Bizi Takip Edin

ERKEK AKLI

KRAL EVİNE DÖNDÜ

-

 

1LeBron James dört yıllık Miami Heat macerasının ardından, tekrar Cleveland Cavalier’s forması giymeye ve doğduğu yer için savaşmaya karar verdi.

2003 yılı draftlarında birinci seçenek olarak doğduğu Ohio bölgesinin takımı Cleveland Cavaliers tarafından seçilen LeBron James’in, NBA basketbol tarihinin efsanelerinden biri olacağı daha o zamandan tüm basketbol otoritelerinin birleştiği bir noktaydı. Hatta bu o kadar kesindi ki, tartışmaya açık olan tek nokta bu adamın Micheal Jordan’dan daha büyük olup olamayacağıydı. NBA, hakkında bu tartışmaların yapıldığı birçok adamın birkaç senede silindiğine çok tanık olmuştur. Ama LeBron onlardan biri değildi. Bunu göstermek için sadece ilk maçı yeterli oldu. LeBron ilk NBA maçında 25 sayı atabilen ilk oyuncu olarak adını tarihe yazdırdı ve o sezonu 20 sayı ortalamasıyla tamamladı. Her geçen sene üstüne koyarak, artık gerçek bir süper star mertebesine erişen LeBron, Cleveland için gerçek bir yaşayan efsane olmuştu. Ta ki 8 Temmuz 2010 tarihine kadar.

1 Temmuz’da serbest kaldıktan sonra, ismi artık evi olan Cleveland dahil birçok takımla anılan LeBron James, 8 Temmuz’da tercihini Miami Heat’den yana kullandığını açıkladı. Chris Bosh ve Dwyane Wade ile birlikte şampiyonluklar kazanmak için bu tercihi yaptığını saklamayan LeBron, belki önümüzdeki yıllarda istediğini alacaktı ama Cleveland halkı ve Cavs taraftarları kendilerini ihanet edilmiş hissediyordu. LeBron James’in 6 numaralı formaları yakıldı; şehrin en sevilen adamı artık en nefret edileni olmuştu. Ama LeBron istediğini aldı. Yıldızlar topluluğu Miami Heat ile birlikte 4 sezon üst üse NBA finali oynadı ve iki NBA yüzüğü kazandı. Bu süreçte birçok sezonun ve playoff’ların da en değerli oyuncusu seçilen LeBron James, geçtiğimiz sezon finalde kaybettikleri San Antonio Spurs serisindeyse Spurs’ün kusursuz takım oyunu karşısında diğer yıldız takım arkadaşlarıyla çaresiz kaldı ve ikinciliğe razı oldu.

Sayfalar: 1 2 3

ERKEK AKLI

Türkiye Instagram’da beşinci

Umut Doğan Yıldız

-

Dünyada yaklaşık 1 milyara Instagram kullanıcısı var. Türkiye’nin 37milyon aktif Instagram kullanıcı sayısı ile beşinci sıraya yerleştiği görüldü.

Medya takibinin öncü kurumu Ajans Press, sosyal medya platformu Instagram’ın takipçi sayısına yönelik araştırmayı inceledi Ajans Press’in Statista verilerinden ve medya yansımalarından derlediği bilgilere göre, Türkiye’nin 37 milyon aktif Instagram kullanıcı sayısı ile beşinci sıraya yerleştiği görüldü. Dünya üzerindeki bütün ülkeler baz alınırken, listenin birinci sırasına 121 milyon aktif kullanıcı sayısı ile ABD’nin yerleştiği saptandı. ABD’yi de ikinci sıradan 71 milyon kullanıcı ile Hindistan, 64 milyon ile Brezilya, 59 milyon ile de Endonezya takip etti. İlk 10’da yer alan diğer ülkeler ise; Rusya, Japonya, İran, Birleşik Krallık ve Meksika olarak kaydedildi.

ITS Medya ve AjansPress’in gerçekleştirdiği medya araştırmasında, yazılı basına yansıyan haber adetleri de belli oldu. 2018 yılı içerisinde sosyal medya ve platformların medyada ne kadar konuşulduğuna yönelik yapılan incelemede,araştırmaya konu olan Instagram’ın 16 bin 158 haberle konuşulduğu görüldü.Sosyal medya başlığında ise 150 binin üzerinden haber yansıması olduğu tespit edildi.

Devamı

ERKEK AKLI

Netflix’ten yeni diziler!

Umut Doğan Yıldız

-

Netflix, Brazil Comic Con 2018’de gelecek yapımlarından yepyeni fragmanlar paylaştı!

Netflix, 6-9 Aralık tarihlerinde gerçekleşen Brazil Comic Con 2018 fuarında gelecek dönemde gösterime girecek yeni ve devam eden orijinal yapımlarından yepyeni duyurular paylaştı.

THE UMBRELLA ACADEMY

2019 yılının en ses getiren yapımlarından biri olmaya aday, yeni Netflix orijinal dizisi The Umbrella Academy’nin tanıtım fragmanı ve afişi paylaşıldı.

TRIPLE FRONTIER

Ben Affleck, Oscar Isaac,Charlie Hunnam, Garrett Hedlund ve Pedro Pascal başrolu paylaştığı, Mart ayındagösterime girecek Netflix orijinal yapımı Triple Frontier’in resmi fragmanıpaylaşıldı.

Devamı

ERKEK AKLI

Dünyanın en güzel kadını seçildi!

Umut Doğan Yıldız

-

Miss World 2018 Güzellik Yarışması’nın birincisi Meksikalı güzel Vanessa Ponce de Leon oldu.

Çin’de düzenlenen Miss World 2018’in kazananı Meksikalı güzel Vanessa Ponce de Leon oldu.

Uluslararası İşletme bölümünden mezun olan 26 yaşındaki genç kadın Vanessa Ponce de Leon, modellik ve sunuculuk da yapmakta.

Meksika’da gönüllü hizmet veren bir rehabilitasyon merkezinin yönetim kurulunda da görev alan dünya güzelinin sloganı ise “Hepimizin birbirine ihtiyacı var”.

Meksikalı güzelin birinci olduğu Miss World 2018 yarışmasında Beyaz Rusya, Fransa, İskoçya, Jamaika, Martinique, Meksika, Panama, Mauritius, Uganda, Nepal, Yeni Zelanda ve Tayland da ilk 12’ye kaldı.

Miss World’de Türkiye’yi temsil eden Miss Turkey 2018 birinci güzeli Şevval Şahin ise ilk 30 güzel arasına giremedi.

Devamı

Popüler