Bizi Takip Edin

FITNESS

KETTLEBELL PROGRAMINI KEŞFET!

Umut Doğan Yıldız

-

 

İstediğiniz vücuda kavuşmak için onlarca ekipmana ihtiyacınız yok. Kettlebell programını keşfet ve kısa sürede istediğin formu yakala!

Russian Twist

Yere oturun, ayaklarınızı birleştirin ve dizlerinizi kırın. Ayaklarınız yere temas etmemeli. Sonra iki elinizle bir kettlebell’i kavrayarak göğsünüzün önünde tutun ve alt vücudunuzu sabit tutarak gövdenizi önce sola sonra sağa doğru çevirin. Bu 1 tekrar demektir.

Kettlebell High-pull

Bir kettlebell’i iki bacağınızın arasında tutarak squat yapıyormuşçasına çömelin. Doğrulurken aynı esnada kettlebell’i dirsekleriniz havaya bakacak şekilde çenenizin altına doğru kaldırın ve tekrar başlangıç pozisyonuna dönün. Bu 1 tekrar demektir.

Single-leg Deadlift

Sağ elinize bir kettlebell alın ve ayaklarınız omuz genişliğinde açık olacak şekilde ayakta durun. Sağ ayağınızı yerden kaldırarak bacağınızı geri atın ve belinizden aşağı sarkarak kettlebell’i yere yaklaştırın. Daha sonrasında tekrar başlangıç pozisyonuna dönün. Tüm tekrarlar bittikten sonra aynısını diğer ayağınız havada olacak şekilde yapın.

Biceps Curl

İki elinize birer kettlebell alın, ayaklarınız omuz genişliğinde açık olsun. Kollarınızı gövdenizin iki yanında aşağı sarkıtın. Şimdi dirseklerinizi kırarak ağırlıkları kollarınız doksan derecelik bir açı oluşturana kadar kaldırın ve tekrar başlangıç pozisyonuna dönün. Bu 1 tekrar demektir.

 

 

Shoulder Press

Dizlerinizin üzerinde yere çökün. Gövdenizi dik tutarak iki elinize birer kettlebell alın ve omuzlarınızın üzerinde tutun. Sonrasında kettlebell’leri kollarınız tamamen düz hâle gelene kadar başınızın üzerinde havaya kaldırın. Bu 1 tekrar demektir.

 

 

KETTLEBELL PROGRAMI 1 İÇİN TIKLA!

Continue Reading
Advertisement

FITNESS

Uzun ve kaslı kadın: Kiki Vhyce

Umut Doğan Yıldız

-

Avustralyalı Kiki Vhyce, dünyanın en uzun ve kaslı kadınları arasında yer alan bir sporcu. İşte onun kısa biyografisi.

Sporcu kadınlar dosyası

2011 yılında çok zayıf bir kadın olan Kiki Vhyce, hayatının hem uzun hem sıska bir şekilde geçmesinden şikayetçiydi. Biraz kilo almak ve boyuna oranla daha büyük bir bedene sahip olmak için deyim yerindeyse gece gündüz ağırlık çalıştı.

Spor salonunda ağırlık çalışmaları yapan ve beraberinde beslenmesine dikkat eden ünlü sporcu Kiki Vhyce, 5 yıl gibi bir sürenin ardından tatminkar bir vücuda ulaştı.

Açtığı sosyal medya hesaplarında bu beş yıllık sürede geçirdiği değişimleri takipçileri ile paylaşan Kiki Vhyce, sosyal medyada kısa süre içinde bir fenomen haline geldi. 

Kısa süre içinde bir çok yarışmaya katıldı ve Avustralya’nın en ünlü sporcuları arasına adını yazdırdı.

Milliyet: Avustralya

Meslek: Fitness modeli

Devamı

FITNESS

Kilo vermek isterken fenomen oldu

Umut Doğan Yıldız

-

Lise sırasında kilo almaya başlayan Tara Frost, kilo vermek için spor salonuna yazıldı ve hiç tahmin etmediği şekilde fenomen bir fitness model haline geldi.

Doğum Yılı: 1987

Milliyet: Amerikan

Kaslı kadınlar dosyamızın bugünkü konuğu:Tara Frost

Tara Frost, önceleri vücudunda aşırı yer kaplayan yağlarını kaybetmenin yollarını aramaya, beslenme ve eğitim hakkında araştırma yapmaya başladı. Sonunda, bir spor salonuna yazıldı ve orada ne yapılacağı hakkında neredeyse hiç bilgisi yoktu. Zamanla doğru beslenme ve doğru antrenmanla birlikte kilo veren Tara, şimdilerde instagramın keşfet özelliğini sömürüyor.

Şöhrete Yükseliş

Birkaç yıllık çalışma ve diyet sonrasında Tara, CrossFit ile ilgilenmeye başladı. Fitness ve CrossFit‘e yolculuğuna başladığından beri Tara giderek büyüyen hayran kitlesiyle başarılı bir isim haline geldi.  

Uzun vadeli hedefinin ne olduğu sorulduğunda Tara, eğitim ve beslenme konusunda daha fazla bilgi edinmek ve gelişmek istediğini belirterek, müşterilerine en iyi kalitede eğitimi sunabilmeyi istediğini söylüyor.

Spor programı

Tara her zaman egzersizlerini değiştirdiğini, sürekli olarak yeni tip antrenmanlar denediğini belirtiyor. Ona göre fiziksel gelişmenin en iyi yolu vücudu şaşırtmak.

Tara genellikle spor makineleri kullanmadığını söylüyor. Direnç bantları, vücut ağırlığı ve serbest ağırlıklar kullanarak açık bir zemin üzerinde egzersiz yapmaktan keyif aldığını da ekliyor.

Kardiyo söz konusu olduğunda, Tara, StairMaster ve Spin bisikletlerinde Yüksek Yoğunluklu Interval Eğitimi yapmayı tercih ediyor. Bunun, fazla vücut yağını hızlıca yakmanın en iyi yolu olduğuna inanıyor.

Devamı

FITNESS

Pes etmeyen fitness model

Umut Doğan Yıldız

-

Portekiz’de doğan Carol Benedetti bir süredir instagramın en ünlü fitness modellerinden biri olarak anılıyor.

Okulunu bitirdikten sonra fizyoterapist olarak çalışan Carol Benedetti,bu işi bırakıp fitness modelliğe soyundu.

Başlarda CrossFit ile yola başladığını söyleyen Carol Benedetti, bu tutkuyu farklı alanlara da taşıyarak instagram ünlüleri arasında yer almayı başardı.

Doğum Tarihi: 1993

Milliyet: Portekiz

CrossFit, fitness, halter gibi çeşitliliği bir arada barından antrenman programının kendisini geliştirdiğini söyleyen instagram fenomeni fitness model, bu programların yıldan yıla kendisini daha da geliştirdiğini ifade ediyor.

Devamı

Popüler