Bizi Takip Edin

SEKS & İLİŞKİLER

KIZ ARKADAŞINIZLA ROMANTİK KOMEDİ İZLEMEYİ SEVMİYORSANIZ BİR DAHA DÜŞÜNÜN

-

 

arzuSizin kibarca tolere ettiğiniz filmler onu tahrik ediyor olabilir.

Saçma bulduğunuz şeyler seksi olabilir: Hollanda’da gerçekleştirilen araştırmaya göre romantik filmler kadınları tahrik edebiliyor.

Araştırmada kadınlar ‘Titanic’ ve ‘Ahlaksız Teklif’ gibi Hollywood filmlerindeki hassas aşk sahnelerini izledikten sonra, müstehcen klipleri izlediklerinden daha fazla örtülü arzu dürtüleri gösterebiliyorlar. Erkeklerin arzuları ise bu sahneleri izledikten sonra düşüşe geçiyor. Erkekler hisli sahnelerden ziyade seks sahnelerini görmeyi tercih ediyorlar.

Peki romantik sahneler neden onu ateşliyor? Araştırmacılardan Dr. Marieke Dewitte’e göre kadınların cinsel motivasyonları sadece seks bazlı görüntülerden ziyade, ilişki bazı görüntülerden daha fazla etkileniyor.

Hepsi evrimle alakalı: Kadınlar yakışıklı bir mağara adamıyla üstlerini çıkarmaya alışabilmek için öncelikle ilişki(msi) hissiyatlar yaşama ihtiyacı duyuyorlar. Bunun sebebi Neandarthellerden beri kadınların çocuklarının hayatını korumak için güçlü partnerlere ihtiyaç duymaları.

Bir daha ki sefere kız arkadaşınız, Hugh Grant’in oynadığı bir romantik komedi izlemek istediğinde, burun kıvırmak yerine patlamış mısırı hazırlamaya başlayın.

SEKS & İLİŞKİLER

Orgazmın vücuda 8 faydası

Umut Doğan Yıldız

-

Orgazm olmanın faydaları nelerdir? İşte orgazmın vücuda 8 faydası!

Devamı

SEKS & İLİŞKİLER

Vajinal orgazm nasıl olur?

Umut Doğan Yıldız

-

Vajinal orgazm nasıl meydana gelir, vajinal orgazm nedir, vajinal orgazm nasıl olunur? İşte vajinal orgazm hakkında daha önce bilmedikleriniz.

Vajinal orgazm vajinanın içerisinde, üst tarafta yaklaşık 6-7 cm derindeki,  “G noktası”nın  uyarılması sonucu  yaşanıyor.

Vajinal orgazm nedir? 

Vajinal orgazm, vajinadan gelen ve genellikle G noktasına bağlı uyarılardır. Tahrik olduğunda , nefes hızı artar, G noktasına ve vajinanın alt kısımlarına kan daha hızlı bir şekilde hücum eder. Bu sırada vajina penisi daha iyi kavrayabilmek adına darlaşır.  G noktası vajinanın ön tarafının 50-80 mm içinde yer alır. Buraya baskı uygulandığında vajina duvarının arkasındaki klitoral kompleksin parçası olan hassas kısım uyarılır. Bu uyarı kişiye çok yoğun ve haz verici bir his verir ve idrar gelmesine benzer bir his olarak da tarif edilebilir.

Genital bölgedeki kasların gerginleşmesi, üst düzey bir coşkuya doğru yol alabilir.

Vajinal orgazm nasıl olunur? Vajinal orgazm nasıl yaşanır?

 Yapılan araştırmalara göre yalnızca üç kadından sadece biri sevişme anında vajinal orgazma ulaşabiliyor. G noktasındaki uyarıları tüm vücuda yayılmaya başladığı anda büyük patlama geliyor demektir.

Misyoner pozisyonu vajinal orgazm için birebir

Derin bir penetrasyonun gerçekleşebilmesi için kalçadan eğilmek yeterli olacaktır. Örneğin ilk olarak bacakların birbirine yakın olduğu, alnın ya da dirseklerin yatağa dayalı olduğu pozisyon ya da bacakların çeneye doğru yaklaştırıldığı misyoner pozisyonu vajinal orgazmdaki büyük patlamaya olumlu etkide bulunur.

 

Devamı

SEKS & İLİŞKİLER

Kadınlar erekte olur mu?

Umut Doğan Yıldız

-

The Wonder Down Under: A User’s Guide to the Vagina kitabının yazarlarından, Cinsellik Eğitmeni Dr. Nina Brochmann kadın ereksiyonu meselesini açıklıyor.

Kadın ereksiyonu denilen şey gerçekmiş! 

Bir klitoris gerçeği: Orada 8.000 sinir ucu var ve bu oran erkeklerin penisindekinin tam iki katı. The Wonder Down Under: A User’s Guide to the Vagina kitabının yazarlarından, Cinsellik Eğitmeni Dr. Nina Brochmann“Klitoris, dört bacak ve boyun kısmından oluşan büyük bir organdır. İçeride kalan ve genital bölgeyi çevreleyen kısmı 11 cm’e kadar uzanabilir” diyor.

Kadınların cinsel organı daha hassas!

Klitoris, peniste bulunan erektil dokunun aynısına sahip.  Bu nedenle  kadınlar da erekte olabiliyorlar.  Cinsellik Eğitmeni Dr. Nina Brochmann, Kadınlar gecede sekiz kereye kadar erekte oluyor” diyor. Sabah ereksiyonunun kadınlardaki haline “klitoral gece ereksiyonu” deniyor.

Brochmann, bu durumu şöyle anlatarak açıklama yapıyor:

“Cinsel uyarılma söz konusu olduğunda erkek ve kadınlar arasında, anatomik ve fizyolojik fark çok az. Biz kadınlar da penis gibi erekte olabilen ve uyarılan bir cinsel organa sahibiz. Bu çoğu kadının sabahları seks yapmaktan hoşlanmasının nedenini açıklayabilir.”

Devamı

Popüler