Bizi Takip Edin

SEKS & İLİŞKİLER

KOMŞU KIZI

-

 

komsu2Seks, randevular, aşk, şehvet ve ilişkiler. Komşu kızı Gizem Tönbek sorularınızı cevaplıyor.

Eşim neden duşta seks yapmak istemiyor?

Kayıp düşme riskinin dışında mı? Kadınlara has bazı nedenler var aslında. Mesela su, vajinadaki doğal kayganlaştırıcı sıvıları silip süpürür. Bu da daha fazla sürtünme ve baskıya yol açarak, vajinayı idrar yolları enfeksiyonuna karşı savunmasız bırakır. Ayrıca duşta uyarılmak bazen daha zor olabiliyor; daha az ten teması olduğunu da unutmayalım. Bu sebepler yüzünden istemiyorsa, duşu bir ısınma turu gibi düşün ve asıl olayı yatak odasına taşı.

Bir aydır çıktığım kadının erkek arkadaşı olduğunu öğrendim. Bir kadın bunu neden yapar?

Bir kadın, dört hafta boyunca erkek arkadaşı olduğunu gizleyip, hayatına yeni birini alıyorsa şu anlama gelir: Yeni erkeğin cazibesine kapılmış ve diğerini terk etmeyi düşünüyor. Tabii daha nahoş durumlar da söz konusu olabilir. Belki
erkek arkadaşıyla ilişkisi heyecanını yitirdi ve onun ilgisini çekmeye çalışıyor. Belki de her şey iyiydi ama sen gerçekten aklını başından aldın. Gerçekten hoşlanıyorsan ona kızıp kükremek yerine, karşına oturtup açık açık konuş.

Birlikte geçirdiğimiz gecenin sabahında, geçmişte çok üzüldüğü için aşık olmaktan korktuğunu söyledi. Onu nasıl rahatlatabilirim?

İlk önce ilişkiniz hakkındaki duygularını bir ölç. Ona aşık mısın ve bunu tüm dünyaya ilan etmek istiyor musun? Öyleyse, gözlerinin içine bak ve ona uygun biri olduğunu ispatlamak için bir şans istediğini söyle. Eğer onu sevmiyorsan, çok hassas bir kadınla karşı karşıyasın demektir. O yüzden iyi bir adam ol, doğru şeyi yap ve araya mesafe koy. Birkaç gece daha geçirmenin eğlencesi, onun kalbini kırmaya değmez.

Genç yaşta evlendim ve dört sene önce boşandım. Çıktığım kadınlara bunu nasıl anlatacağım?

Artık devir değişti, bugünlerde boşanmış bir erkek kadınları korkutmuyor. Aksine saklarsan, eski karını hala unutamadığın anlamını çıkarırlar. Tabii daha ilk buluşmada tüm detaylarıyla boşanma destanını anlat demiyorum. Ancak dördüncü
buluşmaya geldiyseniz ve “Bana biraz geçmişinden bahset” demediyse, konuyu senin açman gerekiyor. Onu akşam yemeğine çıkar ve olanları anlat. Dürüst ol ve şöyle de: “Daha önce başımdan bir evlilik geçti ve dört yıldır bekarım. Artık uzun
süreli yeni bir ilişkiye hazırım.” Sormak istediği ne varsa dürüstçe yanıt vereceğini de mutlaka ekle. Sonrasında eğlenceli bir hikayeyle konuyu değiştir.

Sevgilimin en iyi arkadaşı bir erkek. Onu kendime rakip olarak görmeli miyim?

Evet. En iyi arkadaşın karşı cinsten olmasındaki problem, senin karşıladığın ihtiyaçları onun da karşılayabilecek olmasıdır. Aslına bakarsan en az korkman gereken şey cinsel yakınlaşma ihtimali olmalı. Asıl mesele duygusal ihtiyaçlar. Eğer
arkadaşının yanına rahatlık, güven ve yakınlık hissettiği için gidiyorsa, sevgiline daha fazla ilgi göstermen gerekiyor demektir. Bir taktik daha önerebilirim; sen de o adamla arkadaş ol. Ne demişler; dostunu yakın tut, düşmanını daha da
yakın.


SEKS & İLİŞKİLER

Orgazmın vücuda 8 faydası

Umut Doğan Yıldız

-

Orgazm olmanın faydaları nelerdir? İşte orgazmın vücuda 8 faydası!

Devamı

SEKS & İLİŞKİLER

Vajinal orgazm nasıl olur?

Umut Doğan Yıldız

-

Vajinal orgazm nasıl meydana gelir, vajinal orgazm nedir, vajinal orgazm nasıl olunur? İşte vajinal orgazm hakkında daha önce bilmedikleriniz.

Vajinal orgazm vajinanın içerisinde, üst tarafta yaklaşık 6-7 cm derindeki,  “G noktası”nın  uyarılması sonucu  yaşanıyor.

Vajinal orgazm nedir? 

Vajinal orgazm, vajinadan gelen ve genellikle G noktasına bağlı uyarılardır. Tahrik olduğunda , nefes hızı artar, G noktasına ve vajinanın alt kısımlarına kan daha hızlı bir şekilde hücum eder. Bu sırada vajina penisi daha iyi kavrayabilmek adına darlaşır.  G noktası vajinanın ön tarafının 50-80 mm içinde yer alır. Buraya baskı uygulandığında vajina duvarının arkasındaki klitoral kompleksin parçası olan hassas kısım uyarılır. Bu uyarı kişiye çok yoğun ve haz verici bir his verir ve idrar gelmesine benzer bir his olarak da tarif edilebilir.

Genital bölgedeki kasların gerginleşmesi, üst düzey bir coşkuya doğru yol alabilir.

Vajinal orgazm nasıl olunur? Vajinal orgazm nasıl yaşanır?

 Yapılan araştırmalara göre yalnızca üç kadından sadece biri sevişme anında vajinal orgazma ulaşabiliyor. G noktasındaki uyarıları tüm vücuda yayılmaya başladığı anda büyük patlama geliyor demektir.

Misyoner pozisyonu vajinal orgazm için birebir

Derin bir penetrasyonun gerçekleşebilmesi için kalçadan eğilmek yeterli olacaktır. Örneğin ilk olarak bacakların birbirine yakın olduğu, alnın ya da dirseklerin yatağa dayalı olduğu pozisyon ya da bacakların çeneye doğru yaklaştırıldığı misyoner pozisyonu vajinal orgazmdaki büyük patlamaya olumlu etkide bulunur.

 

Devamı

SEKS & İLİŞKİLER

Kadınlar erekte olur mu?

Umut Doğan Yıldız

-

The Wonder Down Under: A User’s Guide to the Vagina kitabının yazarlarından, Cinsellik Eğitmeni Dr. Nina Brochmann kadın ereksiyonu meselesini açıklıyor.

Kadın ereksiyonu denilen şey gerçekmiş! 

Bir klitoris gerçeği: Orada 8.000 sinir ucu var ve bu oran erkeklerin penisindekinin tam iki katı. The Wonder Down Under: A User’s Guide to the Vagina kitabının yazarlarından, Cinsellik Eğitmeni Dr. Nina Brochmann“Klitoris, dört bacak ve boyun kısmından oluşan büyük bir organdır. İçeride kalan ve genital bölgeyi çevreleyen kısmı 11 cm’e kadar uzanabilir” diyor.

Kadınların cinsel organı daha hassas!

Klitoris, peniste bulunan erektil dokunun aynısına sahip.  Bu nedenle  kadınlar da erekte olabiliyorlar.  Cinsellik Eğitmeni Dr. Nina Brochmann, Kadınlar gecede sekiz kereye kadar erekte oluyor” diyor. Sabah ereksiyonunun kadınlardaki haline “klitoral gece ereksiyonu” deniyor.

Brochmann, bu durumu şöyle anlatarak açıklama yapıyor:

“Cinsel uyarılma söz konusu olduğunda erkek ve kadınlar arasında, anatomik ve fizyolojik fark çok az. Biz kadınlar da penis gibi erekte olabilen ve uyarılan bir cinsel organa sahibiz. Bu çoğu kadının sabahları seks yapmaktan hoşlanmasının nedenini açıklayabilir.”

Devamı

Popüler