Bizi Takip Edin

anaslide

KARANLIK VE TEHLİKELİ

-

 

Son zamanların adından en çok söz ettiren oyuncularından biri olan Pedro Pascal, bu kez karşımıza Kingsman: Altın Çember filminde “Whiskey” olarak çıkıyor.

Pedro Pascal’a bakınca bazılarınız, Game of Thrones dizisinde nefes kesen bir kılıç dövüşüyle ve sürpriz sonuyla hafızalara kazınan Oberyn Martell karakterini
görüyordur. Bazıları ise Kolombiya sokaklarında Pablo Escobar’ı avlayan ajan Javier Peña’yı. Her iki karakterle de sergilediği etkileyici performansla, birkaç
yıldır televizyon dünyasında konuşulan bir isim. Ve şimdi Şili doğumlu Amerikalı aktör, Kingsman: Altın Çember filminde Ajan Whiskey olarak karşımıza çıkıyor. Pascal ile filmde elinden düşmeyen kamçısı, Burt Reynolds’un rolü üzerindeki etkisi ve dengesini kaybetmeme çabası üzerine sohbet ettik.

Bize biraz Ajan Whiskey’den bahseder misin?

Ajan Whiskey, Kingsman’ın ABD’deki eşdeğeri olan Statesman’da bir ajan. Kingsman’ın ilk filmdeki varlığının kültürel bir temsil olması, bu filmde de Statesman için geçerli. Onlar kılıf olarak bir terzi dükkânı kullanıyorlardı, bizse bir damıtma tesisi. Ajanlarımızın isimleri likörlere dayanıyor. Ben Whiskey’im, Channing Tatum Tequila, Jeff Bridges şampanya anlamındaki Champ, Halle Berry ise Ginger Ale. Biz kovboylarız.

İsimler özelliklerinize işaret ediyor mu? Whiskey olarak adlandırılmanızın karakterinizle bir ilgisi var mı?

Evet, kesinlikle var. Biraz karanlık, biraz tehlikeli.

Buzlu mu?

Ben sek alırdım.

Bu filme nasıl dahil oldun?

Matthew Vaughn (yönetmen) aracılığıyla. Beni Narcos’un ilk sezonunda görmüş ve Ajan Whiskey rolü için aradığı karakterle uyumlu olduğumu düşünmüş. Sürecin başlarında benimle bu konu hakkında konuşmaya başladı ve rolü alıp alamayacağımı bilmeden, oyuncu seçmeleri süresince karakter üzerinde benimle birlikte çalıştı. Sonunda da rol benim oldu.

Rolün, 1970’lerde Burt Reynolds’ın canlandırdığı klasik rollerle, kaba mizacı ve bıyığı da buna dahil, büyük benzerlikler taşıyor. Bu kimin fikriydi?

Sanırım Matthew beni buna ikna etti. Ben de son derece istekliydim. Eğer Burt Reynolds kadar havalı görünüyorsam, bu benim için büyük bir başarı hikâyesidir.

Burt Reynolds filmlerini izledin mi? Onu taklit etmediğin çok belli ama belki de biraz kişiliğinden esinlenmek istemişsindir.

Hayır, Burt Reynolds’ı oynamıyorum ama tabii ki filmlerini seyrettim. En sevdiğim filmi The Longest Yard oldu. O filmde bıyığı yoktu. Smokey and the Bandit filmi var, bir de bir dublörü canlandırdığı Hooper filmi. Ona bayılıyorum. Fakat sanırım Matthew ile yaptığım konuşmalarımda benim için en önemli olan şey, Whiskey’nin çaba sarf etmeden sakin ve tehlikeli oluşuydu. Ona bulaşmak istemezsiniz. Matthew ile hemfikir olduğumuz bir konuydu. Bana ise bu beklentiyi karşılamak için işimi iyi yapmak kaldı.

Whiskey ile Eggsy’nin ilişkisi nasıl başladı?

Bu ilişki aslında ikilinin görevlerinin bir parçası haline geldi. Bu ikili dünyayı kurtarmak için ortak çalışmak zorunda oldukları bir durumda buldular kendilerini.
İlk filmde Colin ile Taron arasında akıl hocası-çekirge ilişkisi vardı. Whiskey ve Eggsy arasındaysa biraz rekabet olduğunu söyleyebilirim. Bu yüzden ilişkileri çok daha kırılgan ve tehdide açık.

Fiziksel becerilerini sergilemen gereken bir rol müydü?

Evet, oldukça. Matthew bu konuda beni sürekli uyardı, elimden geldiğince hazır olmaya çalıştım ama hiçbir şey yeterli değildi. Bu filmde inanılmaz bir dublör ekibi var ama bu filmin bu kadar özel olmasının nedenlerinden biri de, mümkün olan her şeyi dublörlere bırakmadan kendimiz yapmaya çalışmamızdı. Özellikle dövüş sahnelerinde biz rol aldık, bu olağanüstü zordu. Rolü kabul ettiğimde çekimler sırasında canımın feci halde yanacağını düşünüyordum, öyle de oldu.

Pek çok silahın eğitimini almak zorunda kaldınız.

Kırbaç, kement, tabancalar. Eğitim aldığım Loop Rawlins adlı bir kovboy akrobasi uzmanı var ve bana her şeyi o öğretti. İnanılmaz bir adam. O bir kement, kırbaç ve silah döndürme uzmanı. Bu adam her şeyi yapabilir ve şaşırtıcı olan şeyse, aynı zamanda çok rahat ve kolay bir adam olması. İspatlayacak hiçbir şeyi olmadığı için becerileriyle ilgili oldukça özgüvenli ve tüm bunları öğrenebileceğin adam da ancak onun gibi biri olmalı. Temel olarak bana her şeyi o öğretti.

Kement ve kırbaç kullanmaya dair neler öğrendin?

İlk gün hiçbir şey bilmiyordum.Sadece dövüş koreografisini iyi biliyordum. Indiana Jones’a takıntılı olduğum için çocukluğumda bir kamçım vardı ama nasıl kement atılacağını ya da silahları nasıl döndürebileceğimi bilmiyordum. İlk başladığımda hiçbir şey bilmiyordum. Kırbaçta kendimi gerçekten çok geliştirdim. Kement atma konusundaysa rezalettim.

Whiskey ve Eggsy’nin hızla dönen gondolun üzerinde sıkışsıkıştığı uzun bir sahne var. Bu sahneyi nasıl çektiniz?

Oldukça zordu. İnsanların böyle filmlerde oldukça zor olduğundan bahsettikleri sahnelerden biriydi. Dengeme tekrar kavuşmam günler aldı diyebilirim.

Gerçekten bir gondolun içinde miydin?

Evet! Alpler’de bir gondolda görünüyoruz ama aslında stüdyoda sonsuza kadar dönen bir gondolun içindeydik. Günlerce başım döndü ve kendime gelmem
biraz zaman aldı.

İlk filmin hayranı mıydın?

Evet, kesinlikle. Önceki deneyimlerimde Matthew’dan çok memnun kaldım. Layer Cake’i gördüm, Stardust’ı gördüm. Kick-Ass benim en sevdiğimdi, bu yüzden Kingsman’a girmenin eğlenceli olacağını biliyordum. Üst seviyede eğlenceli, nostaljik, yaratıcı ve orijinaldi. “Aman Allah’ım, her şey oluyor” diye düşünüyorsun, bu da eğlencenin bir parçası. Oldukça öngörülemez bir süreçtesin ve filmdeki karakterleri önemsiyorsun, bu da filmin başarısı için en önemli şey.

Matthew ile çalışmak nasıldı?

Çok teknik bir yönetmen ve onunla çalışacaksanız, belli zorluklara göğüs germek zorundasınız. Gerçekten iyi bir gözü var. Kaçınması zor bir göz. Hiçbir şeyden kurtulamazsın. Bir açıdan zor olsa da aslında harika bir şey.

anaslide

Asker antrenman programı

Umut Doğan Yıldız

-

Askeri disiplini iliklerinize kadar hissedeceğiniz Army Boot Camp antrenmanıyla, kaslarınıza emir komutanın kimde olduğunu gösterin.

Ağırlıkları sürekli olarak aynı biçimlerde indirip kaldırmaktan sıkıldıysanız ve bununla birlikte bir de plato evresine girdiğinizi düşünüyorsanız, sizi Prime Fitness spor salonlarında taş üstünde taşın bırakılmadığı Army Boot Camp ile tanıştıralım. Yoğunluğun en üst seviyede olduğu Army Boot Camp antrenmanı, esasında grup dersi şeklinde olsa da kendi başınıza da uygulayabileceğiniz ve olumlu sonuçlar alabileceğiniz bir antrenman prensibi. Antrenmanın yüksek temposuna karşın 3-4 çalışmanın sonunda vücudunuzun bu disipline adapte olabileceğini söyleyen Prime Fitness antrenörü Onur Türksever, “Antrenmanın interval mantığında olması bir yandan kas kütlenizi artırırken, bir yandan da yağ yakmanızı sağlar. Üstelik dayanıklılığınız da ciddi oranda artar” diyor. Ancak biz en başından uyaralım: Antrenman bittiğinde kan ter içinde kalacaksınız.

TALİMATLAR Hareketleri belirtilen sırayla ve istasyon çalışması şeklinde uygulayın. Toplamda üç tur yapacağınız bu çalışmada hareketleri ilk turda 30 saniye, ikinci turda 45 ve son turda 60 saniye yapın. Hareket aralarında 10-15 saniye, tur sonlarında ise 1-2 dakika dinlenin. Bu antrenman programını kendi başınıza uygulayabileceğiniz gibi, kendi antrenman programlarınıza ek olarak da haftada 2-3 kez yapabilirsiniz. Antrenmana başlamadan önce ısınma egzersizleri yapmayı ihmal etmeyin.

01 Commando Dance and French Press

Dambılın bir ucunu her iki elinizle kavrayın. Göğsünüzü bir asker gibi dik tutarak sol ayağınızla öne doğru adım atın. Sol dizinizi 90 derece bükerek sağ dizinizin zemine temas etmesini sağlayın. Hızlı bir şekilde ayağa kalkın ve ağırlığı başınızın üzerine doğru kaldırın. Ağırlığı başınızın arkasına indirdikten sonra hareketi tekrar edin. Her turun sonunda bacaklarınızın konumunu değiştirin.

02 Thera Band Climber

Thera Band’ın uçlarını ayak bileklerinize bağlayarak sağlam bir dayanak noktasının etrafına dolayın. Ellerinizi zemine yerleştirerek şınav pozisyonu alın. Bakışlarınızı karşıda tutun. Sol dizinizi göğsünüze doğru çekin. Sol bacağınızı düzleştirdikten sonra hareketi sağ bacağınızla tekrar edin ve hareketi süre boyunca akıcı bir şekilde yapın.

03 High Knee Step Up

Önünüze 30 santimlik bir kutu yerleştirin. Ellerinizi yumruklarınız sıkılı bir şekilde göğüs hizanızda tutun. Sol ayağınız kutunun üzerine yerleştirin. Sol ayağınızla kutunun üzerine baskı uygulayarak yükselin ve aynı anda sağ dizinizi göğsünüze doğru çekin. Sağ ayağınızı zemine yerleştirerek kutunun üzerinden inin. Hareketi diğer bacağınızla tekrar edin.

04 Army Crawling

Her iki elinize de birer dambıl alarak ellerinizi ve ayaklarınızı zemine yerleştirin. Dengenizi sağlayabilmek için merkez bölgenizi sıkın. Dirseklerinizi bükün ve sağ elinizle öne doğru küçük bir adım atın. İlerleyebilmek için sağ elinizi sağ ayağınızla takip edin. Aynı hareketi sol el ve sol ayağınızla tekrarlayın. Süre boyunca bu şekilde hareket ederek ileriye doğru gidin.

05 Medicine Ball Pushup

Sol elinizi sağlık topunun üzerine yerleştirerek şınav pozisyonu alın. Dirseklerinizi bükerek göğsünüzle zemin arasında birkaç santim kalıncaya dek alçalın. Kollarınızı düzleştirin ve sağlık topunu sağınıza doğru yuvarlayın. Topu şimdi de sağ elinizle kavrayarak şınav çekin. Topu her tekrarın sonunda diğer yöne yuvarlayarak süreniz bitene kadar harekete devam edin.

06 Sit-Up Punches

Matın üzerine sırtüstü uzanın. Dizlerinizi bükerek ayaklarınızı tamamen zemine yerleştirin. Ellerinizi başınıza koyun. Karın kaslarınızı sıkarak mekik çekin. Şimdi önce sağ, sonra da sol elinizle ileriye doğru birer yumruk savurun. Kontrollü bir şekilde alçalın. Süreyi tamamlayana kadar hareketi yapmaya devam edin.

07 Army Plank

Matı yatay bir şekilde zemine yerleştirin. Ön kollarınızı matın en sol tarafına yerleştirerek plank pozisyonu alın. Sağ kolunuzu yana doğru açın. Sol kolunuzla sağ kolunuzu takip ederek matın sağına doğru ilerleyin. Matın sonuna geldiğinizde bu kez solunuza doğru ilerleyin ve süre dolana kadar matın bir ucundan diğer ucuna gidin.

Devamı

anaslide

Ekran başında dizi antrenmanı

Umut Doğan Yıldız

-

House of Cards dizisinin hırslı politikacısı Frank Underwood’un (Kevin Spacey tarafından canlandırılıyor) sık sık üzerine çıkıp antrenman yaptığı kürek makinesi, hayranları tarafından büyük ilgi görüyor. Siz de onlardan biriyseniz, bu antrenman sizin için.

SEÇENEK 1

EVDE KÜREK ÇALIŞMASI:

1. Kronometreyi 2 dakika çalışma, 1 dakika dinlenme şeklinde ayarlayın.

2. Süreyi başlatın ve 500 metre kürek çekin. Süre kalırsa yapabildiğiniz kadar şınav çekin. 1 dakika dinlenin. Bu 1 tur eder. 5 tur yapın. (Bu esnada Frank gibi entrika planlayabilirsiniz.)

 

SEÇENEK 2 

EVDE VÜCUT AĞIRLIĞIYLA KARDİYO ANTRENMANI: BU 3 HAREKETİN HER BİRİNİ 40 SANİYE YAPIN VE
DİNLENMEYİN. BU 1 TUR EDİYOR. 5 TUR YAPIN, TUR ARALARINDA 1 DAKİKA DİNLENİN.

1. A-T-Y Jacks

Jumping jack yapın ama bu hareketleri dönüşümlü olarak yapın: Önce avuç içlerinizi kalça hizanızda dışa doğru açın (A harfi gibi) ve başlangıç pozisyonuna dönün. Sonra omuz hizanıza kaldırın (T). Son olarak, başınızın üzerine kaldırın (Y). Tersine uygulayarak başa dönün.

2. Plank to Pushup to Mountain Climber

Plank pozisyonunda başlayın, mountain climber pozisyonuna geçmek için şınav çekin. Bacakları sırayla değiştirerek, dizlerinizi 3-4 kez göğsünüze çekin. Hareketi tersine yaparak başa dönün ve karın kaslarınızı sürekli sıkılı tutun.

3. Isodynamic Split Squat Jump

Lunge pozisyonunda başlayın, dizinizin yere değmesine birkaç cm kalsın. Bu şekilde 5 saniye durun. Patlayıcı gücünüzle kalkın, havadayken bacak ve kolları değiştirin, yere inin ve diğer dizinizi yere yaklaştırın. Duraklayın ve tekrar edin.

Devamı

anaslide

İzole Protein Nedir? En İyi 5 İzole Whey Protein Tozu

Umut Doğan Yıldız

-

İzole protein; diğer protein tozlarına göre daha konsantre ve oran olarak daha fazla protein içeren protein tozlarının ait olduğu kategoridir. İzole Protein Tozları genellikle %90 veya daha fazla oranda whey protein içerirler. Bu sebeple hem daha az kaloriye sahip olup hem de daha rahat çözünürler. Bu sayede vücutta daha hızlı emilirler.

Neden İzole Protein?

Yaygın olarak diyet dönemlerinde, az kalori ile çok protein almak amacıyla kullanılır. Beslenme programında yeterli miktarda kalori bulunan sporcular, kaloriden kaçınmak için izole whey protein tozu kullanırlar.

İzole Proteinin Diğer Protein Tozlarından Farkı Nedir?

Whey proteinde yüksek miktarda laktoz ve yağ bulunurken, izole whey protein tozlarında durum bunun tersidir. İzole whey protein tozlarında yağ ve laktoz bulunmaz, laktoz intöleransı olan kişiler için bu nedenle önerilir. Şeker ise çok az miktarda bulunur, pek çok seçenekte şeker dahi yoktur.

İzole whey protein tozları, yüksek miktarda BCAA içerirler. Yüksek BCAA oranı, kas yapmak ve kaslardaki protein sentezini arttırmak açısından oldukça önemlidir. Saf whey protein içerikleri sayesinde, izole protein tozlarındaki BCAA oranı da yüksektir. Amacı temiz kas kütlesi edinmek olan kişilerin işine yarayacaktır.

Piyasada bulunan İzole Protein tozlarını Supplementler.com uzmanlarına sorduk. Uzmanlar da en iyi 5 İzole Protein tozunu sizin için belirledi. İşte detaylar;

5) Isopure Zero Carb Whey Protein 2000 Gr

Isopure Zero Carb Özellikleri

Fiyat: 279 TL
Toplam Gramaj: 2000 Gr
Servis Sayısı: 66
Servis Başı Fiyatı: 4,23 TL
Servis Başına Protein: 25 Gr  

Tüketicilerin Tercih Etme Nedenleri

 • Şeker veya karbonhidrat içeriğinin yok denecek kadar az olması.
 • Yüzde olarak yoğun protein içermesi.
 • Yüksek oranda BCAA içermesi.
 • Az kalorili içeriğe sahip olması.
 • Aspartam ve gluten içermemesi.

Tüketici Yorumları

“Etkisi gerçekten başarılı…”

“Ürünün değerleri de tadı da çok iyi…”

Isopure Zero Carb hakkında daha fazla bilgi edinin.

 

4) Scitec Whey Isolate 2000 Gr

Scitec Whey Isolate Özellikleri

Fiyat: 279 TL
Servis Sayısı: 80
Servis Başı Fiyatı: 3,49 TL

Tüketicilerin Tercih Etme Nedenleri

 • Yüksek servis sayısı.
 • Tek serviste 21 gr protein içeriği.
 • Hızlı emilimi.
 • %23 oranında BCAA içermesi.
 • Ekstra 250 mg glutamin desteği ile yorgunluk hissini azaltması ve toparlanma sürecine yardımcı olması.
 • Renklendirici, gdo, gluten, koruyucu madde, domuz katkısı ve et ürünü içermemesi.

Tüketici Yorumları

“Bu markanın tüm ürünleri mükemmel bence. Yağ da yok bu üründe ve kolay içiliyor.”

“İzole proteinler arasında tam bir fiyat performans ürünü içinde %84 oranında protein var.”

Scitec Whey Isolate hakkında daha fazla bilgi edinin.

 

3) Hardline Hipro IsoWhey 1800 Gr

Hardline Hipro Özellikleri

Fiyat: 379 TL
Servis Sayısı: 72
Servis Başı Fiyatı: 5,26 TL

Tüketicilerin Tercih Etme Nedenleri

 • %92 oranında saf protein.
 • %23 oranında BCAA içermesi.
 • Laktozsuz yapısı ile laktoz intoleransı olan kişilerin rahatlıkla tüketebilmesi.
 • Renklendirici, gdo, gluten, koruyucu madde, domuz katkısı, aspartam ve et ürünü içermemesi.

Tüketici Yorumları

“Ürünün yağ ve karbonhidrat miktarı 0 ve proteini ise 22,9 gr, fiyatı fazla gibi gelse de bu değerlerle asla değil.”

“Hardline’ı tercih etme sebebim yerli bir ürün olması aynı fiyatta yabancı ürün almaktansa Hardline’ı alırım.”

Hardline Hipro hakkında daha fazla bilgi edinin.

 

 

 

2) Optimum Platinum Hydrowhey 1590 Gram

Optimum Platinum Hydrowhey Özellikleri

Fiyat: 270 TL
Toplam Gramaj: 1590 Gr
Servis Sayısı: 40
Servis Başı Fiyatı: 6,73 TL
Servis Başına Protein: 30 Gr  

Tüketicilerin Tercih Etme Nedenleri

 • Servis başına yüksek miktarda protein içermesi
 • İzole whey protein içeriğinin hidrolize edilmiş halde bulunması.
 • Yüksek BCAA oranına sahip olması.
 • Laktoz ve kolesterol içermemesinden dolayı hızlı emilime sahip olması.

Tüketici Yorumları

“En etkili protein tozu…”

“Mükemmel bir protein tozu, etkisini kesinlikle gösteriyor…”

Optimum Platinum Hydrowhey hakkında daha fazla bilgi edinin.

 

1) Optimum Platinum Hydrowhey 1590 Gr

Optimum Platinum Hydrowhey Özellikleri

Fiyat: 289 TL
Toplam Gramaj: 1590 gr
Servis Sayısı: 40
Servis Başı Fiyatı: 7,23 TL
Servis Başına Protein: 30 gr

Tüketicilerin Tercih Etme Nedenleri

 • Tamamen hidrolize edilmiş izole whey proteinden oluştuğu için vücutta daha hızlı emilebilmesi.
 • Laktoz ve kolesterol içermemesi.
 • Servis başı 30 gram ile çok yüksek protein içeriği.
 • Servis başına 9 gram kadar BCAA içeriği ile kas gelişimi için ihtiyaç duyulan amino asitlerden yoğun olarak içermesi.
 • Lezzetli çilek ve çikolata aromaları.

Tüketici Yorumları

“Fiyatı biraz yüksek ama tadı ve protein miktarı gerçekten çok iyi bir ürün.”

“Laktoz intoleransından çok çeken biri olarak bu ürünü kesinlikle tavsiye ederim, sindirim problemi yaşamadan çok rahat tüketebilirsiniz.”

Optimum Platinum Hydrowhey hakkında daha fazla bilgi edinin.

Devamı

Popüler

 

www.pilioo.com