Bizi Takip Edin

ERKEK AKLI

KARİYERİNİZDE ÇIĞIR AÇIN

-

 

1 Asla ama asla ofis içerisinde ve yemek saatlerinde ağır, yağlı ve her yerinden şapur şupur yağlar damlayan yiyecekler yemeyeceğim. Ne kadar yavan gelse de, öğünlerimi biraz balık biraz da salatayla geçiştirerek, aralarda da diyet bisküvilerden atıştırarak formumu koruyacağım.

2 Etrafımdakileri çok iyi tanıyacağım ve onlara isimleriyle hitap edeceğim. Kel, gözlüklü-sıska, şişko-yalak, kalın-bacaklı-sarışın gibi takma isimler kesinlikle yok!

3 İş için katıldığım hiçbir davette gereğinden fazla içip ortamı kendime ve etrafımdakilere zehir etmeyeceğim. Hele kimsenin gülmeyeceği aptalca espriler yapmaya kalkışırsam, söz veriyorum kendimden nefret edeceğim. Herkes adına!

4 Ofis içerisindeki hiçbir eğlenceli ve dolayısıyla da içkili olabilecek ortamda kendimi kaybetmeyeceğim. Tabi içmek bana yakışıyor, fiyakamı daha çok artırıyor ve sosyalleşmek için bir araç olabiliyorsa sorun yok. Ama patronumla asla derin konular konuşmayacağım.

5 Bayan iş arkadaşlarıma karşı daima “iş arkadaşlarım” gözüyle bakacağım. Ofis içerisinde kariyerime helal getirecek hiçbir ilişki yaşamayacağım. Çünkü bu beni süründürür. Evet, süründürür. Kariyer basamaklarında hem de ama aşağı doğru inerken…

6 E-posta atarken aynı iletiyi 10 kişiden fazlasına göndermeyeceğim (işimin bu olması durumunda tolerans olabilir). Onlara küçük ve sevimli oldukları düşüncesine her an meyledebileceğim smiley ikonları (bazıları gerçekten çok iyi) ya da :=)) gibi şeyler eklemeyeceğim. Gereksiz yere duygu uyandırmaya çalışmak, iş dünyasında hoş karşılanabilecek bir şey olmasa gerek diye düşüneceğim.

7 Ofiste benden daha iyi olan, çalışan insanların başlarına bir şey gelsin diye kendimi harap etmeyeceğim. Ben daha fazla çalışacağım ve onları işimle döveceğim. Kimseyi kıskanmayacağım (biliyorum zor ama başaracağım).

8 Ofisteki erkek arkadaşlarımla konuşurken “ağğbii”, “oğlum”, “baba” (asla) gibi kelimeleri hitap için kullanmayacağım. Ofisi mahalleme veya herhangi bir mahalleye döndürmeyeceğim.

9 Hiç kimsenin bilmediği film ve spor dallarından dakikalarca hava atmak için bahsetmeyeceğim. Konusu olacak bir iki cümle söyleyeceğim, gerisi diğerlerine kalacak.

10 Haftasonu için ofis arkadaşlarımla plan yapmayacağım. Hatta haftasonu ofisten kimseyle görüşmeyeceğim. Zaten beş günümü onlarla harcadığım kulağıma küpe olacak.

11 Kimsenin kuyusunu kazmayacağım. Kazmaya çalışırsam da bunu o kadar iyi yapacağım ki ben bile nasıl olduğu konusunda şüphe duyacağım: “Acaba bunu ben mi yaptım yoksa çok istediğim için olaylar öyle mi gelişti?”, gibi…

12 Patronuma gereksiz yere yanaşmayacağım. Onunla aramdaki ilişkiyi sıkı tutacağım ama sadece iş konusunda. Kendimi ona belli edeceğim. Bunun nasıl olacağı patronumun nasıl çalışan modeli istediğine göre değişmekle beraber yalaka, umursamaz, düzenli, yırtıcı, ispiyoncu ve düzenbaz bir çalışan olabileceğim.

13 Bilmediğim hiçbir şeyin üzerine atlamayacağım, yorum yapmayacağım. “Bilmemek ayıp değildir; ancak biliyormuş gibi yapmak çok büyük ayıptır ve anlaşılırsa sonum olur.” KİY düsturunu aklımdan çıkarmayacağım.

14 Ofiste zamanımın büyük çoğunluğunu internette sörf yaparak ya da Facebook’ta sağa sola savrularak geçirmeyeceğim. İş dışında yediğim tüm haltları, makul saatlerde yiyeceğim ya da ancak bir profesyonelin yapabileceği gibi “çaktırmayacağım!”.

 

ERKEK AKLI

Türkiye Instagram’da beşinci

Umut Doğan Yıldız

-

Dünyada yaklaşık 1 milyara Instagram kullanıcısı var. Türkiye’nin 37milyon aktif Instagram kullanıcı sayısı ile beşinci sıraya yerleştiği görüldü.

Medya takibinin öncü kurumu Ajans Press, sosyal medya platformu Instagram’ın takipçi sayısına yönelik araştırmayı inceledi Ajans Press’in Statista verilerinden ve medya yansımalarından derlediği bilgilere göre, Türkiye’nin 37 milyon aktif Instagram kullanıcı sayısı ile beşinci sıraya yerleştiği görüldü. Dünya üzerindeki bütün ülkeler baz alınırken, listenin birinci sırasına 121 milyon aktif kullanıcı sayısı ile ABD’nin yerleştiği saptandı. ABD’yi de ikinci sıradan 71 milyon kullanıcı ile Hindistan, 64 milyon ile Brezilya, 59 milyon ile de Endonezya takip etti. İlk 10’da yer alan diğer ülkeler ise; Rusya, Japonya, İran, Birleşik Krallık ve Meksika olarak kaydedildi.

ITS Medya ve AjansPress’in gerçekleştirdiği medya araştırmasında, yazılı basına yansıyan haber adetleri de belli oldu. 2018 yılı içerisinde sosyal medya ve platformların medyada ne kadar konuşulduğuna yönelik yapılan incelemede,araştırmaya konu olan Instagram’ın 16 bin 158 haberle konuşulduğu görüldü.Sosyal medya başlığında ise 150 binin üzerinden haber yansıması olduğu tespit edildi.

Devamı

ERKEK AKLI

Netflix’ten yeni diziler!

Umut Doğan Yıldız

-

Netflix, Brazil Comic Con 2018’de gelecek yapımlarından yepyeni fragmanlar paylaştı!

Netflix, 6-9 Aralık tarihlerinde gerçekleşen Brazil Comic Con 2018 fuarında gelecek dönemde gösterime girecek yeni ve devam eden orijinal yapımlarından yepyeni duyurular paylaştı.

THE UMBRELLA ACADEMY

2019 yılının en ses getiren yapımlarından biri olmaya aday, yeni Netflix orijinal dizisi The Umbrella Academy’nin tanıtım fragmanı ve afişi paylaşıldı.

TRIPLE FRONTIER

Ben Affleck, Oscar Isaac,Charlie Hunnam, Garrett Hedlund ve Pedro Pascal başrolu paylaştığı, Mart ayındagösterime girecek Netflix orijinal yapımı Triple Frontier’in resmi fragmanıpaylaşıldı.

Devamı

ERKEK AKLI

Dünyanın en güzel kadını seçildi!

Umut Doğan Yıldız

-

Miss World 2018 Güzellik Yarışması’nın birincisi Meksikalı güzel Vanessa Ponce de Leon oldu.

Çin’de düzenlenen Miss World 2018’in kazananı Meksikalı güzel Vanessa Ponce de Leon oldu.

Uluslararası İşletme bölümünden mezun olan 26 yaşındaki genç kadın Vanessa Ponce de Leon, modellik ve sunuculuk da yapmakta.

Meksika’da gönüllü hizmet veren bir rehabilitasyon merkezinin yönetim kurulunda da görev alan dünya güzelinin sloganı ise “Hepimizin birbirine ihtiyacı var”.

Meksikalı güzelin birinci olduğu Miss World 2018 yarışmasında Beyaz Rusya, Fransa, İskoçya, Jamaika, Martinique, Meksika, Panama, Mauritius, Uganda, Nepal, Yeni Zelanda ve Tayland da ilk 12’ye kaldı.

Miss World’de Türkiye’yi temsil eden Miss Turkey 2018 birinci güzeli Şevval Şahin ise ilk 30 güzel arasına giremedi.

Devamı

Popüler