KEL ERKEKLER DAHA BASKIN, DAHA ÇEKİCİ VE DAHA ÖZGÜVENLİ OLUYOR

Kel adamlar saç derilerindeki eksikliği başka özellikleri ile kapatıyor.

erkek

Gösteri dünyasında saçsız ama oldukça güçlü birçok erkek var. Jason Statham desek yeterli olur herhalde. “Yeterli değil” diyenler için bir de Dwayne “The Rock” Johnson desek, konuyu kapatmış oluruz.

Bu adamlar boşuna sert değiller: Pennysylvania Üniversitesi tarafından yapılan bir araştırma ise bu meselenin nedenlerini inceliyor. Çalışmada, 3 ayrı gruba bazı erkeklerin fotoğrafları gösterildi ve fotoğraftaki kişileri baskınlık, özgüven ve çekicilik gibi kıstaslar üzerinden değerlendirmeleri istendi. Sonuç mu? Kel adamlar zirvede yer aldı.

Bilim insanlarına göre kellik bir tür iletişim türü ve aynı zamanda gizemli bir şey. Yani, ortalama bir saç kesimine sahip bir erkeğe kıyasla, kel erkekler daha gizemli duruyor. Aynı zamanda kafası tamamen tıraşlı olan erkeklerin ekonomik olarak pazarlıklarda elleri daha kuvvetli oluyor.

Ancak bir noktaya açıklık getirmemiz gerek. Bu kurallar, sadece tamamen kel olan erkekler için geçerli. Aslına bakarsanız, araştırmanın bulgularına göre kısmi kellik ya da kısmi saç kaybı gibi etkenler, erkeğin zayıf karakterli görünmesine neden oluyor.

 

 

You must be logged in to post a comment Login

Bunları Unutma!