Bizi Takip Edin

SEKS & İLİŞKİLER

KANKANIZ SEVGİLİSİNİ ALDATSA BUNU SÖYLER MİYDİNİZ?

-

 

Söyleyeceğinizi iddia edeceksiniz, değil mi? Fakat araştırmalar aksini iddia ediyor.

aldatma

Kankanız sevgilisi tarafından aldatılıyor olsa, muhtemelen bildiğiniz her şeyi anlatırdınız. Fakat aldatan taraf kankanız olursa ne yaparsınız? İşin bu tarafı biraz karışık. Archives of Sexual Behavior tarafından yapılan bir anket çalışması da bu karışık durumu ele aldı. Araştırmanın vardığı sonuca göreyse bu tür aldatma vakalarının sizin tarafınızdan dillendirilebilmesi birkaç faktöre bağlı.

Araştırmacılar, 487 üniversite öğrencisinden aşağıdaki soruya yanıt vermelerini istediler:

“Lütfen ilişki içerisinde olduğunu bildiğiniz bir A kişisi olduğunu düşünün. A kişisinin partneri olan B kişisinin, A kişisini bir diğer kişi (C kişisi) ile aldattığını öğreniyorsunuz. A kişisini bu gerçekten haberdar etme konusuna ne kadar eğilimli olduğunuzu belirtiniz. Başka herhangi bir şeyin etkisi altında olmadan, her bir vakayı kendi açınızdan yorumlayınız.”

Ayrıca, katılımcılara aldatan, aldatılan, üçüncü kişi ve aldatmaya yol açan koşullar hakkında detaylı bilgiler sunuldu.

Araştırmacıların bulguları şöyle oldu: İlk olarak, eğer insanların yakın oldukları kişi aldatılıyorsa, bu durumu açık etme olasılıkları, yakın kişinin aldatması durumunun dillendirilmesinden daha fazla. Eğer aldatılan kişiyle samimiyet derecesi yüksekse, aldatma olayı hakkında konuşma miktarı da artıyor. Ancak aldatan kişi “kanka” olduğunda, insanlar daha çok susmayı tercih ediyor.

Eğer aldatan kişi partneri tarafından finansal açından destekleniyorsa, durumun dillendirilme ihtimali yüksek oluyor. Aldatan kişi partnerine maddi anlamda destek oluyorsa, insanlar susma eğilimi gösteriyor.

Araştırmacıların, kesin sonuçlara ulaşılabilmesi için daha geniş çaplı araştırmalara ihtiyaç duyulduğunu not ettiklerini de ekleyelim.

SEKS & İLİŞKİLER

Orgazmın vücuda 8 faydası

Umut Doğan Yıldız

-

Orgazm olmanın faydaları nelerdir? İşte orgazmın vücuda 8 faydası!

Devamı

SEKS & İLİŞKİLER

Vajinal orgazm nasıl olur?

Umut Doğan Yıldız

-

Vajinal orgazm nasıl meydana gelir, vajinal orgazm nedir, vajinal orgazm nasıl olunur? İşte vajinal orgazm hakkında daha önce bilmedikleriniz.

Vajinal orgazm vajinanın içerisinde, üst tarafta yaklaşık 6-7 cm derindeki,  “G noktası”nın  uyarılması sonucu  yaşanıyor.

Vajinal orgazm nedir? 

Vajinal orgazm, vajinadan gelen ve genellikle G noktasına bağlı uyarılardır. Tahrik olduğunda , nefes hızı artar, G noktasına ve vajinanın alt kısımlarına kan daha hızlı bir şekilde hücum eder. Bu sırada vajina penisi daha iyi kavrayabilmek adına darlaşır.  G noktası vajinanın ön tarafının 50-80 mm içinde yer alır. Buraya baskı uygulandığında vajina duvarının arkasındaki klitoral kompleksin parçası olan hassas kısım uyarılır. Bu uyarı kişiye çok yoğun ve haz verici bir his verir ve idrar gelmesine benzer bir his olarak da tarif edilebilir.

Genital bölgedeki kasların gerginleşmesi, üst düzey bir coşkuya doğru yol alabilir.

Vajinal orgazm nasıl olunur? Vajinal orgazm nasıl yaşanır?

 Yapılan araştırmalara göre yalnızca üç kadından sadece biri sevişme anında vajinal orgazma ulaşabiliyor. G noktasındaki uyarıları tüm vücuda yayılmaya başladığı anda büyük patlama geliyor demektir.

Misyoner pozisyonu vajinal orgazm için birebir

Derin bir penetrasyonun gerçekleşebilmesi için kalçadan eğilmek yeterli olacaktır. Örneğin ilk olarak bacakların birbirine yakın olduğu, alnın ya da dirseklerin yatağa dayalı olduğu pozisyon ya da bacakların çeneye doğru yaklaştırıldığı misyoner pozisyonu vajinal orgazmdaki büyük patlamaya olumlu etkide bulunur.

 

Devamı

SEKS & İLİŞKİLER

Kadınlar erekte olur mu?

Umut Doğan Yıldız

-

The Wonder Down Under: A User’s Guide to the Vagina kitabının yazarlarından, Cinsellik Eğitmeni Dr. Nina Brochmann kadın ereksiyonu meselesini açıklıyor.

Kadın ereksiyonu denilen şey gerçekmiş! 

Bir klitoris gerçeği: Orada 8.000 sinir ucu var ve bu oran erkeklerin penisindekinin tam iki katı. The Wonder Down Under: A User’s Guide to the Vagina kitabının yazarlarından, Cinsellik Eğitmeni Dr. Nina Brochmann“Klitoris, dört bacak ve boyun kısmından oluşan büyük bir organdır. İçeride kalan ve genital bölgeyi çevreleyen kısmı 11 cm’e kadar uzanabilir” diyor.

Kadınların cinsel organı daha hassas!

Klitoris, peniste bulunan erektil dokunun aynısına sahip.  Bu nedenle  kadınlar da erekte olabiliyorlar.  Cinsellik Eğitmeni Dr. Nina Brochmann, Kadınlar gecede sekiz kereye kadar erekte oluyor” diyor. Sabah ereksiyonunun kadınlardaki haline “klitoral gece ereksiyonu” deniyor.

Brochmann, bu durumu şöyle anlatarak açıklama yapıyor:

“Cinsel uyarılma söz konusu olduğunda erkek ve kadınlar arasında, anatomik ve fizyolojik fark çok az. Biz kadınlar da penis gibi erekte olabilen ve uyarılan bir cinsel organa sahibiz. Bu çoğu kadının sabahları seks yapmaktan hoşlanmasının nedenini açıklayabilir.”

Devamı

Popüler