Bizi Takip Edin

ERKEK AKLI

KREDİ KARTININ KÖLESİ OLMAYIN

-

 

Cüzdanınızdaki paraya göz koyan koku ve seslerin, üzerinizdeki etkilerini biliyor musunuz? Kredi kartınızı sabote eden düşmanları tanımak için rehberiniz oluyoruz.

01

Manhattan’ın 140 yıllık lüks giyim mağazası Bloomingdale’s’ten başladık. Kapıdan girer girmez Lindstrom 30 santimlik kare döşemelere dikkat çekti. “İnsanların kapıda birikmesini istemiyorlar. Yoksa yoldan geçenler içeri girmez. Büyük döşemeler insanları büyük adım atmaya ve hızlı yürümeye teşvik eder” diyor.

Tüm mağaza hareketlerinizi ve tepkilerinizi kontrol altına almak ve sizi mümkün olduğunca içeride tutmak üzerine tasarlanmış. Bir kez içeri girmişseniz ve eğleniyorsanız, kokular, sesler ve görsellik tüm deneyimi bir adım ileriye taşıyor. Size kendinizi evde ve rahatmış gibi hissettiriyor. İşe de yarıyor. Journal of Marketing Research’te geçtiğimiz yıl yayımlanan bir araştırma, kendisini rahat hissedenlerin yeni bir fotoğraf makinesi alırken yüzde 11 oranında daha fazla para harcadığını ortaya çıkardı.

Kokular özellikle çok etkilidir. Bloomingdale’s’in içinde hamburgerci ve fırın da dâhil altı tane restoran var. 2011’de Avustralya’da yapılan bir araştırmaya göre, oldukça hoş kokular içinde alışveriş yapan kişilerin aldıkları keyif artıyor. Böylece mağazada daha çok vakit geçirmeleri sağlanıyor. Koku, iyi bir şarkı listesiyle birleşince daha da etkili oluyor. Lindstrom’a göre bu taktikler duyularınızı yüzde 135 oranında harekete geçiriyor. Tabii cüzdanınızı da. Birden daha iyi dokunmaya, görmeye ve duymaya başlıyorsunuz. Bu da daha fazla şey almanıza yol açıyor.

Savunma: Ekstrenizi inceleyin

Alışverişe çıkmadan önce 10 dakika boyunca geçmiş kredi kartı ekstrenizi inceleyin. Araştırmalar kredi kartıyla alışverişe çıkanların nakit parayla çıkanlardan daha çok harcadıklarını söylüyor. Kansas Üniversitesi’nde yapılan bir araştırmaysa kredi kartıyla alışveriş yapanların ürünün fiyatından çok özelliklerine dikkat ettiklerini ortaya koydu. Önceki alışverişlerinizin dökümüne bakarken büyük meblağlar gözünüze çarpıyor. Ayrıca kredi kartınıza ne kadar yüklenmiş olduğunuzla da yüzleşiyorsunuz. Araştırmanın yazarı Dr. Promothesh Chatterjee, mağazada gezerken son harcamalarınızı düşünmenin de işe yarayacağını söylüyor.

Sayfalar: 1 2 3 4

Continue Reading
Advertisement

ERKEK AKLI

Türkiye Instagram’da beşinci

Umut Doğan Yıldız

-

Dünyada yaklaşık 1 milyara Instagram kullanıcısı var. Türkiye’nin 37milyon aktif Instagram kullanıcı sayısı ile beşinci sıraya yerleştiği görüldü.

Medya takibinin öncü kurumu Ajans Press, sosyal medya platformu Instagram’ın takipçi sayısına yönelik araştırmayı inceledi Ajans Press’in Statista verilerinden ve medya yansımalarından derlediği bilgilere göre, Türkiye’nin 37 milyon aktif Instagram kullanıcı sayısı ile beşinci sıraya yerleştiği görüldü. Dünya üzerindeki bütün ülkeler baz alınırken, listenin birinci sırasına 121 milyon aktif kullanıcı sayısı ile ABD’nin yerleştiği saptandı. ABD’yi de ikinci sıradan 71 milyon kullanıcı ile Hindistan, 64 milyon ile Brezilya, 59 milyon ile de Endonezya takip etti. İlk 10’da yer alan diğer ülkeler ise; Rusya, Japonya, İran, Birleşik Krallık ve Meksika olarak kaydedildi.

ITS Medya ve AjansPress’in gerçekleştirdiği medya araştırmasında, yazılı basına yansıyan haber adetleri de belli oldu. 2018 yılı içerisinde sosyal medya ve platformların medyada ne kadar konuşulduğuna yönelik yapılan incelemede,araştırmaya konu olan Instagram’ın 16 bin 158 haberle konuşulduğu görüldü.Sosyal medya başlığında ise 150 binin üzerinden haber yansıması olduğu tespit edildi.

Devamı

ERKEK AKLI

Netflix’ten yeni diziler!

Umut Doğan Yıldız

-

Netflix, Brazil Comic Con 2018’de gelecek yapımlarından yepyeni fragmanlar paylaştı!

Netflix, 6-9 Aralık tarihlerinde gerçekleşen Brazil Comic Con 2018 fuarında gelecek dönemde gösterime girecek yeni ve devam eden orijinal yapımlarından yepyeni duyurular paylaştı.

THE UMBRELLA ACADEMY

2019 yılının en ses getiren yapımlarından biri olmaya aday, yeni Netflix orijinal dizisi The Umbrella Academy’nin tanıtım fragmanı ve afişi paylaşıldı.

TRIPLE FRONTIER

Ben Affleck, Oscar Isaac,Charlie Hunnam, Garrett Hedlund ve Pedro Pascal başrolu paylaştığı, Mart ayındagösterime girecek Netflix orijinal yapımı Triple Frontier’in resmi fragmanıpaylaşıldı.

Devamı

ERKEK AKLI

Dünyanın en güzel kadını seçildi!

Umut Doğan Yıldız

-

Miss World 2018 Güzellik Yarışması’nın birincisi Meksikalı güzel Vanessa Ponce de Leon oldu.

Çin’de düzenlenen Miss World 2018’in kazananı Meksikalı güzel Vanessa Ponce de Leon oldu.

Uluslararası İşletme bölümünden mezun olan 26 yaşındaki genç kadın Vanessa Ponce de Leon, modellik ve sunuculuk da yapmakta.

Meksika’da gönüllü hizmet veren bir rehabilitasyon merkezinin yönetim kurulunda da görev alan dünya güzelinin sloganı ise “Hepimizin birbirine ihtiyacı var”.

Meksikalı güzelin birinci olduğu Miss World 2018 yarışmasında Beyaz Rusya, Fransa, İskoçya, Jamaika, Martinique, Meksika, Panama, Mauritius, Uganda, Nepal, Yeni Zelanda ve Tayland da ilk 12’ye kaldı.

Miss World’de Türkiye’yi temsil eden Miss Turkey 2018 birinci güzeli Şevval Şahin ise ilk 30 güzel arasına giremedi.

Devamı

Popüler