Bizi Takip Edin

ERKEK AKLI

KANITLANMIŞ ALTI ZİHİNSEL GÜÇ HİLESİ

Umut Doğan Yıldız

-

 

Kanıtlanmış altı zihinsel güç hileleri en iyi antrenörler tarafından paylaşılıyor.

 

David Jack

Activlab ve Phoenix Kurucu Ortağı

Büyük duygulara hitap edin

Antrenmanınızı sizi harekete geçirecek, kendinizden büyük bir gayeye adayın. Hasta bir ebeveyn veya inandığınız bir amaç buna örnek olabilir. Bu oldukça büyük bir güç verir. Bileğinize yazın ve antrenman boyunca buna bakın.

 

Ben Sweeney, CFL2

Brick New York, New York City

Düşmanlara yanıldıklarını gösterin

Zorlu antrenmanlarda, benden şüphe eden, yeteneklerimi sorgulayan veya asla başaramayacağımı söyleyen kişileri kendime hatırlatıp gaza geliyorum. Ardından kendime, yanıldıklarını hepsine göstermek üzere olduğumu söylüyorum.

 

Bobby Maximus

The Maximus Body’nin yazarı

Ladder antrenmanı yapın

Hedefimin bir hareket için 55 tekrar olduğunu varsayalım. Hepsini bir anda yapmıyorsunuz. Ben 10 tekrar yapıyorum, ardından 9, 8 ve 1’e inene dek devam ediyorum. Setler arası dinleniyorum. En sevdiğim ladder antrenmanı 55 tekrarlık, 10-9-8-7-6-5-4-3-2-1 diye gidendir. Rakamlar azalarak ilerlediğinde antrenman daha da kolay geliyor.

 

Zach Forrest, CFL4

MaxEffort Fitness, Las Vegas

Acınızın üzerinden nefes alın

Nefes alışınızı tekrarlarınıza, vuruşlarınıza veya uzun adımlarınıza bağlayan bir ritim bulun, böylece bu ritmi sürdürmeye odaklanabilirsiniz. Bu, dayanıklılık antrenmanlarında yaygındır ancak istasyon antrenmanınızda tekrarlarınızı tamamlarken de kullanabilirsiniz.

 

Jared Bullock

Soflete, Çift Ampüte

Bir adım daha atın

Her ay kendinizi gerçekten test eden, bitirmenin formunuza değil zihniyetinize bağlı olduğu bir şey yapın. Ben, yaklaşık 2 km boyunca vücut ağırlığımın dörtte üçünü yüklediğim bir kızak çekiyorum veya dolu bir bar ile farmer’s carry hareketini yapıyorum. Bunun süreyle ilgisi yoktur, bitirmekle ilgisi vardır.

 

Joe Holder

OchoSystem’ın Yaratıcısı

Bitiş çizgisini görün

Koşu antrenmanımdan önce gözümde canlandırmak, stresi atmama yardımcı oluyor. Güzergâhı veya başlangıçtan sona kadar olan mesafeyi gözümde canlandırıyor ve koşu sırasında bir engele takılacağım anlara ve bu anlarla nasıl başa çıkacağıma zihinsel olarak odaklanıp bunları kafamda canlandırıyorum.

ERKEK AKLI

Yeni yılda mutlu olmanın 10 yolu

Umut Doğan Yıldız

-

Uzman Psikolog Selin Karabulut, yeni yılı mutlu ve huzurlu geçirmenin püf noktalarını sıraladı.

Uzman Psikolog Selin Karabulut’a göre yeni yılı mutlu ve huzurlu geçirmenin püf noktaları!

· Şikayet etmekten, söylenmekten vazgeçin. “Sorunu çözebilmek için benim bir etkim olur mu, ben neler yapabilirim?” diye düşünün ve sorunlarınızı çözmeyi ertelemeyin.
· Daha sağlıklı yaşayabilmek adına rasyonel adımlar atın. Sağlıklı beslenmeye özen gösterin ve vakit buldukça egzersizler yapın.
· Kötü alışkanlıklarınızı geride bıraktığınız bir yıl olsun. Örneğin, sigarayı bırakın. Sağlığınızı, zihninizi ve cebinizi ele geçiren sigara esaretine bir son verin.
· Kendinize daha çok vakit ayırın. Hayata bir defa geliyorsunuz, onu başkaları adına ipotek etmekten vazgeçin. Yapmaktan keyif aldığınız işlere zaman yaratın. Özellikle zamanınızı çalan, sizi yoran ve ele geçiren şeyler için artık vakit harcamayın.
· Sevginizi, mutluluğunuzu ve neşenizi çevrenizdekilerle paylaşın. Onları önemsediğinizi her fırsatta dile getirmeye, iyi ve kötü günde yanlarında olmaya özen gösterin.
· Hedefler belirleyin ve o hedefleri gerçekleştirebilmek adına kısa ve uzun vadeli planlar yapın. Hedeflerinizi ertelememeye dikkat edin.
· Klişelerden uzak durun, klişelerin hayatınızı yönlendirmesine izin vermeyin.
· Uzun zamandır ertelediğiniz işleri yapmak için harekete geçin. Ertelemeden ve üşenmeden bu işleri azaltmaya çalışın. Zamanınızı iyi yönetmek, ertelediğiniz işleri hayata geçirmenizi kolaylaştırabilir.
· Sevmekten korkmayın! Eşler arasındaki en temel sorunların sevgiyle ve sevmeyle çözülebileceğini unutmayın.
· Çocuklarınıza keşfetmeleri, denemeleri için fırsatlar yaratın. Hayatlarının sizin onlara sunduğunuzdan çok daha farklı olabileceğini unutmayın.

Devamı

ERKEK AKLI

Mango’dan stil ikonuyla işbirliği

Umut Doğan Yıldız

-

Mango’nun işbirliği yaptığı stil ikonu David Gandy; bir modelden çok daha fazlası!

Eşsiz tarzı ve vintage arabalara olan tutkusuyla tanınan süper model David Gandy’nin ilgi alanları aslında çok daha fazla. Girişimci kimliği ve hayır işlerine ilgisiyle de tanınan David Gandy yeni projelere atılmaktan keyif alıyor.

Tarz sahibi olmak için genel bir bakış açısına sahip olmak gerektiğine inanan David Gandy bunun sadece kıyafetlerle ilgili olmadığını söylüyor. Materyelleri, renkleri veya tasarım ile ilgili olan her şeye duyulan ilgi insanın genel tarzını yansıttığına inanıyor. Arabalara olan tutkusunu ise şu sözlerle anlatıyor; ‘araba alırken bunu yatırım amaçlı yapmıyorum. Beğendiğimi alıyorum ve onu yenileyerek gelecek 60 yıl boyunca yaşatmaya devam ettirmek istiyorum’ diyor.

Hayır işlerine olanilgisine de köpeği Dora aracılığı ile anlatıyor. Sokak hayvanlarına yardım edenve kar amacı gütmeyen kurumlara destek olan David Gandy köpeği Dora’yı da buşekilde evlat edindiğini anlatıyor.

‘Kendime sürekli meydan okumayı seviyorum. Bilinmeyenin korkusunu hissetmek kendimi geliştirmeme izin veriyor. İş için, bir proje için olsun ya da kişisel hayatım ile ilgili olsun – pişmanlık duymamak için elimden geleni yapıyorum’ diyen David Gandyherkese ilham verebilecek bir süper modelden çok daha fazlası.

Devamı

ERKEK AKLI

Estetik kraliçesinin son isteği!

Umut Doğan Yıldız

-

Geçirdiği sayısız estetik operasyonla adını duyuran Pixee Fox, son isteğiyle doktorları şaşırttı!

Şimdiye kadar 200’den fazla estetik operasyon geçiren estetik bağımlısı Pixee Fox, bir televizyon programına konuk oldu.

Botched Doctors adlı programa davet edilen estetik kraliçesi, katıldığı programın sunucuları olan cerrahlardan bir istekte bulundu ancak Terry Dubrow ve Paul Nassif, Fox’un talep ettiği bu ameliyatı reddettiler.

İngiliz gazete Daily Mail’de yer alan habere göre; çizgi film karakteri gibi görünmek için defalarca ameliyat olan 28 yaşındaki Fox’un son isteğine doktorlar ‘Hayır’ dedi.

İstediği karaktere benzeyebilmek için kaburgalarını aldırıp, göz rengini dahi değiştiren Fox, bu defa da saç çizgisini yeniden hizalamak istediğini belirtti.

Bunu duyunca şok olan doktorlar bu isteği reddettiler. 
Cerrahlar, Fox’un beden algı bozukluğu olan bir kişi olduğunu düşünüyorlar.

Daha önce Fox,  çene kemiği ameliyatı için Güney Kore’nin Seul kentine gitmiş ve burada çenesini kırdırarak traşlatmıştı.


Devamı

Popüler