Bizi Takip Edin

ERKEK AKLI

Maksimalist çalışma alanı

Umut Doğan Yıldız

-

 

Masa düzeni nasıl olmalı merak edenler bu haberi bir yerde saklasın. İşte minimalist masa ve üretkenlik sistemi.

Minimalizm, üretkenlik kültürünün alametifarikası olabilir; ancak çok azımız bir tüpün içinde çalışıyor. En temel yaşam biçimine geri dönmeyi unutun ve performansınızı artırabilecek ıvır zıvırları toplamaya bakın.

Aşağıdakilerden başlayabilirsiniz.

52dk.
En iyi performansı gösterenler 52 dakikalık aralıklarla çalışıyor ve sonrasında da mola veriyorlar*. Çay saatlerinizi buna göre ayarlayın.

01/ Kâğıt Avı

Messy: The Power of Disorder to Transform Our Lives kitabının yazarı Tim Harford, istifçiler, bilgiyi daha işlemeden gözden ve akıldan uzakta tutan dosyalama delilerini yener, diyor. Kâğıt yığınları bir şekilde kendi kendini düzenler. En çok ihtiyacınız olan şey, elinize en yakın yerdedir. En altta kalanları çöpe gönderin.

02/ Sade Bir Farklılık

Masanızda bir yığın eşya olması dikkatinizi dağıtabilir fakat boşluk, onu tamamen devre dışı bırakır. A Perfect Mess kitabının ortak yazarı Eric Abrahamson, birbirine benzemeyen şeyleri yan yana dizmek – diyelim ki bir bitki, stres topu ve fincan – beyninizin yeni bağlantılar kurmasına yardımcı olur, diyor.

03/ Kişisel Duygular

Essex Üniversitesi tarafından yapılan bir araştırma, masalarını fotoğraflarla dekore etmelerine izin verilen çalışanların, sade olmayı seçenlere kıyasla ortalama olarak yüzde 17 daha üretken olduğunu buldu. Artan rahatlık mutluluğu, motivasyonu ve tabii ki sizi de iyileştiriyor.

04/ Post-it Akımı

Yapılacaklar listenizi daha gerçekçi boyutlara küçültürken, post-it’ler birbiriyle alakalı işleri ya da fikirleri gruplandırmanız konusunda size yardımcı olur. Ayrıca, Harvard Business Review’da yapılan bir çalışmaya göre, çalışanlar post-it ile verilen cevapların e-mailden daha ikna edici olduğunu düşünüyor.

ERKEK AKLI

Türkiye Instagram’da beşinci

Umut Doğan Yıldız

-

Dünyada yaklaşık 1 milyara Instagram kullanıcısı var. Türkiye’nin 37milyon aktif Instagram kullanıcı sayısı ile beşinci sıraya yerleştiği görüldü.

Medya takibinin öncü kurumu Ajans Press, sosyal medya platformu Instagram’ın takipçi sayısına yönelik araştırmayı inceledi Ajans Press’in Statista verilerinden ve medya yansımalarından derlediği bilgilere göre, Türkiye’nin 37 milyon aktif Instagram kullanıcı sayısı ile beşinci sıraya yerleştiği görüldü. Dünya üzerindeki bütün ülkeler baz alınırken, listenin birinci sırasına 121 milyon aktif kullanıcı sayısı ile ABD’nin yerleştiği saptandı. ABD’yi de ikinci sıradan 71 milyon kullanıcı ile Hindistan, 64 milyon ile Brezilya, 59 milyon ile de Endonezya takip etti. İlk 10’da yer alan diğer ülkeler ise; Rusya, Japonya, İran, Birleşik Krallık ve Meksika olarak kaydedildi.

ITS Medya ve AjansPress’in gerçekleştirdiği medya araştırmasında, yazılı basına yansıyan haber adetleri de belli oldu. 2018 yılı içerisinde sosyal medya ve platformların medyada ne kadar konuşulduğuna yönelik yapılan incelemede,araştırmaya konu olan Instagram’ın 16 bin 158 haberle konuşulduğu görüldü.Sosyal medya başlığında ise 150 binin üzerinden haber yansıması olduğu tespit edildi.

Devamı

ERKEK AKLI

Netflix’ten yeni diziler!

Umut Doğan Yıldız

-

Netflix, Brazil Comic Con 2018’de gelecek yapımlarından yepyeni fragmanlar paylaştı!

Netflix, 6-9 Aralık tarihlerinde gerçekleşen Brazil Comic Con 2018 fuarında gelecek dönemde gösterime girecek yeni ve devam eden orijinal yapımlarından yepyeni duyurular paylaştı.

THE UMBRELLA ACADEMY

2019 yılının en ses getiren yapımlarından biri olmaya aday, yeni Netflix orijinal dizisi The Umbrella Academy’nin tanıtım fragmanı ve afişi paylaşıldı.

TRIPLE FRONTIER

Ben Affleck, Oscar Isaac,Charlie Hunnam, Garrett Hedlund ve Pedro Pascal başrolu paylaştığı, Mart ayındagösterime girecek Netflix orijinal yapımı Triple Frontier’in resmi fragmanıpaylaşıldı.

Devamı

ERKEK AKLI

Dünyanın en güzel kadını seçildi!

Umut Doğan Yıldız

-

Miss World 2018 Güzellik Yarışması’nın birincisi Meksikalı güzel Vanessa Ponce de Leon oldu.

Çin’de düzenlenen Miss World 2018’in kazananı Meksikalı güzel Vanessa Ponce de Leon oldu.

Uluslararası İşletme bölümünden mezun olan 26 yaşındaki genç kadın Vanessa Ponce de Leon, modellik ve sunuculuk da yapmakta.

Meksika’da gönüllü hizmet veren bir rehabilitasyon merkezinin yönetim kurulunda da görev alan dünya güzelinin sloganı ise “Hepimizin birbirine ihtiyacı var”.

Meksikalı güzelin birinci olduğu Miss World 2018 yarışmasında Beyaz Rusya, Fransa, İskoçya, Jamaika, Martinique, Meksika, Panama, Mauritius, Uganda, Nepal, Yeni Zelanda ve Tayland da ilk 12’ye kaldı.

Miss World’de Türkiye’yi temsil eden Miss Turkey 2018 birinci güzeli Şevval Şahin ise ilk 30 güzel arasına giremedi.

Devamı

Popüler