Bizi Takip Edin

STİL & BAKIM

KENDİMİZE BAKIYOR MUYUZ?

-

 

Daha çekici görünmek için kendinize ne kadar zaman ayırıyorsunuz? işte rakamlar…

Eskiden erkekler için bakım ürünleri demek, su ve sabundan ibaretti. Acak teknoloji ile beraber erkekler de evrildi ve artık farklı rutinlere kavuşu. Öyleki erkekler daha çekici görünmek için günün 20-30 dakikasını banyoda geçirebiliyor. Peki istatistikler bu konuda ne diyor? İşte Unilever’in 6000 kadın ve erkek üzerinde yaptığı araştırma.

Yanlış #1

“Benim terim kokmaz abi!”

Belki siz böyle düşünebilirsiniz ancak özellikle yaz günü sevgilinizi ikna etmeniz bir hayli zor olacaktır. Türkiye’de erkeklerin sadece yüzde 36’sı deodorant kullanıyor. Avrupa’da bu oran yüzde 80, Kuzey Amerika’da ise yüzde 95. İngiltere’de kişi başına yıllık 11 euro olan deodorant tüketimi Türkiye’de 1 eurodan daha az. Bu rakam Arjantin’de 8 euro. Brezilya gibi gayrisafi milli hasılada Türkiye’ye yakın bir ülkedeki rakamlar da Türkiye’nin sekiz katı. Türkiye’de yıllık kişi başına deodorant tüketimi bir adet bile değil. (Yaklaşık 53 gram!) İngiltere’de ise bu oran 6,77 adet. Unilever Yönetim Kurulu Üyesi Zeynep Yalımuzun’a göre Türkiye’deki erkeklerin deodorant kullanmamasının sebebi terlemediklerini ya da terlerinin kokmadığını düşünmeleri.

Yanlış: Gün içinde, terledikten sonra ve kıyafet üzerine sıkarak deodorant kullanmak

Doğru: Yalım, banyodan hemen sonra doğrudan cildinize temas edecek şekilde deodorant kullanmanın, tüm gün ter kokmanızı önleyeceğini söylüyor. “Anti perspirant ürünler terlemeyi önlüyor, vücuda zarar vermiyor. Sadece terdeki bakterileri öldürerek terinizin kokmasını önlüyor.”

Yanlış #2

“Erkek adam bakım ürününe para harcamaz.”

Aksine belki de para harcamanız gereken ilk masraf kalemi bu. Unilever Türkiye’nin kurumsal sözcülüğünü yapan Mehmet Altınok “Nüfusu Türkiye nüfusuna yakın olan gelişmiş Avrupa ülkeleriyle kıyasladığımızda Türkiye kişisel bakım sektörü hâlen bu ülkelerin çok gerisinde” diyor. Türkiye ile kıyaslandığında Fransa 10 kat, Almanya ve İngiltere de dokuz kat daha büyük bir sektör hacmine sahip. Altı Ar-Ge ve 31 geliştirme merkezine sahip Unilever’in raporlarına göre, ülkemizde kişi başı yıllık el ve cilt bakımı ürünlerine sadece 1,7 TL harcanıyor. Yüzde 37’lik bir kesimin yüzünü yalnızca sabunla yıkadığını düşünecek olursak, bu rakam kulağa normal geliyor tabii. Şaşırtıcı rakamlar sunmaya devam edelim: Sadece yüzde 24’lük bir kesim şampuan kullanıyor. Ülkemizde yıllık kişi başı şampuan tüketim miktarı 0,6 litre. Japonya ve Amerika’da ise bu rakam 4 litreye çıkıyor. Türkiye’de sıradan erkeklerde kişi başı yıllık diş fırçası tüketim miktarı bir adetken Avrupa’da iki katı. Bizde, 106 gram diş macunu tüketilirken, İspanya 320 gram tüketiyor.

Yanlış: “Vakit kaybetmeye gerek yok, sabah uyandığım gibi evden çıkarım…”

Doğru: Zeynep Yalımuzun “Kişisel bakıma günde sekiz dakika ayırmak yeterlidir” diyor. Eğer inatçı kokular peşinizi bırakmıyorsa, hemen paniğe kapılmayın. Antibakteriyel sabunlar derdinize derman olabilir. Çünkü peşinizi bırakmayan inatçı vücut kokusu, cildinizdeki bakteriyel oluşumların sonucunda çıkmış olabilir. Ayrıca soğan, sarımsak, köri ve diğer baharatlı yiyeceklerin kokularının da terle dışarı atıldığını hatırlatalım. Terle kıyafetlerinize bulaştığında kokuların daha kalıcı olur.

STİL & BAKIM

HILLSIDE BEACH CLUB’DA İYİ HİSSEDİN

-

Editör :

İlklerin öncüsü Hillside Beach Club, 6-12 Mayıs tarihleri arasında 6. kez gerçekleşecek klasikleşen İyi Hissetme Haftası “Feel Good Week” programını açıkladı. Bedeni dinlendirirken, ruhu besleyecek aktivite ve atölyelerle hazırlanmış bu hafta boyunca deniz ve güneşin tadını çıkaran misafirler, iyi hissettiren yepyeni deneyimler yaşama imkanı da bulacak.

Yenilikçi uygulamaları ile ilklerin öncüsü konumunu yıllardır koruyan Hillside Beach Club, (İyi Hissetme Haftası) “Feel Good Week” ile misafirlerine ilham verici keşifler yapmanın mümkün olduğu bir program hazırladı. Bu özel hafta boyunca heyecanla beklenen aktivitelerin yanında misafirler, birbirinden farklı ve yenilikçi atölyeler ile de tanışacak.

İyi hissettiren atölyeler: Soundala, Ajna Light, Kristal ve Nefes Terapisi…

Bu yıl 6-12 Mayıs tarihleri arasında altıncısı gerçekleşecek Feel Good Week, gün boyu farklı konularda atölye, konuşma ve aktivitelerle dolu bir program sunuyor.

Tibet kaseleri, şaman davulu gibi etnik enstrümanlar kullanılarak bedeni yeniden akort etmeyi amaçlayan Soundala Terapi, belirli bir frekansta verilen led ışıklar ile derin meditasyona geçmeyi sağlayan Ajna Light, doğru nefes almayı öğreterek derin rahatlama sağlayan Nefes ve Kristal Terapisi, yıldız haritası okumanın inceliklerinin konuşulacağı Astroloji Atölyesi Feel Good Week’e özel, bedeni pozitif enerji ile doluracak aktivitelerden sadece birkaçı… Üstelik Hillside Beach Club misafirlerinin, tüm bu atölyelerle bağlantılı bireysel seanslara da katılma imkanı bulunuyor. 

Dileyen misafirler yeni güne Hillside Beach Club’ın sesiz koyu Silent Beach’de yoga ve meditasyon ile başlayabilir ya da gün içinde yin yoganın rahatlatan ve gevşeten etkisi ile tanışabilirler. Güne tertemiz bir zihinle merhaba diyen misafirler, hafta boyunca alanında uzman yoga eğitmenlerinin derslerini de deneyimleme imkanı bulacak. Yoga tutkunlarının heyecanla beklediği teknede yoga ve günbatımı meditasyonu ile Silent Beach’de gerçekleşecek gece meditasyonu haftanın unutulmaz etkinliklerinden olacak.

Süper besin “microfarm” ve Juice Atölyesi ile içten dışa iyi hisseddin

Çeşitli sebze ve ot tohumlarından büyüyen, yenilebilir bitkiler olan mikro yeşillikler ile ilgili detaylı bilgi sahibi olmanın mümkün olduğu atölye, bu özel hafta boyunca misafirlerle buluşacak. Katılan herkesin Living Food & Microfarm atölyesi sonunda kendi mikro yeşilliğini üretebilmesi ve bu süper besin deneyimini yaşamına katabilmesi mümkün. Feel Good Week kapsamında sağlıklı beslenme programlarını misafirlerine deneyimleterek göstermeyi amaçlayan bir diğer atölye ise Eating Well & Juice. Sebze ve meyve çeşitleri kullanarak “juice” yapımı ve faydaları hakkında detayların konuşulacağı atölye sonunda misafirler hem juice yapımı hakkında bilgi sahibi olacak, hem de bilinçli tüketimin yollarını öğrenecek.

Bu yıl programa yepyeni atölyeler eklendi

Eğlenirken öğreten “edutainment” akımının Türkiye’deki öncüsü Hillside Beach Club, bu yıl Feel Good Week programına yepyeni atölyeler de ekledi. Bitki özlerinden elde edilen yağların kişinin fiziksel, duygusal ve ruhsal sağlığı için kullanılması olarak özetlenebilen aromaterapi,  bu haftaya özel bir atölye ile misafirlerle buluşacak. Kokuların şifa verici özelliklerine değinilecek atölyenin sonunda katılımcılar seçtikleri kokulardan aromaterapi yağlarını oluşturabilecek ve dileyen misafirler kendilerine özel bu yağlar ile masaj yaptırabilecek.

Konuklar, İyi Hissetme Haftası boyunca deneyimledikleri atölyeler sonunda edindikleri yeni alışkanlıkları ve hobileri uygulama imkanı da bulacak. Canlı çiçeklerle yaka iğnesi veya saç tokası olarak tasarlanabilen parçaların yapılacağı atölye ile çiçeklerin iyi hissettiren enerjisi tüm haftaya yayılacak ve misafirler kendi ürettiği parçaları kullanabilecek. Konukların kendilerini doğanın enerjisine bırakarak iletişim kurma yollarını geliştirecekleri atölye Doğa ile Bağlantı Kurmak ise bu sezon Feel Good Week misafirleri ile buluşacak yeni atölyelerden. Hafta boyunca spirituel film gösterimlerinin gerçekleşeceği ve bu filmlerin bir uzman eşliğinde yorumlanacağı Hillside Beach Club Feel Good Week, bu yıl da iyi hissetmek isteyenlerin adresi olacak.

www.hillsidebeachclub.com

facebook.com/hillsidebeachclub

twitter.com/HillsideFethiye

instagram.com/hillsidebeachclub

Devamı

anaslide

AYAKKABININ ÖMRÜNÜ UZAT

-

Editör :

Ayakkabısına kıymet veren adamlardansanız, torunlarınıza dahi aktarmanız gereken bu muhafaza yöntemlerini mutlaka bilin.

Devamı

anaslide

GÜNDELİK HAYATTA ŞIKLIĞI YAKALAMANIN 21 KURALI

-

Editör :

Rahatlık sizin için ön plandaysa, salaş olmakla “jilet gibi” sportif giyinmek arasındaki farkı belirleyen 21 kuralımıza göz atın.

Kural 1
Stil, doğru kıyafetleri güzel taşımaktır.

1

Sizi ne giyerseniz giyin her daim beğenen ne yazık ki tek kişi var, o da anneniz. Geri kalan insanlar ilk değerlendirmeyi giydikleriniz üzerinden yapıyor. Güncel bir araştırmaya göre, kişiye özel dikilmiş takım elbisesiyle gezen adamlar, hazır giyimi tercih edenlere oranla daha yüksek gelirli ve daha güvenli olarak algılanıyor. İşin kötüsü, bu not birkaç saniye içinde veriliyor. İşi şansa bırakmadan, üzerinize tam oturan favori pantolonunuzu bularak temeli sağlam tutun. Artık onu dilediğiniz tişört veya ceketle kombinleyebilirsiniz. Pantolonunuz jean veya chino da olsa, bir terzi
tarafından vücudunuza göre dikilmiş gibi durmalı. Ne bacaklarınız pantolonun içinde dans etmeli, ne de paçalar yerlerde sürünmeli.

Ceket Tween  990 TL
Triko Lacoste 379 TL
Pantolon KİP 139 TL
Gözlük Ray-Ban  600 TL

Devamı

Popüler

 

www.pilioo.com