Bizi Takip Edin

FITNESS

“KATLANDIĞINDA SADECE 29 CM…”

-

 

Evde yer problemi yaşayanlar için,  katlandığında dik durabilme özelliğiyle 29 cm yer kaplayan Voit White 700 imdada yetişiyor…

Dünyada olduğu gibi Türkiye’de de evde spor aletleri konusunda en çok tercih edilen ve güvenilen marka olan Voit, evinde yeri olmadığı için koşu bandı kullanamayan tüketicilerine yepyeni bir ürün sunuyor; VOIT WHİTE 700…

Spor yapma alışkanlığını artırmak, evde spor yapmanın da keyifli ve bir o kadar da sağlığa faydalı olduğunu anlatmak adına çalışmalarını sürdürmeye devam eden Voit;  her yere rahatça kurulabilen, işiniz bitince kaldırıp yatağınızın altına, ya da dolap yanına koyabileceğiniz VOIT WHITE 700 koşu bandı ile yer sorununu ortadan kaldırıyor.Katlandığında sadece 29 santimlik bir alan kaplayan koşu bandı yer sorununu problem edenlere bu özelliğiyle çözüm sunuyor.

VOIT WHİTE 700; saatte 13 km kadar hız, zaman, mesafe, nabız ( her 6 saniyede bir bütün fonksiyonları gösterme seçeneği),  kalori göstergesi, mavi ışıklı LCD ekranı, 3 hazır programı ile de kalitesinden taviz vermiyor. Voit White 700 koşu bandı Cushion Deck teknolojisi sayesinde zeminde oluşan titreşimleri emiyor ve konforlu bir antrenman ortamı sağlıyor.

Sabah işe gitmeden ve vakit kaybetmeden sınırlı dakikalarınızı sadece koşuya ayırarak spor yapmanın keyfini yaşayacaksınız. Vakti olanların ise  açık havada gürültüden ve sıcak havadan uzak,  evinde televizyon seyrederken,  sıcaktan  etkilenmeden spor yapmak Voit ile artık çok kolay ve sağlıklı…

Voit  White 700 koşu bandı ayrıntılı satış noktaları için,  size en yakın bayiyi  www.voit.com.tr sitesinden öğrenebilirsiniz.

FITNESS

Hafta kaç gün antrenman yapılmalı?

Umut Doğan Yıldız

-

Dinlenme günleri ne kadar önemli, haftada kaç gün antrenman yapılmalı? İşte merak ettiğiniz soruların cevabı.

Kilo vermek isteyenler kaç gün dinlenmeli

Kaslarınız sadece toparlanması için değil, gelişmesi için dinlenme günleri, en az antrenman ve beslenme kadar önemlidir. Varmak istediğiniz noktaya göre, amacınız eğer kilo vermek ve sadece kardiyo merkezli antrenman yapıyorsanız, dinlenme günlerini haftada 1 güne düşürebilirsiniz.

Kas geliştirmek isteyenler kaç gün dinlenmeli

Amacınız kas geliştirmekse ve başlangıç seviyesindeyseniz, haftada üç gün antrenman, dört gün dinlenme yapmalısınız. Eğer orta seviye veya üzerindeyseniz, dört-beş gün antrenman, iki-üç gün dinlenme şeklinde antrenmanlarınızı programlayın.

Bazı durumlarda bu süreler kişilere göre farklılık gösterebilir. Sonuca ulaşmak için uygun bir beslenme programıyla beraber dinlenmeyi de ihmal etmeyin.

Ayrıca, dinlenme günlerinde de beslenmenize dikkat etmeniz geriyor. Standart tavsiyelerin yanısıra, kendinize neyin iyi geldiğini deneme yanılma yöntemiyle zaman içinde kavramanız her şeyden çok önem taşıyor.

Devamı

FITNESS

Merkez bölgesi için 3 hareket

Umut Doğan Yıldız

-

Merkez bölgendeki tüm kasları çalıştırmak için oldukça etkili bu hareketleri deneyin.

Deadlift ve farmer carry hareketlerini haftada iki defa ağırlık antrenmanlarınıza ekleyin, bird dog hareketini ise her gün yapın ve farkı görün.

Deadlift hareketi

Ayaklarınızı kalça genişliğinde açın, ağır bir çift dambılı ayaklarınızın önüne yerleştirin. Omurganızı düz tutmaya gayret edin, enseniziserbest bırakarak dambılları kavrayacağınız kadar öne eğilin(a). Topuklarınızı yere bastır ve dambılları yerden kaldırırken karnınızı sıkın (b). Evet, karnınızı sıkın çünkü işin püf noktası bu. Tekrar öne eğilin. Bu, bir tekrar eder. 8-12 tekrardan 3-4 set yapın.

Farmer Carry

İki elinize de ağır birer dambıl alın ve omuzlarınızı geride tutun. Karnınızı sıkı ve sırtınızı dik tutarak öne doğru 10 adım atın; arkanızı dönün, 10 adım atarak başlangıç noktasına tekrar dönün ve dambılları yere bırakın. Bu, bir tekrar eder. 4 tekrarlık 3-4 set yapın.

Bird Dog

Masa pozisyonundayken (a) sağ kolunuzu kulağınızla aynı hizaya kaldırızve aynı anda sol bacağınızı da yere paralel olana kadar arkaya doğru uzatın (b). Başlangıç pozisyonuna dönün ve diğer tarafta tekrarlayın. Dengenizi sağlamak için karnınızı sıkı tutun. 10-15 tekrarlık 3-4 set yapın.

Kaynak: Women’s Health Türkiye

Devamı

FITNESS

Antrenör Valentina Lequeux

Umut Doğan Yıldız

-

Dünyanın en ünlü antrenörlerinden biriyle tanışın. Dünyaca ünlü kadın sporcu Valentina Lequeux.

Buenos Aires, Arjantin’de doğdu ve Florida’da (ABD) büyüdü Valentina Lequeux bir spor modeli, kişisel antrenör ve çevrimiçi hissiyat.

2016 yılında sosyal medyada başlayan yolculuğu ile fitili ateşleyen Valentina Lequeux, paylaştığı fotoğraflarını ve videolarını yayınlamaya devam ediyor.

İnanılmaz bir şekilde artan takipçi sayısıyla dikkat çeken sporcu kadın, dünyadaki diğer insanların kendi spor yolculuklarına başlaması için ilham veriyor.

Çalışmalarını kişisel bir eğitmen olarak sunmak için bir web sitesi oluşturan kaslı kadın Lequeux, başkalarına hayallerindeki fiziğe kavuşmaları için ilham veriyor.

Doğum Tarihi: 1989

Milliyet: Arjantin

Devamı

Popüler

 

www.pilioo.com