Bizi Takip Edin
Men's Health Türkiye

Men's Health Türkiye

KİŞİYE ÖZEL TAKIM ELBİSE

STİL & BAKIM

KİŞİYE ÖZEL TAKIM ELBİSE

-

 

Özel dikim seçeneğinde takımınıza radyasyonu bloke eden özel kumaştan yapılan cep telefonu cebi bile diktirmeniz mümkün.

Takım elbisenizi bir prestij kaynağı ve şıklığınızın en önemli unsurlardan biri olarak görüyorsanız hazır takım satın almak yerine, kişiye özel takım diktirme seçeneğini göz önüne almanızda fayda var.

Şık erkeğin gardırobunun olmazsa olmazları arasında yer alır takım elbiseler. Ne var ki, hazır takımlarla şıklığı garanti etmek her zaman mümkün olmayabilir. Takım elbisenizi bir prestij göstergesi olarak görüyorsanız, tercihiniz kişiye özel dikim olmalıdır. Kişiye özel takım diktirmenin inceliklerini Başbakan Erdoğan’dan, Suudi Arabistan Kralı Abdullah’a, NBA yıldızı Hidayet Türkoğlu’ndan, milli kaleci Volkan Demirel’e kadar pek çok tanınmış isimle çalışan ve ünlülerin terzisi olarak bilinen Sayım Uyanık’la konuştuk.

Makas değmesin
Kişiye özel dikimin ilk göze çarpan özelliği, yaptıracağınız takımın tamamen sizin ölçülerinize göre dikilmesidir. Uyanık, “Hazır takım alıp kol ve ceket boyunu ölçülerinize göre değiştirdiğinizde, elbisenin orijinalliği bozulur. Çünkü bir kez makas değen elbise orijinal değildir. Kişiye özel dikimse sizin ölçülerinize göre yapıldığı için böyle bir sorun yaşanmaz” diyor.

İsteklerin sınırı yok
Kişiye özel dikimde tasarımı size özel, başkasının üzerinde göremeyeceğiniz bir takım diktirebilirsiniz.  Yani renk, kumaş ve desen seçimi tamamıyla size ait… Takım elbiseyle birlikte cekete uygun gömlek ve kravat da dikiliyor.  Böylelikle üzerinizde ayakkabı dışındaki her parça birbiriyle uyumlu öğelerden oluşuyor. Hatta takımınıza radyasyonu bloke eden özel kumaştan yapılan cep telefonu cebi de ekletebilirsiniz. Ya da ceketinizin astarına adınızın baş harflerini işletebilirsiniz. Yeter ki hayal edin, gerisi kolay.

Her bedene uygun
Uyanık, “Eğer standart dışı ölçüleriniz varsa kendinize göre hazır takım bulamayacağınız için kişiye özel dikime mecbursunuz ama vücut ölçüleriniz standartlara uygun olsa bile, usta ellerden çıkan ve binlerce dikişten oluşan takımlar fabrikasyon bir ürüne göre sizi daha şık gösterecektir” diyor.

Üç günde teslim
Kişiye özel dikimden uzak durulmasının nedenlerinin başında, ısmarlanan takımı almak için beklenen üç haftalık süre gelir. Uyanık, Rainer gibi kurumsal markalar için böyle bir sorun olmadığını söylüyor. Bu şirketlerde çok sayıda terzi çalıştığı için normal koşullarda takım elbisenizi üç gün içerisinde alabiliyorsunuz. Hatta sabah ölçülerini verip gece uçağa yetişeceğini söyleyen müşterilere takım elbisesi aynı gün içerisinde teslim edilebiliyor. Uyanık, “Zaman müşteriye bağlı ama 43 dakikada gömlek, 30 dakikada kravat dikebiliriz” diyor.

Fiyat da kişiye özel
Kişiye özel dikimde kumaşları ve tasarımı siz belirlediğiniz için, fiyatı da kendiniz belirlemiş oluyorsunuz. Fiyatlar 850 TL’den başlayıp yaptığınız seçimlere göre 9 bin TL gibi rakamlara kadar çıkabiliyor. Yine de çok sıra dışı istekleriniz yoksa, tanınmış hazır giyim markalarından satın alacağınız bir takım elbise fiyatına, size özel bir takım diktirmeniz mümkün. Eğer siz de bu lüksü yaşamak istiyorsanız, Rainer’e www.rainer.com.tr ‘den ulaşabilirsiniz.

Continue Reading
Advertisement

STİL & BAKIM

5 Maddede Keratin Bakımı

-

Editör :

Saçı uzatma etkisiyle bilinen keratin saç bakımı, artık yalnızca kadınlar tarafından değil, erkeklerden de büyük ilgi görüyor

Günümüzde erkeklerin gittiği birçok berber ve kuaförde de uygulanan keratin bakımı, bilhassa uzun saç seven erkekler tarafından rağbet görürken, parlak, yumuşak ve düz saç sevenlerin de tercihi olmakta.

Keratin kullanımıyla yapılan saç bakımları, saçı kıvırcık ve başa çıkılmaz erkeklerin saçlarını da düz ve sağlıklı hale getirmeleriyle biliniyor. Tıpkı kadınlarda olduğu gibi erkeklerde de saçlar, görünümü etkileyen önemli bir faktördür. Sağlıklı görünen düz saçlar, model oluşturmada kişiye kolaylık sağlıyor ve kadınların dikkatini daha fazla çekebilmenize yardımcı oluyor.

Keratin Bakımının Faydaları

Keratin bakımı, saçı düzleştirme ve sağlıklı hale getirme konusunda devamlı olarak övülüyor. Peki, bunun nedenini merak ettiniz mi? Keratin saç bakımı, diğer bakım yöntemleriyle kıyasla çok daha güvenli ve etkilidir. Keratin bakımının faydalarını beş farklı maddede sıralayabiliriz.

1. Zehirli kimyasallar içermez

Keratin, insan vücudu tarafından doğal yollarla üretilen bir protein türüdür. Deri hücrelerinde, tırnaklarda ve saçlarda doğal yapıtaşı olarak bulunur. Sürekli olarak şampuan, saç kremi ve saç ürünleri kullandığınızda ise saçlarınızdaki keratin miktarı azalır. Bu durum da saçınızın kuru ve kıvırcık bir yapıya bürünmesine neden olur. Bunun nedeni piyasadaki birçok ürünün saçın katmanlarına derinlemesine nüfuz eden kimyasallar içermesidir.

Keratin bakımı, kullanılan formülün doğal olması sebebiyle hiçbir kimyasal faktörü içermez. Yani saçınız herhangi bir şekilde zarar görmez. Aksine keratin bakımı, saçınızdaki parıltıyı ortaya çıkarak şekilde içeriden dışarıya doğru onarım gerçekleştirir.

2. Etkileri uzun vadelidir

Keratin bakımı yaptırmanın iyi taraflarından bir diğeri de, bu bakımdan sonraki haftalar boyunca ek bir bakım yaptırmanıza gerek olmamasıdır. Keratin bakımının etkileri, dört aya kadar devam eder. Bunun sebebi saç foliküllerine nüfuz ederek onarması, saçta meydana gelen hasarları kökten uca kadar gidermesidir. Keratin bakımı sonrası daha parlak ve göz alıcı saçların keyfini uzun bir süre boyunca çıkarabilirsiniz.

3. Düzleştirici kullanmanız gerekmez

Keratin bakımı yaptırdıktan sonra saçınızın düzleşmesi ve parlak görünmesi için her sabah düzleştirici ya da fön gibi cihazlarla uğraşmanız gerekmez. Saçınızın doğal yağlarını salgılayabilmesini sürdürmesi adına, saçlarınızı düzenli olarak taramanız ya da fırçalamanız yeterlidir. Öte yandan devamlı olarak düzleştirici kullanmak da meydana gelen ısı nedeniyle saçlarınıza zarar verir.

4. Saçın hacmini ve şeklini korur

Birçok kişi, keratin bakımının saçlarının hacmini ve şeklini etkileyeceğini düşünür. Fakat bu kesinlikle yanlıştır. Keratin bakımının özelliği saçlardaki hasarı gidermesi ve saçın sağlığını korumasıdır. Keratin bakımı saçlarınızın şekline ya da hacmine herhangi bir zarar vermez.

5. Tüm saçlar tiplerine uygun

Keratin bakımı kıvırcık ve karmaşık saçlar dahil tüm saç tiplerine uygulanabilen bir bakımdır. Ancak bu tarz saçlara uygulanan bakım, diğer türlerden biraz daha uzun sürebilir.

Keratin Bakımından Sonra Yapılması Gerekenler

1. Keratin bakımının saçlarınız tarafından iyi bir şekilde emilebilmesi için saçınızı 72 saate kadar yıkamayın.

2. Saçınıza herhangi bir jel ya da şekillendirici sürmeyin. Kuaförünüzün önerileri doğrultusunda saçınızı 3 gün boyunca yalnızca şampuan ve kremle yıkayın. Kullandığınız şampuanın ve kremin sülfat ve sodyum içermiyor olmasına dikkat edin.

3. Saçınızı toplamayın, serbest bırakın.

Devamı

ERKEK AKLI

El desenli bikini üstü modası

-

Tasarımcı Adriana Degreas tarafından tasarlanan el desenli bikini üstü, üstsüz güneşleniyor gibi görünmeyi sağlıyor.

İşte plajlarda kafa karışıklığına neden olabilecek el desenli bikinli…

Brezilyalı tasarımcı Adriana Degreas, sanki göğüslerini tutan bir kadın varmış gibi bir ikonik bir bikini üstü tasarladı ve bu tasarımıyla hem moda camiasında hem de sosyal medyada çok konuşuldu.

Bikini tuhaf karşılansa da birçok kişi tarafından giyilerek plajlardaki yerini aldı. Instagram’da paylaşılan bikini fotoğrafları bin 200’ün üstünde beğeni ve yüzlerce yorum aldı. İnsanların şimdiki yorumu bu tasarım için gayet olumlu.


Devamı

STİL & BAKIM

Nike Zoom serisinden yeni renkler!

-

Nike Zoom Air ve ultra hassas yapılı köpük tabanıyla Nike ZoomX ile Zoom ailesi, yeni renkleri ve her ayakkabısıyla koşuculara özgün bir deneyim sunuyor.

Hız, dünyaca ünlü maratonculardan, hafta sonları kendini harika hissetmek isteyenlere kadar uzunan her koşucunun önceliği arasındadır. Nike, koşucuların tüm ihtiyacını karşılayacak şekilde tasarlanan Air Zoom serisi ile antrenman ve yarış ayakkabılarını odağına alıyor.

Nike, Zoom ailesinin 2019 modelleri için insan gözünün en iyi seçtiği renk olan neon yeşilden bir spektrum yarattı. Tasarımcılar, Nike Phantom Glow adını vererek sadece Nike’a özel bir neon ton yarattı. Bu neon ton, oluşturduğu yapı ile Nike ZoomX Vaporfly NEXT% için enerjik ve parlayan bir etki yaratıyor. Zoom ailesindeki diğer modeller ise her birinin öne çıkmasını sağlayacak şekilde koyu ve yumuşak tonlara bürünüyor.

Devamı

Popüler

 

 

www.pilioo.com