Bizi Takip Edin

ERKEK AKLI

KRAL ORMANINA GERİ DÖNÜYOR

-

 

Ağaçtan ağaca atlayarak forma girmiş gibi görünmek için dokuz ay sıkı bir antrenman yapan Alexander Skarsgard, modern hayattan Afrika’ya dönüş yapan yepyeni bir Tarzan olarak karşımızda.

1

Çoğumuzun radarına True Blood dizisindeki vampir Eric olarak giren İsveçli oyuncu Alexander Skarsgard, Temmuz ayında vizyona giren Legend of Tarzan (Tarzan Efsanesi) filmiyle kariyerinin en önemli sınavlarından birini verdi. David Yates’in yönettiği filmde Tarzan’ı canlandıran Skarsgard, projeyi ilk duyduğu andan itibaren oldukça heyecanlandığını söylüyor: “David harika bir yönetmen, o yüzden aklında neler olduğunu merak ediyordum. Tarzan defalarca anlatılmış bir hikâye, bunun nasıl farklı olacağını bilmek istiyordum. Daha sonra senaryoyu okumaya başladım. Üzerinde takım elbisesi ve kusursuz İngiliz aksanıyla, Londra’da başbakanla çay içen bir Tarzan vardı. Ormanı terk etmişti ve yaklaşık 10 yıldır John Clayton III ismiyle hayatına devam ediyordu. Bunun bilinen bir hikâyeyi farklı bir yönden ele almak için yapılan zekice bir hamle olduğunu düşündüm. Tarzan romanından ve daha önce çekilmiş versiyonlardan tamamen farklı bir kurgu. Onların hepsi bir canavarı evcilleştirmek üzerineydi ama bizimki, canavarı serbest bırakma üzerine bir hikâye. Tarzan bir bakıma kendinden korkuyor ve üzerindeki katmanları atarak her şeyi geride bırakıp, bir İngiliz lordundan tekrar ilkel bir insana dönüşüyor. John Clayton’ın Tarzan’a dönüşme öyküsü gerçekten ilginç ve sürükleyici. Onun yaşadığı şey gerçekten zamansız bir ikilem. Tüm insanlar aslında bununla mücadele ediyor. Büyük şehirlerde yaşıyoruz, yabancı insanlarla iç içe hayatımıza devam ediyoruz ama aynı zamanda hepimiz birer hayvanız. Bu roman Edgar Rice Burroughs tarafından 100 yıl önce yazıldı ancak okuduğunuzda hiç de öyle gelmiyor. Ben 2015’de okudum ve aklımı başımdan aldı.”

Sayfalar: 1 2 3

ERKEK AKLI

Türkiye Instagram’da beşinci

Umut Doğan Yıldız

-

Dünyada yaklaşık 1 milyara Instagram kullanıcısı var. Türkiye’nin 37milyon aktif Instagram kullanıcı sayısı ile beşinci sıraya yerleştiği görüldü.

Medya takibinin öncü kurumu Ajans Press, sosyal medya platformu Instagram’ın takipçi sayısına yönelik araştırmayı inceledi Ajans Press’in Statista verilerinden ve medya yansımalarından derlediği bilgilere göre, Türkiye’nin 37 milyon aktif Instagram kullanıcı sayısı ile beşinci sıraya yerleştiği görüldü. Dünya üzerindeki bütün ülkeler baz alınırken, listenin birinci sırasına 121 milyon aktif kullanıcı sayısı ile ABD’nin yerleştiği saptandı. ABD’yi de ikinci sıradan 71 milyon kullanıcı ile Hindistan, 64 milyon ile Brezilya, 59 milyon ile de Endonezya takip etti. İlk 10’da yer alan diğer ülkeler ise; Rusya, Japonya, İran, Birleşik Krallık ve Meksika olarak kaydedildi.

ITS Medya ve AjansPress’in gerçekleştirdiği medya araştırmasında, yazılı basına yansıyan haber adetleri de belli oldu. 2018 yılı içerisinde sosyal medya ve platformların medyada ne kadar konuşulduğuna yönelik yapılan incelemede,araştırmaya konu olan Instagram’ın 16 bin 158 haberle konuşulduğu görüldü.Sosyal medya başlığında ise 150 binin üzerinden haber yansıması olduğu tespit edildi.

Devamı

ERKEK AKLI

Netflix’ten yeni diziler!

Umut Doğan Yıldız

-

Netflix, Brazil Comic Con 2018’de gelecek yapımlarından yepyeni fragmanlar paylaştı!

Netflix, 6-9 Aralık tarihlerinde gerçekleşen Brazil Comic Con 2018 fuarında gelecek dönemde gösterime girecek yeni ve devam eden orijinal yapımlarından yepyeni duyurular paylaştı.

THE UMBRELLA ACADEMY

2019 yılının en ses getiren yapımlarından biri olmaya aday, yeni Netflix orijinal dizisi The Umbrella Academy’nin tanıtım fragmanı ve afişi paylaşıldı.

TRIPLE FRONTIER

Ben Affleck, Oscar Isaac,Charlie Hunnam, Garrett Hedlund ve Pedro Pascal başrolu paylaştığı, Mart ayındagösterime girecek Netflix orijinal yapımı Triple Frontier’in resmi fragmanıpaylaşıldı.

Devamı

ERKEK AKLI

Dünyanın en güzel kadını seçildi!

Umut Doğan Yıldız

-

Miss World 2018 Güzellik Yarışması’nın birincisi Meksikalı güzel Vanessa Ponce de Leon oldu.

Çin’de düzenlenen Miss World 2018’in kazananı Meksikalı güzel Vanessa Ponce de Leon oldu.

Uluslararası İşletme bölümünden mezun olan 26 yaşındaki genç kadın Vanessa Ponce de Leon, modellik ve sunuculuk da yapmakta.

Meksika’da gönüllü hizmet veren bir rehabilitasyon merkezinin yönetim kurulunda da görev alan dünya güzelinin sloganı ise “Hepimizin birbirine ihtiyacı var”.

Meksikalı güzelin birinci olduğu Miss World 2018 yarışmasında Beyaz Rusya, Fransa, İskoçya, Jamaika, Martinique, Meksika, Panama, Mauritius, Uganda, Nepal, Yeni Zelanda ve Tayland da ilk 12’ye kaldı.

Miss World’de Türkiye’yi temsil eden Miss Turkey 2018 birinci güzeli Şevval Şahin ise ilk 30 güzel arasına giremedi.

Devamı

Popüler