Bizi Takip Edin
Men's Health Türkiye

Men's Health Türkiye

KOCAMAN KOLLARA GİDEN 10 KESTİRME YOL

FITNESS

KOCAMAN KOLLARA GİDEN 10 KESTİRME YOL

-

 

Nispeten az efor isteyen, zaman kazandıran bu 10 ipucu ile bisepslerinize, trisepslerize ve ön kollarınıza güç ve boyut katın!

1

Hedef kasınızı belirleyin

İlk olarak üzerine yükleneceğiniz kası ve ya da kas grubunu belirleyin. Araştırmalar o hedef alanın, doğru çalışma sonrası diğer alanlara nazaran %33 daha verimli geliştiğini ortaya koyuyor.

2

Stres Topu

Kötü bir gün müydü? Hıncınızı stres topundan çıkarın! Bu hareket ön kollarınızı kuvvetlendirecek ve böylelikle daha büyük hareketlerden daha çok verim almanızı sağlayacaktır.

3

Ağırlık kullanmadan hızlı kaslanma

Antrenmanınızı salonda yapmıyor bile olsanız, trisepslerinizi basit hareketlerle geliştirmeniz mümkün. Bildik şınav pozisyonuyla başlayın, vücudunuzu el bileklerinizi bükerek geriye doğru kaydırın. Evet, biraz acıyacak ama oldukça hızlı bir çözümdür.

4

On ikiye kadar sayın

Optimum kas gelişimi için sihirli bir sayı. 12 ve katları.

5

Yardımcı kaslar

Lateral deltoidler (yani omuzlarınızın hemen önü) önemli! Kolay ve hızlı gelişen kaslardır. Kollarınızın üst kısımlarına boyut katarlar ve daha büyük gösterirler.

6

Kendinizi hazırlayın

Press hareketlerinde hemen sakatlanıyorsanız, işte size sakatlık önleyici bir ipucu: Derinlik press-upları. Yerden yüksek iki kutuya ellerinizi koyarak press-up pozisyonuna geçin. Ellerini kutuların arasında düşürün, yarım press-up’a geçin. Kollarınız darbelere alıştıkça, daha ciddi ağırlıklara da hazır hale geleceksiniz. İşte antrenmanın yoğun kısmına da o zaman başlayın.

7

Kaslarınızın açma kapama düğmesi

Kas aktivasyonu meselesini muhtemelen evvelden duymuştunuz. Kaslarınızın açma kapama düğmesine basmak gibi düşünün. Bisepslerinizi açmanın formülü oldukça basit: Gerin. Sadece bu germe bile kas inşasında etkilidir.

8

Televizyon karşısı keyfi

Televizyon karşısında yayılıp kalmalara artık son! Breaking Bad izlerken mesela, bir elinizde bir dumbbell ya da kettlebell olsun; tutun öylece. Bu hareketsizliğin kendisi de aslında bir çeşit antrenmandır, ön kollarınız ve bisepsleriniz için etkilidir. Diğer elinizle de kumandayı tutuabilirsiniz hem böylece!

9

Pozcu olun
Evet, vücut geliştirmeciler ayna karşsına geçip vücutlarını izlerler. Bunun sebebi vücutlarındaki doğru kaslara odaklanabilmektir. Trisepslerinizi iyice esnetene dek izleyin ve bunu ağırlık kaldırırken de yapın.

10

Grup Dinamiği

Ön kolunuzu çalıştırmamayı aklınızdan çıkarın. Deadlift ve upright row gibi hareketlerle daha da genişleteceksiniz zaten.

 

 

 

Continue Reading
Advertisement

FITNESS

Kuaförlükten Fitness Antrenörlüğüne

-

Kuaförlükten fitnes antrenörlüğüne giden yolun kahramanı Michell Kaylee ile tanışın. Kendisi fitnessçı kadınlar arasında fark yaratıyor.

Fitnessçı kadın, vücutcu kadın ve erkekler, fitness modelleri, bikini modeller ve daha fazla fitness fenomenleri dosyamızda!

Michell Kaylee, İsviçre’den bir fitness uzmanı ve bikini modelidir. Estetik ve fit vücudu ile Michell, takipçilerinin sağlıklı bir yaşam tarzı sürdürmesi için bir ilham kaynağıdır.

Michell her zaman böyle değildi, alkol ve abur cubur yeme alışkanlığını çok abarttığı bir geçmişi vardı.

Michell Kaylee, 1994 yılında İsviçre’nin Sursee kentinde doğdu. Büyürken Michell’in ailesi, özellikle başarılı bir dövüş sanatçısı olan babası olmak üzere aktif kalmasını teşvik etti.

Babasının yaptığı şey ilgisini çekti, Michell ayak izlerini takip etmeye ve altı yaşında dövüş sanatlarına katılmaya karar verdi.

Zorunlu eğitimden sonra kuaför olmak isteyen Michell Kaylee, çırak olarak bu işe başladı. Hem spor hem iş hayatı devam ederken ve Michell dövüş sanatlarında büyük yetenekler sergilerken,bir süre sonra spora ilgisini kaybetti.

Kendisini yavaş yavaş alkole de veren ünlü isim, sağlıksız yiyeceklerden de uzak duramıyordu.

Daha sonra çevresindekilerin de teşvikiyle spora tekrar sarıldı ve şimdilerde neredeyse tüm dünyanın tanıdığı ünlü bir instagram fenomeni.

Devamı

FITNESS

Bruce Lee antrenmanı

-

Editör :

Quentin Tarantino’nun ülkemizde 23 Ağustos’ta vizyona girmesi planlanan yeni filmi Once Upon a Time in Hollywood’da efsanevi aktörü canlandıran Mike Moh, bu zor role nasıl hazırlandığını anlattı.

Mike Moh karma dövüş sanatlarına genç bir delikanlıyken Power Rangers, Ninja Kaplumbağalar ve tabii ki Bruce Lee filmleriyle birlikte başladı. 20 yıllık bir sürenin ardından tekvandoda beşinci derece siyah kuşak sahibi olan Moh, bu yaz sonu vizyona girecek olan Quentin Tarantino’nun son filmi Once Upon a Time in Hollywood’da ise Bruce Lee rolünü kaptı.

Bruce Lee rolüne hazırlanmak, tahmin edebileceğiniz gibi hiç de kolay değil. Moh seçmelere çağrıldıktan sonra hazırlık için yalnızca 3 ayı vardı. Moh, “Bruce Lee’yi hakkını vererek canlandırabilmek için sadece kişiliğini araştırmakla yetinemezdim” diyor ve ekliyor: “Nasıl beslenip nasıl antrenman yaptığını da bilmeliydim”.

Moh, Bruce Lee rolüne hazırlanırken ne bir ünlü antrenörüyle anlaştı, ne de spor salonuna kaydoldu. Bunları yapmak yerine Bruce Lee’nin karma dövüş sanatları tekniği üzerinde çalıştı ve efsane oyuncunun egzersizlerini kendi antrenmanlarına uyarladı. Bruce Lee’nin boks tutkunu olduğunu söyleyen ve antrenmanlarına başlamadan önce birçok boksör gibi ip atlayarak ısınan Moh, “İp atlamak eklemlerinizi, sinirlerinizi ve kaslarınızı ısındırır. Ayrıca zamanlamalarınızı ve ayak çabukluğunuzu da geliştirir” diyor.

Moh akabinde ise şınav çekiyordu. Bruce Lee’nin tek parmakla çektiği şınavı tüm dünya bilse de, Moh bu yöntemi uygulamaya çalışmadı. Moh, rolün hakkını verebilmek adına klasik şınav, archer pushup ve Superman pushup yaptı.

Bruce Lee stili

Bruce Lee’nin karın antrenmanları ise ayrı bir efsanedir. 20 Temmuz 1973 yılında aramızdan ayrılan Lee, V-sit egzersizinden dragon flag hareketine kadar birçok hareket yapıyordu. Moh ise bu hareketleri yapabilecek seviyeye gelebilmek için hanging leg raise ve windshield wiper egzersizlerini yaptı.

Karma dövüş sanatları yeteneğini yumruklar ve tekmelerle sivrilten Moh, aynı zamanda kontrollü olmaya da odaklandı. Brad Pitt’in de rol aldığı filmde Moh’un en son istediği şey rol arkadaşını yaralamaktı. Moh, “Çekimlerde Lee gibi güçlü ve hızlı olabilmemin yanında, tekmelerimin de yüzde 100 kontrollü olması gerekiyordu. Sevgili Brad Pitt’in kaburgalarını kırmak isteyeceğim son şeydi” diyor.

Moh çalışmalarında geleneksel ancak oldukça etkili burpee hareketini de ekledi. Bu burpee çalışmalarının sonlarında ise birkaç ters takla attı. Sonuçta yaptığı antrenmanlar Bruce Lee’ninkiler gibi olmalıydı.

Bruce Lee’den ilham alan antrenman

İp Atlama

100 tekrar

Şınav

30 tekrar

Archer Pushup

20 tekrar

Superman Pushup

10 tekrar

Hanging Leg Raise

20 tekrar

Windshield Wipers

10 tekrar

Yumruk

3 dakika x 3 raunt

Tekme

30 tekrar

Burpee

1 dakika x 3 set

Devamı

FITNESS

Muhteşem değişim: Lauren Tickner

-

Lauren Tickner Surrey, İngiltere’den bir spor modeli ve video blog yazarı. Lisede fazla kilolu olan Lauren Tickner yeni haliyle görenleri şaşırtıyor.

Lisedeyken fazla kilolarından şikayetçi olan ve her gün aşırı sıkı diyetlere ve saatlerce süren kardiyoya başvuran Lauren, kısa sürede sağlıksız bir kilo vermişti.

Fitnessçı kadınlar, kaslı kadınlar ve sporcu kadınların yaşam öykülerini toparladığımız dosyamızın diğer üyelerini web sitemizde bulabilirsiniz.

Sonuç olarak, zihinsel ve fiziksel sağlığı kötüleşti ve anksiyete ataklarından acı çekmeye başladı.

Lauren’in hayatı, ağırlık çalışmasını keşfettiğinde tamamen değişti. Ağırlıklarla antrenman yapma yaklaşımını benimsedikten sonra, daha dengeli bir diyet uygulayan Lauren’in fiziksel sağlığını düzeltti.

Dönüşümüne başladığından beri, Lauren hayatta uzun bir yol kat etti. Bir sosyal medya yıldızı ve fitness modeli oldu ve inanılmaz hikayesiyle sayısız insana ilham verdi.

Lauren Tickner, zorbalık, kilo sorunları, depresyon ve yaşamındaki birçok başarısızlığa karşı mücadele etti. Hepimiz ilham bulabileceği bir isim.

Devamı

Popüler

 

 

www.pilioo.com