Bizi Takip Edin

SEKS & İLİŞKİLER

KOMŞU KIZI MERAK ETTİĞİNİZ SORULARI CEVAPLIYOR

-

 

seks22Seks, randevular, aşk, şehvet ve ilişkiler. Komşu kızı Gizem Tönbek sorularınızı cevaplıyor.

Bir kadın bana oral seks yaptığında, daima karşılık vermemi bekler mi?

Her zaman değil. Zaten biz sizin gözünüzde o ışığı gördüğümüzde ne anlama geldiğini biliriz. Orgazm sonrası horlamalarınıza sadece birkaç saniye uzakta olduğunuzu anlarız. Ama hiç yapmamazlık da etme, olur mu? Ayrıca oral seksten pek hoşlanmıyorsan, onu tatmin edecek başka şeyler bulabilirsin. İnlemeye başladığı an, dilin ya da parmak uçların sayesinde olup olmadığını önemsemez.

Eskiden çektiğim çıplak bir selfie’nin internette gezindiğini sevgilime söylemeli miyim? Görmesinden korkuyorum.

Maalesef son zamanlarda herkes, her türlü fotoğrafın artık pek de özel kalmadığının farkında. Eğer bu sır seni rahatsız ediyorsa, itiraf et ve kurtul. Aslında onun tepkisi (empati? kahkaha? iğrenme?) çift olarak uyumunuzu da gösterir. Bunu göze alamam diyorsan, bu sırrın sen ve internet arasında kalması için dua etmekten başka çaren kalmaz. Büyük ihtimalle kalacaktır ama sen yine de, hikayeni kafanın bir köşesinde hazır tutsan iyi olur.

Yeni bir iş için, birkaç saat uzaklıktaki bir şehre taşınmam gerekiyor. Ona nasıl söylemeliyim?

İlk önce duygularını tart bakalım. Taşınma işine ne kadar heveslisin ve bu heves, aslında sevgiline karşı duygularının pek de güçlü olmadığını gösteriyor olabilir mi? Hevesli değilsen ve seviyorsan, net ol ve korkmaması için ilişkiyi sürdürecek bir plan hazırladığını söyle. Örneğin, ayda en az iki kere birbirinizi ziyaret edeceğinizi ve sabırlı olması gerektiğini anlat. Sık sık internetten yüz yüze konuşma saatleri ayarlayacağını da ekle. Tabii tablet bilgisayarı yoksa, gitmeden hemen önce bir tane hediye et.

Kız arkadaşım sürekli yavru bir köpek istediğini söylüyor. Hediye etmeli miyim?

Onu bu kadar dikkatli dinlemen güzel tabii ama şunu aklından çıkarma: Yavru bir köpek hediye değil, bir bağlanma sözüdür. Sokakta yürürken tatlı bir golden retriever gördüğünde çıldırması, onu günde iki kere dışarı çıkarıp pisliğini temizlemeye hazır olduğu anlamına gelmez. Erkekler gibi kadınlar da hayvanlarıyla bağ kurmak ister. Bu çok derin bir duygusal bağdır. Unutma ki işler yolunda gitmezse, sürekli havlayıp duran, tüy döken ve hayatın yolunda gitmediğini hatırlatan bir şeyle onu baş başa bırakmış olursun. O yüzden, eline hemen bir yavru sıkıştırma ve evlat edinmeye hazır olana dek bekle.

Bar ortamında kadınların beni fark etmesini istiyorum ama serseri gibi görünmek de istemiyorum. Ne yapmalı?

Ne giydiğin, söylediğin ya da yaptığın fark etmez; yeter ki zorlama olmasın. Kadınlar kendisiyle barışık erkeklerden hoşlanır. Bunun da ötesinde, ilgini göstermek için konuşurken onları dinle ve sorular sor. En önemlisi de, iyi bir hikayenin gücünü hafife alma. Bir keresinde bardayken, bir adam beni sadece çocukken bisikletten nasıl düştüğünü anlatarak tavlamıştı. Evet, gerçekten de çok sıradan bir öyküydü. Ne var ki, kadınlar olarak klasik tavlama cümlelerinden nefret ederiz ve tatlı bir hikayeye bayılırız.

ONLARI İHMAL ETMEYİN

900 KADIN, GÖĞÜSLERINE NASIL DAVRANMAMIZI İSTEDİĞINI ANLATTI. YAKIN ILGI GÖSTERMEMIZI BEKLİYORLAR. HEM DE AĞZIMIZLA.

%34 Daha fazla ağız teması istiyor (öpme, yalama ya da emme).

%24 Sadece göğüs ucuna değil, göğsün geri kalanına da ilgi göstermenizi bekliyor.

%22 Hem ön sevişme, hem de cinsel birleşme sırasında göğüsleriyle ilgilenmenizi istiyor.

%17 Göğüslerine biraz sert davranmanızı istiyor.

%3 Göğüs uçlarına daha fazla ilgi göstermenizi bekliyor.

SEKS & İLİŞKİLER

Orgazmın vücuda 8 faydası

Umut Doğan Yıldız

-

Orgazm olmanın faydaları nelerdir? İşte orgazmın vücuda 8 faydası!

Devamı

SEKS & İLİŞKİLER

Vajinal orgazm nasıl olur?

Umut Doğan Yıldız

-

Vajinal orgazm nasıl meydana gelir, vajinal orgazm nedir, vajinal orgazm nasıl olunur? İşte vajinal orgazm hakkında daha önce bilmedikleriniz.

Vajinal orgazm vajinanın içerisinde, üst tarafta yaklaşık 6-7 cm derindeki,  “G noktası”nın  uyarılması sonucu  yaşanıyor.

Vajinal orgazm nedir? 

Vajinal orgazm, vajinadan gelen ve genellikle G noktasına bağlı uyarılardır. Tahrik olduğunda , nefes hızı artar, G noktasına ve vajinanın alt kısımlarına kan daha hızlı bir şekilde hücum eder. Bu sırada vajina penisi daha iyi kavrayabilmek adına darlaşır.  G noktası vajinanın ön tarafının 50-80 mm içinde yer alır. Buraya baskı uygulandığında vajina duvarının arkasındaki klitoral kompleksin parçası olan hassas kısım uyarılır. Bu uyarı kişiye çok yoğun ve haz verici bir his verir ve idrar gelmesine benzer bir his olarak da tarif edilebilir.

Genital bölgedeki kasların gerginleşmesi, üst düzey bir coşkuya doğru yol alabilir.

Vajinal orgazm nasıl olunur? Vajinal orgazm nasıl yaşanır?

 Yapılan araştırmalara göre yalnızca üç kadından sadece biri sevişme anında vajinal orgazma ulaşabiliyor. G noktasındaki uyarıları tüm vücuda yayılmaya başladığı anda büyük patlama geliyor demektir.

Misyoner pozisyonu vajinal orgazm için birebir

Derin bir penetrasyonun gerçekleşebilmesi için kalçadan eğilmek yeterli olacaktır. Örneğin ilk olarak bacakların birbirine yakın olduğu, alnın ya da dirseklerin yatağa dayalı olduğu pozisyon ya da bacakların çeneye doğru yaklaştırıldığı misyoner pozisyonu vajinal orgazmdaki büyük patlamaya olumlu etkide bulunur.

 

Devamı

SEKS & İLİŞKİLER

Kadınlar erekte olur mu?

Umut Doğan Yıldız

-

The Wonder Down Under: A User’s Guide to the Vagina kitabının yazarlarından, Cinsellik Eğitmeni Dr. Nina Brochmann kadın ereksiyonu meselesini açıklıyor.

Kadın ereksiyonu denilen şey gerçekmiş! 

Bir klitoris gerçeği: Orada 8.000 sinir ucu var ve bu oran erkeklerin penisindekinin tam iki katı. The Wonder Down Under: A User’s Guide to the Vagina kitabının yazarlarından, Cinsellik Eğitmeni Dr. Nina Brochmann“Klitoris, dört bacak ve boyun kısmından oluşan büyük bir organdır. İçeride kalan ve genital bölgeyi çevreleyen kısmı 11 cm’e kadar uzanabilir” diyor.

Kadınların cinsel organı daha hassas!

Klitoris, peniste bulunan erektil dokunun aynısına sahip.  Bu nedenle  kadınlar da erekte olabiliyorlar.  Cinsellik Eğitmeni Dr. Nina Brochmann, Kadınlar gecede sekiz kereye kadar erekte oluyor” diyor. Sabah ereksiyonunun kadınlardaki haline “klitoral gece ereksiyonu” deniyor.

Brochmann, bu durumu şöyle anlatarak açıklama yapıyor:

“Cinsel uyarılma söz konusu olduğunda erkek ve kadınlar arasında, anatomik ve fizyolojik fark çok az. Biz kadınlar da penis gibi erekte olabilen ve uyarılan bir cinsel organa sahibiz. Bu çoğu kadının sabahları seks yapmaktan hoşlanmasının nedenini açıklayabilir.”

Devamı

Popüler