Bizi Takip Edin

STİL & BAKIM

KIYAFETLERİNİZ HAKKINDA

-

 

İş görüşmeleri için en uygun kıyafetler…

İş piyasasının sahip olduğu konum gereği, giyim ve kıyafet seçimi konusu, hâlâ ‘akça değer’ olarak önemini koruyor.

Koyu renk takımlar ile klasik bir hava taşıyın!
Koyu renk takımlar, yüzyıllardır erkeklerin daha zeki ve uzun görünmesini sağlıyor. Bu nedenle en az bir tane siyah renkli takım elbisenizin olmasını öneriyoruz. Hatta gardırobunuzda, mavi renkten de iki adet takım elbise bulundurmanızda fayda var. Ya da kül renginden üç adet… Sadeliği simgeleyen takım elbiseler içerisinde; özellikle siyah olanlar, tuvale yansıyan bir resim gibi kişisel özelliklerinizi gösterir. Bu arada kravatınızın rengi ile kumaşının takım elbiseniz ile uyumlu olmasına özen gösterin.

İşlem tamam, takım elbisenizi gardırobunuza asın ve kariyerinizi geliştirmeye devam edin.

Çizgili takımlarda favori, ince çizgili olanlar!
Takım elbiselerdeki çizgiler, Londra döviz bürolarının eski hesap defterlerindeki ‘hürmeti’ simgeleyen kolonlarını anımsatır. Bu sebeple mümkün mertebe geniş aralıklı çizgilere sahip olan takım elbiselerini tercih etmeyin. Geniş aralıklarla göze çarpan bu çizgiler, tebeşir çizgileri olarak adlandırılmakla beraber; gangsterleri çağrıştırır. İnce ve silik görünümlü çizgili takımlardaki çizgiler ise 15 adım uzaklıktan görülemezler bile…

Düğmeli takımların anlamları!

Tek düğmeli takımlar:
Düğme stilleri arasındaki en aristokrat olan düğmeler, tek düğmeliler olup, tek düğmeli takımlar da koyu renkli takımlardan sonra en iyi görüntüyü verir. Tek düğmeli takım elbise giyen bir adam, muhtemelen sosyal ortamlarda fazla zaman harcıyor ve günlük işleri için bu tarz bir kıyafeti giymeye ihtiyaç duymuyordur.

Çift düğmeli takımlar:
Görünüş olarak hatasız olan erkekler için tasarlanan bu tarz takımlar; tüm iş görüşmeleri için uygun olup, vücudun her bölgesini güzel gösterir.

3 düğmeli takımlar:
60’lı yılların modacıları tarafından ortaya atılan bu stil daha çok, ‘geleneksel’ görünmek isteyen erkekler için uygundur. İki düğme üstte olacak şekilde tasarlanan bu takımları, güncel moda akımları içerisinde de görebilirsiniz.

4 düğmeli takımlar:
Bizonları asla sevmedik! Dört düğmeli bu takımlar, erkekleri ‘Austin Powers’ gibi göstermekle birlikte; günümüzün demode kıyafetleri listesinde yer almaktadır.

Tavsiyelerimiz:
Moda kulvarları arasında dolaşan koku bekçileri için iyi haberlerimiz var: İki düğmeli takımlar yolda… İki düğmeli takımlardaki üstteki düğme, göğsü kapatmakla beraber; üç düğmeli stile göre sizi daha havalı gösterecektir. Ayrıca günümüzün moda trendlerine göre geniş üstler, aşağıya doğru indikçe daralan kalıplar şeklinde tasarlanıyor. Bu arada takım elbiselerindeki yüksek fiyatlara aldanıp; pahalı takımların, her zaman yüksek kaliteli kıyafetler olamayacaklarını hatırlayın.

Ve son tavsiye, ünlü erkek moda tasarımcısı Neiman Marcus’tan: Neiman Marcus,“Plastik yerine metal fermuar, iyi bir komşu olduğunuzun işaretidir!” diyerek, en azından komşuluk ilişkileriniz adına, fermuar seçimlerinizin de önemli olduğuna dikkat çekiyor.

Continue Reading
Advertisement

STİL & BAKIM

HILLSIDE BEACH CLUB’DA İYİ HİSSEDİN

-

Editör :

İlklerin öncüsü Hillside Beach Club, 6-12 Mayıs tarihleri arasında 6. kez gerçekleşecek klasikleşen İyi Hissetme Haftası “Feel Good Week” programını açıkladı. Bedeni dinlendirirken, ruhu besleyecek aktivite ve atölyelerle hazırlanmış bu hafta boyunca deniz ve güneşin tadını çıkaran misafirler, iyi hissettiren yepyeni deneyimler yaşama imkanı da bulacak.

Yenilikçi uygulamaları ile ilklerin öncüsü konumunu yıllardır koruyan Hillside Beach Club, (İyi Hissetme Haftası) “Feel Good Week” ile misafirlerine ilham verici keşifler yapmanın mümkün olduğu bir program hazırladı. Bu özel hafta boyunca heyecanla beklenen aktivitelerin yanında misafirler, birbirinden farklı ve yenilikçi atölyeler ile de tanışacak.

İyi hissettiren atölyeler: Soundala, Ajna Light, Kristal ve Nefes Terapisi…

Bu yıl 6-12 Mayıs tarihleri arasında altıncısı gerçekleşecek Feel Good Week, gün boyu farklı konularda atölye, konuşma ve aktivitelerle dolu bir program sunuyor.

Tibet kaseleri, şaman davulu gibi etnik enstrümanlar kullanılarak bedeni yeniden akort etmeyi amaçlayan Soundala Terapi, belirli bir frekansta verilen led ışıklar ile derin meditasyona geçmeyi sağlayan Ajna Light, doğru nefes almayı öğreterek derin rahatlama sağlayan Nefes ve Kristal Terapisi, yıldız haritası okumanın inceliklerinin konuşulacağı Astroloji Atölyesi Feel Good Week’e özel, bedeni pozitif enerji ile doluracak aktivitelerden sadece birkaçı… Üstelik Hillside Beach Club misafirlerinin, tüm bu atölyelerle bağlantılı bireysel seanslara da katılma imkanı bulunuyor. 

Dileyen misafirler yeni güne Hillside Beach Club’ın sesiz koyu Silent Beach’de yoga ve meditasyon ile başlayabilir ya da gün içinde yin yoganın rahatlatan ve gevşeten etkisi ile tanışabilirler. Güne tertemiz bir zihinle merhaba diyen misafirler, hafta boyunca alanında uzman yoga eğitmenlerinin derslerini de deneyimleme imkanı bulacak. Yoga tutkunlarının heyecanla beklediği teknede yoga ve günbatımı meditasyonu ile Silent Beach’de gerçekleşecek gece meditasyonu haftanın unutulmaz etkinliklerinden olacak.

Süper besin “microfarm” ve Juice Atölyesi ile içten dışa iyi hisseddin

Çeşitli sebze ve ot tohumlarından büyüyen, yenilebilir bitkiler olan mikro yeşillikler ile ilgili detaylı bilgi sahibi olmanın mümkün olduğu atölye, bu özel hafta boyunca misafirlerle buluşacak. Katılan herkesin Living Food & Microfarm atölyesi sonunda kendi mikro yeşilliğini üretebilmesi ve bu süper besin deneyimini yaşamına katabilmesi mümkün. Feel Good Week kapsamında sağlıklı beslenme programlarını misafirlerine deneyimleterek göstermeyi amaçlayan bir diğer atölye ise Eating Well & Juice. Sebze ve meyve çeşitleri kullanarak “juice” yapımı ve faydaları hakkında detayların konuşulacağı atölye sonunda misafirler hem juice yapımı hakkında bilgi sahibi olacak, hem de bilinçli tüketimin yollarını öğrenecek.

Bu yıl programa yepyeni atölyeler eklendi

Eğlenirken öğreten “edutainment” akımının Türkiye’deki öncüsü Hillside Beach Club, bu yıl Feel Good Week programına yepyeni atölyeler de ekledi. Bitki özlerinden elde edilen yağların kişinin fiziksel, duygusal ve ruhsal sağlığı için kullanılması olarak özetlenebilen aromaterapi,  bu haftaya özel bir atölye ile misafirlerle buluşacak. Kokuların şifa verici özelliklerine değinilecek atölyenin sonunda katılımcılar seçtikleri kokulardan aromaterapi yağlarını oluşturabilecek ve dileyen misafirler kendilerine özel bu yağlar ile masaj yaptırabilecek.

Konuklar, İyi Hissetme Haftası boyunca deneyimledikleri atölyeler sonunda edindikleri yeni alışkanlıkları ve hobileri uygulama imkanı da bulacak. Canlı çiçeklerle yaka iğnesi veya saç tokası olarak tasarlanabilen parçaların yapılacağı atölye ile çiçeklerin iyi hissettiren enerjisi tüm haftaya yayılacak ve misafirler kendi ürettiği parçaları kullanabilecek. Konukların kendilerini doğanın enerjisine bırakarak iletişim kurma yollarını geliştirecekleri atölye Doğa ile Bağlantı Kurmak ise bu sezon Feel Good Week misafirleri ile buluşacak yeni atölyelerden. Hafta boyunca spirituel film gösterimlerinin gerçekleşeceği ve bu filmlerin bir uzman eşliğinde yorumlanacağı Hillside Beach Club Feel Good Week, bu yıl da iyi hissetmek isteyenlerin adresi olacak.

www.hillsidebeachclub.com

facebook.com/hillsidebeachclub

twitter.com/HillsideFethiye

instagram.com/hillsidebeachclub

Devamı

anaslide

AYAKKABININ ÖMRÜNÜ UZAT

-

Editör :

Ayakkabısına kıymet veren adamlardansanız, torunlarınıza dahi aktarmanız gereken bu muhafaza yöntemlerini mutlaka bilin.

Devamı

anaslide

GÜNDELİK HAYATTA ŞIKLIĞI YAKALAMANIN 21 KURALI

-

Editör :

Rahatlık sizin için ön plandaysa, salaş olmakla “jilet gibi” sportif giyinmek arasındaki farkı belirleyen 21 kuralımıza göz atın.

Kural 1
Stil, doğru kıyafetleri güzel taşımaktır.

1

Sizi ne giyerseniz giyin her daim beğenen ne yazık ki tek kişi var, o da anneniz. Geri kalan insanlar ilk değerlendirmeyi giydikleriniz üzerinden yapıyor. Güncel bir araştırmaya göre, kişiye özel dikilmiş takım elbisesiyle gezen adamlar, hazır giyimi tercih edenlere oranla daha yüksek gelirli ve daha güvenli olarak algılanıyor. İşin kötüsü, bu not birkaç saniye içinde veriliyor. İşi şansa bırakmadan, üzerinize tam oturan favori pantolonunuzu bularak temeli sağlam tutun. Artık onu dilediğiniz tişört veya ceketle kombinleyebilirsiniz. Pantolonunuz jean veya chino da olsa, bir terzi
tarafından vücudunuza göre dikilmiş gibi durmalı. Ne bacaklarınız pantolonun içinde dans etmeli, ne de paçalar yerlerde sürünmeli.

Ceket Tween  990 TL
Triko Lacoste 379 TL
Pantolon KİP 139 TL
Gözlük Ray-Ban  600 TL

Devamı

Popüler

 

www.pilioo.com