Bizi Takip Edin

ERKEK AKLI

KEYİFLİ BİR HAFTA SONU YAŞAMAK İÇİN

-

 

İstanbul’da yaşıyorsanız ve şehrin stresinden arınıp huzur bulmak istiyorsanız artık hemen yanı başınızda bulabileceğiniz bir kaçış noktanız var.


Şehrin içinde tatil ve SPA keyfi yaşamak ister misiniz? Cevabınız evet ise Polonezköy’de, Village Park Country Resort Butik Doğa Oteli’nin içerisindeki Matsu SPA bu iş için biçilmiş kaftan. Öncelikle belirtelim gerçekten ormanın içerisinde. Yani doğayla iç içesiniz.  Ayrıca uzakdoğu mimarisi ile tasarlanan villalar ve Zen bahçesi görenlerin ağzını açık bırakacak kadar şık.

Her zevke göre bir oda var
Matsu SPA’da en çok zorlanacağınız şey, hangi odada kalacağınıza karar vermek olacak. Bizim iki favorimiz var. İlki nehir kenarındaki balayı suiti. İkincisi ise bizim “jakuzili oda” diye adlandırdığımız oda. Bunun neresi cazip diyorsanız size odayı şöyle tarif edelim; jakuzi aslında odanın içinde değil dışında ve çevresi içeriyi göstermeyen özel bir camla kaplı. Yani siz geniş bir bahçenin içerisinde jakuzi keyfi yaşarken dışarıdakiler sizi görmüyor. Nasıl kulağa çok çekici geliyor değil mi?

Bakımlardan bakım beğen
İşte zor bir seçim daha. Önünüzde o kadar çok bakım ve terapi var ki. Siz en iyisi kendinizi Matsu SPA terapistlerinin eline bırakın ve onlar sizin ihtiyaçlarınıza göre bir program uygulasın. Parmak uçlarınızdan saç diplerinize kadar vücudunuzun her bölgesi için özel bir masaj olduğunu garanti edebiliriz.

Balili terapistler
Size 2 süper masaj önerimiz var: İlki ‘imbaran’ adlı anti-stres masajı. Bu masajın favori listemize çıkma sebebi, 2 Balili terapistin size masaj yapması. Bir erkek daha ne ister? Masajın egzotik Bali yağı eşliğinde yapıldığının da altını çiziyoruz. İkinci masajımız ise sinir uçlarınıza uygulanan ve kan dolaşımınızı artırıp kas gerginliğini noktalayan “otantik Bali masajı”. Terapileriniz bittikten sonra da küçük demlikte hazırlanmış özel bitki çaylarının yanında kayısı ve ceviz tabağı sizleri bekliyor.

Çiftler de çok şanslı
Matsu SPA’da çiftlerin rahatı ve mutluluğu için de birçok ayrıcalık sunuluyor. Klasik Türk Hamamı konseptiyle modern hamam kültürünün birleşiminden oluşan gelin hamamı bunlardan bir tanesi. Düğün öncesi gelin ve damat için hazırlık bakımları, bekarlığa veda partileri ve özel gruplara hamamda masaj partisi gibi bir çok etkinlik de çiftleri bekleyen sürprizler arasında. Peki ya romantizm? ‘Romantika Paketi’ni kolay kolay reddedemeyeceğinizden eminiz. Bu özel pakette vücudunuzu arındıran ve enerji kazandıran ‘Botanik Dokunuş Masajı’nın ardından sizi ‘Ballı Süt Banyosu’ bekliyor. Tabi bütün bunları özel Matsu beyaz çayınızı yudumlayarak ve egzotik meyvelerle dolu tabağınızdan seçtiğiniz meyveleri yiyerek yaptığınızı unutmayalım.

Village Park Country Resort & Matsu SPA www.matsuspa.com

ERKEK AKLI

Mango’dan stil ikonuyla işbirliği

Umut Doğan Yıldız

-

Mango’nun işbirliği yaptığı stil ikonu David Gandy; bir modelden çok daha fazlası!

Eşsiz tarzı ve vintage arabalara olan tutkusuyla tanınan süper model David Gandy’nin ilgi alanları aslında çok daha fazla. Girişimci kimliği ve hayır işlerine ilgisiyle de tanınan David Gandy yeni projelere atılmaktan keyif alıyor.

Tarz sahibi olmak için genel bir bakış açısına sahip olmak gerektiğine inanan David Gandy bunun sadece kıyafetlerle ilgili olmadığını söylüyor. Materyelleri, renkleri veya tasarım ile ilgili olan her şeye duyulan ilgi insanın genel tarzını yansıttığına inanıyor. Arabalara olan tutkusunu ise şu sözlerle anlatıyor; ‘araba alırken bunu yatırım amaçlı yapmıyorum. Beğendiğimi alıyorum ve onu yenileyerek gelecek 60 yıl boyunca yaşatmaya devam ettirmek istiyorum’ diyor.

Hayır işlerine olanilgisine de köpeği Dora aracılığı ile anlatıyor. Sokak hayvanlarına yardım edenve kar amacı gütmeyen kurumlara destek olan David Gandy köpeği Dora’yı da buşekilde evlat edindiğini anlatıyor.

‘Kendime sürekli meydan okumayı seviyorum. Bilinmeyenin korkusunu hissetmek kendimi geliştirmeme izin veriyor. İş için, bir proje için olsun ya da kişisel hayatım ile ilgili olsun – pişmanlık duymamak için elimden geleni yapıyorum’ diyen David Gandyherkese ilham verebilecek bir süper modelden çok daha fazlası.

Devamı

ERKEK AKLI

Estetik kraliçesinin son isteği!

Umut Doğan Yıldız

-

Geçirdiği sayısız estetik operasyonla adını duyuran Pixee Fox, son isteğiyle doktorları şaşırttı!

Şimdiye kadar 200’den fazla estetik operasyon geçiren estetik bağımlısı Pixee Fox, bir televizyon programına konuk oldu.

Botched Doctors adlı programa davet edilen estetik kraliçesi, katıldığı programın sunucuları olan cerrahlardan bir istekte bulundu ancak Terry Dubrow ve Paul Nassif, Fox’un talep ettiği bu ameliyatı reddettiler.

İngiliz gazete Daily Mail’de yer alan habere göre; çizgi film karakteri gibi görünmek için defalarca ameliyat olan 28 yaşındaki Fox’un son isteğine doktorlar ‘Hayır’ dedi.

İstediği karaktere benzeyebilmek için kaburgalarını aldırıp, göz rengini dahi değiştiren Fox, bu defa da saç çizgisini yeniden hizalamak istediğini belirtti.

Bunu duyunca şok olan doktorlar bu isteği reddettiler. 
Cerrahlar, Fox’un beden algı bozukluğu olan bir kişi olduğunu düşünüyorlar.

Daha önce Fox,  çene kemiği ameliyatı için Güney Kore’nin Seul kentine gitmiş ve burada çenesini kırdırarak traşlatmıştı.


Devamı

ERKEK AKLI

Türkiye Instagram’da beşinci

Umut Doğan Yıldız

-

Dünyada yaklaşık 1 milyara Instagram kullanıcısı var. Türkiye’nin 37milyon aktif Instagram kullanıcı sayısı ile beşinci sıraya yerleştiği görüldü.

Medya takibinin öncü kurumu Ajans Press, sosyal medya platformu Instagram’ın takipçi sayısına yönelik araştırmayı inceledi Ajans Press’in Statista verilerinden ve medya yansımalarından derlediği bilgilere göre, Türkiye’nin 37 milyon aktif Instagram kullanıcı sayısı ile beşinci sıraya yerleştiği görüldü. Dünya üzerindeki bütün ülkeler baz alınırken, listenin birinci sırasına 121 milyon aktif kullanıcı sayısı ile ABD’nin yerleştiği saptandı. ABD’yi de ikinci sıradan 71 milyon kullanıcı ile Hindistan, 64 milyon ile Brezilya, 59 milyon ile de Endonezya takip etti. İlk 10’da yer alan diğer ülkeler ise; Rusya, Japonya, İran, Birleşik Krallık ve Meksika olarak kaydedildi.

ITS Medya ve AjansPress’in gerçekleştirdiği medya araştırmasında, yazılı basına yansıyan haber adetleri de belli oldu. 2018 yılı içerisinde sosyal medya ve platformların medyada ne kadar konuşulduğuna yönelik yapılan incelemede,araştırmaya konu olan Instagram’ın 16 bin 158 haberle konuşulduğu görüldü.Sosyal medya başlığında ise 150 binin üzerinden haber yansıması olduğu tespit edildi.

Devamı

Popüler