Bizi Takip Edin

STİL & BAKIM

KOT PANTOLONLA HARİKA GÖRÜNMENİN 5 YOLU

-

 

kot

Kot pantolonların gündelik giyim tarzımızı nasıl da ele geçirdiği aşikâr. Kullanım kolaylığı, ekstra bir bakımı çok da gerektirmiyor ve gömleğinden kazağına her şey ile yakaladığı estetik uyum sebebiyle kot pantolonlar gardıroplarımızın demirbaşları oldular. Elbette ki Yaşar Alptekin tarzı, yüksek belli ve dar bilekli 90’lar kot pantolonları çoktan tedavülden kalktı ve kot pantolonlar daha organik, daha vücudu kavrayan kalıplara sahipler artık; eğer hala gardırobunuzda -hatta daha kötüsü şu an üzerinizde- duruyorsa, bir sıkıntı var demektir! Biraz doğru yönlendirilirseniz, daha iyisini yapabilirsiniz!

Eskitme mevzusuna dikkat

New York’taki Denim Therapy’nin kurucusu Francine Rabinovich şöyle diyor: “Yıpranmış ve endüstriyel olarak eskitilmiş bölümler, dizler, paçalar ya da arka cep gibi “zaten yıpranacak olan” yerlerdeyse, eskitilmiş kot pantolonunuzla “doğal” bir görünüm yakalayabilirsiniz. Fakat tuhaf yerlerdeki eskitmeler, inanın, çok komik görünüyor. Pantolon alırken bu detaya dikkat etmek çok önemli.”

Yani “az eskitme, doğru eskitme”; hedefimiz budur. Ayrıca eskitilmiş pantolonların nasıl yıkandığı da önemli, keza halihazırda yıpranmış olan yerler, bir zaman sonra “fazla” yıpranırsa kötü görüntüler oluşabiliyor. Dahası pantolon bir zaman sonra kullanılamaz hale geliyor. Bu yüzden kot pantolonları yıkarken, ters yüz etmek önemli.

Gömleğinizin uzunluğu çok önemli

Üzerinizdeki gömlek -ya da kazak, tişört, vesaire- çok kısa olursa, bir anne tabiri ile “güdük” gibi görünürsünüz. Eğer çok uzunsa da bin bir emekle seçtiğiniz pantolonunuzun vücudunuzda nasıl durduğu görnümez hale gelir, hiç bir anlamı kalmaz. Ölçümüz şudur: gömleğinizin etekleri arka cebinizin ortasına denk gelmeli. En azından uzman görüşü bunu söylüyor. Eğer uygun boyuttaysa, gömleğinizi içinize sokmanıza gerek yok.

Evet, beyaz pantolon giyilebilir

Sadece vücudunuzda nasıl durduğundan emin olun. Beyaz, ışığı ve dolayısıyla gölgeleri en net biçimde taşıyan renktir ve vücudunuza oturmadığı takdirde “salık saçak” görünmeniz çok muhtemel. Öte yandan beyaz pantolonlar kolay kolay aksesuar kaldırmazlar; yine açık renklerdeki ayakkabılar ve gömleklerle risksiz kombinasyonlar yaratabilirsiniz. Kum rengi ve tonlarındaki pantolonlar için de aynı şeyler geçerli

Terziye gitmekten korkmayın

Evet, kot pantolon dediğiniz de bir çeşit “elbisedir” ve hatta vücudunuza oturmadığı sürece, üzerinize giydiğiniz bir elbiseden çok daha kötü ve komik duracak bir elbisedir. Terziye gidip, ölçü alınmadan evvel de bir güzel yıkayın; pantolon sıkılaşacak ve ölçüm ve kesim sonrası alacağı şekil daha sağlıklı olacaktır.

Ya da paçalarını kıvırın gitsin

Terziyle uğraşmak benim için değil, zaten işim gücüm başımdan aşkın diyorsanız paçalarınızı kıvırmak güzel bir çözüm olabilir. Tek şartla: Pantolonunuz baldırlarınıza oturuyor olmalı, yoksa iyice “boru gibi” görünecektir. Bot kesimi kot pantolonlarla bu kıvırma işine girişmek ise, bir çeşit moda intiharı demek! İpucumuz şu: Ayaktayken çoraplarımız katiyyen görünmeyecek, oturduğumuzda çoraplarımızın rengi hissedilecek.

STİL & BAKIM

HILLSIDE BEACH CLUB’DA İYİ HİSSEDİN

-

Editör :

İlklerin öncüsü Hillside Beach Club, 6-12 Mayıs tarihleri arasında 6. kez gerçekleşecek klasikleşen İyi Hissetme Haftası “Feel Good Week” programını açıkladı. Bedeni dinlendirirken, ruhu besleyecek aktivite ve atölyelerle hazırlanmış bu hafta boyunca deniz ve güneşin tadını çıkaran misafirler, iyi hissettiren yepyeni deneyimler yaşama imkanı da bulacak.

Yenilikçi uygulamaları ile ilklerin öncüsü konumunu yıllardır koruyan Hillside Beach Club, (İyi Hissetme Haftası) “Feel Good Week” ile misafirlerine ilham verici keşifler yapmanın mümkün olduğu bir program hazırladı. Bu özel hafta boyunca heyecanla beklenen aktivitelerin yanında misafirler, birbirinden farklı ve yenilikçi atölyeler ile de tanışacak.

İyi hissettiren atölyeler: Soundala, Ajna Light, Kristal ve Nefes Terapisi…

Bu yıl 6-12 Mayıs tarihleri arasında altıncısı gerçekleşecek Feel Good Week, gün boyu farklı konularda atölye, konuşma ve aktivitelerle dolu bir program sunuyor.

Tibet kaseleri, şaman davulu gibi etnik enstrümanlar kullanılarak bedeni yeniden akort etmeyi amaçlayan Soundala Terapi, belirli bir frekansta verilen led ışıklar ile derin meditasyona geçmeyi sağlayan Ajna Light, doğru nefes almayı öğreterek derin rahatlama sağlayan Nefes ve Kristal Terapisi, yıldız haritası okumanın inceliklerinin konuşulacağı Astroloji Atölyesi Feel Good Week’e özel, bedeni pozitif enerji ile doluracak aktivitelerden sadece birkaçı… Üstelik Hillside Beach Club misafirlerinin, tüm bu atölyelerle bağlantılı bireysel seanslara da katılma imkanı bulunuyor. 

Dileyen misafirler yeni güne Hillside Beach Club’ın sesiz koyu Silent Beach’de yoga ve meditasyon ile başlayabilir ya da gün içinde yin yoganın rahatlatan ve gevşeten etkisi ile tanışabilirler. Güne tertemiz bir zihinle merhaba diyen misafirler, hafta boyunca alanında uzman yoga eğitmenlerinin derslerini de deneyimleme imkanı bulacak. Yoga tutkunlarının heyecanla beklediği teknede yoga ve günbatımı meditasyonu ile Silent Beach’de gerçekleşecek gece meditasyonu haftanın unutulmaz etkinliklerinden olacak.

Süper besin “microfarm” ve Juice Atölyesi ile içten dışa iyi hisseddin

Çeşitli sebze ve ot tohumlarından büyüyen, yenilebilir bitkiler olan mikro yeşillikler ile ilgili detaylı bilgi sahibi olmanın mümkün olduğu atölye, bu özel hafta boyunca misafirlerle buluşacak. Katılan herkesin Living Food & Microfarm atölyesi sonunda kendi mikro yeşilliğini üretebilmesi ve bu süper besin deneyimini yaşamına katabilmesi mümkün. Feel Good Week kapsamında sağlıklı beslenme programlarını misafirlerine deneyimleterek göstermeyi amaçlayan bir diğer atölye ise Eating Well & Juice. Sebze ve meyve çeşitleri kullanarak “juice” yapımı ve faydaları hakkında detayların konuşulacağı atölye sonunda misafirler hem juice yapımı hakkında bilgi sahibi olacak, hem de bilinçli tüketimin yollarını öğrenecek.

Bu yıl programa yepyeni atölyeler eklendi

Eğlenirken öğreten “edutainment” akımının Türkiye’deki öncüsü Hillside Beach Club, bu yıl Feel Good Week programına yepyeni atölyeler de ekledi. Bitki özlerinden elde edilen yağların kişinin fiziksel, duygusal ve ruhsal sağlığı için kullanılması olarak özetlenebilen aromaterapi,  bu haftaya özel bir atölye ile misafirlerle buluşacak. Kokuların şifa verici özelliklerine değinilecek atölyenin sonunda katılımcılar seçtikleri kokulardan aromaterapi yağlarını oluşturabilecek ve dileyen misafirler kendilerine özel bu yağlar ile masaj yaptırabilecek.

Konuklar, İyi Hissetme Haftası boyunca deneyimledikleri atölyeler sonunda edindikleri yeni alışkanlıkları ve hobileri uygulama imkanı da bulacak. Canlı çiçeklerle yaka iğnesi veya saç tokası olarak tasarlanabilen parçaların yapılacağı atölye ile çiçeklerin iyi hissettiren enerjisi tüm haftaya yayılacak ve misafirler kendi ürettiği parçaları kullanabilecek. Konukların kendilerini doğanın enerjisine bırakarak iletişim kurma yollarını geliştirecekleri atölye Doğa ile Bağlantı Kurmak ise bu sezon Feel Good Week misafirleri ile buluşacak yeni atölyelerden. Hafta boyunca spirituel film gösterimlerinin gerçekleşeceği ve bu filmlerin bir uzman eşliğinde yorumlanacağı Hillside Beach Club Feel Good Week, bu yıl da iyi hissetmek isteyenlerin adresi olacak.

www.hillsidebeachclub.com

facebook.com/hillsidebeachclub

twitter.com/HillsideFethiye

instagram.com/hillsidebeachclub

Devamı

anaslide

AYAKKABININ ÖMRÜNÜ UZAT

-

Editör :

Ayakkabısına kıymet veren adamlardansanız, torunlarınıza dahi aktarmanız gereken bu muhafaza yöntemlerini mutlaka bilin.

Devamı

anaslide

GÜNDELİK HAYATTA ŞIKLIĞI YAKALAMANIN 21 KURALI

-

Editör :

Rahatlık sizin için ön plandaysa, salaş olmakla “jilet gibi” sportif giyinmek arasındaki farkı belirleyen 21 kuralımıza göz atın.

Kural 1
Stil, doğru kıyafetleri güzel taşımaktır.

1

Sizi ne giyerseniz giyin her daim beğenen ne yazık ki tek kişi var, o da anneniz. Geri kalan insanlar ilk değerlendirmeyi giydikleriniz üzerinden yapıyor. Güncel bir araştırmaya göre, kişiye özel dikilmiş takım elbisesiyle gezen adamlar, hazır giyimi tercih edenlere oranla daha yüksek gelirli ve daha güvenli olarak algılanıyor. İşin kötüsü, bu not birkaç saniye içinde veriliyor. İşi şansa bırakmadan, üzerinize tam oturan favori pantolonunuzu bularak temeli sağlam tutun. Artık onu dilediğiniz tişört veya ceketle kombinleyebilirsiniz. Pantolonunuz jean veya chino da olsa, bir terzi
tarafından vücudunuza göre dikilmiş gibi durmalı. Ne bacaklarınız pantolonun içinde dans etmeli, ne de paçalar yerlerde sürünmeli.

Ceket Tween  990 TL
Triko Lacoste 379 TL
Pantolon KİP 139 TL
Gözlük Ray-Ban  600 TL

Devamı

Popüler

 

www.pilioo.com