Bizi Takip Edin

ERKEK AKLI

KÖTÜ OLDUĞUNU BİLDİĞİNİZ FAKAT GENE DE YAPTIĞINIZ SÜRÜŞ HATASI

-

 

aracOrta yaşlı erkekler gençlerden 4 kat daha fena!

Telefonu bir kenara bırakın ki kimseye bir şey olmasın! Yeni bir araştırmaya göre yaşı geçkin olup da hem mesaj atıp, hem araba kullanmaya çalışan erkekler, gençlerden çok daha tehlikeli.

Wayne State University’nin araştırmasında, 18 ila 59 yaş aralığından olan erkekler hem telefonlarından mesaj atıp, hem de simülatörde araba kullanıyorlar. Araştırmacılar yaş ilerledikçe, bu ikisini bir arada yapmaya çalışan insanların trafikte daha çok kazaya yol açabildiği sonucuna ulaşmış. 18-24 yaş aralığındaki erkeklerin diğer şeride geçme olasılıkları 4’de 1 iken, bu oran 45-59 yaş aralığında %100’e vurabiliyor.

Wayne State’de farmokoloji profesörü olan ve araştırmayı yöneten isimlerden olan Dr. Randall Commissaris’e göre akıllı telefonlarla mesajlaşmakta başarılı olanlar sadece gençler değil. Araştırmacılar katılımcıları seçerken mesajlaşma konusunda başarılı olan insanları seçmeyi kararlaştırmışlar.

Peki neden deneyimli sürücüler şeritlerinde kalmakta daha başarısız olmaktalar? Commissaris’e göre bu onların birden çok işlemi yaparken başarısız olmaları ve gözlerini yoldan daha uzun süre uzak tutmaları.

Eğer yeni üniversiteye girmiş bir gencin sizden daha iyi bir şoför olabilmesine şaşırıyorsanız, şaşırmakta haklısınız. “Genelde olgun sürücüler dikkat dağınıklıklarıyla baş etmekte daha başarılılar. Onun için bu özel durumda bu dikkat dağınıklıklarıyla baş edebilmeleri ilginç.”

Fakat Commissaris’e göre deneyimli sürücülerin hem mesaj atıp hem araç kullanmakta daha başarılı olacaklarını düşünmek hata. Pew araştırma şirketinin anketine göre yetişkinlerin yarısı hem mesaj atıp hem araba kullandıklarını itiraf ediyor ve bu oran gençlere oranla daha fazla.

Commissaris bazı katılımcıların deneyden sonra hem araba kullanıp hem de mesaj atmayacaklarına yemin ettiklerini söylüyor.

Lütfen sizler de bu kötü alışkanlıktan vazgeçin. Trafikte dikkatli olmak insan hayatı için çok önemli.

ERKEK AKLI

Mango’dan stil ikonuyla işbirliği

Umut Doğan Yıldız

-

Mango’nun işbirliği yaptığı stil ikonu David Gandy; bir modelden çok daha fazlası!

Eşsiz tarzı ve vintage arabalara olan tutkusuyla tanınan süper model David Gandy’nin ilgi alanları aslında çok daha fazla. Girişimci kimliği ve hayır işlerine ilgisiyle de tanınan David Gandy yeni projelere atılmaktan keyif alıyor.

Tarz sahibi olmak için genel bir bakış açısına sahip olmak gerektiğine inanan David Gandy bunun sadece kıyafetlerle ilgili olmadığını söylüyor. Materyelleri, renkleri veya tasarım ile ilgili olan her şeye duyulan ilgi insanın genel tarzını yansıttığına inanıyor. Arabalara olan tutkusunu ise şu sözlerle anlatıyor; ‘araba alırken bunu yatırım amaçlı yapmıyorum. Beğendiğimi alıyorum ve onu yenileyerek gelecek 60 yıl boyunca yaşatmaya devam ettirmek istiyorum’ diyor.

Hayır işlerine olanilgisine de köpeği Dora aracılığı ile anlatıyor. Sokak hayvanlarına yardım edenve kar amacı gütmeyen kurumlara destek olan David Gandy köpeği Dora’yı da buşekilde evlat edindiğini anlatıyor.

‘Kendime sürekli meydan okumayı seviyorum. Bilinmeyenin korkusunu hissetmek kendimi geliştirmeme izin veriyor. İş için, bir proje için olsun ya da kişisel hayatım ile ilgili olsun – pişmanlık duymamak için elimden geleni yapıyorum’ diyen David Gandyherkese ilham verebilecek bir süper modelden çok daha fazlası.

Devamı

ERKEK AKLI

Estetik kraliçesinin son isteği!

Umut Doğan Yıldız

-

Geçirdiği sayısız estetik operasyonla adını duyuran Pixee Fox, son isteğiyle doktorları şaşırttı!

Şimdiye kadar 200’den fazla estetik operasyon geçiren estetik bağımlısı Pixee Fox, bir televizyon programına konuk oldu.

Botched Doctors adlı programa davet edilen estetik kraliçesi, katıldığı programın sunucuları olan cerrahlardan bir istekte bulundu ancak Terry Dubrow ve Paul Nassif, Fox’un talep ettiği bu ameliyatı reddettiler.

İngiliz gazete Daily Mail’de yer alan habere göre; çizgi film karakteri gibi görünmek için defalarca ameliyat olan 28 yaşındaki Fox’un son isteğine doktorlar ‘Hayır’ dedi.

İstediği karaktere benzeyebilmek için kaburgalarını aldırıp, göz rengini dahi değiştiren Fox, bu defa da saç çizgisini yeniden hizalamak istediğini belirtti.

Bunu duyunca şok olan doktorlar bu isteği reddettiler. 
Cerrahlar, Fox’un beden algı bozukluğu olan bir kişi olduğunu düşünüyorlar.

Daha önce Fox,  çene kemiği ameliyatı için Güney Kore’nin Seul kentine gitmiş ve burada çenesini kırdırarak traşlatmıştı.


Devamı

ERKEK AKLI

Türkiye Instagram’da beşinci

Umut Doğan Yıldız

-

Dünyada yaklaşık 1 milyara Instagram kullanıcısı var. Türkiye’nin 37milyon aktif Instagram kullanıcı sayısı ile beşinci sıraya yerleştiği görüldü.

Medya takibinin öncü kurumu Ajans Press, sosyal medya platformu Instagram’ın takipçi sayısına yönelik araştırmayı inceledi Ajans Press’in Statista verilerinden ve medya yansımalarından derlediği bilgilere göre, Türkiye’nin 37 milyon aktif Instagram kullanıcı sayısı ile beşinci sıraya yerleştiği görüldü. Dünya üzerindeki bütün ülkeler baz alınırken, listenin birinci sırasına 121 milyon aktif kullanıcı sayısı ile ABD’nin yerleştiği saptandı. ABD’yi de ikinci sıradan 71 milyon kullanıcı ile Hindistan, 64 milyon ile Brezilya, 59 milyon ile de Endonezya takip etti. İlk 10’da yer alan diğer ülkeler ise; Rusya, Japonya, İran, Birleşik Krallık ve Meksika olarak kaydedildi.

ITS Medya ve AjansPress’in gerçekleştirdiği medya araştırmasında, yazılı basına yansıyan haber adetleri de belli oldu. 2018 yılı içerisinde sosyal medya ve platformların medyada ne kadar konuşulduğuna yönelik yapılan incelemede,araştırmaya konu olan Instagram’ın 16 bin 158 haberle konuşulduğu görüldü.Sosyal medya başlığında ise 150 binin üzerinden haber yansıması olduğu tespit edildi.

Devamı

Popüler