KAVRAMAYI GÜÇLENDİR!

Vücut geliştirmede ihmal etmemen gereken bir yer daha var: eller!

Spor salonunda daha az vakit harcayarak daha iyi bir vücuda sahip olmak için yapman gereken şeylerden biri de el ve parmak kaslarına yeterince önem vermektir. Güçlü kavrayış yeteneği spor sırasında yapacağın hareketlerden daha iyi verim almanı sağlar.

Macun sık!
Çocukken oynadığımız renkli hamurlara benzeyen Therapy Putty, avuç, bilek, parmak ve kol kaslarını çalıştırıyor. Asla ele yapışmıyor ve kutusuna tekrar koyduğunuzda kendini bırakarak eski şeklini alıyor. Parmaklarınızın arasına alın ve mümkün olduğunca kuvvetle sıkarak yassılaşmasını sağlayın. Tüm el kaslarınızın iyice çalıştığına emin olana kadar devam edin.

Tuşlara bas!

Bir adet Cando DigiFlex’i kavrayın, sonra da parmak kaslarını çalıştırmak için yaylı tuşlara teker teker basın. Bütün tuşlara aynı anda basmak kolay, asıl marifet parmakları birbirinden ayırmakta! Her bir tuşa 12 defa basana kadar devam edin. Kol kaslarını çalıştırmak için bütün tuşlara aynı anda basın.

Thera-Band latex egzersiz Bandı

Kas gruplarına hem pozitif hem negatif kuvvet uygulayarak, güç, hareket kabiliyeti ve koordinasyonu geliştiriyor. Bantların yeşil, mavi, kırmızı gibi çeşitli renklerde tasarlanmış olması, farklı direnç seviyelerini belirtiyor. Böylece kas kuvvetinin ne kadar ilerleme kaydettiğini gözlemleyebiliyorsunuz. Üstelik taşıması pratik bu bantları dilediğiniz yere götürebilirsiniz.

You must be logged in to post a comment Login

Bunları Unutma!