Bizi Takip Edin

FITNESS

KÜREKLERE ASILN!

-

 

Hem yağlarınızdan kurtulmak, hem de daha kaslı olmak İstİyorsanız yapmanız gereken tek şey kürek çekmek!

Kürek makinesini kullanarak, yürüyüş bandındakinden daha fazla kalori yakarken üst bedeninizi ve sırtınızı da güçlendirebilirsiniz. Harvad Üniversitesi kürek takımının yardımcı koçu Bill Manning’e göre sahip olmanız gereken yegâne şey ise ritim. Uzmanımız bu konuda “Eğer belli bir ritim tutturamazsanız çabuk yorulur ve istediğiniz sonucu yakalayamazsınız,” diyor. İşte Manning’ten en iyi kürek tavsiyeleri…

1 Bacaklarınızı hafifçe büküp, ayak bileklerinizi sabit tutmaya dikkat ederek kürek makinesine oturun. Omuzlarınız ve sırtınız dik olsun. Şimdi, üst vücudunuzu dizlerinize yaklaştırıp kollarınızı öne doğru uzatın ve bileklerinizin düz olmasına dikkat ederek barı kavrayın.

2 Şimdi, kollarınızı sabit tutun ve dik bir şekilde oturun. Oturuşunuzu sabitledikten sonra bacaklarınızdan kuvvet alarak kendinizi geriye doğru itin. Bu sırada sırtınızı düz olsun.

3 Bar, dizlerinizin üzerine ulaştıktan sonra onu kollarınızla göğsünüzün altına doğru çekin. Bu sırada üst vücudunuzu da omuzlarınız kalça hizasına gelene dek yukarı doğru gerin. Dirsekleriniz arkada iken bacaklarınızla kendinizi itmeye de devam edin.

4 Bar, göğsünüzün altına dokunduğu anda kürek kemiklerinizi birbirine doğru sıkıştırıp, kollarınızı dinlendirerek, öne doğru eğilin ve bu sırada kabloyu yavaş yavaş bırakmaya başlayın. Bar, düz bir şekilde uzanmış olan diz hizanızı geçtikten sonra, oturağı ileri doğru kaydırarak dizlerinizi büküp hareketi bitirin.

EN ÇOK YAPILAN HATALAR: 

Kambur durup, omuzları aşağıya doğru çekmek ya da çok fazla arkaya eğilip çekmek, gücünüzü azaltır ve dolayosoyla da sırtınızı falaca zorlar.

FITNESS

Uzun ve kaslı kadın: Kiki Vhyce

Umut Doğan Yıldız

-

Avustralyalı Kiki Vhyce, dünyanın en uzun ve kaslı kadınları arasında yer alan bir sporcu. İşte onun kısa biyografisi.

Sporcu kadınlar dosyası

2011 yılında çok zayıf bir kadın olan Kiki Vhyce, hayatının hem uzun hem sıska bir şekilde geçmesinden şikayetçiydi. Biraz kilo almak ve boyuna oranla daha büyük bir bedene sahip olmak için deyim yerindeyse gece gündüz ağırlık çalıştı.

Spor salonunda ağırlık çalışmaları yapan ve beraberinde beslenmesine dikkat eden ünlü sporcu Kiki Vhyce, 5 yıl gibi bir sürenin ardından tatminkar bir vücuda ulaştı.

Açtığı sosyal medya hesaplarında bu beş yıllık sürede geçirdiği değişimleri takipçileri ile paylaşan Kiki Vhyce, sosyal medyada kısa süre içinde bir fenomen haline geldi. 

Kısa süre içinde bir çok yarışmaya katıldı ve Avustralya’nın en ünlü sporcuları arasına adını yazdırdı.

Milliyet: Avustralya

Meslek: Fitness modeli

Devamı

FITNESS

Kilo vermek isterken fenomen oldu

Umut Doğan Yıldız

-

Lise sırasında kilo almaya başlayan Tara Frost, kilo vermek için spor salonuna yazıldı ve hiç tahmin etmediği şekilde fenomen bir fitness model haline geldi.

Doğum Yılı: 1987

Milliyet: Amerikan

Kaslı kadınlar dosyamızın bugünkü konuğu:Tara Frost

Tara Frost, önceleri vücudunda aşırı yer kaplayan yağlarını kaybetmenin yollarını aramaya, beslenme ve eğitim hakkında araştırma yapmaya başladı. Sonunda, bir spor salonuna yazıldı ve orada ne yapılacağı hakkında neredeyse hiç bilgisi yoktu. Zamanla doğru beslenme ve doğru antrenmanla birlikte kilo veren Tara, şimdilerde instagramın keşfet özelliğini sömürüyor.

Şöhrete Yükseliş

Birkaç yıllık çalışma ve diyet sonrasında Tara, CrossFit ile ilgilenmeye başladı. Fitness ve CrossFit‘e yolculuğuna başladığından beri Tara giderek büyüyen hayran kitlesiyle başarılı bir isim haline geldi.  

Uzun vadeli hedefinin ne olduğu sorulduğunda Tara, eğitim ve beslenme konusunda daha fazla bilgi edinmek ve gelişmek istediğini belirterek, müşterilerine en iyi kalitede eğitimi sunabilmeyi istediğini söylüyor.

Spor programı

Tara her zaman egzersizlerini değiştirdiğini, sürekli olarak yeni tip antrenmanlar denediğini belirtiyor. Ona göre fiziksel gelişmenin en iyi yolu vücudu şaşırtmak.

Tara genellikle spor makineleri kullanmadığını söylüyor. Direnç bantları, vücut ağırlığı ve serbest ağırlıklar kullanarak açık bir zemin üzerinde egzersiz yapmaktan keyif aldığını da ekliyor.

Kardiyo söz konusu olduğunda, Tara, StairMaster ve Spin bisikletlerinde Yüksek Yoğunluklu Interval Eğitimi yapmayı tercih ediyor. Bunun, fazla vücut yağını hızlıca yakmanın en iyi yolu olduğuna inanıyor.

Devamı

FITNESS

Pes etmeyen fitness model

Umut Doğan Yıldız

-

Portekiz’de doğan Carol Benedetti bir süredir instagramın en ünlü fitness modellerinden biri olarak anılıyor.

Okulunu bitirdikten sonra fizyoterapist olarak çalışan Carol Benedetti,bu işi bırakıp fitness modelliğe soyundu.

Başlarda CrossFit ile yola başladığını söyleyen Carol Benedetti, bu tutkuyu farklı alanlara da taşıyarak instagram ünlüleri arasında yer almayı başardı.

Doğum Tarihi: 1993

Milliyet: Portekiz

CrossFit, fitness, halter gibi çeşitliliği bir arada barından antrenman programının kendisini geliştirdiğini söyleyen instagram fenomeni fitness model, bu programların yıldan yıla kendisini daha da geliştirdiğini ifade ediyor.

Devamı

Popüler