Bizi Takip Edin

ERKEK AKLI

MEN’S HEALTH 100. SAYI İLE EN İYİ SEN OL!

-

 

Men’s Health 100. sayısını çok özel bir dosyayla kutluyor!

Ekim 2007’de yayın hayatına başladığımızda hedefimiz, her ay yüzlerce faydalı bilgi paylaşarak fitness, sağlık, beslenme ve cinsellik alanında hayatının zirvesine çıkmak isteyen erkeklere yol göstermekti. Tam 100 aydır okurlarımızla birlikte dönüşüm geçiriyoruz ve çıtayı daima daha yükseğe çıkarıyoruz. Ve şimdi 100’üncü sayımızın şerefine, başarıya giden yolda en iyi rehberiniz olacak tüyoları derledik. Ayrıca alanında başarılı adamlardan ilham kaynağı olacak hayat hikâyelerini dinledik. Bu yıl gerçek potansiyelinizi ortaya koymak istiyorsanız, bu özel sayıyı başucunuzdan ayırmayın. İşte arşivlik dosya konularımız:

1

TÜRKİYE’NİN EN İYİ MMA SPORCUSU

MH 100. sayının kapağında usta MMA sporcusu Murat Kazgan var. UFC’de ringe çıkarak büyük bir başarıya imza atmaya sadece üç maç uzaklıkta olan bu korkusuz adam, kendinden hayli emin: “Dünyadaki her dövüşçü için büyük bir tehlikeyim.”

ZİRVEYE ÇIKARAN 100 FİTNESS TAKTİĞİ

Men’s Health olarak tam 100 sayıdır, fiziksel yönden en fit ve formda halinize kavuşmanız ve kendi zirvenizi görmeniz için çalışıyoruz. Antrenman her zaman antrenmandır, kabul. Ancak akıllı antrenman yapmanın ve küçük detaylara önem vermenin, sizi hedeflerinize çok daha kolay ulaştıracağı da bir gerçek. Hedefimiz fitness dünyasında yaşanan son gelişmeleri, dünyanın en önemli antrenörlerinin kullandıkları metodları ve yapılan bilimsel araştırmalardan çıkan sonuçları sunarak, spor salonundaki her dakikanızı daha verimli hale getirmek. Sizin için yayın hayatımız boyunca paylaştığımız en etkili 100 tavsiyeyi seçtik. Ayrıca hayal ettiğiniz 6-pack’e kavuşmaya giden yolda, gelmiş geçmiş en etkili yöntemleri ve egzersizleri derledik.

2

21 GÜNLÜK METASHRED PROGRAMI

MH Fitness Direktörü BJ Gaddour’un yarattığı, 21 günde dönüşüm vadeden MetaShred programını sunuyoruz. Tekdüze set ve tekrarlar yerine, hedefinize göre çalışma prensiplerini kendiniz belirleyin diye farklı sistemler ve muhteşem hareketler içeriyor. Yanı sıra, sıkı bir diyet programı yerine, uygulaması kolay beslenme taktikleriyle yağ yakımını destekleyen ipuçları var.

ZAYIFLAMAK İÇİN EN İYİ 100 TÜYO

Fit bir vücuda giden yol, süper besinlerden destek alıp, sağlıklı ve lezzetli tariflerle doğru beslenmekten geçer. Sizi hedefe götürecek 50 süper besin ve her öğün için muhteşem tarifler seçtik. Genişleyen bel çevresi, biriken yağ ve yavaşlayan metabolizmaya karşı ise 100 tüyomuz var.

YATAK ODASINDA MUTLU BİR ERKEĞİN 100 SIRRI

İçinizdeki ve yatak odanızdaki ateşi daima canlı tutmanın sırlarıyla daha iyi seks, daha çok seks.

3

SOKAKLARDAN ŞAMPİYONLUĞA: LUKAS PODOLSKİ

Galatasaray’ın sezon başında transfer ettiği başarılı oyuncu Lukas Podolski, Türkiye’deki futbol sistemine dair çarpıcı açıklamalar yaptı. “Türkiye taraftar kaybediyor” diyen Podolski’nin Burcu Kapu’yla yaptığı bu çok özel röportaj kaçmaz.

4

İLKLERİ BAŞARAN TENİSÇİ: MARSEL İLHAN

ATP’de ilk 100’e giren ilk Türk tenisçi Marsel İlhan, çocukken hayran olduğu tenisçilerle kortta karşı karşıya gelmesini sağlayan başarı sırlarını ve hedeflerini anlattı.

İSTANBUL’DAKİ EN FİT MEKANLAR

İstanbul’un dört bir yanında sağlığı lezzetle buluşturan adresleri haritanızda işaretleyin.

ERKEK AKLI

Mango’dan stil ikonuyla işbirliği

Umut Doğan Yıldız

-

Mango’nun işbirliği yaptığı stil ikonu David Gandy; bir modelden çok daha fazlası!

Eşsiz tarzı ve vintage arabalara olan tutkusuyla tanınan süper model David Gandy’nin ilgi alanları aslında çok daha fazla. Girişimci kimliği ve hayır işlerine ilgisiyle de tanınan David Gandy yeni projelere atılmaktan keyif alıyor.

Tarz sahibi olmak için genel bir bakış açısına sahip olmak gerektiğine inanan David Gandy bunun sadece kıyafetlerle ilgili olmadığını söylüyor. Materyelleri, renkleri veya tasarım ile ilgili olan her şeye duyulan ilgi insanın genel tarzını yansıttığına inanıyor. Arabalara olan tutkusunu ise şu sözlerle anlatıyor; ‘araba alırken bunu yatırım amaçlı yapmıyorum. Beğendiğimi alıyorum ve onu yenileyerek gelecek 60 yıl boyunca yaşatmaya devam ettirmek istiyorum’ diyor.

Hayır işlerine olanilgisine de köpeği Dora aracılığı ile anlatıyor. Sokak hayvanlarına yardım edenve kar amacı gütmeyen kurumlara destek olan David Gandy köpeği Dora’yı da buşekilde evlat edindiğini anlatıyor.

‘Kendime sürekli meydan okumayı seviyorum. Bilinmeyenin korkusunu hissetmek kendimi geliştirmeme izin veriyor. İş için, bir proje için olsun ya da kişisel hayatım ile ilgili olsun – pişmanlık duymamak için elimden geleni yapıyorum’ diyen David Gandyherkese ilham verebilecek bir süper modelden çok daha fazlası.

Devamı

ERKEK AKLI

Estetik kraliçesinin son isteği!

Umut Doğan Yıldız

-

Geçirdiği sayısız estetik operasyonla adını duyuran Pixee Fox, son isteğiyle doktorları şaşırttı!

Şimdiye kadar 200’den fazla estetik operasyon geçiren estetik bağımlısı Pixee Fox, bir televizyon programına konuk oldu.

Botched Doctors adlı programa davet edilen estetik kraliçesi, katıldığı programın sunucuları olan cerrahlardan bir istekte bulundu ancak Terry Dubrow ve Paul Nassif, Fox’un talep ettiği bu ameliyatı reddettiler.

İngiliz gazete Daily Mail’de yer alan habere göre; çizgi film karakteri gibi görünmek için defalarca ameliyat olan 28 yaşındaki Fox’un son isteğine doktorlar ‘Hayır’ dedi.

İstediği karaktere benzeyebilmek için kaburgalarını aldırıp, göz rengini dahi değiştiren Fox, bu defa da saç çizgisini yeniden hizalamak istediğini belirtti.

Bunu duyunca şok olan doktorlar bu isteği reddettiler. 
Cerrahlar, Fox’un beden algı bozukluğu olan bir kişi olduğunu düşünüyorlar.

Daha önce Fox,  çene kemiği ameliyatı için Güney Kore’nin Seul kentine gitmiş ve burada çenesini kırdırarak traşlatmıştı.


Devamı

ERKEK AKLI

Türkiye Instagram’da beşinci

Umut Doğan Yıldız

-

Dünyada yaklaşık 1 milyara Instagram kullanıcısı var. Türkiye’nin 37milyon aktif Instagram kullanıcı sayısı ile beşinci sıraya yerleştiği görüldü.

Medya takibinin öncü kurumu Ajans Press, sosyal medya platformu Instagram’ın takipçi sayısına yönelik araştırmayı inceledi Ajans Press’in Statista verilerinden ve medya yansımalarından derlediği bilgilere göre, Türkiye’nin 37 milyon aktif Instagram kullanıcı sayısı ile beşinci sıraya yerleştiği görüldü. Dünya üzerindeki bütün ülkeler baz alınırken, listenin birinci sırasına 121 milyon aktif kullanıcı sayısı ile ABD’nin yerleştiği saptandı. ABD’yi de ikinci sıradan 71 milyon kullanıcı ile Hindistan, 64 milyon ile Brezilya, 59 milyon ile de Endonezya takip etti. İlk 10’da yer alan diğer ülkeler ise; Rusya, Japonya, İran, Birleşik Krallık ve Meksika olarak kaydedildi.

ITS Medya ve AjansPress’in gerçekleştirdiği medya araştırmasında, yazılı basına yansıyan haber adetleri de belli oldu. 2018 yılı içerisinde sosyal medya ve platformların medyada ne kadar konuşulduğuna yönelik yapılan incelemede,araştırmaya konu olan Instagram’ın 16 bin 158 haberle konuşulduğu görüldü.Sosyal medya başlığında ise 150 binin üzerinden haber yansıması olduğu tespit edildi.

Devamı

Popüler