Bizi Takip Edin

STİL & BAKIM

KİŞİYE ÖZEL TAKIM ELBİSE

-

 

Özel dikim seçeneğinde takımınıza radyasyonu bloke eden özel kumaştan yapılan cep telefonu cebi bile diktirmeniz mümkün.

Takım elbisenizi bir prestij kaynağı ve şıklığınızın en önemli unsurlardan biri olarak görüyorsanız hazır takım satın almak yerine, kişiye özel takım diktirme seçeneğini göz önüne almanızda fayda var.

Şık erkeğin gardırobunun olmazsa olmazları arasında yer alır takım elbiseler. Ne var ki, hazır takımlarla şıklığı garanti etmek her zaman mümkün olmayabilir. Takım elbisenizi bir prestij göstergesi olarak görüyorsanız, tercihiniz kişiye özel dikim olmalıdır. Kişiye özel takım diktirmenin inceliklerini Başbakan Erdoğan’dan, Suudi Arabistan Kralı Abdullah’a, NBA yıldızı Hidayet Türkoğlu’ndan, milli kaleci Volkan Demirel’e kadar pek çok tanınmış isimle çalışan ve ünlülerin terzisi olarak bilinen Sayım Uyanık’la konuştuk.

Makas değmesin
Kişiye özel dikimin ilk göze çarpan özelliği, yaptıracağınız takımın tamamen sizin ölçülerinize göre dikilmesidir. Uyanık, “Hazır takım alıp kol ve ceket boyunu ölçülerinize göre değiştirdiğinizde, elbisenin orijinalliği bozulur. Çünkü bir kez makas değen elbise orijinal değildir. Kişiye özel dikimse sizin ölçülerinize göre yapıldığı için böyle bir sorun yaşanmaz” diyor.

İsteklerin sınırı yok
Kişiye özel dikimde tasarımı size özel, başkasının üzerinde göremeyeceğiniz bir takım diktirebilirsiniz.  Yani renk, kumaş ve desen seçimi tamamıyla size ait… Takım elbiseyle birlikte cekete uygun gömlek ve kravat da dikiliyor.  Böylelikle üzerinizde ayakkabı dışındaki her parça birbiriyle uyumlu öğelerden oluşuyor. Hatta takımınıza radyasyonu bloke eden özel kumaştan yapılan cep telefonu cebi de ekletebilirsiniz. Ya da ceketinizin astarına adınızın baş harflerini işletebilirsiniz. Yeter ki hayal edin, gerisi kolay.

Her bedene uygun
Uyanık, “Eğer standart dışı ölçüleriniz varsa kendinize göre hazır takım bulamayacağınız için kişiye özel dikime mecbursunuz ama vücut ölçüleriniz standartlara uygun olsa bile, usta ellerden çıkan ve binlerce dikişten oluşan takımlar fabrikasyon bir ürüne göre sizi daha şık gösterecektir” diyor.

Üç günde teslim
Kişiye özel dikimden uzak durulmasının nedenlerinin başında, ısmarlanan takımı almak için beklenen üç haftalık süre gelir. Uyanık, Rainer gibi kurumsal markalar için böyle bir sorun olmadığını söylüyor. Bu şirketlerde çok sayıda terzi çalıştığı için normal koşullarda takım elbisenizi üç gün içerisinde alabiliyorsunuz. Hatta sabah ölçülerini verip gece uçağa yetişeceğini söyleyen müşterilere takım elbisesi aynı gün içerisinde teslim edilebiliyor. Uyanık, “Zaman müşteriye bağlı ama 43 dakikada gömlek, 30 dakikada kravat dikebiliriz” diyor.

Fiyat da kişiye özel
Kişiye özel dikimde kumaşları ve tasarımı siz belirlediğiniz için, fiyatı da kendiniz belirlemiş oluyorsunuz. Fiyatlar 850 TL’den başlayıp yaptığınız seçimlere göre 9 bin TL gibi rakamlara kadar çıkabiliyor. Yine de çok sıra dışı istekleriniz yoksa, tanınmış hazır giyim markalarından satın alacağınız bir takım elbise fiyatına, size özel bir takım diktirmeniz mümkün. Eğer siz de bu lüksü yaşamak istiyorsanız, Rainer’e www.rainer.com.tr ‘den ulaşabilirsiniz.

Continue Reading
Advertisement

STİL & BAKIM

HILLSIDE BEACH CLUB’DA İYİ HİSSEDİN

-

Editör :

İlklerin öncüsü Hillside Beach Club, 6-12 Mayıs tarihleri arasında 6. kez gerçekleşecek klasikleşen İyi Hissetme Haftası “Feel Good Week” programını açıkladı. Bedeni dinlendirirken, ruhu besleyecek aktivite ve atölyelerle hazırlanmış bu hafta boyunca deniz ve güneşin tadını çıkaran misafirler, iyi hissettiren yepyeni deneyimler yaşama imkanı da bulacak.

Yenilikçi uygulamaları ile ilklerin öncüsü konumunu yıllardır koruyan Hillside Beach Club, (İyi Hissetme Haftası) “Feel Good Week” ile misafirlerine ilham verici keşifler yapmanın mümkün olduğu bir program hazırladı. Bu özel hafta boyunca heyecanla beklenen aktivitelerin yanında misafirler, birbirinden farklı ve yenilikçi atölyeler ile de tanışacak.

İyi hissettiren atölyeler: Soundala, Ajna Light, Kristal ve Nefes Terapisi…

Bu yıl 6-12 Mayıs tarihleri arasında altıncısı gerçekleşecek Feel Good Week, gün boyu farklı konularda atölye, konuşma ve aktivitelerle dolu bir program sunuyor.

Tibet kaseleri, şaman davulu gibi etnik enstrümanlar kullanılarak bedeni yeniden akort etmeyi amaçlayan Soundala Terapi, belirli bir frekansta verilen led ışıklar ile derin meditasyona geçmeyi sağlayan Ajna Light, doğru nefes almayı öğreterek derin rahatlama sağlayan Nefes ve Kristal Terapisi, yıldız haritası okumanın inceliklerinin konuşulacağı Astroloji Atölyesi Feel Good Week’e özel, bedeni pozitif enerji ile doluracak aktivitelerden sadece birkaçı… Üstelik Hillside Beach Club misafirlerinin, tüm bu atölyelerle bağlantılı bireysel seanslara da katılma imkanı bulunuyor. 

Dileyen misafirler yeni güne Hillside Beach Club’ın sesiz koyu Silent Beach’de yoga ve meditasyon ile başlayabilir ya da gün içinde yin yoganın rahatlatan ve gevşeten etkisi ile tanışabilirler. Güne tertemiz bir zihinle merhaba diyen misafirler, hafta boyunca alanında uzman yoga eğitmenlerinin derslerini de deneyimleme imkanı bulacak. Yoga tutkunlarının heyecanla beklediği teknede yoga ve günbatımı meditasyonu ile Silent Beach’de gerçekleşecek gece meditasyonu haftanın unutulmaz etkinliklerinden olacak.

Süper besin “microfarm” ve Juice Atölyesi ile içten dışa iyi hisseddin

Çeşitli sebze ve ot tohumlarından büyüyen, yenilebilir bitkiler olan mikro yeşillikler ile ilgili detaylı bilgi sahibi olmanın mümkün olduğu atölye, bu özel hafta boyunca misafirlerle buluşacak. Katılan herkesin Living Food & Microfarm atölyesi sonunda kendi mikro yeşilliğini üretebilmesi ve bu süper besin deneyimini yaşamına katabilmesi mümkün. Feel Good Week kapsamında sağlıklı beslenme programlarını misafirlerine deneyimleterek göstermeyi amaçlayan bir diğer atölye ise Eating Well & Juice. Sebze ve meyve çeşitleri kullanarak “juice” yapımı ve faydaları hakkında detayların konuşulacağı atölye sonunda misafirler hem juice yapımı hakkında bilgi sahibi olacak, hem de bilinçli tüketimin yollarını öğrenecek.

Bu yıl programa yepyeni atölyeler eklendi

Eğlenirken öğreten “edutainment” akımının Türkiye’deki öncüsü Hillside Beach Club, bu yıl Feel Good Week programına yepyeni atölyeler de ekledi. Bitki özlerinden elde edilen yağların kişinin fiziksel, duygusal ve ruhsal sağlığı için kullanılması olarak özetlenebilen aromaterapi,  bu haftaya özel bir atölye ile misafirlerle buluşacak. Kokuların şifa verici özelliklerine değinilecek atölyenin sonunda katılımcılar seçtikleri kokulardan aromaterapi yağlarını oluşturabilecek ve dileyen misafirler kendilerine özel bu yağlar ile masaj yaptırabilecek.

Konuklar, İyi Hissetme Haftası boyunca deneyimledikleri atölyeler sonunda edindikleri yeni alışkanlıkları ve hobileri uygulama imkanı da bulacak. Canlı çiçeklerle yaka iğnesi veya saç tokası olarak tasarlanabilen parçaların yapılacağı atölye ile çiçeklerin iyi hissettiren enerjisi tüm haftaya yayılacak ve misafirler kendi ürettiği parçaları kullanabilecek. Konukların kendilerini doğanın enerjisine bırakarak iletişim kurma yollarını geliştirecekleri atölye Doğa ile Bağlantı Kurmak ise bu sezon Feel Good Week misafirleri ile buluşacak yeni atölyelerden. Hafta boyunca spirituel film gösterimlerinin gerçekleşeceği ve bu filmlerin bir uzman eşliğinde yorumlanacağı Hillside Beach Club Feel Good Week, bu yıl da iyi hissetmek isteyenlerin adresi olacak.

www.hillsidebeachclub.com

facebook.com/hillsidebeachclub

twitter.com/HillsideFethiye

instagram.com/hillsidebeachclub

Devamı

anaslide

AYAKKABININ ÖMRÜNÜ UZAT

-

Editör :

Ayakkabısına kıymet veren adamlardansanız, torunlarınıza dahi aktarmanız gereken bu muhafaza yöntemlerini mutlaka bilin.

Devamı

anaslide

GÜNDELİK HAYATTA ŞIKLIĞI YAKALAMANIN 21 KURALI

-

Editör :

Rahatlık sizin için ön plandaysa, salaş olmakla “jilet gibi” sportif giyinmek arasındaki farkı belirleyen 21 kuralımıza göz atın.

Kural 1
Stil, doğru kıyafetleri güzel taşımaktır.

1

Sizi ne giyerseniz giyin her daim beğenen ne yazık ki tek kişi var, o da anneniz. Geri kalan insanlar ilk değerlendirmeyi giydikleriniz üzerinden yapıyor. Güncel bir araştırmaya göre, kişiye özel dikilmiş takım elbisesiyle gezen adamlar, hazır giyimi tercih edenlere oranla daha yüksek gelirli ve daha güvenli olarak algılanıyor. İşin kötüsü, bu not birkaç saniye içinde veriliyor. İşi şansa bırakmadan, üzerinize tam oturan favori pantolonunuzu bularak temeli sağlam tutun. Artık onu dilediğiniz tişört veya ceketle kombinleyebilirsiniz. Pantolonunuz jean veya chino da olsa, bir terzi
tarafından vücudunuza göre dikilmiş gibi durmalı. Ne bacaklarınız pantolonun içinde dans etmeli, ne de paçalar yerlerde sürünmeli.

Ceket Tween  990 TL
Triko Lacoste 379 TL
Pantolon KİP 139 TL
Gözlük Ray-Ban  600 TL

Devamı

Popüler

 

www.pilioo.com