Bizi Takip Edin

SEKS & İLİŞKİLER

KADINLARLA KONUŞMA SANATI

-

 

Doğru cümleleri seçtiğiniz sürece istediğinizi elde etme şansınız daha yüksektir.

Kadınları anlamak zor, onlarla aynı dili konuşmak daha da zordur. Neyse ki arkanızda kapı gibi Men’s Health araştırmaları var. Dünyanın en büyük iletişim uzmanları, kadınların kalbini kazanmanız için var güçleriyle çalışıyor. Haydi şimdi ipuçlarını okuyun ve doğru uygulayıp uzmanları mahçup etmeyin. Artık kadınların kalbini kazanmak sizin için daha kolay olacak.

Uyum sağlayın

O: “Sizinle tanışmak bir zevkti.”

Siz: “Sizinle tanışmak da harikaydı. Size bir kahve ısmarlayabilir miyim?”

Neden? Eğer sizinle yukarıdaki gibi resmi bir şekilde konuşuyorsa sizin daha da resmi bir yolla cevap vermeniz gerekir. Dilbilimciler buna ‘iletişimde uyum teorisi’ adını veriyor. ABD’li Dr. Erez Levon “Teorinin temeli benzerlerin birbirini çekmesi prensibinden doğuyor. Yani beğendiğiniz insana ne kadar benziyorsanız o da sizden o kadar hoşlanacaktır” diyor.

 

Satır aralarını okuyun

O: “İsmini hatırlamıyorum ama bu kırmızı şarabı geçen yıl İtalya’da denemiştim.”

Siz: “İtalya’nın neresine gitmiştin?”

Neden: Aslında kırmızı şarap bahane. Onun derdi İtalya seyahatinden bahsetmek. O yüzden ilgilenmeniz gereken orası. ABD’li davranış bilimci Dr. Emma James “Yanlış iletişimin en büyük sebeplerinden biri, düz ve dolaylı anlatım arasındaki farktır” diyor. Malum, erkekler daha düz, kadınlar ise dolaylı anlatımı tercih eder. Mesela bu örnekte onun amacı gerçekten şarabın adını hatırlamak değil yaptığı tatilden bahsetmek. O yüzden konuyu o tarafa doğru çekin. Gerçi bir kadeh daha şarap ısmarlamaktan da zarar gelmez.

 

Onunla aynı dalgalarda yüzün

O: “Tatile gittiğimde kumsala yayılıp güneşin doğuşunu izlemeye bayılıyorum.”

Siz: “İşlerden bu kadar sıkılmışken hayal etmesi bile harika.”

Neden: Onunla aynı ‘temsil’ boyutunda olduğunuzu göstermek için ‘hayal etmek’ ya da ‘kafada canlandırmak’ gibi görselliği çağrıştıran kelimeler kullanın. Zira nöro dilbilimci Dr. Robert Steinhouse “Herkes bir ‘temsil sistemi’ içindedir. Kimisi görsel, kimisi işitsel kimisi de tenseldir” diyor. Sonuç olarak aynı tercihlerde bulunan insanlara doğru çekiliriz. Bu yüzden eğer o işitsel sisteme aitse ‘işitmek’ ya da ‘duymak’ gibi kelimeleri, eğer tenselse ‘sıcak’ ya da ‘hissetmek’ gibi kelimeleri kullanın.

 

Cesur olun

O: “Hafta sonu ne yapıyorsun?

Siz: “Sana bağlı. Suşi mi yemek istersin, bara gitmek mi?”

Neden: Bir ‘çifte açmaz’ yaratın. Böylece hem ona psikolojik olarak bir seçim illüzyonu sunmuş olursunuz hem de her iki durumda siz kârlı çıkarsınız. Ancak dikkat! Bu randevu amaçlı bir girişimdir: Yeni yollar açabileceği gibi çıkmaz sokakta da son bulabilir. O yüzden akıllıca kullanın.

Continue Reading
Advertisement

SEKS & İLİŞKİLER

Mastürbasyonun sağlığa 6 etkisi

Umut Doğan Yıldız

-

Cinsel sağlığınız için yapabileceğiniz en önemli şeyler arasında mastürbasyoın da var.

Dr. Nina Brochmann, mastürbasyon yapmanın faydaları konusunda bilgilendirmelerde bulundu. Doktora göre mastürbasyon, çoğu cinsel sorunu çözmede birebir.

Mastürbasyon yapmak, uykuya dalmanızı kolaylaştırmasının yanı sıra ruh hâlinizi de olumlu bir şekilde  etkiliyor. Ayrıca mastürbasyon yapan insanların daha iyi bir beden algısına sahip olduğunu söyleyen 
Dr. Nina Brochmann, vücudunuzu keşfetmenin önemine değiniyor.

İşte mastürbasyonun sağlığınız için faydaları:

  • Kadınların regl sancılarıyla başa çıkmasını kolaylaştırır.
  • Genital enfeksiyonları önler.
  • Seksin süresini uzatır.
  • Endometriozis ve idrar yolları enfeksiyonlarını önler.
  • Libidonuzu yükseltir.
  • Pelvik kaslarınızı güçlendirir.

Devamı

SEKS & İLİŞKİLER

Dünyanın en ilginç fetişi

Umut Doğan Yıldız

-

İngiltere’de bir kadının balon fetişi, dünyanın en ilginç fetişleri arasında yer alıyor.

Bu ilginç fetişi duyanları hayrete düşürüyor. İngiltereli kadının en büyük tutkusu uzun yıllardır hiç değişmiyor; balonlarla seks!

Maggy Berloon isimli kadın, yıllar önce balonlarla ilk tanıştığı zaman bunun büyük bir fetiş haline geleceğinden habersizdi. Zaman geçtikçe bu tutkusundan vazgeçemeyen Maggy, tutkulu bir balon hayranı olmaya devam ediyor.

Yatarken yatağa mutlaka balon alıyor

Öyle ki, eşi ile evlendikten sonra bile Maggy’nin balon tutkusu azalmamış. Çift, uyurken yataklarına mutlaka balon alıyorlar.

Seks oyuncağı olarak kullanıyorlar

Genç kadın balonları bazen seks oyuncağı olarak kullandığını bazen de eşi ile seks yaparken balonları kullandığını ifade ediyor.

“Balonlar patlayacak korkusu tahrik ediyor”
Maggy, balonların her an patlayacak olma korkusundan duyduğu endişenin büyük bir hazza çevrildiğini söylüyor ve bu tutkusundan vazgeçmemekte ısrarlı.


Devamı

SEKS & İLİŞKİLER

Orgazmın vücuda 8 faydası

Umut Doğan Yıldız

-

Orgazm olmanın faydaları nelerdir? İşte orgazmın vücuda 8 faydası!

Devamı

Popüler