Bizi Takip Edin
Men's Health Türkiye

Men's Health Türkiye

KENDİNİZE YAKIŞANI BULUN

STİL & BAKIM

KENDİNİZE YAKIŞANI BULUN

-

 

Şık giyinmenin sırlarını Damat, Tween ve ADV’nin Tasarım Direktörü Güneş Güner Işık’tan öğrendik.

Ceket seçerken
Daha fit, uzun ve şık görünmek için kuplu ve yarı-fit (vücudunuza çok yapışmayan) ceketleri tercih edin. Geniş bedenliyseniz özellikle kruvaze, üç düğmeli ceketleri tercih etmeyin. Çünkü bu ceketler sizi olduğunuzdan daha geniş ve kalın gösterir. En doğru seçim için yüksek klapalı (ceketinizin yaka kısmı) hafif bel oyuntusuna sahip, iki düğmeli ceketler olacaktır. Dikkat etmeniz gereken nokta, ceketin basen çizgisini geçmeyecek uzunlukta olması. Son olarak boyunuz uzun değilse uzun ceketleri, uzun boyluysanız da, kesinlikle kısa boylu ceketleri tercih etmemenizi öneririm.

Gömlek seçimi
Gömlek tercihlerinde yapılan başlıca hata geniş kalıplıysanız, daha geniş kesimli gömlekler giymektir. Bu sizin daha kilolu ve geniş görünmenize yol açar. Geniş bedenliyseniz, arka beden pensli ya da kuplu gömlekler giyerek daha formda görünebilirsiniz. Kup ve pensler gövde boyunuzu daha uzun ve dar göstermeye katkıda bulunur. Kol boyunuz uzun değilse duble-manşet gömlek tercih etmek yerine klasik manşetli gömlekleri seçmeniz daha iyi görünmenizi sağlar.

Pantolon
Genel olarak pantolon seçerken yapılan en büyük hata; kilolu, geniş basenli ve bacak boyu kısa kişilerin geniş pantolonlar seçmesidir. Geniş formlar, geniş bir bedeni gizlemez aksine daha da hantal gösterir.

Kravat seçimi
Kravatlarda renk ve desen olarak yalınlık önemli… Aynı tonlardaki renklerin oluşturduğu desenler yine aynı tonlardaki bir takım elbise ile kombinlenerek şık hale getirilebilir. Kravat seçiminde takım elbise ve gömlek çok önemlidir. Benzer tonları içeren bir kravat seçmelisiniz. İri desenli bir takım elbisede mümkün olduğu kadar küçük desenli ya da düz kravatlar seçin. Ayrıca artık kravatların inceldiğini unutmayarak çok kalın ve parlak renkli kravatları kullanmayın.  Beden boyunuz uzun değilse, çok ince ve uzun bağlamalar da üzerinizde iyi durmayacaktır.

Aksesuar seçimi
En önemlisi büyük ve abartılı aksesuarlardan kesinlikle uzak durmak… Büyük kol düğmeleri ya da iri kravat iğneleri genel uyumu zorlaştırır. Ayakkabının genel şıklığınızın tamamlayıcısı olduğu unutmayın. Ayak numaranız büyükse onları daha da büyük gösterecek sivri burun modelleri tercih etmeyin. Hafif yuvarlak burunlu modeller, ayaklarınızın biraz daha küçük görünmesini sağlar. Ancak ayaklarınız küçükse, bunun tam tersini uygulayın ve yuvarlak burunlu modelleri kullanmayın.

Continue Reading
Advertisement

STİL & BAKIM

5 Maddede Keratin Bakımı

-

Editör :

Saçı uzatma etkisiyle bilinen keratin saç bakımı, artık yalnızca kadınlar tarafından değil, erkeklerden de büyük ilgi görüyor

Günümüzde erkeklerin gittiği birçok berber ve kuaförde de uygulanan keratin bakımı, bilhassa uzun saç seven erkekler tarafından rağbet görürken, parlak, yumuşak ve düz saç sevenlerin de tercihi olmakta.

Keratin kullanımıyla yapılan saç bakımları, saçı kıvırcık ve başa çıkılmaz erkeklerin saçlarını da düz ve sağlıklı hale getirmeleriyle biliniyor. Tıpkı kadınlarda olduğu gibi erkeklerde de saçlar, görünümü etkileyen önemli bir faktördür. Sağlıklı görünen düz saçlar, model oluşturmada kişiye kolaylık sağlıyor ve kadınların dikkatini daha fazla çekebilmenize yardımcı oluyor.

Keratin Bakımının Faydaları

Keratin bakımı, saçı düzleştirme ve sağlıklı hale getirme konusunda devamlı olarak övülüyor. Peki, bunun nedenini merak ettiniz mi? Keratin saç bakımı, diğer bakım yöntemleriyle kıyasla çok daha güvenli ve etkilidir. Keratin bakımının faydalarını beş farklı maddede sıralayabiliriz.

1. Zehirli kimyasallar içermez

Keratin, insan vücudu tarafından doğal yollarla üretilen bir protein türüdür. Deri hücrelerinde, tırnaklarda ve saçlarda doğal yapıtaşı olarak bulunur. Sürekli olarak şampuan, saç kremi ve saç ürünleri kullandığınızda ise saçlarınızdaki keratin miktarı azalır. Bu durum da saçınızın kuru ve kıvırcık bir yapıya bürünmesine neden olur. Bunun nedeni piyasadaki birçok ürünün saçın katmanlarına derinlemesine nüfuz eden kimyasallar içermesidir.

Keratin bakımı, kullanılan formülün doğal olması sebebiyle hiçbir kimyasal faktörü içermez. Yani saçınız herhangi bir şekilde zarar görmez. Aksine keratin bakımı, saçınızdaki parıltıyı ortaya çıkarak şekilde içeriden dışarıya doğru onarım gerçekleştirir.

2. Etkileri uzun vadelidir

Keratin bakımı yaptırmanın iyi taraflarından bir diğeri de, bu bakımdan sonraki haftalar boyunca ek bir bakım yaptırmanıza gerek olmamasıdır. Keratin bakımının etkileri, dört aya kadar devam eder. Bunun sebebi saç foliküllerine nüfuz ederek onarması, saçta meydana gelen hasarları kökten uca kadar gidermesidir. Keratin bakımı sonrası daha parlak ve göz alıcı saçların keyfini uzun bir süre boyunca çıkarabilirsiniz.

3. Düzleştirici kullanmanız gerekmez

Keratin bakımı yaptırdıktan sonra saçınızın düzleşmesi ve parlak görünmesi için her sabah düzleştirici ya da fön gibi cihazlarla uğraşmanız gerekmez. Saçınızın doğal yağlarını salgılayabilmesini sürdürmesi adına, saçlarınızı düzenli olarak taramanız ya da fırçalamanız yeterlidir. Öte yandan devamlı olarak düzleştirici kullanmak da meydana gelen ısı nedeniyle saçlarınıza zarar verir.

4. Saçın hacmini ve şeklini korur

Birçok kişi, keratin bakımının saçlarının hacmini ve şeklini etkileyeceğini düşünür. Fakat bu kesinlikle yanlıştır. Keratin bakımının özelliği saçlardaki hasarı gidermesi ve saçın sağlığını korumasıdır. Keratin bakımı saçlarınızın şekline ya da hacmine herhangi bir zarar vermez.

5. Tüm saçlar tiplerine uygun

Keratin bakımı kıvırcık ve karmaşık saçlar dahil tüm saç tiplerine uygulanabilen bir bakımdır. Ancak bu tarz saçlara uygulanan bakım, diğer türlerden biraz daha uzun sürebilir.

Keratin Bakımından Sonra Yapılması Gerekenler

1. Keratin bakımının saçlarınız tarafından iyi bir şekilde emilebilmesi için saçınızı 72 saate kadar yıkamayın.

2. Saçınıza herhangi bir jel ya da şekillendirici sürmeyin. Kuaförünüzün önerileri doğrultusunda saçınızı 3 gün boyunca yalnızca şampuan ve kremle yıkayın. Kullandığınız şampuanın ve kremin sülfat ve sodyum içermiyor olmasına dikkat edin.

3. Saçınızı toplamayın, serbest bırakın.

Devamı

ERKEK AKLI

El desenli bikini üstü modası

-

Tasarımcı Adriana Degreas tarafından tasarlanan el desenli bikini üstü, üstsüz güneşleniyor gibi görünmeyi sağlıyor.

İşte plajlarda kafa karışıklığına neden olabilecek el desenli bikinli…

Brezilyalı tasarımcı Adriana Degreas, sanki göğüslerini tutan bir kadın varmış gibi bir ikonik bir bikini üstü tasarladı ve bu tasarımıyla hem moda camiasında hem de sosyal medyada çok konuşuldu.

Bikini tuhaf karşılansa da birçok kişi tarafından giyilerek plajlardaki yerini aldı. Instagram’da paylaşılan bikini fotoğrafları bin 200’ün üstünde beğeni ve yüzlerce yorum aldı. İnsanların şimdiki yorumu bu tasarım için gayet olumlu.


Devamı

STİL & BAKIM

Nike Zoom serisinden yeni renkler!

-

Nike Zoom Air ve ultra hassas yapılı köpük tabanıyla Nike ZoomX ile Zoom ailesi, yeni renkleri ve her ayakkabısıyla koşuculara özgün bir deneyim sunuyor.

Hız, dünyaca ünlü maratonculardan, hafta sonları kendini harika hissetmek isteyenlere kadar uzunan her koşucunun önceliği arasındadır. Nike, koşucuların tüm ihtiyacını karşılayacak şekilde tasarlanan Air Zoom serisi ile antrenman ve yarış ayakkabılarını odağına alıyor.

Nike, Zoom ailesinin 2019 modelleri için insan gözünün en iyi seçtiği renk olan neon yeşilden bir spektrum yarattı. Tasarımcılar, Nike Phantom Glow adını vererek sadece Nike’a özel bir neon ton yarattı. Bu neon ton, oluşturduğu yapı ile Nike ZoomX Vaporfly NEXT% için enerjik ve parlayan bir etki yaratıyor. Zoom ailesindeki diğer modeller ise her birinin öne çıkmasını sağlayacak şekilde koyu ve yumuşak tonlara bürünüyor.

Devamı

Popüler

 

 

www.pilioo.com

    Loading RSS Feed