Bizi Takip Edin

ERKEK AKLI

KENDİNİZİ KEŞFETMEYE HAZIR MISINIZ?

-

 

Yoga Academy her ay şehirden uzakta, doğada düzenlediği Yoga Festivallerinde, bilimsel uygulanan gerçek Yoga tekniklerini topluma rakipsiz bir süreklilikle sunuyor.

yoga-2

Sağlıklı, güçlü, formda, zinde yaşamın anahtarını orijinal Yoga çalışmaları, sohbetleri ve sağlıklı besinleriyle harika bir hafta sonunda birleştiriyor. Festival hem İstanbul’un gürültü ve keşmekeşinden uzakta hem de çok yakınında güzel ve şirin ilçe Şile’de uluslararası katılımla gerçekleşecek.

Organizasyonu, Türkiye’den dünyaya açılan ilk ve tek Yoga okulu Yoga Academy ve Uluslararası Yoga Federasyonu (UYF) birlikte hazırlamakta. 45 yılı aşkın süre hayatını Yogaya adayan UYF Başkanı Sn. Akif Manaf yönetiminde  Çakra (Enerji Merkezleri) çalışmaları uygulanacak ve “Tüm Sorulara Cevaplar” başlıklı İnteraktif Söyleşi gerçekleşecek. Deneyimli Yoga eğitmenleri ile nefes, meditasyon, gevşeme çalışmaları, zayıflamak için Yoga uygulamaları sunulacak. Festivale Yoga Ateşi dans gösterileri de ayrı bir renk katıyor.

Uluslararası Yoga Federasyonu Başkanı Akif Manaf, her ay düzenledikleri Yoga Festivalleri ile herkesi sağlıklı ve mutlu yaşamın doğal anahtarı Orijinal Yoga Sistemi ile tanışmaya ve kendini keşfetmeye davet ediyor ve ekliyor: “İnsan mutlu olmak için gerçekten kim olduğunu keşfetmelidir. Bunu farkındalığını yükselterek başarabilir. Düşük farkındalık insanı kendinden uzaklaştırır, kişi dış dünyaya yönelir ve gerçekten kim olduğunu unutur, yüksek farkındalık ise kendine yaklaştırır, kendini keşfettirir. Orijinal olarak uygulanan Yoga çalışmaları da insanı bu yönde geliştirir.”

 

Yoga, dinlence, eğlence için bu müthiş fırsat 25-26 Şubatta Best Western Şile Gardens Hotel & SPA’da.

Festival Programı  :

YOGA FESTİVALİ

BEST WESTERN ŞİLE GARDENS HOTEL & SPA

25-26 ŞUBAT 2017

-2 gün

-8 pratik Yoga çalışması

-İnteraktif Söyleşi; Tüm Sorulara Cevaplar (Yoga Festivaline ilk kez Yoga ile tanışacak olanlar da katılabilir.)

25 Şubat Cumartesi
11.00 Muladhara (kök) Çakra çalışması – Özgüvenin geliştirilmesi
12.30 Kahvaltı
14.30 – Meditasyon
15.30 – Nefes çalışması

17.00 – Svadhisthana (pelvis) Çakra çalışması – Yaratıcılığın geliştirilmesi
18.45 – Akşam Yemeği
19:45 -Yoga Ateşi Dans Gösterileri
20.00 – Büyük Üstad ile interaktif söyleşi – Tüm Sorulara Cevaplar

26 Şubat Pazar

08.00 – Manipura (karın) Çakra çalışması – Kararlılığın geliştirilmesi
09.30 – Kahvaltı
12.30 – Zayıflamak için Yoga
13.30 – Gevşeme çalışması
15.00 – Anahata (göğüs) Çakra çalışması – Sevginin geliştirilmesi

Yoga matlarınızı ve kalın giysilerinizi getirmeyi unutmayınız. Kayıt ve detaylı bilgi için bizimle iletişime geçebilirsiniz.
www.yogaacademy.com.tr
info@yogaacademy.com.tr
T. 0 212 243 96 42 – 0 533 251 75 83

ERKEK AKLI

Mango’dan stil ikonuyla işbirliği

Umut Doğan Yıldız

-

Mango’nun işbirliği yaptığı stil ikonu David Gandy; bir modelden çok daha fazlası!

Eşsiz tarzı ve vintage arabalara olan tutkusuyla tanınan süper model David Gandy’nin ilgi alanları aslında çok daha fazla. Girişimci kimliği ve hayır işlerine ilgisiyle de tanınan David Gandy yeni projelere atılmaktan keyif alıyor.

Tarz sahibi olmak için genel bir bakış açısına sahip olmak gerektiğine inanan David Gandy bunun sadece kıyafetlerle ilgili olmadığını söylüyor. Materyelleri, renkleri veya tasarım ile ilgili olan her şeye duyulan ilgi insanın genel tarzını yansıttığına inanıyor. Arabalara olan tutkusunu ise şu sözlerle anlatıyor; ‘araba alırken bunu yatırım amaçlı yapmıyorum. Beğendiğimi alıyorum ve onu yenileyerek gelecek 60 yıl boyunca yaşatmaya devam ettirmek istiyorum’ diyor.

Hayır işlerine olanilgisine de köpeği Dora aracılığı ile anlatıyor. Sokak hayvanlarına yardım edenve kar amacı gütmeyen kurumlara destek olan David Gandy köpeği Dora’yı da buşekilde evlat edindiğini anlatıyor.

‘Kendime sürekli meydan okumayı seviyorum. Bilinmeyenin korkusunu hissetmek kendimi geliştirmeme izin veriyor. İş için, bir proje için olsun ya da kişisel hayatım ile ilgili olsun – pişmanlık duymamak için elimden geleni yapıyorum’ diyen David Gandyherkese ilham verebilecek bir süper modelden çok daha fazlası.

Devamı

ERKEK AKLI

Estetik kraliçesinin son isteği!

Umut Doğan Yıldız

-

Geçirdiği sayısız estetik operasyonla adını duyuran Pixee Fox, son isteğiyle doktorları şaşırttı!

Şimdiye kadar 200’den fazla estetik operasyon geçiren estetik bağımlısı Pixee Fox, bir televizyon programına konuk oldu.

Botched Doctors adlı programa davet edilen estetik kraliçesi, katıldığı programın sunucuları olan cerrahlardan bir istekte bulundu ancak Terry Dubrow ve Paul Nassif, Fox’un talep ettiği bu ameliyatı reddettiler.

İngiliz gazete Daily Mail’de yer alan habere göre; çizgi film karakteri gibi görünmek için defalarca ameliyat olan 28 yaşındaki Fox’un son isteğine doktorlar ‘Hayır’ dedi.

İstediği karaktere benzeyebilmek için kaburgalarını aldırıp, göz rengini dahi değiştiren Fox, bu defa da saç çizgisini yeniden hizalamak istediğini belirtti.

Bunu duyunca şok olan doktorlar bu isteği reddettiler. 
Cerrahlar, Fox’un beden algı bozukluğu olan bir kişi olduğunu düşünüyorlar.

Daha önce Fox,  çene kemiği ameliyatı için Güney Kore’nin Seul kentine gitmiş ve burada çenesini kırdırarak traşlatmıştı.


Devamı

ERKEK AKLI

Türkiye Instagram’da beşinci

Umut Doğan Yıldız

-

Dünyada yaklaşık 1 milyara Instagram kullanıcısı var. Türkiye’nin 37milyon aktif Instagram kullanıcı sayısı ile beşinci sıraya yerleştiği görüldü.

Medya takibinin öncü kurumu Ajans Press, sosyal medya platformu Instagram’ın takipçi sayısına yönelik araştırmayı inceledi Ajans Press’in Statista verilerinden ve medya yansımalarından derlediği bilgilere göre, Türkiye’nin 37 milyon aktif Instagram kullanıcı sayısı ile beşinci sıraya yerleştiği görüldü. Dünya üzerindeki bütün ülkeler baz alınırken, listenin birinci sırasına 121 milyon aktif kullanıcı sayısı ile ABD’nin yerleştiği saptandı. ABD’yi de ikinci sıradan 71 milyon kullanıcı ile Hindistan, 64 milyon ile Brezilya, 59 milyon ile de Endonezya takip etti. İlk 10’da yer alan diğer ülkeler ise; Rusya, Japonya, İran, Birleşik Krallık ve Meksika olarak kaydedildi.

ITS Medya ve AjansPress’in gerçekleştirdiği medya araştırmasında, yazılı basına yansıyan haber adetleri de belli oldu. 2018 yılı içerisinde sosyal medya ve platformların medyada ne kadar konuşulduğuna yönelik yapılan incelemede,araştırmaya konu olan Instagram’ın 16 bin 158 haberle konuşulduğu görüldü.Sosyal medya başlığında ise 150 binin üzerinden haber yansıması olduğu tespit edildi.

Devamı

Popüler