Bizi Takip Edin

SEKS & İLİŞKİLER

KIVILCIMI ASLA KAYBETMEYİN

-

 

Çiftlerin %10’u beraber geçirdikleri on yıldan sonra birbirlerinden daha çok hoşlandığını söylüyor. Bu şanslı gruba dâhil olmanın sırları burada.

İlişki süresi; 18 ay

Cicim aylarının bitişi

“18 aydan sonra ondan hâlâ etkileniyorsanız, onu seviyorsunuzdur.” diyor evlilik terapisti ve ‘Seni seviyorum fakat sana âşık değilim’ kitabının yazarı Andrew G Marshall. Bridgeport Üniversitesi doktorları da bir buçuk senelik zaman diliminin bu konuda bir kırılma noktası olabileceği konusunda hemfikir.

Ne yapmalı?
Tartışın. Ufak önemsiz konular hakkında yapacağınız münakaşalar ilişkinize zarardan çok yarar getirebilir. Marshall: “Tartışmalar tutkulu ilişkilerin olmazsa olmazlarıdır. Adrenalin seviyeleri yükselir ve bu iki tarafın da birbirini daha çok istemesine yol açar.”

İlişki süresi;  3 yıl

Artık pek çaba harcamıyorsunuz

Üç yıldan sonra artık o eski Romeo halinizden eser kalmaması normal. Seni seviyorumların yerini, kumandayı uzatır mısınlar aldığı zaman, tehlike var demektir.

Ne yapmalı?

İşte size psikolog Kevin Hogan’dan az çaba gerektiren bir strateji: “Arada  arkadaşlarınızı akşam yemeğine davet edin. Kadınlar sosyal hayatı birlikte paylaştıkları erkekleri daha çekici buluyor.” Bunun dışında aile oyunları oynayarak aranızda tatlı bir rekabet yaratabilirsiniz. Bu adrenalin, dopamin ve testosteron seviyelerini artıracaktır. 

İlişki süresi; 7 yıl

Balayının bitişi

Araştırmalar yedinci yılın oldukça kritik olduğunu gösteriyor. Çünkü bu noktadan sonra can sıkıntısı üst seviyelere ulaşıyor.

Ne yapmalı?

Kendinize bir meşgale bulun. Memory Assessment Clinic’in yaptığı bir araştırmaya göre, çiftler arasında kıvılcımı tekrar yakmanın en iyi yolu çiftlerin birlikte yapabileceği bir hobi edinmesi.” 

İlişki süresi; 10 yıl

Birbirinizi çok fazla tanıyorsunuz

Penn State Üniversitesi’nin bir araştırmasına göre, 10. yıl ilişkilerdeki kötüye gidişin en çok başladığı zaman. Çünkü 10 yıl sonra ortada ne bir gizem kalıyor, ne de seksüel bir tansiyon.

Ne yapmalı?

Elde etmesi zoru oynayın. Evlilik terapisti Esther Perel: “Aile hayatı istikrar ve öngörülebilirlik ister. Ancak bunlar aynı zamanda tutkunun düşmanlarıdır.” diyor. Günlük hayata dair daha az sohbet edin. Ona “eve gelirken süt alsana” yerine daha cinsellik içerikli mesajlar atın. Perel’in bir başka tavsiyesi de, ayrı programlar yaparak onu biraz sizsiz bırakmanız. Eve dönünce sizi arzulayan bir kadın göreceksiniz.

İlişki süresi; 15 yıl

Sizin seks arzunuz bitiyor

Health Plus dergisi tarafından yapılan araştırmada kadınların %77’si seks hayatlarının en iyi olduğu yaşın 40 olduğunu söylüyor. Çünkü bu yaşlarda kadınlardaki östrojen ve oksitosin gibi annelik hormonları azalıyor. Bu da onların cinsel arzusunu artırıyor. İşin kötü yanıysa, aynı zamanlarda erkeklerin testosteron seviyesinin inişe geçmeye başlaması.

Ne yapmalı?

Ön sevişmeye ve fantezilere daha çok yer verin. Chicago Üniversitesi’nin araştırmalarına göre, ön sevişmenin etkisinin en çok olduğu yaşlar kırklı yaşlar. Teksas Üniversitesi’nin bir araştırmasına göre de, cinsel fanteziler çiftler arasındaki kıvılcımı tekrar geri getirmenin en etkili yolu.

SEKS & İLİŞKİLER

Mastürbasyonun sağlığa 6 etkisi

Umut Doğan Yıldız

-

Cinsel sağlığınız için yapabileceğiniz en önemli şeyler arasında mastürbasyoın da var.

Dr. Nina Brochmann, mastürbasyon yapmanın faydaları konusunda bilgilendirmelerde bulundu. Doktora göre mastürbasyon, çoğu cinsel sorunu çözmede birebir.

Mastürbasyon yapmak, uykuya dalmanızı kolaylaştırmasının yanı sıra ruh hâlinizi de olumlu bir şekilde  etkiliyor. Ayrıca mastürbasyon yapan insanların daha iyi bir beden algısına sahip olduğunu söyleyen 
Dr. Nina Brochmann, vücudunuzu keşfetmenin önemine değiniyor.

İşte mastürbasyonun sağlığınız için faydaları:

  • Kadınların regl sancılarıyla başa çıkmasını kolaylaştırır.
  • Genital enfeksiyonları önler.
  • Seksin süresini uzatır.
  • Endometriozis ve idrar yolları enfeksiyonlarını önler.
  • Libidonuzu yükseltir.
  • Pelvik kaslarınızı güçlendirir.

Devamı

SEKS & İLİŞKİLER

Dünyanın en ilginç fetişi

Umut Doğan Yıldız

-

İngiltere’de bir kadının balon fetişi, dünyanın en ilginç fetişleri arasında yer alıyor.

Bu ilginç fetişi duyanları hayrete düşürüyor. İngiltereli kadının en büyük tutkusu uzun yıllardır hiç değişmiyor; balonlarla seks!

Maggy Berloon isimli kadın, yıllar önce balonlarla ilk tanıştığı zaman bunun büyük bir fetiş haline geleceğinden habersizdi. Zaman geçtikçe bu tutkusundan vazgeçemeyen Maggy, tutkulu bir balon hayranı olmaya devam ediyor.

Yatarken yatağa mutlaka balon alıyor

Öyle ki, eşi ile evlendikten sonra bile Maggy’nin balon tutkusu azalmamış. Çift, uyurken yataklarına mutlaka balon alıyorlar.

Seks oyuncağı olarak kullanıyorlar

Genç kadın balonları bazen seks oyuncağı olarak kullandığını bazen de eşi ile seks yaparken balonları kullandığını ifade ediyor.

“Balonlar patlayacak korkusu tahrik ediyor”
Maggy, balonların her an patlayacak olma korkusundan duyduğu endişenin büyük bir hazza çevrildiğini söylüyor ve bu tutkusundan vazgeçmemekte ısrarlı.


Devamı

SEKS & İLİŞKİLER

Orgazmın vücuda 8 faydası

Umut Doğan Yıldız

-

Orgazm olmanın faydaları nelerdir? İşte orgazmın vücuda 8 faydası!

Devamı

Popüler