Ayrıca fitness ve vücut geliştirme de koç burcunun başarılı bir şekilde yapacağı spor dalları arasında bulunuyor.

Boğa Burcu

Azimli bir yapıya sahip olan boğa burcu için uygun sporlar: dağcılık, atıcılık ve ağırlık kaldırma. 

Yengeç Burcu

Deniz sporlarında oldukça başarılı olan yengeç burçları için, yüzme, yelkencilik, kano, su topu ve atlayış biçilmiş kaftan.

Aslan Burcu

Avrupalı araştırmacılar, bu burcun güç gerektiren sporları başarılı bir şekilde yaptığını ortaya koydular.

Başak Burcu

Takım sporlarında çok başarılı olan başak burcu, fitness ve pilates gibi sporlarda da oldukça başarılılar.

Terazi Burcu

Hemen hemen tüm spor dallarında başarılı olabilen bir burç varsa o da terazi burçlarıdır.

Akrep Burcu

Risk ve kuvvet gerektiren sporlarda oldukça başarılı olan akrep burçları, dövüş ve tırmanış sporlarında büyük başarı gösteriyorlar.

Yay Burcu

Yay burcu tenis ve futbol gibi sporlarda oldukça iyi performans gösterirler.

Balık Burcu

Su sporları ve fitness balık burçlarının yapmaktan zevk alacağı ve başarılı olacağı spor dalları arasında.

Oğlak Burcu

Kayakçılık, dağcılık, yüzücülük ve koşuculuk, bu burç için en önemli başarıların kaydedileceği spor dalları arasında.

Kova Burcu

Atletizm ve vücut geliştirme sporları kova burcu için ideal sporlar.

Devamı

ERKEK AKLI

Spor salonunda görülen en komik 9 kişi

-

Spor la ilgili şimdiye kadar hep bilgilendirici içerikler hazırladık. Şimdi biraz da gülelim. İşte spor salonundan komik fotoğraflar.

Spor salonlarında görme ihtimali pek olmasa da sizin için komik fotoğraflar derlemesi yaptık.

1- Evden çalışmak bağımlılık yapar

2- Güvenlik her şeyden önemlidir

3- Müziksiz asla

4- Aranılan motivasyon


5- Sonsuza kadar spora elveda diyebilecek biri daha


6- Hepinizden nefret ediyorum

7- Topuklu ayakkabısız asla

8- Son teknoloji

9- Pilates topunun rahatlığı


Devamı

Popüler

 

 

www.pilioo.com