Bizi Takip Edin
Men's Health Türkiye

Men's Health Türkiye

KIYAFETLERİNİZ HAKKINDA

STİL & BAKIM

KIYAFETLERİNİZ HAKKINDA

-

 

İş görüşmeleri için en uygun kıyafetler…

İş piyasasının sahip olduğu konum gereği, giyim ve kıyafet seçimi konusu, hâlâ ‘akça değer’ olarak önemini koruyor.

Koyu renk takımlar ile klasik bir hava taşıyın!
Koyu renk takımlar, yüzyıllardır erkeklerin daha zeki ve uzun görünmesini sağlıyor. Bu nedenle en az bir tane siyah renkli takım elbisenizin olmasını öneriyoruz. Hatta gardırobunuzda, mavi renkten de iki adet takım elbise bulundurmanızda fayda var. Ya da kül renginden üç adet… Sadeliği simgeleyen takım elbiseler içerisinde; özellikle siyah olanlar, tuvale yansıyan bir resim gibi kişisel özelliklerinizi gösterir. Bu arada kravatınızın rengi ile kumaşının takım elbiseniz ile uyumlu olmasına özen gösterin.

İşlem tamam, takım elbisenizi gardırobunuza asın ve kariyerinizi geliştirmeye devam edin.

Çizgili takımlarda favori, ince çizgili olanlar!
Takım elbiselerdeki çizgiler, Londra döviz bürolarının eski hesap defterlerindeki ‘hürmeti’ simgeleyen kolonlarını anımsatır. Bu sebeple mümkün mertebe geniş aralıklı çizgilere sahip olan takım elbiselerini tercih etmeyin. Geniş aralıklarla göze çarpan bu çizgiler, tebeşir çizgileri olarak adlandırılmakla beraber; gangsterleri çağrıştırır. İnce ve silik görünümlü çizgili takımlardaki çizgiler ise 15 adım uzaklıktan görülemezler bile…

Düğmeli takımların anlamları!

Tek düğmeli takımlar:
Düğme stilleri arasındaki en aristokrat olan düğmeler, tek düğmeliler olup, tek düğmeli takımlar da koyu renkli takımlardan sonra en iyi görüntüyü verir. Tek düğmeli takım elbise giyen bir adam, muhtemelen sosyal ortamlarda fazla zaman harcıyor ve günlük işleri için bu tarz bir kıyafeti giymeye ihtiyaç duymuyordur.

Çift düğmeli takımlar:
Görünüş olarak hatasız olan erkekler için tasarlanan bu tarz takımlar; tüm iş görüşmeleri için uygun olup, vücudun her bölgesini güzel gösterir.

3 düğmeli takımlar:
60’lı yılların modacıları tarafından ortaya atılan bu stil daha çok, ‘geleneksel’ görünmek isteyen erkekler için uygundur. İki düğme üstte olacak şekilde tasarlanan bu takımları, güncel moda akımları içerisinde de görebilirsiniz.

4 düğmeli takımlar:
Bizonları asla sevmedik! Dört düğmeli bu takımlar, erkekleri ‘Austin Powers’ gibi göstermekle birlikte; günümüzün demode kıyafetleri listesinde yer almaktadır.

Tavsiyelerimiz:
Moda kulvarları arasında dolaşan koku bekçileri için iyi haberlerimiz var: İki düğmeli takımlar yolda… İki düğmeli takımlardaki üstteki düğme, göğsü kapatmakla beraber; üç düğmeli stile göre sizi daha havalı gösterecektir. Ayrıca günümüzün moda trendlerine göre geniş üstler, aşağıya doğru indikçe daralan kalıplar şeklinde tasarlanıyor. Bu arada takım elbiselerindeki yüksek fiyatlara aldanıp; pahalı takımların, her zaman yüksek kaliteli kıyafetler olamayacaklarını hatırlayın.

Ve son tavsiye, ünlü erkek moda tasarımcısı Neiman Marcus’tan: Neiman Marcus,“Plastik yerine metal fermuar, iyi bir komşu olduğunuzun işaretidir!” diyerek, en azından komşuluk ilişkileriniz adına, fermuar seçimlerinizin de önemli olduğuna dikkat çekiyor.

Continue Reading
Advertisement

STİL & BAKIM

5 Maddede Keratin Bakımı

-

Editör :

Saçı uzatma etkisiyle bilinen keratin saç bakımı, artık yalnızca kadınlar tarafından değil, erkeklerden de büyük ilgi görüyor

Günümüzde erkeklerin gittiği birçok berber ve kuaförde de uygulanan keratin bakımı, bilhassa uzun saç seven erkekler tarafından rağbet görürken, parlak, yumuşak ve düz saç sevenlerin de tercihi olmakta.

Keratin kullanımıyla yapılan saç bakımları, saçı kıvırcık ve başa çıkılmaz erkeklerin saçlarını da düz ve sağlıklı hale getirmeleriyle biliniyor. Tıpkı kadınlarda olduğu gibi erkeklerde de saçlar, görünümü etkileyen önemli bir faktördür. Sağlıklı görünen düz saçlar, model oluşturmada kişiye kolaylık sağlıyor ve kadınların dikkatini daha fazla çekebilmenize yardımcı oluyor.

Keratin Bakımının Faydaları

Keratin bakımı, saçı düzleştirme ve sağlıklı hale getirme konusunda devamlı olarak övülüyor. Peki, bunun nedenini merak ettiniz mi? Keratin saç bakımı, diğer bakım yöntemleriyle kıyasla çok daha güvenli ve etkilidir. Keratin bakımının faydalarını beş farklı maddede sıralayabiliriz.

1. Zehirli kimyasallar içermez

Keratin, insan vücudu tarafından doğal yollarla üretilen bir protein türüdür. Deri hücrelerinde, tırnaklarda ve saçlarda doğal yapıtaşı olarak bulunur. Sürekli olarak şampuan, saç kremi ve saç ürünleri kullandığınızda ise saçlarınızdaki keratin miktarı azalır. Bu durum da saçınızın kuru ve kıvırcık bir yapıya bürünmesine neden olur. Bunun nedeni piyasadaki birçok ürünün saçın katmanlarına derinlemesine nüfuz eden kimyasallar içermesidir.

Keratin bakımı, kullanılan formülün doğal olması sebebiyle hiçbir kimyasal faktörü içermez. Yani saçınız herhangi bir şekilde zarar görmez. Aksine keratin bakımı, saçınızdaki parıltıyı ortaya çıkarak şekilde içeriden dışarıya doğru onarım gerçekleştirir.

2. Etkileri uzun vadelidir

Keratin bakımı yaptırmanın iyi taraflarından bir diğeri de, bu bakımdan sonraki haftalar boyunca ek bir bakım yaptırmanıza gerek olmamasıdır. Keratin bakımının etkileri, dört aya kadar devam eder. Bunun sebebi saç foliküllerine nüfuz ederek onarması, saçta meydana gelen hasarları kökten uca kadar gidermesidir. Keratin bakımı sonrası daha parlak ve göz alıcı saçların keyfini uzun bir süre boyunca çıkarabilirsiniz.

3. Düzleştirici kullanmanız gerekmez

Keratin bakımı yaptırdıktan sonra saçınızın düzleşmesi ve parlak görünmesi için her sabah düzleştirici ya da fön gibi cihazlarla uğraşmanız gerekmez. Saçınızın doğal yağlarını salgılayabilmesini sürdürmesi adına, saçlarınızı düzenli olarak taramanız ya da fırçalamanız yeterlidir. Öte yandan devamlı olarak düzleştirici kullanmak da meydana gelen ısı nedeniyle saçlarınıza zarar verir.

4. Saçın hacmini ve şeklini korur

Birçok kişi, keratin bakımının saçlarının hacmini ve şeklini etkileyeceğini düşünür. Fakat bu kesinlikle yanlıştır. Keratin bakımının özelliği saçlardaki hasarı gidermesi ve saçın sağlığını korumasıdır. Keratin bakımı saçlarınızın şekline ya da hacmine herhangi bir zarar vermez.

5. Tüm saçlar tiplerine uygun

Keratin bakımı kıvırcık ve karmaşık saçlar dahil tüm saç tiplerine uygulanabilen bir bakımdır. Ancak bu tarz saçlara uygulanan bakım, diğer türlerden biraz daha uzun sürebilir.

Keratin Bakımından Sonra Yapılması Gerekenler

1. Keratin bakımının saçlarınız tarafından iyi bir şekilde emilebilmesi için saçınızı 72 saate kadar yıkamayın.

2. Saçınıza herhangi bir jel ya da şekillendirici sürmeyin. Kuaförünüzün önerileri doğrultusunda saçınızı 3 gün boyunca yalnızca şampuan ve kremle yıkayın. Kullandığınız şampuanın ve kremin sülfat ve sodyum içermiyor olmasına dikkat edin.

3. Saçınızı toplamayın, serbest bırakın.

Devamı

ERKEK AKLI

El desenli bikini üstü modası

-

Tasarımcı Adriana Degreas tarafından tasarlanan el desenli bikini üstü, üstsüz güneşleniyor gibi görünmeyi sağlıyor.

İşte plajlarda kafa karışıklığına neden olabilecek el desenli bikinli…

Brezilyalı tasarımcı Adriana Degreas, sanki göğüslerini tutan bir kadın varmış gibi bir ikonik bir bikini üstü tasarladı ve bu tasarımıyla hem moda camiasında hem de sosyal medyada çok konuşuldu.

Bikini tuhaf karşılansa da birçok kişi tarafından giyilerek plajlardaki yerini aldı. Instagram’da paylaşılan bikini fotoğrafları bin 200’ün üstünde beğeni ve yüzlerce yorum aldı. İnsanların şimdiki yorumu bu tasarım için gayet olumlu.


Devamı

STİL & BAKIM

Nike Zoom serisinden yeni renkler!

-

Nike Zoom Air ve ultra hassas yapılı köpük tabanıyla Nike ZoomX ile Zoom ailesi, yeni renkleri ve her ayakkabısıyla koşuculara özgün bir deneyim sunuyor.

Hız, dünyaca ünlü maratonculardan, hafta sonları kendini harika hissetmek isteyenlere kadar uzunan her koşucunun önceliği arasındadır. Nike, koşucuların tüm ihtiyacını karşılayacak şekilde tasarlanan Air Zoom serisi ile antrenman ve yarış ayakkabılarını odağına alıyor.

Nike, Zoom ailesinin 2019 modelleri için insan gözünün en iyi seçtiği renk olan neon yeşilden bir spektrum yarattı. Tasarımcılar, Nike Phantom Glow adını vererek sadece Nike’a özel bir neon ton yarattı. Bu neon ton, oluşturduğu yapı ile Nike ZoomX Vaporfly NEXT% için enerjik ve parlayan bir etki yaratıyor. Zoom ailesindeki diğer modeller ise her birinin öne çıkmasını sağlayacak şekilde koyu ve yumuşak tonlara bürünüyor.

Devamı

Popüler

 

 

www.pilioo.com