Bizi Takip Edin

Merkez bölgenizdeki yağlardan kurtulmak ve karın kaslarınızı ortaya çıkarmak istiyorsanız, tek yapmanız gereken şey doğru yöntemi uygulamak.

Söz konusu karın kasları olduğu zaman fitness endüstrisi vakit kaybetmeden taarruza geçer. Örneğin karın kaslarınızı ortaya çıkarmak istiyorsanız, iki seçeneğiniz vardır:

1. KOLAY YÖNTEM

Bu yöntemi “5 dakikada karın kasları!” adıyla da bilirsiniz. Ne yazık ki böyle bir şey mümkün değil.

2. ZOR AMA İŞE YARAYAN YÖNTEM

60-90 dakikalık antrenman süreleriyle haftada 6 gün çalıştığınızı düşünün. Bunu gerçekleştirebileceğiniz vaktiniz ve enerjiniz varsa, sizi tebrik ediyoruz. Ancak
çoğu insan bu tarz bir rejimin gerektirdiklerine sahip değildir ve de bunun için suçlanamazlar. Biz de bu nedenle çok sayıda insan için işe yarayabilecek bir karın kası programı olup olmadığını araştırdık. Cevabı bulmak için Men’s Health’in kilo verme programı olan 24-Hour Abs’in yaratıcısı antrenör Mike Wunsch ve antrenör Craig Rasmussen’e danıştık. Eski yöntemleri bir kenara bırakmanız gerektiğini söyleyen ikili, kendi müşterilerine de 21’inci yüzyılın metodlarıyla
yaklaşıyor. Karın kaslarınızı ortaya çıkarmak istiyorsanız, okumaya devam edin.

 • KİLO VERMEK İÇİN KARIN ÇALIŞMAYIN

Şu anda 2002 yılında olsaydık, sizlere Virginia Üniversitesi bilim insanlarının yaptığı araştırmalara göre, 450 gram yağ yakabilmek için 250 bin mekik çekilmesi gerektiğini aktarırdık. Bilim insanları bu araştırmaları yaparak bize iyilik etseler de, geçen yılların ardından işlerin biraz değiştiğini söyleyebiliriz.

Sadece karın egzersizleri yaparak kilo vermeye çalışan insanların çokluğuna şaşırdığını söyleyen Rasmussen, “Karın kaslarını ortaya çıkarmak için en verimsiz yol muhtemelen budur” diyor.

 • HER BİR KASI ÇALIŞTIR 

Rasmussen, “Yağlarınızı en iyi yakan şey kaslarınızdır” diyor. Antrenmanlarda kalori yakmanızın sebebi kaslarınızın kasılmak için enerjiye ihtiyaç duymasıdır. Ancak koşu ve bisikletin aksine direnç antrenmanları yaptığınız zaman kas liflerinize büyük oranda zarar verirsiniz. Fakat bu zarar, fark etmeseniz de sizin yararınızadır.

Kaslarınızın antrenman esnasında hasar gören lifleri onarmak ve geliştirmek için enerji harcadığını söyleyen Rasmussen, “Tek bir tüm vücut antrenmanı bile metabolizmanızın 2 gün boyunca daha hızlı çalışmasını sağlayabilir” diyor.

Bu nedenle, vücudunuzun hiçbir santimetrekaresini ihmal etmeyin. Özellikle birçok erkeğin savsakladığı ya da haftada sadece bir kez yaptığı bacak antrenmanları, bu konuda ayrı bir öneme sahiptir.

Tipik bir örnek vermek gerekirse, Syracuse Üniversitesi araştırmacıları, insanların alt vücut çalıştıkları günden sonra, üst vücut çalıştıkları günden sonraki güne oranla daha fazla kalori yaktığını saptadı.

Bunun nedeni ise çok basit: Vücudunuzun alt yarısında, üst yarısından daha fazla kas var. Neticede meşgul bir insanın yapması gereken en iyi şeyin günaşırı bir biçimde tüm vücudunu çalıştırmak olduğunu söyleyen Rasmussen, “Bu sayede haftada 3-4 gün antrenman yapsanız dahi metabolizmanızın tüm hafta boyunca hızlı çalışmasını sağlayabilirsiniz” diyor.

 • ANTRENMANA MEKİKLE BAŞLAMAYIN

Onlarca mekik çekmenize rağmen güçsüz bir merkez bölgeye sahip olabileceğinizi söyleyen Wunsch, “Bu sorunla hep karşılaşıyoruz” diyor.

Bunun nedeni, klasik mekik ve crunch egzersizlerinin, omurganızın alt bölümünün bükülmesini sağlayan kasları çalıştırmasıdır. Gerçek merkez bölge egzersizleri ise omurganızın bükülmesini engelleyen kasları çalıştıran hareketlerdir. Bu çalışmalar ayrıca alt vücudunuzdan üst vücudunuza ya da üst vücudunuzdan alt vücudunuza güç aktarmanızı da kolaylaştırır (örneğin, golf oynadığınızda).

Merkez bölge egzersizleri mekik hareketiyle aynı kasları çalıştırsa da, ekstra olarak kalça ve bel kaslarınızı da etkiler. En iyi merkez bölge egzersizleri, omurganızı sabit ve doğal konumunda tutan egzersizlerdir. Bir dakikadan fazla sabit kaldığınız plank egzersizlerinin yanı sıra side plank, mountain climber ve şınav gibi hareketler de merkez bölgenizin etkili bir biçimde çalışmasını sağlar.

 • MERKEZ BÖLGE ÇALIŞMALARIYLA BAŞLAYIN

Karın egzersizlerini antrenmanların sonunda yapmak yerine başında yapanların çok daha iyi sonuçlar aldığını belirten Wunsch, “Bunun nedeni, merkez bölge çalışmalarını kaslarınız tazeyken yapmanın daha hızlı kuvvet kazanımı sağlamasıdır” şeklinde konuşuyor.

Wunsch’a göre ortalama bir erkek için bu çok önemli. Zira güçsüz bir merkez bölge neredeyse tüm egzersizleri sınırlandırıyor.

Zayıf bir merkez bölgenin, birçok erkeği squat ve deadlift gibi egzersizlerde daha fazla ağırlık kaldırma konusunda engellediğini ifade eden Wunsch, “İlk etapta merkez bölgenizi kuvvetlendirmeyi hedeflerseniz, daha büyük ağırlıklar kaldırabilirsiniz. Bu da daha fazla kasınızın çalışması ve daha fazla kalori yakmanız anlamına gelir. Önemli olan uzun vadede başarılı olmaktır” diyor.

 • KARIN ANTRENMANLARINIZ SAATLERCE SÜRMESİN

5 dakikalık bir antrenman karın kaslarınızı ortaya çıkarmak için yeteri kadar uzun olmasa da, gerçek bir merkez bölge antrenmanı yapabilmek adına doğru süreyi bulmanız gerekiyor.

Maksimum verim için bir ya da iki merkez bölge egzersizini 2-4 set şeklinde yapmanız gerektiğini söyleyen Rasmussen, “Amaç sizi yormak değil, daha kuvvetli yapmak” diyor.

Ağırlık çalışmasından önce yapılan 5 dakikalık merkez bölge egzersizlerinin başka faydaları da olduğunu belirten Rasmussen, “Bu çalışmalar merkez bölge kaslarınızı harekete geçirerek diğer egzersizleri daha etkili bir biçimde yapmanızı sağlar” diyor.

 • PLANK’TE USTALAŞ

Dergimizin hangi sayısını elinize alırsanız alın, içine baktığınızda illa ki bir plank varyasyonuyla karşılaşırsınız. Plank egzersizlerinde klasik şınav pozisyonu alıp ağırlığınızı elleriniz yerine ön kollarınızla desteklediğiniz için, bu hareket size sıkıcı ya da kolay gözükebilir.

Wunsch, “Plank sadece yanlış yapıldığında ya da hareketi nasıl zorlaştıracağınızı bilmediğinizde kolay bir egzersizdir” diyor. Plank egzersizinin merkez bölgenizi katı tutmayı öğrettiği için önemli bir hareket olduğunu söyleyen Wunsch, “Bu da her egzersiz için ihtiyacınız olan bir yetenektir” diyor.

Plank egzersizinde uzmanlaşmak için bu adımları izleyin: Plank pozisyonu alarak arkadaşınızdan sırtınızın üzerine bir süpürge sopası yerleştirmesini isteyin. Sopanın başınıza, sırtınızın üst bölümüne ve kalçanıza temas etmesini sağlayın. Omurganızın doğru formu budur. Sopa bu üç noktaya temas etmiyorsa yanlışınızı düzeltin. İhtiyacınız olan pozisyon sopanın üç noktaya da temas ettiği pozisyondur.

 • KOŞU BANDINDA VAKİT KAYBETME

Antrenmana ayırdığınız süre 30-40 dakikayla kısıtlıysa her bir saniyenin önemli olduğunu söyleyen Rasmussen, “Böyle durumlarda üyelerimizi asla koşturmuyoruz” diyor.

Rasmussen’in görüşüne göre, direnç antrenmanlarıyla daha fazla yağ yakabilirsiniz. Nasıl mı? İlk olarak koşunun ağırlık kaldırmaktan daha fazla kalori yaktırdığı yanılgısından kurtulmanız gerekiyor.

Southern Maine Üniversitesi tarafından yapılan bir araştırmaya göre, tek bir set ağırlık çalıştığınızda, aynı süre içerisinde 3,7 km hızla koşmakla aynı miktarda kalori yakıyorsunuz. Yani ağırlık kaldırdığınız her saniyede vücudunuz yüksek oranda enerji harcıyor.

Ağırlık antrenmanları metabolizmanızın da hızlanmasını sağlar. Direnç antrenmanlarının metabolizmanız üzerinde uzun mesafe koşularından daha fazla etkisi olduğunu belirten Rasmussen, “Ayrıca bu çalışmalarla, vücudunuz kuvvet kazanmak ve yağsız kas dokuları inşa etmek için uyarılmış olur” diyor.

Dahası var: North Dakota Üniversitesi tarafından yapılan bir araştırmaya göre, tam hareket açıklığıyla ağırlık antrenmanları yapmak, esnekliğinizi en az stretching egzersizleri kadar artırabiliyor.

 • HAREKET ETMEYE DEVAM ET

Wunsch, “Hedefimiz, üyelerimizin mevcut vakti içerisinde onlara mümkün olduğunca fazla fiziksel iş yükü yüklemek” diyor. Bu amaç doğrultusunda Wunsch ve Rasmussen, sık sık süpersetlere ve istasyon çalışmalarına başvurarak zamanı en verimli şekilde kullanıyor. Bu zaman tasarrufunu kavrayabilmek için ilk önce bazı terimleri bilmelisiniz.

DÜZ SETLER: Vücut geliştirmedeki geleneksel yaklaşım olan düz setler, bir egzersizdeki tüm setleri tamamladıktan sonra bir sonraki harekete geçmeniz anlamına gelir.

DEĞİŞMELİ SETLER: Her bir setin sonunda hareketi değiştirdiğiniz bu setler vücudunuzun iki farklı şekilde çalışmasını sağlar. Örneğin, ilk üst vücut egzersiziniz (bench press ya da şınav gibi) vücudunuzun ön tarafındaki kasları çalıştırırken, alt vücut egzersiziniz (deadlift vb.) vücudunuzun arka tarafındaki kasları etkiler.

Bu yöntemle iki farklı kas grubunu tek egzersizde çalıştırırken, kas gruplarınızın tamamen toparlanması için 2-3 dakika beklemeniz gerekmez. Tek bir kas grubunun üzerine çok fazla yüklenmeden çalışabilirsiniz. Yani dinlenme sürenizi yarı yarıya kısaltabilir ya da tamamen ortadan kaldırabilirsiniz.

İSTASYON ÇALIŞMALARI: Değişmeli setlere benzeyen istasyon çalışmalarının bu setlerden tek farkı, üç ya da daha fazla egzersizle yapılmasıdır. Her bir turun sonunda dinlenebilir ya da sadece son egzersizde dinlenirsiniz.

Bu tekniklerin ne gibi faydaları var derseniz: 2011 yılında İspanya’da yapılan bir araştırmaya göre, istasyon çalışmaları yapan erkekler, düz setleri tercih eden erkeklere oranla yüzde 42 oranında daha kısa antrenmanlar yapmalarına karşın, aynı kazanımları sağlıyor. Fakat bu araştırma, antrenmanınızı daha çabuk bitirip hemen duşa girmeniz gerektiği anlamına gelmiyor. İstasyon çalışmalarının ve değişmeli setlerin amacının aynı süre içerisinde daha fazla set yapabilmek olduğunu unutmayın.

Continue Reading
Advertisement

anaslide

Asker antrenman programı

-

Askeri disiplini iliklerinize kadar hissedeceğiniz Army Boot Camp antrenmanıyla, kaslarınıza emir komutanın kimde olduğunu gösterin.

Ağırlıkları sürekli olarak aynı biçimlerde indirip kaldırmaktan sıkıldıysanız ve bununla birlikte bir de plato evresine girdiğinizi düşünüyorsanız, sizi Prime Fitness spor salonlarında taş üstünde taşın bırakılmadığı Army Boot Camp ile tanıştıralım. Yoğunluğun en üst seviyede olduğu Army Boot Camp antrenmanı, esasında grup dersi şeklinde olsa da kendi başınıza da uygulayabileceğiniz ve olumlu sonuçlar alabileceğiniz bir antrenman prensibi. Antrenmanın yüksek temposuna karşın 3-4 çalışmanın sonunda vücudunuzun bu disipline adapte olabileceğini söyleyen Prime Fitness antrenörü Onur Türksever, “Antrenmanın interval mantığında olması bir yandan kas kütlenizi artırırken, bir yandan da yağ yakmanızı sağlar. Üstelik dayanıklılığınız da ciddi oranda artar” diyor. Ancak biz en başından uyaralım: Antrenman bittiğinde kan ter içinde kalacaksınız.

TALİMATLAR Hareketleri belirtilen sırayla ve istasyon çalışması şeklinde uygulayın. Toplamda üç tur yapacağınız bu çalışmada hareketleri ilk turda 30 saniye, ikinci turda 45 ve son turda 60 saniye yapın. Hareket aralarında 10-15 saniye, tur sonlarında ise 1-2 dakika dinlenin. Bu antrenman programını kendi başınıza uygulayabileceğiniz gibi, kendi antrenman programlarınıza ek olarak da haftada 2-3 kez yapabilirsiniz. Antrenmana başlamadan önce ısınma egzersizleri yapmayı ihmal etmeyin.

01 Commando Dance and French Press

Dambılın bir ucunu her iki elinizle kavrayın. Göğsünüzü bir asker gibi dik tutarak sol ayağınızla öne doğru adım atın. Sol dizinizi 90 derece bükerek sağ dizinizin zemine temas etmesini sağlayın. Hızlı bir şekilde ayağa kalkın ve ağırlığı başınızın üzerine doğru kaldırın. Ağırlığı başınızın arkasına indirdikten sonra hareketi tekrar edin. Her turun sonunda bacaklarınızın konumunu değiştirin.

02 Thera Band Climber

Thera Band’ın uçlarını ayak bileklerinize bağlayarak sağlam bir dayanak noktasının etrafına dolayın. Ellerinizi zemine yerleştirerek şınav pozisyonu alın. Bakışlarınızı karşıda tutun. Sol dizinizi göğsünüze doğru çekin. Sol bacağınızı düzleştirdikten sonra hareketi sağ bacağınızla tekrar edin ve hareketi süre boyunca akıcı bir şekilde yapın.

03 High Knee Step Up

Önünüze 30 santimlik bir kutu yerleştirin. Ellerinizi yumruklarınız sıkılı bir şekilde göğüs hizanızda tutun. Sol ayağınız kutunun üzerine yerleştirin. Sol ayağınızla kutunun üzerine baskı uygulayarak yükselin ve aynı anda sağ dizinizi göğsünüze doğru çekin. Sağ ayağınızı zemine yerleştirerek kutunun üzerinden inin. Hareketi diğer bacağınızla tekrar edin.

04 Army Crawling

Her iki elinize de birer dambıl alarak ellerinizi ve ayaklarınızı zemine yerleştirin. Dengenizi sağlayabilmek için merkez bölgenizi sıkın. Dirseklerinizi bükün ve sağ elinizle öne doğru küçük bir adım atın. İlerleyebilmek için sağ elinizi sağ ayağınızla takip edin. Aynı hareketi sol el ve sol ayağınızla tekrarlayın. Süre boyunca bu şekilde hareket ederek ileriye doğru gidin.

05 Medicine Ball Pushup

Sol elinizi sağlık topunun üzerine yerleştirerek şınav pozisyonu alın. Dirseklerinizi bükerek göğsünüzle zemin arasında birkaç santim kalıncaya dek alçalın. Kollarınızı düzleştirin ve sağlık topunu sağınıza doğru yuvarlayın. Topu şimdi de sağ elinizle kavrayarak şınav çekin. Topu her tekrarın sonunda diğer yöne yuvarlayarak süreniz bitene kadar harekete devam edin.

06 Sit-Up Punches

Matın üzerine sırtüstü uzanın. Dizlerinizi bükerek ayaklarınızı tamamen zemine yerleştirin. Ellerinizi başınıza koyun. Karın kaslarınızı sıkarak mekik çekin. Şimdi önce sağ, sonra da sol elinizle ileriye doğru birer yumruk savurun. Kontrollü bir şekilde alçalın. Süreyi tamamlayana kadar hareketi yapmaya devam edin.

07 Army Plank

Matı yatay bir şekilde zemine yerleştirin. Ön kollarınızı matın en sol tarafına yerleştirerek plank pozisyonu alın. Sağ kolunuzu yana doğru açın. Sol kolunuzla sağ kolunuzu takip ederek matın sağına doğru ilerleyin. Matın sonuna geldiğinizde bu kez solunuza doğru ilerleyin ve süre dolana kadar matın bir ucundan diğer ucuna gidin.

Devamı

anaslide

Ekran başında dizi antrenmanı

-

House of Cards dizisinin hırslı politikacısı Frank Underwood’un (Kevin Spacey tarafından canlandırılıyor) sık sık üzerine çıkıp antrenman yaptığı kürek makinesi, hayranları tarafından büyük ilgi görüyor. Siz de onlardan biriyseniz, bu antrenman sizin için.

SEÇENEK 1

EVDE KÜREK ÇALIŞMASI:

1. Kronometreyi 2 dakika çalışma, 1 dakika dinlenme şeklinde ayarlayın.

2. Süreyi başlatın ve 500 metre kürek çekin. Süre kalırsa yapabildiğiniz kadar şınav çekin. 1 dakika dinlenin. Bu 1 tur eder. 5 tur yapın. (Bu esnada Frank gibi entrika planlayabilirsiniz.)

 

SEÇENEK 2 

EVDE VÜCUT AĞIRLIĞIYLA KARDİYO ANTRENMANI: BU 3 HAREKETİN HER BİRİNİ 40 SANİYE YAPIN VE
DİNLENMEYİN. BU 1 TUR EDİYOR. 5 TUR YAPIN, TUR ARALARINDA 1 DAKİKA DİNLENİN.

1. A-T-Y Jacks

Jumping jack yapın ama bu hareketleri dönüşümlü olarak yapın: Önce avuç içlerinizi kalça hizanızda dışa doğru açın (A harfi gibi) ve başlangıç pozisyonuna dönün. Sonra omuz hizanıza kaldırın (T). Son olarak, başınızın üzerine kaldırın (Y). Tersine uygulayarak başa dönün.

2. Plank to Pushup to Mountain Climber

Plank pozisyonunda başlayın, mountain climber pozisyonuna geçmek için şınav çekin. Bacakları sırayla değiştirerek, dizlerinizi 3-4 kez göğsünüze çekin. Hareketi tersine yaparak başa dönün ve karın kaslarınızı sürekli sıkılı tutun.

3. Isodynamic Split Squat Jump

Lunge pozisyonunda başlayın, dizinizin yere değmesine birkaç cm kalsın. Bu şekilde 5 saniye durun. Patlayıcı gücünüzle kalkın, havadayken bacak ve kolları değiştirin, yere inin ve diğer dizinizi yere yaklaştırın. Duraklayın ve tekrar edin.

Devamı

anaslide

İzole Protein Nedir? En İyi 5 İzole Whey Protein Tozu

-

İzole protein; diğer protein tozlarına göre daha konsantre ve oran olarak daha fazla protein içeren protein tozlarının ait olduğu kategoridir. İzole Protein Tozları genellikle %90 veya daha fazla oranda whey protein içerirler. Bu sebeple hem daha az kaloriye sahip olup hem de daha rahat çözünürler. Bu sayede vücutta daha hızlı emilirler.

Neden İzole Protein?

Yaygın olarak diyet dönemlerinde, az kalori ile çok protein almak amacıyla kullanılır. Beslenme programında yeterli miktarda kalori bulunan sporcular, kaloriden kaçınmak için izole whey protein tozu kullanırlar.

İzole Proteinin Diğer Protein Tozlarından Farkı Nedir?

Whey proteinde yüksek miktarda laktoz ve yağ bulunurken, izole whey protein tozlarında durum bunun tersidir. İzole whey protein tozlarında yağ ve laktoz bulunmaz, laktoz intöleransı olan kişiler için bu nedenle önerilir. Şeker ise çok az miktarda bulunur, pek çok seçenekte şeker dahi yoktur.

İzole whey protein tozları, yüksek miktarda BCAA içerirler. Yüksek BCAA oranı, kas yapmak ve kaslardaki protein sentezini arttırmak açısından oldukça önemlidir. Saf whey protein içerikleri sayesinde, izole protein tozlarındaki BCAA oranı da yüksektir. Amacı temiz kas kütlesi edinmek olan kişilerin işine yarayacaktır.

Piyasada bulunan İzole Protein tozlarını Supplementler.com uzmanlarına sorduk. Uzmanlar da en iyi 5 İzole Protein tozunu sizin için belirledi. İşte detaylar;

5) Isopure Zero Carb Whey Protein 2000 Gr

Isopure Zero Carb Özellikleri

Fiyat: 279 TL
Toplam Gramaj: 2000 Gr
Servis Sayısı: 66
Servis Başı Fiyatı: 4,23 TL
Servis Başına Protein: 25 Gr  

Tüketicilerin Tercih Etme Nedenleri

 • Şeker veya karbonhidrat içeriğinin yok denecek kadar az olması.
 • Yüzde olarak yoğun protein içermesi.
 • Yüksek oranda BCAA içermesi.
 • Az kalorili içeriğe sahip olması.
 • Aspartam ve gluten içermemesi.

Tüketici Yorumları

“Etkisi gerçekten başarılı…”

“Ürünün değerleri de tadı da çok iyi…”

Isopure Zero Carb hakkında daha fazla bilgi edinin.

 

4) Scitec Whey Isolate 2000 Gr

Scitec Whey Isolate Özellikleri

Fiyat: 279 TL
Servis Sayısı: 80
Servis Başı Fiyatı: 3,49 TL

Tüketicilerin Tercih Etme Nedenleri

 • Yüksek servis sayısı.
 • Tek serviste 21 gr protein içeriği.
 • Hızlı emilimi.
 • %23 oranında BCAA içermesi.
 • Ekstra 250 mg glutamin desteği ile yorgunluk hissini azaltması ve toparlanma sürecine yardımcı olması.
 • Renklendirici, gdo, gluten, koruyucu madde, domuz katkısı ve et ürünü içermemesi.

Tüketici Yorumları

“Bu markanın tüm ürünleri mükemmel bence. Yağ da yok bu üründe ve kolay içiliyor.”

“İzole proteinler arasında tam bir fiyat performans ürünü içinde %84 oranında protein var.”

Scitec Whey Isolate hakkında daha fazla bilgi edinin.

 

3) Hardline Hipro IsoWhey 1800 Gr

Hardline Hipro Özellikleri

Fiyat: 379 TL
Servis Sayısı: 72
Servis Başı Fiyatı: 5,26 TL

Tüketicilerin Tercih Etme Nedenleri

 • %92 oranında saf protein.
 • %23 oranında BCAA içermesi.
 • Laktozsuz yapısı ile laktoz intoleransı olan kişilerin rahatlıkla tüketebilmesi.
 • Renklendirici, gdo, gluten, koruyucu madde, domuz katkısı, aspartam ve et ürünü içermemesi.

Tüketici Yorumları

“Ürünün yağ ve karbonhidrat miktarı 0 ve proteini ise 22,9 gr, fiyatı fazla gibi gelse de bu değerlerle asla değil.”

“Hardline’ı tercih etme sebebim yerli bir ürün olması aynı fiyatta yabancı ürün almaktansa Hardline’ı alırım.”

Hardline Hipro hakkında daha fazla bilgi edinin.

 

 

 

2) Optimum Platinum Hydrowhey 1590 Gram

Optimum Platinum Hydrowhey Özellikleri

Fiyat: 270 TL
Toplam Gramaj: 1590 Gr
Servis Sayısı: 40
Servis Başı Fiyatı: 6,73 TL
Servis Başına Protein: 30 Gr  

Tüketicilerin Tercih Etme Nedenleri

 • Servis başına yüksek miktarda protein içermesi
 • İzole whey protein içeriğinin hidrolize edilmiş halde bulunması.
 • Yüksek BCAA oranına sahip olması.
 • Laktoz ve kolesterol içermemesinden dolayı hızlı emilime sahip olması.

Tüketici Yorumları

“En etkili protein tozu…”

“Mükemmel bir protein tozu, etkisini kesinlikle gösteriyor…”

Optimum Platinum Hydrowhey hakkında daha fazla bilgi edinin.

 

1) Optimum Platinum Hydrowhey 1590 Gr

Optimum Platinum Hydrowhey Özellikleri

Fiyat: 289 TL
Toplam Gramaj: 1590 gr
Servis Sayısı: 40
Servis Başı Fiyatı: 7,23 TL
Servis Başına Protein: 30 gr

Tüketicilerin Tercih Etme Nedenleri

 • Tamamen hidrolize edilmiş izole whey proteinden oluştuğu için vücutta daha hızlı emilebilmesi.
 • Laktoz ve kolesterol içermemesi.
 • Servis başı 30 gram ile çok yüksek protein içeriği.
 • Servis başına 9 gram kadar BCAA içeriği ile kas gelişimi için ihtiyaç duyulan amino asitlerden yoğun olarak içermesi.
 • Lezzetli çilek ve çikolata aromaları.

Tüketici Yorumları

“Fiyatı biraz yüksek ama tadı ve protein miktarı gerçekten çok iyi bir ürün.”

“Laktoz intoleransından çok çeken biri olarak bu ürünü kesinlikle tavsiye ederim, sindirim problemi yaşamadan çok rahat tüketebilirsiniz.”

Optimum Platinum Hydrowhey hakkında daha fazla bilgi edinin.

Devamı

Popüler

 

www.pilioo.com