Bizi Takip Edin

SEKS & İLİŞKİLER

KIRIK BİR KALBİN TOPARLANMASI İÇİN İYİ BİR ÖNERİ

-

 

ayriBir ayrılıktan sonra duygusal olarak çökmüş bir şekilde mi hissediyorsunuz? Çok da hızlı atlatıyor olmak istemeyebilirsiniz.

Bırakın ayrılık kalsın: University of Arizona’nın araştırmasına göre ayrılıklarını hayatına yansıtan insanlar, duygularıyla yüzleşmeyenlere göre kalp ağrısından kurtulmaya daha yatkınlar.

Araştırmada, katılımcılar arasından ayrılıklar hakkındaki sorulara sıkça cevap veren insanlar, sadece başta ve sonda kışkırtıcı sorularla karşılaşıp yorumsuz kalan ve konuşmayan insanlara oranla daha kolay toparlanabiliyor.

Araştırmacılardan Dr. David Sbarra’ya göre “İlişkiler bittiğinde, temel benlik duygularımızda ciddi değişimler yaşarız.”

Ne zaman kendimiz ve hayatta ne istediğimiz hakkında düzenli olarak düşünmeye başlarsak (ilişkinin ötesinde de) daha iyi idare etme konusunda netlik kazanırız diyor Sbarra.

İçinizdekini anlatmaya mı ihtiyacınız var? “İnsanlar (özellikle de erkekler) deneyimleri hakkında konuşup, dürüstçe ne olduğu, ne hissettiği konusunda paylaşıma girdiklerinde fayda sağlarlar.”

O zaman sessizliğe son verin ve kankanızla dertleşmeye başlayın. İlk olarak ilişkinizin ne zaman batmaya başladığını, ayrılık hakkında neler hissettiğinizi ve bu ayrılığın genel olarak ilişkiler hakkında sizi nasıl etkilediği konularına değinmeye çalışın. Eğer arkadaşınıza kalbinizi açmaya hazır değilseniz öncelikle bu konular hakkında kendiniz de düşünün.

Sbarra’ya göre kız arkadaşınızla yaşadığınız kötü ayrılığın toparlanma süresi 2-3 ay kadardır. Güvenli bir şekilde kendinizi ifade edip, gelecek hedeflerinizi eski aşkınız devreye girmeden düşünebildiğiniz zaman artık önünüze bakmaya hazırsınız demektir.

O kapı kapanınca, hayatınızda oluşan boş zamanı sevdiklerinizle paylaşın, örneğin aileniz ve arkadaşlarınızla. Ya da kendinizi yeni klübe, aktiviteye üye olmaya hazırlayın. Yeni ortamlara girip kendinize alanlar yaratmak, yeni insanları hayatınıza sokmak için güveninizi artıracaktır.

SEKS & İLİŞKİLER

Orgazmın vücuda 8 faydası

Umut Doğan Yıldız

-

Orgazm olmanın faydaları nelerdir? İşte orgazmın vücuda 8 faydası!

Devamı

SEKS & İLİŞKİLER

Vajinal orgazm nasıl olur?

Umut Doğan Yıldız

-

Vajinal orgazm nasıl meydana gelir, vajinal orgazm nedir, vajinal orgazm nasıl olunur? İşte vajinal orgazm hakkında daha önce bilmedikleriniz.

Vajinal orgazm vajinanın içerisinde, üst tarafta yaklaşık 6-7 cm derindeki,  “G noktası”nın  uyarılması sonucu  yaşanıyor.

Vajinal orgazm nedir? 

Vajinal orgazm, vajinadan gelen ve genellikle G noktasına bağlı uyarılardır. Tahrik olduğunda , nefes hızı artar, G noktasına ve vajinanın alt kısımlarına kan daha hızlı bir şekilde hücum eder. Bu sırada vajina penisi daha iyi kavrayabilmek adına darlaşır.  G noktası vajinanın ön tarafının 50-80 mm içinde yer alır. Buraya baskı uygulandığında vajina duvarının arkasındaki klitoral kompleksin parçası olan hassas kısım uyarılır. Bu uyarı kişiye çok yoğun ve haz verici bir his verir ve idrar gelmesine benzer bir his olarak da tarif edilebilir.

Genital bölgedeki kasların gerginleşmesi, üst düzey bir coşkuya doğru yol alabilir.

Vajinal orgazm nasıl olunur? Vajinal orgazm nasıl yaşanır?

 Yapılan araştırmalara göre yalnızca üç kadından sadece biri sevişme anında vajinal orgazma ulaşabiliyor. G noktasındaki uyarıları tüm vücuda yayılmaya başladığı anda büyük patlama geliyor demektir.

Misyoner pozisyonu vajinal orgazm için birebir

Derin bir penetrasyonun gerçekleşebilmesi için kalçadan eğilmek yeterli olacaktır. Örneğin ilk olarak bacakların birbirine yakın olduğu, alnın ya da dirseklerin yatağa dayalı olduğu pozisyon ya da bacakların çeneye doğru yaklaştırıldığı misyoner pozisyonu vajinal orgazmdaki büyük patlamaya olumlu etkide bulunur.

 

Devamı

SEKS & İLİŞKİLER

Kadınlar erekte olur mu?

Umut Doğan Yıldız

-

The Wonder Down Under: A User’s Guide to the Vagina kitabının yazarlarından, Cinsellik Eğitmeni Dr. Nina Brochmann kadın ereksiyonu meselesini açıklıyor.

Kadın ereksiyonu denilen şey gerçekmiş! 

Bir klitoris gerçeği: Orada 8.000 sinir ucu var ve bu oran erkeklerin penisindekinin tam iki katı. The Wonder Down Under: A User’s Guide to the Vagina kitabının yazarlarından, Cinsellik Eğitmeni Dr. Nina Brochmann“Klitoris, dört bacak ve boyun kısmından oluşan büyük bir organdır. İçeride kalan ve genital bölgeyi çevreleyen kısmı 11 cm’e kadar uzanabilir” diyor.

Kadınların cinsel organı daha hassas!

Klitoris, peniste bulunan erektil dokunun aynısına sahip.  Bu nedenle  kadınlar da erekte olabiliyorlar.  Cinsellik Eğitmeni Dr. Nina Brochmann, Kadınlar gecede sekiz kereye kadar erekte oluyor” diyor. Sabah ereksiyonunun kadınlardaki haline “klitoral gece ereksiyonu” deniyor.

Brochmann, bu durumu şöyle anlatarak açıklama yapıyor:

“Cinsel uyarılma söz konusu olduğunda erkek ve kadınlar arasında, anatomik ve fizyolojik fark çok az. Biz kadınlar da penis gibi erekte olabilen ve uyarılan bir cinsel organa sahibiz. Bu çoğu kadının sabahları seks yapmaktan hoşlanmasının nedenini açıklayabilir.”

Devamı

Popüler