Bizi Takip Edin

STİL & BAKIM

KOKUNUZLA ONUN BİLİNÇALTINA TUZAK KURUN

-

 

Koku en romantik tuzaktır…

‘The Scent of Desire  (Arzunun Kokusu)’ isimli kitabın yazarı Rachel Herz, “Kokular duygularımızla bire bir bağlantılıdır.” diyor ve bunun sebebini “Beynin koku merkezi yani limbik sistem aynı zamanda öğrenme yeteneği ve duyguları da burada saklıyor,” şeklinde açıklıyor.

Burnuna nazik davranın
Erkek kokusunun bir sıkımı kadınların genital bölgesindeki kan dolaşımında belirgin bir artış yaratır. Görme duyusundan sonra koku alma duyusu diğer tüm duyulara göre çok daha fazla reseptör içerir. Eğer kokunuz sizden 50-60 santim uzaklıkta duran biri tarafından fark ediliyorsa sıktığınız miktarı azaltmanız gerekir. Kız arkadaşınızı kokunuzla boğmayın.

Kokunuzu dağıtın
Bir kadının cinsel çekimini etkileyen en önemli fiziksel faktör erkeğin kokusudur. Ancak kadınlar erkeğin kendi vücut kokusuyla parfümü pek ayrıştıramazlar. Eğer bir kadın erkeğin çok güzel koktuğunu düşünüyorsa, bu vücudunun kendisi de olsa parfümü de olsa, onu çekici bulacaktır. Önemli olan kendi miskinizin kullandığınız kokuyla karışmasını sağlamak. Giyinmeden evvel göğsünüze sıktığınız bir sıkım parfüm kendi teninizle karışmasını ve kalıcı olmasını sağlayacaktır.

Eski anıları bastırın
Eğer bir kadının bir parfüme karşı tutkusu varsa onu kullanıp kullanmamayı iki kere düşünüp sonra karar verin. Çünkü eğer o koku onun aklına bir kere yerleşmişse başka bir parfümün onun yerini alması çok zor olabilir. Kadının tutkusu olduğu kokuyu daha önce birliktelik yaşadığı bir erkekle hem duygusal hem cinsel açıdan bağdaştırmış olma ihtimali çok yüksektir. İnsan burnu 10.000 farklı kokuyu ayırt edebilecek yapıdadır. Benim tavsiyem onu yeni bir kokuyla baştan çıkarmanız doğrultusunda.

Kokuları anılarla eşleştirin
Aroma tek başına anlamsızdır. Ne zamanki onu bir deneyimle birlikte yaşarsınız işte o zaman anlamlı bir hal alır. Bundan ötürü yeni bir parfüm kullanmaya başlayacaksanız onu ilk kullandığınız gün için özel bir plan yapın. Size bir ipucu: Yaptığınız programa göre kokularınızı ayırın. Gece çıkarken, gündüz programlarında ve evde geçen tembel günler için 3 ayrı kokunuz olsun. Böylece sevgiliniz o kokuları güzel geçen anlarınızda ilişkilendirmeye başlar ve ne zaman o kokuyu duysa o anları hatırlar.

Onda bir şeyinizi bırakın
2006 yılında Pittsburgh Üniversitesi’nde yapılmış bir araştırmada kadınların %72’sinin bazı geceler sevgilisine ait olan bir şeye sarılarak uyuduğunu gösteriyor. Söylenen en genel sebepse “onu hatırlatıyor” olması. Bundan dolayı uzun süre üzerinizde kalmış bir tişörtünüzü ya da kazağınızı onun evinde bırakın.

Continue Reading
Advertisement

STİL & BAKIM

HILLSIDE BEACH CLUB’DA İYİ HİSSEDİN

-

Editör :

İlklerin öncüsü Hillside Beach Club, 6-12 Mayıs tarihleri arasında 6. kez gerçekleşecek klasikleşen İyi Hissetme Haftası “Feel Good Week” programını açıkladı. Bedeni dinlendirirken, ruhu besleyecek aktivite ve atölyelerle hazırlanmış bu hafta boyunca deniz ve güneşin tadını çıkaran misafirler, iyi hissettiren yepyeni deneyimler yaşama imkanı da bulacak.

Yenilikçi uygulamaları ile ilklerin öncüsü konumunu yıllardır koruyan Hillside Beach Club, (İyi Hissetme Haftası) “Feel Good Week” ile misafirlerine ilham verici keşifler yapmanın mümkün olduğu bir program hazırladı. Bu özel hafta boyunca heyecanla beklenen aktivitelerin yanında misafirler, birbirinden farklı ve yenilikçi atölyeler ile de tanışacak.

İyi hissettiren atölyeler: Soundala, Ajna Light, Kristal ve Nefes Terapisi…

Bu yıl 6-12 Mayıs tarihleri arasında altıncısı gerçekleşecek Feel Good Week, gün boyu farklı konularda atölye, konuşma ve aktivitelerle dolu bir program sunuyor.

Tibet kaseleri, şaman davulu gibi etnik enstrümanlar kullanılarak bedeni yeniden akort etmeyi amaçlayan Soundala Terapi, belirli bir frekansta verilen led ışıklar ile derin meditasyona geçmeyi sağlayan Ajna Light, doğru nefes almayı öğreterek derin rahatlama sağlayan Nefes ve Kristal Terapisi, yıldız haritası okumanın inceliklerinin konuşulacağı Astroloji Atölyesi Feel Good Week’e özel, bedeni pozitif enerji ile doluracak aktivitelerden sadece birkaçı… Üstelik Hillside Beach Club misafirlerinin, tüm bu atölyelerle bağlantılı bireysel seanslara da katılma imkanı bulunuyor. 

Dileyen misafirler yeni güne Hillside Beach Club’ın sesiz koyu Silent Beach’de yoga ve meditasyon ile başlayabilir ya da gün içinde yin yoganın rahatlatan ve gevşeten etkisi ile tanışabilirler. Güne tertemiz bir zihinle merhaba diyen misafirler, hafta boyunca alanında uzman yoga eğitmenlerinin derslerini de deneyimleme imkanı bulacak. Yoga tutkunlarının heyecanla beklediği teknede yoga ve günbatımı meditasyonu ile Silent Beach’de gerçekleşecek gece meditasyonu haftanın unutulmaz etkinliklerinden olacak.

Süper besin “microfarm” ve Juice Atölyesi ile içten dışa iyi hisseddin

Çeşitli sebze ve ot tohumlarından büyüyen, yenilebilir bitkiler olan mikro yeşillikler ile ilgili detaylı bilgi sahibi olmanın mümkün olduğu atölye, bu özel hafta boyunca misafirlerle buluşacak. Katılan herkesin Living Food & Microfarm atölyesi sonunda kendi mikro yeşilliğini üretebilmesi ve bu süper besin deneyimini yaşamına katabilmesi mümkün. Feel Good Week kapsamında sağlıklı beslenme programlarını misafirlerine deneyimleterek göstermeyi amaçlayan bir diğer atölye ise Eating Well & Juice. Sebze ve meyve çeşitleri kullanarak “juice” yapımı ve faydaları hakkında detayların konuşulacağı atölye sonunda misafirler hem juice yapımı hakkında bilgi sahibi olacak, hem de bilinçli tüketimin yollarını öğrenecek.

Bu yıl programa yepyeni atölyeler eklendi

Eğlenirken öğreten “edutainment” akımının Türkiye’deki öncüsü Hillside Beach Club, bu yıl Feel Good Week programına yepyeni atölyeler de ekledi. Bitki özlerinden elde edilen yağların kişinin fiziksel, duygusal ve ruhsal sağlığı için kullanılması olarak özetlenebilen aromaterapi,  bu haftaya özel bir atölye ile misafirlerle buluşacak. Kokuların şifa verici özelliklerine değinilecek atölyenin sonunda katılımcılar seçtikleri kokulardan aromaterapi yağlarını oluşturabilecek ve dileyen misafirler kendilerine özel bu yağlar ile masaj yaptırabilecek.

Konuklar, İyi Hissetme Haftası boyunca deneyimledikleri atölyeler sonunda edindikleri yeni alışkanlıkları ve hobileri uygulama imkanı da bulacak. Canlı çiçeklerle yaka iğnesi veya saç tokası olarak tasarlanabilen parçaların yapılacağı atölye ile çiçeklerin iyi hissettiren enerjisi tüm haftaya yayılacak ve misafirler kendi ürettiği parçaları kullanabilecek. Konukların kendilerini doğanın enerjisine bırakarak iletişim kurma yollarını geliştirecekleri atölye Doğa ile Bağlantı Kurmak ise bu sezon Feel Good Week misafirleri ile buluşacak yeni atölyelerden. Hafta boyunca spirituel film gösterimlerinin gerçekleşeceği ve bu filmlerin bir uzman eşliğinde yorumlanacağı Hillside Beach Club Feel Good Week, bu yıl da iyi hissetmek isteyenlerin adresi olacak.

www.hillsidebeachclub.com

facebook.com/hillsidebeachclub

twitter.com/HillsideFethiye

instagram.com/hillsidebeachclub

Devamı

anaslide

AYAKKABININ ÖMRÜNÜ UZAT

-

Editör :

Ayakkabısına kıymet veren adamlardansanız, torunlarınıza dahi aktarmanız gereken bu muhafaza yöntemlerini mutlaka bilin.

Devamı

anaslide

GÜNDELİK HAYATTA ŞIKLIĞI YAKALAMANIN 21 KURALI

-

Editör :

Rahatlık sizin için ön plandaysa, salaş olmakla “jilet gibi” sportif giyinmek arasındaki farkı belirleyen 21 kuralımıza göz atın.

Kural 1
Stil, doğru kıyafetleri güzel taşımaktır.

1

Sizi ne giyerseniz giyin her daim beğenen ne yazık ki tek kişi var, o da anneniz. Geri kalan insanlar ilk değerlendirmeyi giydikleriniz üzerinden yapıyor. Güncel bir araştırmaya göre, kişiye özel dikilmiş takım elbisesiyle gezen adamlar, hazır giyimi tercih edenlere oranla daha yüksek gelirli ve daha güvenli olarak algılanıyor. İşin kötüsü, bu not birkaç saniye içinde veriliyor. İşi şansa bırakmadan, üzerinize tam oturan favori pantolonunuzu bularak temeli sağlam tutun. Artık onu dilediğiniz tişört veya ceketle kombinleyebilirsiniz. Pantolonunuz jean veya chino da olsa, bir terzi
tarafından vücudunuza göre dikilmiş gibi durmalı. Ne bacaklarınız pantolonun içinde dans etmeli, ne de paçalar yerlerde sürünmeli.

Ceket Tween  990 TL
Triko Lacoste 379 TL
Pantolon KİP 139 TL
Gözlük Ray-Ban  600 TL

Devamı

Popüler

 

www.pilioo.com