Bizi Takip Edin

FITNESS

Kış ayları için en iyi 5 vitamin

Umut Doğan Yıldız

-

 

Vitaminlerin havalar soğudukça hayatınızda daha çok yer edinmesi gerekiyor. İşte karşınızda kış ayları için en iyi 5 vitamin.

Yazın kavurucu sıcakları geride kaldı ve kış mevsimini kendini iyiden iyiye göstermeye başladı. Bazı kişiler her ne kadar kış soğuklarını yazın yakıcı güneşine tercih etse de çoğunluk için bu geçerli değildir. Çünkü kış mevsimi sağlıkla ilgili endişeleri de beraberinde getirir. Bakarın gelişini dört gözle beklerken bu zor mevsimi en iyi ve en sağlam şekilde atlatmak için sağlıkla ilgili bazı önleyici tedbirler almak gerekir.

Kış Aylarında Vitaminlere Daha Fazla Yer Açın

Bu soğuk ayları sağlıklı bir şekilde geçirmek için bolca dinlenmenin yanı sıra ihtiyaç duyduğunuz tüm vitaminleri alabilmeniz oldukça önemlidir. Kışın havaların soğumasıyla evde ailenizle geçirebileceğiniz keyifli zamanların süresi fazlasıyla artar. Fakat diğer yandan hem bu nedenle hem de günlerin kısalmasıyla güneş ışığına çok kısıtlı süre maruz kalırsınız. Cildiniz kurumaya başlar ve hastalıklara karşı direnciniz düşebilir.

Yeterli beslenme ve vitamin alımı tüm sene boyunca büyük önem taşır ancak kış mevisiminde daha da ön planda olmalıdır. Çünkü Kış aylarında vücut daha fazla stres altında olur ve bu durum vücudun soğuk algımlığı, grip ve diğer sağlık sorunlarına daha duyarlı hale gelmesine sebep olur. Her zaman doğru ve dengeli beslenemeyen kişiler için kışın vitamin almak daha da gereklı hale gelir. Dolayısıyla kış aylarında alacağınız vitamn takviyeleri bu soğuk zamanlarda sağlıklı kalmanıza yardımcı olur.

Havaların soğumasıyla kesinlikle almanız gereken 5 vitamini Supplementler.com uzmanları sizler için bir araya getirdi:

 

5) Olimp Vita-Mineral Multiple Sport 60 Kapsül

Olimp Vita-Mineral Multiple Sport Özellikleri

Fiyat: 70 TL
Servis Sayısı: 30
Servis Başı Fiyatı: 2,33 TL

Tüketicilerin Tercih Etme Nedenleri

 • Dengeli vitamin içeriği.
 • Uygun fiyatı.

Tüketici Yorumları

“Fiyat olarak çok uygun, değerler başarılı. Günlük ihtiyacınızı beslenmenize bağlı olarak karşılayacak kapasitede.”

“İçeriği gerçekten çok başarılı. Etkileri çok iyi!”

Olimp Vita-Mineral Multiple Sport hakkında daha fazla bilgi edinin.

 

4) Supradyn All Day 30 Tablet

Supradyn All Day Özellikleri

Fiyat: 28 TL
Servis Sayısı: 30
Servis Başı Fiyatı: 0,93 TL

Tüketicilerin Tercih Etme Nedenleri

 • Koenzim Q10 ilaveli.
 • Birçok vitamin ve mineral içeriği.

Tüketici Yorumları

“Kullanmaya başladığımdan beri farkedilir derecede kendimi zinde hissediyorum.”

“Gün boyu zinde ve enerjik tutuyor.”

Supradyn All Day hakkında daha fazla bilgi edinin.

 

3) Eczacıbaşı Medigard Vitamin Mineral Kompleks CoQ10 60 Tablet

Eczacıbaşı Medigard Vitamin Mineral Kompleks CoQ10 Özellikleri

Fiyat: 69 TL
Servis Sayısı: 60
Servis Başı Fiyatı: 1,15 TL

Tüketicilerin Tercih Etme Nedenleri

 • İçeriğindeki doğal kaynaklı vitaminler.
 • Yüksek miktarda Koenzim Q10.

Tüketici Yorumları

“Fiyatı uygun ve oldukça etkili bir ürün.”

“İyi bir içeriğe sahip, fiyat performans açısından kesinlikle tavsiye ederim.”

Eczacıbaşı Medigard Vitamin Mineral Kompleks CoQ10 hakkında daha fazla bilgi edinin.

 

2) Pharmaton 60 Kapsül

Pharmaton Özellikleri

Fiyat: 79 TL
Servis Sayısı: 60
Servis Başı Fiyatı: 1,32 TL

Tüketicilerin Tercih Etme Nedenleri

 • Multivitamin ve mineral içeriği.
 • Gingseng G115 içermesi.Tüketici Yorumları“Pharmaton’un özellikle konsantrasyonum üzerinde yaptığı olumlu etkiden dolayı kullanıyorum. Tabiki fiziksel etkisinden de memnunum.”“Spor yapan ya da yapmayan herkes kullanmalı, etkileri oldukça iyi.”

Pharmaton hakkında daha fazla bilgi edinin.

 

1) Nature’s Supreme Multivitamin for Men 60 Kapsül

Nature’s Supreme Multivitamin for Men Özellikleri

Fiyat: 69 TL
Servis Sayısı: 60
Servis Başı Fiyatı: 1,15 TL

Tüketicilerin Tercih Etme Nedenleri

 • Fiyat/performans başarısı.
 • Patentli ham madde.
 • Test edilmiş içerik kalitesi.

Tüketici Yorumları

“Vitaminlerin oranına bakıldığında, özellikle biotin ve çinko oranları gayet yüksek. Çok iyi bir ürün!”

“ Beni çok zinde tutuyor. Yoğun çalışma şartlarımda her zaman güçlü ve zinde hissediyorum.”

Nature’s Supreme Multivitamin for Men hakkında daha fazla bilgi edinin.

Continue Reading
Advertisement

FITNESS

Yağ Yaktıran TRX Antrenman Programı 1

Umut Doğan Yıldız

-

Ağırlık antrenmanlarına biraz ara verip, kendi vücut ağırlığınızla çalışmaya ne dersiniz?

Master Trainer Can Bayık, sizi hem güçlendirecek hem de yağ yakımınızı hızlandıracak 2 haftalık bir TRX Antrenman programı hazırladı. Bu iki haftalık antrenman programının ilk haftasını videoda görebilirsiniz.

Devamı

FITNESS

Yağ yakarken güçlenin

Umut Doğan Yıldız

-

Bir dakikalık intervalleri daha hafif ağırlıklarla yapacağınız bu antrenman programı, yoğunluğun sürekli yüksek kalmasını sağlayarak fazladan kalori yakmanızı sağlar.

Kişisel antrenör Mark Ross, “Hareketleri yapmaya başladıktan 30 saniye sonra laktik asit birikimi başlar. Bu noktadan sonra da kilo vermenizi sağlayacak olan metabolik baskı ortaya çıkar,” diyor. Kardiyoyu ve ağırlık çalışmasını aynı anda yapabileceğiniz bu programla beklediğinizden daha iyi sonuçlar alabilirsiniz.

01 SIDE BEND TO LATERAL LUNGE

60 SANİYE X 3 TUR

Antrenmanı ilk hafta boyunca çarşamba, son iki hafta ise pazartesi ve cuma günleri yapın. İlk kombinasyona başlamak için sağ elinize bir adet dambıl alın. Gövdenizi yana doğru esneterek ağırlığı diz hizanıza indirin (A). Tekrar dik durun ve sol bacağınızla solunuza doğru lunge yapın. Ardından dambılı sol ayağınıza doğru indirin (B). Ayağa kalkarak ilk tekrarı tamamlayın. 30 saniyenin sonunda hareketi diğer yöne doğru uygulayın.

02 BULGARIAN HIP HINGE TO REVERSE FLY

60 SANİYE X 3 TUR

Dambılları vücudunuzun yanlarında tutarak bir ayağınızı sehpanın üzerine yerleştirin. Diğer ayağınızla sehpadan bir adım uzaklaşın. Kalçanızın geriye doğru çekildiğini hayal ederek göğsünüzü öne doğru alçaltın. Kollarınızı tamamen düzleştirin (A). Kollarınızı yanlara doğru açarak sırtınızla aynı hizaya getirin (B). Ardından ağırlıkları tekrar alçaltın. Gövdenizi dikleştirerek başlangıç pozisyonuna dönün. Hareketi 30 saniye yaptıktan sonra bacaklarınızın konumunu değiştirin.

03 BULGARIAN SPLIT SQUAT TO LATERAL RAISE

60 SANİYE X 3 TUR

Sıra quadriceps kaslarınıza geldi. Ayağınızı bir önceki egzersizdeki gibi sehpanın üzerine yerleştirerek squat yapın. Diziniz zemine yaklaşıncaya dek alçalın (A). Ayağa kalkmadan önce dambılları gövdenizin yanlarına doğru açın (B). Hareketin tepe noktasında omuz kaslarınızı sıkıştırdıktan sonra ağırlıkları kontrollü bir şekilde alçaltın. Öndeki ayağınızın topuğuyla zemine baskı uygulayarak yükselin. 30 saniyenin ardından bacaklarınızın konumunu değiştirin.

04 FRONT SQUAT TO ARNOLD PRESS

60 SANİYE X 3 TUR

Dambılları omuzlarınızın önünde tutarak avuç içlerinizin size dönük olmasını sağlayın. Alçalarak squat yapın (A). Ayağa kalkın ve dambılları başınızın üzerine doğru kaldırın. Ağırlıkları kaldırırken dirseklerinizi dışarıya doğru açarak bileklerinizin dönüş yapmasını sağlayın (B). Dambılları omuz hizanıza doğru alçaltarak avuç içlerinizi tekrar yüzünüze doğru çevirin. Egzersizi 60 saniye boyunca yaptıktan sonra 30 saniye dinlenin. Ardından kalori yakımına devam edebilmek için ikinci tura başlayın.

Devamı

FITNESS

Bir çift dambılla yağ yakma

Umut Doğan Yıldız

-

Yağ oranınız kabul edilemez seviyelere yükseldiyse, bir çift dambıla sarılarak eski formunuzu yakalayabilirsiniz.

Büyük kas gruplarınızı hedefleyen bu antrenmanla metabolizmanızı ateşleyebilir ve yalnızca bir ay içerisinde büyük bir fark yaratabilirsiniz.

DERLEYEN: UĞUR MUTLU

18 DAKİKA SAVAŞ

İki adet dambılla vücudunuzun depoladığı yağlara mümkün oldukça etkili bir biçimde saldırmak istiyorsanız, iki farklı egzersizin tek harekette buluştuğu bu antrenman programını uygulamaya başlayın. Her bir karma hareketi 60 saniye boyunca yaparak 30 saniye dinlenin. Hareketleri toplam üç tur şeklinde yapın ve 18 dakikada vücudunuzda çalışmayan kasın kalmadığı kalori yangınını başlatın. Tünelin sonunda yağsız kas kütlenizin arttığı bir fizik sizi bekliyor olacak.

01 TALL KNEELING HAMMER CURL TO FRONT RAISE

60 SANİYE x 3 TUR

Antrenmanı programınızın ilk iki haftasında pazartesi ve cuma günleri uygulayın. Sonraki iki haftada ise çarşamba günleri yapın. Her iki elinize de birer dambıl alarak dizlerinizin üzerine çökün. Dambılları vücudunuzun yanlarında tutun. Her iki dambılı da yukarıya doğru kaldırarak biceps kaslarınızı sıkın (A). Ardından ağırlıkları kasıklarınıza doğru indirin. Şimdi her iki kolunuzu birden öne doğru kaldırın (B). Ağırlıkları alçaltarak başlangıç pozisyonuna dönün. Bu egzersiz karın, biceps ve omuz kaslarınızı aynı anda çalıştıracak.

02 FLAT-BENCH CHEST FLY TO PULLOVER

60 SANİYE x 3 TUR

Şimdiki ikili egzersiz, göğüs ve sırt kaslarınızın etkili bir biçimde çalışmasını sağlayacak. Sehpanın üzerine uzanın. Kollarınızı düzleştirerek dambılları göğsünüzün hizasında yukarıya kaldırın. Kollarınızı mümkün olduğunca düz tutarak ağırlıkları göğsünüzü esnetecek şekilde alçaltın (A). Ağırlıkları tekrar yukarıya doğru kaldırarak başlangıç pozisyonuna dönün. Ardından dirseklerinizi hafifçe bükerek dambılları başınızın arkasına doğru alçaltın (B). Ağırlıkları tekrar göğüs hizanızda yukarıya kaldırın.

03 RENEGADE ROW TO BEAR CRAWL

60 SANİYE x 3 TUR

Dambılları elinizden bırakmayın ve şınav pozisyonu alarak bacaklarınızı geniş bir biçimde açın. Merkez bölgenizi sıkarak dambıllardan birini göğsünüze doğru çekin (A). Hareketi diğer kolunuzla tekrar ettikten sonra ellerinizle ileriye doğru yürüyün (B). Ayaklarınızı da şınav pozisyonuna geçecek şekilde öne getirerek hareketi tamamlayın. Bel bölgenizdeki yağlardan kurtulacağınız bu hareketi 60 saniye boyunca yapmaya devam edin.

04 GOOD MORNING TO BENT-OVER ROW

60 SANİYE x 3 TUR

İlk turun son hareketi kalori yakımınızı doruk noktasına çıkaracak. Ağırlıkları hammer curl egzersizinin en üst evresindeki gibi tutun. Kalçanızın etrafındaki bir bant kalçanızı geriye çekiyormuş gibi düşünün ve kalçanızı doksan derecelik açıyla bükün (A). Göğsünüzü dik ve sırtınızı düz tutun. Ağırlıkları aşağıya doğru sarkıtın (B). Ardından ağırlıkları tekrar kendinize doğru çekin. Kalçanızı öne doğru iterek ayağa kalkın. Süreyi tamamladıktan sonra ilk harekete dönerek ikinci tura başlayın.

Devamı

Popüler

 

www.pilioo.com