Bizi Takip Edin

ERKEK AKLI

KURUMLARLA TOKSİNLERDEN ARININ

-

 

Kempinski Hotel Barbaros Bay, Six Senses SPA profesyonellerinin danışmanlığında Kurumsal Detoks Programı hazırlandı.


Kurumsal Detoks Programı, bireylere ve kurumlara, kendilerini günümüz rekabet koşullarına ve yönetim modellerine göre yenilemeleri için gerekli platformu yaratacak şekilde özel olarak tasarlandı.

Program, karar verici mekanizmaların, kişisel bir deneyim olan detoksu aynı zamanda bir kavram olarak kurumlarına taşımalarını öngörüyor. Kurumsal Detoks Programı kapsamında, kurumların yönetim ve icra kurulu toplantıları, karar verici düzeydeki yönetici workshopları, takım çalışmaları yepyeni bir çehreye kavuşuyor. Kurumsal Detoks Programı, Bodrum’un dinlendirici atmosferi, Kempinski Hotel Barbaros Bay’in sunduğu konfor ve Six Senses SPA tarafından hazırlanan çok özel detoks programının bileşiminden oluşuyor.

Detoks yapmak, zihnimizi atıklardan temizlememizi sağlıyor. Böylece daha düzgün kararlar alınıp, daha iyi seçimler yapabiliyor. Ayrıca detoks yapılması, hoşlanılmayan ve sağlık için zararlı olan alışkanlıkları değiştirmeye olanak tanıyor. İnsanların kararlarını daha rahat ve sakin bir şekilde vermesi yaşamlarında büyük önem taşıyor. Kurumsal Detoks programı ise bu felsefenin, şirketlerin alacağı stratejik kararlara pozitif etkiler sağlamasını hedefliyor. Profesyonel ekibi ve teknolojik ekipmanları ile şirketlere kusursuz toplantılar yaşatan Kempinski Hotel Barbaros Bay Bodrum, toplantı, konferans ve prezantasyonlar için her türlü detayı düşünerek, toplantılardan, beklentilerin ötesinde bir verim almayı sağlıyor…

Kurumsal Detoks nasıl yapılıyor?
Kurumsal Detoks; toplantı gruplarına özel besleyici içeceklerden, vücudu istenmeyen toksin ve gereksiz maddelerden temizlemek için hazırlanan besleyici yemeklerden, kan akışını artırıcı egzersizlerden, pozitif enerji artışı ve kan akışını arttırıcı yoga uygulamalarından, zihni atıklardan temizlemek ve sağlıklı düşünebilmek için zihni dinlendirerek detoks sürecine destek veren özel SPA uygulamalarından oluşuyor.

Kurumsal Detoks Programı’nda Six Senses SPA kürleri, hafif egzersizler ve meditasyon sayesinde zihin ve vücutlarını dinlendirecek olan üst düzey yöneticiler, aynı zamanda arınma yoluyla duyularını ve analitik yeteneklerini geliştirme fırsatı da bulacak.

Dinlenmeye ayırdığınız kısıtlı zamanınızı en kusursuz biçimde değerlendirebilmek için gözlerden uzak ve huzurlu bir ortam ile birbirinden lezzetli tatlar sunarak mükemmelliği yeniden tanımlayan Kempinski Hotel Barbaros Bay, sunduğu tüm cazip olanakların yanı sıra ‘meeting concierge’ yöneticisi ile toplantılar için de vazgeçilmez bir buluşma noktası sunuyor.

İletişim için:
Kempinski Hotel Barbaros Bay

Adres: Kızılağaç Koyu Gerenkuyu Mevkii Yalıçiftlik-Bodrum-Mugla
Tel: 0252 311 0303 / 0532 334 4021
Web Adresi: www.kempinski.com/bodrum
e-posta: gizem.oflazoglu@kempinski.com

ERKEK AKLI

Yeni yılda mutlu olmanın 10 yolu

Umut Doğan Yıldız

-

Uzman Psikolog Selin Karabulut, yeni yılı mutlu ve huzurlu geçirmenin püf noktalarını sıraladı.

Uzman Psikolog Selin Karabulut’a göre yeni yılı mutlu ve huzurlu geçirmenin püf noktaları!

· Şikayet etmekten, söylenmekten vazgeçin. “Sorunu çözebilmek için benim bir etkim olur mu, ben neler yapabilirim?” diye düşünün ve sorunlarınızı çözmeyi ertelemeyin.
· Daha sağlıklı yaşayabilmek adına rasyonel adımlar atın. Sağlıklı beslenmeye özen gösterin ve vakit buldukça egzersizler yapın.
· Kötü alışkanlıklarınızı geride bıraktığınız bir yıl olsun. Örneğin, sigarayı bırakın. Sağlığınızı, zihninizi ve cebinizi ele geçiren sigara esaretine bir son verin.
· Kendinize daha çok vakit ayırın. Hayata bir defa geliyorsunuz, onu başkaları adına ipotek etmekten vazgeçin. Yapmaktan keyif aldığınız işlere zaman yaratın. Özellikle zamanınızı çalan, sizi yoran ve ele geçiren şeyler için artık vakit harcamayın.
· Sevginizi, mutluluğunuzu ve neşenizi çevrenizdekilerle paylaşın. Onları önemsediğinizi her fırsatta dile getirmeye, iyi ve kötü günde yanlarında olmaya özen gösterin.
· Hedefler belirleyin ve o hedefleri gerçekleştirebilmek adına kısa ve uzun vadeli planlar yapın. Hedeflerinizi ertelememeye dikkat edin.
· Klişelerden uzak durun, klişelerin hayatınızı yönlendirmesine izin vermeyin.
· Uzun zamandır ertelediğiniz işleri yapmak için harekete geçin. Ertelemeden ve üşenmeden bu işleri azaltmaya çalışın. Zamanınızı iyi yönetmek, ertelediğiniz işleri hayata geçirmenizi kolaylaştırabilir.
· Sevmekten korkmayın! Eşler arasındaki en temel sorunların sevgiyle ve sevmeyle çözülebileceğini unutmayın.
· Çocuklarınıza keşfetmeleri, denemeleri için fırsatlar yaratın. Hayatlarının sizin onlara sunduğunuzdan çok daha farklı olabileceğini unutmayın.

Devamı

ERKEK AKLI

Mango’dan stil ikonuyla işbirliği

Umut Doğan Yıldız

-

Mango’nun işbirliği yaptığı stil ikonu David Gandy; bir modelden çok daha fazlası!

Eşsiz tarzı ve vintage arabalara olan tutkusuyla tanınan süper model David Gandy’nin ilgi alanları aslında çok daha fazla. Girişimci kimliği ve hayır işlerine ilgisiyle de tanınan David Gandy yeni projelere atılmaktan keyif alıyor.

Tarz sahibi olmak için genel bir bakış açısına sahip olmak gerektiğine inanan David Gandy bunun sadece kıyafetlerle ilgili olmadığını söylüyor. Materyelleri, renkleri veya tasarım ile ilgili olan her şeye duyulan ilgi insanın genel tarzını yansıttığına inanıyor. Arabalara olan tutkusunu ise şu sözlerle anlatıyor; ‘araba alırken bunu yatırım amaçlı yapmıyorum. Beğendiğimi alıyorum ve onu yenileyerek gelecek 60 yıl boyunca yaşatmaya devam ettirmek istiyorum’ diyor.

Hayır işlerine olanilgisine de köpeği Dora aracılığı ile anlatıyor. Sokak hayvanlarına yardım edenve kar amacı gütmeyen kurumlara destek olan David Gandy köpeği Dora’yı da buşekilde evlat edindiğini anlatıyor.

‘Kendime sürekli meydan okumayı seviyorum. Bilinmeyenin korkusunu hissetmek kendimi geliştirmeme izin veriyor. İş için, bir proje için olsun ya da kişisel hayatım ile ilgili olsun – pişmanlık duymamak için elimden geleni yapıyorum’ diyen David Gandyherkese ilham verebilecek bir süper modelden çok daha fazlası.

Devamı

ERKEK AKLI

Estetik kraliçesinin son isteği!

Umut Doğan Yıldız

-

Geçirdiği sayısız estetik operasyonla adını duyuran Pixee Fox, son isteğiyle doktorları şaşırttı!

Şimdiye kadar 200’den fazla estetik operasyon geçiren estetik bağımlısı Pixee Fox, bir televizyon programına konuk oldu.

Botched Doctors adlı programa davet edilen estetik kraliçesi, katıldığı programın sunucuları olan cerrahlardan bir istekte bulundu ancak Terry Dubrow ve Paul Nassif, Fox’un talep ettiği bu ameliyatı reddettiler.

İngiliz gazete Daily Mail’de yer alan habere göre; çizgi film karakteri gibi görünmek için defalarca ameliyat olan 28 yaşındaki Fox’un son isteğine doktorlar ‘Hayır’ dedi.

İstediği karaktere benzeyebilmek için kaburgalarını aldırıp, göz rengini dahi değiştiren Fox, bu defa da saç çizgisini yeniden hizalamak istediğini belirtti.

Bunu duyunca şok olan doktorlar bu isteği reddettiler. 
Cerrahlar, Fox’un beden algı bozukluğu olan bir kişi olduğunu düşünüyorlar.

Daha önce Fox,  çene kemiği ameliyatı için Güney Kore’nin Seul kentine gitmiş ve burada çenesini kırdırarak traşlatmıştı.


Devamı

Popüler